Koji je jezik filozofije ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srpski je ipak najfilozofskiji-ovde je sve već rečeno,ovde su svi ostali bez teksta i šta još reči a ne zaplakati...:mrgreen:
Uostalom Sorboni se rađaju s doktoratom za ovo i ono (doktor za fudbal ,za politiku,za motore automobila,a o filozofiji-
da i ne pričamo...:lol:)
 
Srpski je ipak najfilozofskiji-ovde je sve već rečeno,ovde su svi ostali bez teksta i šta još reči a ne zaplakati...:mrgreen:
Uostalom Sorboni se rađaju s doktoratom za ovo i ono (doktor za fudbal ,za politiku,za motore automobila,a o filozofiji-
da i ne pričamo...:lol:)

Моја професорка је говорила да је српски савршен за филозофију :)
 
Serbi nemaju posebne filozofe-svi Serbi filozofi...I svi sve znaju-pa kako neko da se istiće?
Pogledaj samo na jacipi kako Srbkinja kupuje glavicu kupusa!
Okreće je i zagleda sa svih strana!
Ili Srb kad kupuje polovnjaka...Obavezno se sagne ispod kola da vidi!
Filozofi!
 
tipično zapadnjačka stranputica da filozofiji treba neki poseban ili najbolji jezik.
njemački bi za evropu mogao vrijediti,
s0273.gif
jer je najbliži kineskom i tako može najbolje oslikati izvorne riječi - ne filozofa, nego prirodoslovaca.
tko se pouzdaje i poziva na nešto drugo, nego ono što može promatrati, nije filozof, nego fantast i pripovjedač bajki (märchenerzähler).

priznata i nagrađena filozofija zapada je ravna vjeronauku, fiksirana na grčke korijene i to samo one svrsishodne,
koji idu na ruku zaglupljivanju i reduciranju čovjeka na praznovjernog poslušnika.
 
Poslednja izmena:
.. a .. to ne znam .. .. ali znam da su švapci .. jedan krug .. bili i još danas .. krug misli i djelovanja .. i više me zanima ta .. geopolitička .. pozicija ..

.. inače .. ta tvoja četvorka nije neko veliko čudo .. .. grci su imali aristotela sokrata i platona .. materiju čovjeka i duh .. i krug zatvoren ..
.. ta tvoja četvorka je slična .. filozofija zavisi od toga kakav je ko čovjek .. kaže jedan .. .. drugi kaže .. umjetnost .. prvi kaže stvar po sebi i zakon u meni .. a četvrti zaokružuje sve ..
.. a zaokruživati je moguće .. materiju plus duh plus čovjeka .. .. rezultat .. religija ne vrijedi .. ni umjetnost .. dijalektički će se poništiti .. i ostati filozofija .. .. dakle razum .. ?
.. i pametno zaključuje .. popine i umjetnost umiru zajedno .. sada .. .. ali .. razum .. te četvorke na koga su stavili sve .. ne zna kuda .. e .. to je problem ..
 
Alime ne razbijaj glavu,Derida ih stavio sve na isto mesto-ad acta...
Pomnom analitičkom dekonstrukcijom od tih učenja ne osta ama ni slova...
Izađe da je to jedno prazno mlaćenje još praznije slame...Đaba krečili!
Najžalije mi Kanta,međutim i njegov kategorički imperativ je dekonstruisan samo
interni pogled,skoro pa jedan od stilova plivanja! A tako izgledalo sistematično.
O Hegelu da ne pričamo:dijalektički precizno stav po stav,poput nemačke
perpetum mobile ,ali cvrc!Kakva dijalektika,kakve teze,sinteze,proteze...Sve sami
nabuđeni izrazi koji sa onim na šta pjesnik bi hteo da se odnose promašuju u neznanom
pravcu i smeru poskakujući na nekim izmišljenim kaldrmama...
Postmoderna na toj destrukciji izrasta i canta Luna et stelas!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top