KK Partizan

Normalno. Amerikanci su svoja prica.
pa cemu onda osuda? a nije to samo sa amerikancima nego sa svim strancima, osudjuju ga i sto je presao tamo za vece pare ali to je i logicno on zivi od toga a nije mu ni po cemu jeda klub blizi od drugog sve mu je to isto..
kao sto je nama svejedno izmedju npr Uniksa i Lokomotive tako je i njemu ovo samo to treba razumeti ne mozemo da gledamo iz naseg ugla
 
Ostoja je dao intervju za mozzartsport gde je rekao da je Trinkijeri dobio dobru ponudu. Pre mesec dana je pricao da sigurno ostaje. A i Volden je dobio dobru ponudu, pa ode za duplo vise novca.

Nadajmo se najboljem, ali toliko o njemu i tome.
 
Ostoja budak izgleda nudi smanjenje ugovora i cudi se sto niko normalan nece. Kako stvari stoje Trinkijeri nam je bivsi.

Znao sam da nesto nije ok cim je krenuo sa ovim populistickim forama. Pazi zatrazio izbacivanje FMP-a iz lige jer je sa njima nelegalno.
Pa bilo je nelegalno i pre x godina, al se tad nisi bunio. Nego sad kad te otkacio trener oko koga se gradio tim.

Drzmo gace, bice svasta. Bez Trinkijerija nemamo ni jednog profesionalca u timu (ne racunam igrace i kondicione).
 
A mozda cak Ostoja nije ni kriv, zna se kome on odgovara i ko ga pusta na utakmice, znamo za slucajeve vodjenja igraca na Jarinje, sadjenja sadnica, navodnog busenja tima pred najvazniju utakmicu prosle sezone o cemu ne sme da se prica niti ispituje (kao ni za recimo napad na Pionir one godine, ili trovanja igraca u Nisu). Ne bi me cudilo ni da je dobio instrukcije, jer drzavna mezimica mora da se osigura posto ju je ove sezone spasila samo korona.

A mi cemo da se ljutimo na wannabe naprednjackog bizMismena, koji satro ne zna da jednom takvom treneru treba pojacati ponudu jer je bolje dati dobrom treneru 600k nego nekom Parahovskom, Gistu, Braunu i slicnima, a za trenera imati topovsko meso.

Ili mu je mozda samo receno, para nece biti, snadji se.

U svakom slucaju, izgubljen je stozer za nastavak kontinuiteta i najkvalitetniji "igrac" kog smo imali. Zamenu cemo naci tesko, posebno sa ovakvim strucnjakom na celu kluba.
 
Ostoja je kriv sto je tvrdio da Italijan ostaje, nije objektivno kriv sto stranci nude vise i sto logicno Trinkijeri gleda svoj interes. Mnogi su opijeni onom postapalicom "tradizione di famiglia," ipak je Dule jedini za Partizan poturio sebe i svoje zdravlje, svi drugi gledaju prvo svoj interes pa onda klupski.
 
Naravno da svako gleda svoj interes, pa i Vujosevic, samo se ti interesi manje ili vise poklapaju jedni sa drugima. Nije Vujosevic ostavio zdravlje jer toliko voli klub (koji nije nista drugo do odredjena apstraktna stvar uz koje su vezane neke vrednosti, ali ipak...), vec zato sto je imao svoje interese (pa i novcane), bozanski status, jer je inadzija, jer zadaje sebi misije, itd.

Treba pomenuti i Trinkijerija (samo malo, nije mi on ni blizu glavne uloge u ovoj prici), jer, iako je u redu da imas svoje interese i pratis ih, ne moze jedan dan tradizione di famiglia, potrosis za nas najveci budzet, odradis posao koliko mozes, a cim prigusti sa lovom, zapalis. Ja da sam novinar, sve OK, imas izlaz iz ugovora, imas interes i ides u Bajern koji ti je evroligas i klub po meri da se napravi nesto stvarno dobro, ali pitao bih ga za "porodicnu tradiciju", a i ispitao bih ga za ono proslogodisnje polufinale ABA lige. Razvezi sad jezik, macane. :mrgreen: Naravno, sve to samo ako nema pozadinskih radnji od Limara u vezi njega.

Sve te stvari koje se u Srbiji ne pitaju, niti se na njih odgovara. :roll:

Inace, poprilicno mudro misljenje:

 
Poslednja izmena:
Sta je Dule sve uradio za KKP, napravio igraca, doneo novca u kasu svakako je neka vrsta bozanstva. A opet kad je oteran nije bilo najave bojkota kao sto se danas po mrezi tuguje zbog Trinkijerivog odlaska od strane dobrog dela navijaca.
 
To smanjenje, u odnosu na ono koliki je budžet zapravo trebalo da bude, "stupilo je na snagu" zbog pandemije koronavirusa

Ma hajde. :roll:

To smanjenje je stupilo na snagu zato sto su prosli izbori i vrhovni vodja moze da osigura svoju mezimicu, koju je samo pandemija spasila ove sezone od eventualnih neprijatnosti. Zato se sad nivelisu razlike u trenerima, sistemu i budzetima, da ne bi i sledece godine doslo do neprijatnosti iz ove sezone.
 
Mekintajer navodno zavrsen posao. Sve se nema da se isplati Trinkijeri koliko mu sleduje po ugovoru, nema se obezbedjen budzet, a ima se za Mekintajera. :roll:

Nesto mi se Limar ucutio ovih dana, obicno on sve to slavodobitno objavljuje, a mogao bi neko i zvanicno da izadje za Trinkijerija.
 
Navodno je Mekintajer bio proslogodisnja zelja Trinkijerija, pa su ga sad doveli iz ko zna kog razloga. Mozda da mu se dodvore, mozda da mu pokazu nesto, mozda jer nemaju pojma sta rade.
 
Tako sam i ja cuo, ali nema smisla sto su doveli skupog Amera, koga je hteo odlazeci trener. Mislim, dobar je igrac, ali sam uvek za opciju da trener sastavlja ekipu. A kod nas sastave ekipu, drze pomocnog celo leto kao rezervnu opciju, i onda kad ne nadju nikog drugog, imenuju ga u septembru.

Ako postave Scepanovica za trenera, to bi bio 3. put da rade tako nesto, cetvrti ako racunamo i Vladu Jovanovica, i ni jednom nije ispalo dobro.
Mislim da je on u glavi pomocni trener, osim ono kratko u Buducnosti, nikad nije vodio ekipu.
 
Naravno da su izgledi da Scepanovic kao pocetnik uradi nesto vrlo mizerni. I to sa sastavom koji ce na papiru biti 3,4. u ligi. I naravno da cemo vrlo verovatno gledati slican scenario kao i sa Bozicem, Mutom, Cankom, itd.

Jednostavno, Partizanu u ovoj poziciji nije namenjena uloga da nesto uradi u kontinuitetu. Vrlo slicno onome kad je Marko Nikolic neocekivano uzeo titulu u fudbalu, tako sto je izveo poprilicno nemogucu misiju da pobedi sve sto je morao, a onda je zapalio posle nekoliko dana. Bilo da je sam video i znao koliko je sati i sta sledi, bilo da mu je neko suptilno objasnio sta sledi.

Tako i sa Trinkijerijem, koji je vec dosad morao jesti ono sto se ne jede (Nedicev upliv u polufinale ABA prosle sezone i otimacina u pasteta-ligi), a sad, posto ga je pandemija sprecila da dovrsi posao, sad mora da se suocava sa "ekonomskim posledicama koronavirusa" koje ce naravno da trpi Partizan, a predgradje nece.

Sve je to manje-vise jasno kao dan, a iz sezone u sezonu se potvrdjuje jedna te ista prica. Sledi nam verovatno neka vrsta osrednjosti neko vreme, pa kad publika krene opet da vucicpederuje doci ce neki potez u vidu transfera i pozitivne promene, da bi limarsko govedo dobilo na legitimitetu, a ako slucajno dodjemo posle sezonu, dve ili tri do toga da mozemo da ugrozimo panterski projekat, povuci ce se rucna.
 

Back
Top