Ko je zaljubljen?

da li ste zaljubljeni?


  • Ukupno glasova
    83
  • Anketa je zatvorena .
LUDICA:
Poznajes li me dovoljno da to tvrdis? ;)
I spomenuh li gdje da tome tezim?
Ne bjezim ja od ljubavi koju osjecam, cak stavise, mislim da su srecni oni koji vole, a siromasni oni koji to ne mogu.

Ali sta je ljubav? Da li neko moze odgovoriti na to pitanje bez promisljanja? Da li volimo ili samo mislimo da je to slucaj?

Ducic:
Je li ovo ljubav, ili bolna jedna
Potreba da ljubim? Ova ljubav plava,
Je li želja srca, moćnoga i čedna?
Ili napor duše koja malaksava?

Je li ova žena koju ljubim zbilja?
Il' sen na prolasku preko moga puta,
Tumaranje misli bez svesti i cilja,
I sve delo jednog bolnoga minuta!

Ne znam; no na međi tvoga sna i jave
Vidim moje srce da čezne i pati.
I suze kad dođu, rane zakrvave -
Ja ni onda od tog ništa neću znati.

Da bih znao da ne znas odgovore na ova pitanja, nije ni potrebno da te poznajem. ;)

I btw... Nisu svi koji vole srecni... Naprotiv.

Balasevic:
O kako tuznih ljubavi ima,
ovaj svet je ispunjen njima,
sve vise sumnjam da neko sretno i voli jos.

Nazalost trenutno nisam zaljubljen... Ali mogao bih reci da volim... Jos uvek u sebi cuvam neku malu uspomenu na odredjene osobe koje su bile deo mog zivota... Doduse, vise ih nema i ne mislim na njih... Ali ponekad srce samo od sebe prizove secanja.
 
Da li smo tuzni ili samo mislimo da je to slucaj? Tuzni smo.
I tuga je apstraktna, kao i ljubav, zaljubljenost, pa ipak znamo kad je osjecamo.
Zasto bi onda poricali postojanje iste?

Srecni su, imaju srecu sto mogu da vole, to sam htjela da kazem. Oni su bogatiji za jedno predivno osjecanje. I ne govorim samo o musko-zenskoj ljubavi.

I zaista je previse razlicitih ljudi da bi mogao unaprijed da znas da li imaju odgovore na neka pitanja ili ne. Mozda su ti odgovori samo njima samima razumljivi ali postoje.
 
LUDICA:
Da li smo tuzni ili samo mislimo da je to slucaj? Tuzni smo.
I tuga je apstraktna, kao i ljubav, zaljubljenost, pa ipak znamo kad je osjecamo.
Zasto bi onda poricali postojanje iste?

Srecni su, imaju srecu sto mogu da vole, to sam htjela da kazem. Oni su bogatiji za jedno predivno osjecanje. I ne govorim samo o musko-zenskoj ljubavi.

I zaista je previse razlicitih ljudi da bi mogao unaprijed da znas da li imaju odgovore na neka pitanja ili ne. Mozda su ti odgovori samo njima samima razumljivi ali postoje.
Voleti moze svako, ali kad to nije obostrano i uzvraceno vise steti nego sto koristi... Neko ko ume da voli a naletao je uvek na negativna iskustva da tako kazem tesko da ce voleti ponovo istom jacinom... mozda hoce ali vrlo tesko, mnogo teze nego prvi put. To ti je kao kad npr. malo dete voli da dira sve,a li kad ga ti svaku put lupis po ruci nece mu vise padati na pamet cak i podsvesno da to radi jer ce se stvoriti refleks koji je nastao kao posledica loseg iskustva...
Ako me razumes ;)

Ali tema nije za filozofiranje... ;) Od mene dosta :)
 
d a da d a da daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
POP Mare:
Voleti moze svako, ali kad to nije obostrano i uzvraceno vise steti nego sto koristi... Neko ko ume da voli a naletao je uvek na negativna iskustva da tako kazem tesko da ce voleti ponovo istom jacinom... mozda hoce ali vrlo tesko, mnogo teze nego prvi put. To ti je kao kad npr. malo dete voli da dira sve,a li kad ga ti svaku put lupis po ruci nece mu vise padati na pamet cak i podsvesno da to radi jer ce se stvoriti refleks koji je nastao kao posledica loseg iskustva...
Ako me razumes ;)

Ali tema nije za filozofiranje... ;) Od mene dosta :)
"...Naucio sam da biti voljen ne znaci nista a da je voleti sve, da je sposobnost da osecamo ono sto daje vrednost i lepotu nasem postojanju. Gde god bi se na zemlji pojavilo ono sto se moze nazvati srecom, bilo je satkano od emocija.
...
...Ali sreca je uvijek bila tamo gde je neko umeo da voli i ziveo za svoja osecanja; ako ih je negovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Lepota ne pruza radost onome ko je poseduje, vec onome ko ume da je voli i da joj se divi.
...
Za ljubav se moze reci isto sto i za umjetnost: onaj ko umije da voli samo ono sto je veliko i beskrajno, siromasniji je od onoga koga i sitnica ushicuje.
...
Put ljubavi je tako tezak jer se u ovom svetu malo u nju veruje, jer se ona uvek s nepoverenjem docekuje."
Hese
 

Back
Top