Kulinarsko ćoše

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prema mom ličnom uverenju, a i iskustvu, ne treba se previše opterećivati nekom posebnom organizacijom.
Ko je raspoložen, lepo spremi ono što mu odgovara i što želi da "kolege" sa kulinarstva probaju, pozove društvo i ko je došao super - ko nije... njegov problem!
Uvek neko ne može, uvek je nekom nezgodno vreme, termin, dan, neko ima nešto zakazano, nekog mrzi, nekom je daleko, nema prevoz... bezbroj je razloga - opravdanih i onih drugih. Ali uvk neko i dođe... i to je stvarno lepo i prijatno druženje.
 
Evo, ja se slažem...Čim malo grane sunce organizovaćemo nešto. A ja već od sada da krenem s pozivnicama. Sredinom aprila je tortijada u JA, pa ko voli nek izvoli...Nemora nikakva čuda da se donose, a svi ste pozvani kod mene u goste, pa i ako ništa ne donesete za tortijadu..Važno je da se mi družimo, imam veliki prostor, mogu svi da stanu....A Jagodina nije preko svetaz:lol:
 
evo i ja da se pridruzim caskanju:zurka:
bas mi se svidjaju svi novi forumi samo sto neko rece sada nas ukucani uopste nece vidjati :pivce: treba procitati sve :rtfm: a ispiti se nece sami poloziti :whistling:
Nista ne kritikujem, naprotiv delim sa vama svoju tugu sto ovih dana necemo moci mogo da se druzimo z:hi:
 
Evo, ja se slažem...Čim malo grane sunce organizovaćemo nešto. A ja već od sada da krenem s pozivnicama. Sredinom aprila je tortijada u JA, pa ko voli nek izvoli...Nemora nikakva čuda da se donose, a svi ste pozvani kod mene u goste, pa i ako ništa ne donesete za tortijadu..Važno je da se mi družimo, imam veliki prostor, mogu svi da stanu....A Jagodina nije preko svetaz:lol:

Volela bih da se vidimo svi i da se upoznamo i lepo druzimo, ja sam zaposlena i to je period kada nama u firmi pocinje sezona, trgovinska firma gradjevinskim i ostalim materijalom za izgradnju i zavrsetak kuce pa je tesko doci do slobodnog dana, ali nikad se ne zna, mozda ipak i uspe da se dobije dan. U svakom slucaju predlog ti je dobar.z:)
 
Koko da znas da ti nije losa ideja za tortiljijadu nikad nisam razmisljala o tome.Mada koliko su moje torte dobre za tortiljijadu blam me kad vidim one torte.Ali ima vremena za razmisljanje.Inace Jagodina je lep gradic bili smo letos na bazenima.Deca odusevljena vise im se svidelo nego na moru
 
Tortijada je humanitarnog karaktera, pa prema tome uopšte nije važno kakva je torta, nože da bude i sasvim obična (samo da bude sveža i ukusnaz:lol:), mada tvoje torte uopste nisu lose, ne umanjuj svoju vrednost...
Akva park jeste super (u nedostatku boljegz:mrgreen:). Mi smo letos uzeli polumesečne (750 po osobi za odrasle, za decu nismo plaćali jer su još mali) i otišli na "more". Nikako nismo mogli ništa da uklopimo u raspored, jer onda kada sam ja mogla zbog torti, nije bilo slobodnih mesta ili je bilo preskupo i nama neodgovarajuće zbog dece.
Zato smo se slatko nakupali tih 15 dana, a i ja sam usput uradila nekoliko torti koje zaista nisam mogla da odbijem (stalne mušterije). Pa eto, posle tortijade svi ste pozvani i u akvapark. Možete i da prenoćite, imamo jedan krevet viška, a za više ćemo naći povoljno prenoćište, ako treba, samo da se javite na vreme, jer je preko vikenda sve zauzeto, iako svi koji imaju krevet viška izdajuz:shock:z:lol: (ludnicaz:mrgreen:)

Mamamajo kada mene deca ubiju u pojam, ja im pozovem društvo, tako da bez obzira što ih je onda više meni je lakše...Bar me ne gnjave i ne ispituju, igraju se sami, galame, lupaju, ali meni to ne smeta, a ima tu i još jedna dobra stvarz:) Sutradan idu oni kod druga ili drugarice, pa je meni mirna kuća bar dva-tri sataz:mrgreen:. Zato ti lepo dovedi sina, pa da vidiš kako se lepo igraju, samo ako ne obraćaš pažnju na njih:bob::sanke:z:dm5:
 
Letos u motelu je bilo 1200-1500, a privatno 800-900 din. krevet. Obicno dođu roditelji s dvoje dece i plate dva kreveta....
Kao sto sam već rekla ja imam jedan viška, naravno besplatno, pa ko pre z:lol:
Za tortijadu javljam na vreme:bob::sanke:
 
Tortijada je humanitarnog karaktera, pa prema tome uopšte nije važno kakva je torta, nože da bude i sasvim obična (samo da bude sveža i ukusnaz:lol:), mada tvoje torte uopste nisu lose, ne umanjuj svoju vrednost...
Akva park jeste super (u nedostatku boljegz:mrgreen:). Mi smo letos uzeli polumesečne (750 po osobi za odrasle, za decu nismo plaćali jer su još mali) i otišli na "more". Nikako nismo mogli ništa da uklopimo u raspored, jer onda kada sam ja mogla zbog torti, nije bilo slobodnih mesta ili je bilo preskupo i nama neodgovarajuće zbog dece.
Zato smo se slatko nakupali tih 15 dana, a i ja sam usput uradila nekoliko torti koje zaista nisam mogla da odbijem (stalne mušterije). Pa eto, posle tortijade svi ste pozvani i u akvapark. Možete i da prenoćite, imamo jedan krevet viška, a za više ćemo naći povoljno prenoćište, ako treba, samo da se javite na vreme, jer je preko vikenda sve zauzeto, iako svi koji imaju krevet viška izdajuz:shock:z:lol: (ludnicaz:mrgreen:)

Mamamajo kada mene deca ubiju u pojam, ja im pozovem društvo, tako da bez obzira što ih je onda više meni je lakše...Bar me ne gnjave i ne ispituju, igraju se sami, galame, lupaju, ali meni to ne smeta, a ima tu i još jedna dobra stvarz:) Sutradan idu oni kod druga ili drugarice, pa je meni mirna kuća bar dva-tri sataz:mrgreen:. Zato ti lepo dovedi sina, pa da vidiš kako se lepo igraju, samo ako ne obraćaš pažnju na njih:bob::sanke:z:dm5:
Ne umanjujem svoju vrednost vec realno bar onih par sto sam negde videla su perverzija od torte.Ali posto je to humanitarnog karakter onda ok,ako se organizujem oko dece i ostalih obaveza mozda se i vidimo .U svakom slucaju hvala na pozivu
 
Molim za pomoc, nisam rdila do sada ovako nesto slicno, malopre su mi doneli ovu sliku hoce takvu tortu, uopste mi nije problem da je napravim, samo nemam pojma koliko da naplatim.Jedna torte ce biti precnika 25 cm. Inace okrugle torte sa dekoracijom te velicine do sada sam radila od 1800,00 do 2000,00, pa ne znam sta da radim.
icon5.gif
 

Prilozi

  • torte.jpg
    torte.jpg
    40,3 KB · Pregleda: 55
Jaco,a sto je ne bi jednostavno naplatila po kg? Ona ce sigurno imati bar 5,6 kg,pa puta cena koju vec otprilike naplacujes,kod mene je 800 ili 900 dinara.Jos ako je prekrivas sa ratlukom,z;)koliko sam ja shvatila,naradices se,pa je bar naplati posteno
 
Pa ako si naplacivala jednu 2000 ovo su ti kao dve posebne znaci 4000. Pa mozes na to da das neki popust. Iz iskstva znam da je bolje reci punu cenu pa onda dati popust nego odmah smanjiti cenu. Inace torta je mnogo slatka.Pozdrav teta Ira
 
Puno hvala, sve ste mi pomogle da se odlucim, ali imam lose iskustvo naplatiti po kg. Ispocetka sam tako radila i ljudi su vrlo cudni, jer tortu po tezini sastojaka od kojih je pravis mozes izracunati kilazu, ali nikad je bas u gram ne mozes napraviti. E onda kada mi naruce tortu od 2kg, ili 3kg a ona ima 2,3 ili 3,2 kg ono resto nece da plate, kao pa ja sam rekla da hocu od 2 kg a ne vise, pa nisam spremila novac, pa kako vi to radite... E posle izvesnog vremena odlucila sam da radim po komadu i napravila neki cenovnik. Torte koje pravim i takva velicina u poslasticarnici bez dekoracije( moja sa dekoracijom), razlikuju se od 1000-1500 din u ceni, i onda mi nije jasno kako im je skupo kad je domaca torta domaca i ne moze ni jedna iz poslasticarnice, ali ni jedna jer sam dosta probala, stati pored nasih domacih, jer se iskljucivo radi sa pravim orasima, sa jajima, sa pravom cokoladom, sa puterom i margarinom kvalitetnim, dugotrajnim mlekom, mlecnom cokoladom... Ma da ne nabrajam sta vec i opet nisu zadivoljni kupci. Pa eto udavih vas sve, ali strasno budem ogorcena kada se povede rec o ovom poslu gde pored materijala za mene postoji i ona druga strana, a to je porodica koja me dobija onako na kasicice jer sam rasprodata i nemam vremen a mnogo za njih, eto su stvari koje se ne mogu platiti i naplatiti.Ljubim vas sve, bas mi mnogo znacite:zag:
 
Jaco, ja uvek kada ugovaram tortu kazem da ce biti oko 3 ili oko cetiri kolograma i da cu tek kada je zavrsim znati tacno pa neka tako planiraju. E sada za stalne musterije uvek zaokruzim u njihovu korist. Inace nas narod je cudan, nije mu uvek bitan kvalitet nego da se pohvali gde je narucio i da bude sto vise nabudzeno.To je ono sto se zove pomodarstvo.
Samo oni koji cene pravi kvalitet cene nas rad i priznaju da se ni jedna torta iz poslasticarnice ne moze meriti sa nasima po kvalitetu i svezini,
 
Ma kakvi zakasnio, pa mi stalno nešto mesimo...Ako si zakasnio na projaru, nisi na palačinke...E da znate da ih sutra pravim...definitivnoz:lol::bob:
Ja torte naplaćujem po komadu, zavisno od torte, apred Novu god. sam digla cene....Bez dekoracije 2000-2500, plus dekoracija (od 300 pa naviše)

Pa koliko su ti teske torte nije isto torta od 2kg i 4kg .Ja i ne pravim ispod3k kg tortu svecanu a deciju ispod 4 kg.A i svi me i pitaju koliko je kg?
 
Pravim torte koje stanu na, recimo, plato od četvrtastog zvona. Većina recepata im je prilagodjena. Puslica je sasvim lagana 3,5-4kg, a recimo moskva ili milka imaju 4,5-5kg. Iste su veličine i 40-tak parčića može da se iseče, a cena materijala je približna, pa i cena torte...
 
Ma kakvi zakasnio, pa mi stalno nešto mesimo...Ako si zakasnio na projaru, nisi na palačinke...E da znate da ih sutra pravim...definitivnoz:lol::bob:
Ja torte naplaćujem po komadu, zavisno od torte, apred Novu god. sam digla cene....Bez dekoracije 2000-2500, plus dekoracija (od 300 pa naviše)

Jao palacinke mi na usi izlaze..a od projica sa sirom mi ide voda na usta:D
 
Tako bih rado cavrljala sa svima, ali tek sad zavrsih neke torte i odoh da kuvam sarmu, rucak ce da kasni kao i obicno, ali kad navale gladni bar ce se pojede, sto bi relki moji Srbijanci iz Predejana.Kad sve pozavrsavam pricacemo uz torticu koju sam da neverujete uspela da napravim i za moje ukucane, svi ste pozvani na parce torte uz pricu...Joj nece ni sarme biti ako nastavim... Poz i ljubacz:girl:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top