KK Partizan

Zato što su "klubovi od nacionalnog interesa".

To je fantasticno "poentiranje" sa tvoje strane, kao da sam ja napisao.:super:
Slazem se u potpunosti sa tom konstatacijom.
Posto su to klubovi od naiconalnog znacaja, oni treba na terenu da predstavlaju nasu zemlju.
Kakvo predstavljanje pruza vujosevic sovjim ponasanjem?
Posto su to klubovi od naiconalnog znacaja, onda u njima moraju da rade profesionalci, kako u upravi tkao i u finansijama, marketingu, koji ce na najbollji nacin "prodati" brend koji predstalvjaju.
Posot su to klubovi od naiconalnog znacaja, ond anjihovo poslovanje mora biti javno i trensparentno.
Bilo kakav kriminal u takivm klubima je apsolutno nedopustiv i za takav kriminal kazen moraju da buud veoma ostre, a kao najbenigniji primer predstavlja potpisivanje duplih ugovora sa igracima.

Kao sto kaze M.Radojcic u drami "Sok" kada prica o sovjoj kcerci Nezmiji: Pazi molim te, ja je izdrzavam, a ona samostalna.Pa gde to ima?
E, to hoce uprava Partizana.
 
Sve je to lepo što pričaš ali ovo je Srbija zemlja gde je sve moguće. Kad bi svako radio svoj posao ko zna gde bi sad bili? Ovako su svi prinuđeni da rade poslove za koje nisu učili u školi...
 
Sve je to lepo što pričaš ali ovo je Srbija zemlja gde je sve moguće. Kad bi svako radio svoj posao ko zna gde bi sad bili? Ovako su svi prinuđeni da rade poslove za koje nisu učili u školi...

I sa tim se slazem.
Ali, `ajde da podvucmeo crtu.
Ako svake godine konstantno pravis minus, koji je danas, po priznanju smaog Partizana preko 4 miliona evra, ako smatras da svi znaju sta je Partizan i d ane treba da se posvetis marketingu, onda je valjda vreme da pokusa neko drugi?
Neko ko mozda zna bolje i vise?
Nema problema nazvacemo jednu tribinu po Vujosevicu, napravicemo mu bistu ispred hale, proglasicmeo ga za dozivotnog POCASNOG predsednika, i njega i Danilovica, ali daj bre idite vise da neko drugi pokusa da resava probleme koje oni resavaju svadjom sa celim svetom.
 
Nekome su i Vučić i Čović ceo svet. :worth:

To što se ne može živeti od marketinga, već samo od laži kao Vučić i Čović, za to je odgovorna država, koja nije u stanju da izvrši privatizaciju i animira tržište da ulažu u sport, pa onda prepuste klubove svojoj (tržišnoj) sudbini. Pa ni mnogo važnije stvari, koje omogućavaju da se živi i od onih manje važnih.

Prvo nek se maknu Vučić, Đilas, Vesić i Čović, puste nekog da konačno sredi stvari, pa ćemo onda da pričamo o tome.

Do tada, u se i u svoje kljuse. Partizan, Vujošević i Danilović, Todorić, ko god, ne moraju da odgovaraju simpatizerima bizMismena iz Železnika koji mlati milione na pretplatne karte dok grca u dugovima sa drugim klubom (imenom), moleći za A licencu EL i terajući privatnike iz njihove ABA lige..
 
Poslednja izmena:
Čujem da je u klubu i definitivno odlučeno odustajanje od EK. Pogledam kako se država trudi da se FKCZ omogući igranje Evrope, plaćaju se milioni odjednom, čiste se dugovi, doći će novi vagoni igrača, setim se kako se FSS blamirao i kompromitovao dok su zajedno lagali UEFA-u. I onda pomislim, a zašto se ne bi dalo para KKP-u da igra pišljivi EK? A onda se setim za koga navijaju vučići čovići vesići mali i ostali. Jbg. :mrgreen:

Nego, verujem da su naši jedva dočekali da odustanu od "eminentnog takmičenja", ali možda tu postoji i neki zaokret ka FIBA, ili čekalica sa ULEB-FIBA. Možda se i daje neki signal ovim, al ko će ga znati, prvo treba videti šta buđava FIBA nudi.
 
Na koga su se žalili, na Đinđića koji im je "spasavao klub" šaljući im Vesića, na Koštunicu koji im je slao one Kokta-bizmismene, ili na Dačića? :mrgreen: Bilo kakva paralela je nemoguća.

Na Živorada Anđelkovića aka Žika Pauka koji je sa Žeželjom "stvarao evropsku Zvezdu" tako što su na kraju založili i njen grb a opšte je poznato da je Vesić postavljen od strane Đinđulje da nagleda napredak "projekta" :lol: samo što Đinđulja nije doživeo da vidi ceo projekat do kraja odnosno prvi je propao Đinđulja pa tek onda Zvezda. Onda onaj "biznismen" Vučelić, što je bio samo jednu sezonu a navukao je istu bedu u vidu dugova. U pravu si nema paralele Zvezda je uništena iznutra i nije imala šanse a cigani nisu ništa uradili po tom pitanju samo su kenjkali ali Partizan ima bivše igrače i legende kluba u svojoj upravi tako da on ne bi trabalo da brine za svoju budućnost. Ono što mene brine je to što sada i oni počinju sa žalopojkama i kenjkanjem kao i grobari a ništa konkretno ne rade po tom pitanju osim što odustaju od pojedinih takmičenja. Videćemo šta će biti, Partizan ima bolju poziciju da nešto promeni pitanje je samo da li će to i postići.

Inače, Bogdanović je te sezone sa sve Milosavljevićem i Vestermanom imao u EL sigurnih 22-25min po utakmici (normalna minutaža), što možeš videti i u statistici. Više je na njegovu minutažu uticala povreda Vestermana, jer je tad počeo da igra na kecu. Kasnije su došli Tepić i Pavlović, ali pošto se već dokazao, minutaža mu nije padala ni najmanje. Jednostavno, od početka je igrao dosta, prašio, a kako se tim osipao od povreda, igrao je sve više, i bio lider i pored Milosavljevića, i pored Kinzija, i kasnije Pavlovića.

U kojoj sezoni? U prvoj sezoni od povratka Vujoševića je na 6 utakmica Evrolige igrao u proseku 17.8 minuta u zadnjoj sezoni kada se i probio kao igrač je na 23 utakmice Evrolige igrao u proseku 31.3 minut. Pa Tepić je preuzeo ulogu pleja odmah nakon što se Vesterman povredio, Vesterman se povredio u Novembru a Tepić je došao u decembru to malo što je Bogdanović igrao na pleja ne znači ništa koliko je zapravo dobio time što je postao prva košgeterska opcija nakon povrede Milosavljevića.
 
Milosavljević nikada nije bio košgeterska opcija... Imao je u to vreme pred povredu dosta puta "vruću ruku", ali nikad se ne ide da je on glavna napadačka opcija, osim što se tu i tamo insistira na početku utakmice da uzme koji šut, kako bi ušao u ritam.

Igrao je puno Bogdanović pleja za jednog beka, to mu je pomoglo da "oseti loptu" i igra kako je igrao. Nije Tepić igrao svih 40min, a minutaža Daloa je bila (i sad je) zanemarljiva.

Bogdanović je imao samo te 2 sezone, prva je bila posle one 2 godine sedenja, u kojoj je igrao maestralno protiv CSKA, ali onda igrao slabo celu sezonu sve do završnice. Na jesen je imao i finu rolu za početnika i kod Dude.
Druga sezona je bila od početka njegova sezona, ne znam šta reći, ako se dobro sećam, i u ABA ligi je od početka prašio sa sve Milosavljevićem i Kinzijem pored... To je jednostavno bila takva projekcija, ti tačno znaš ko će dobiti sezonu da se razigra i eventualno eksplodira. I Milutinov je to dobio ove sezone, videlo se sa odricanjem od Muslija. Doduše on nije baš eksplodirao, ali je igrao vrlo dobro solidan deo sezone. Za jednog 20-godišnjaka.

PS: a to što zvezdaši kukaju da su posle 10ak godina gurke od svih vlasti zapravo prevareni, to je zato što su vođeni nestručno i bahato. Partizan je bar imao struku. Niko njih nije svesno unakazivao, kao što se radi sa KKP. Naravno, svoj deo krivice za ovo stanje snosi i uprava KKP, pa i Vujošević koji se gura da bude uprava u stvarnom nedostatku iste, ali ja svakako ne želim da zatvaram oči pred državnim bezobrazlukom. Mi smo svo ovo vreme živeli sa ovim socijalističkim javašlukom od upravljanja, i možemo preživeti sami sebe. Ali Vučića, Čovića, svesno podyebavanje, nametanje onoga što drugi ne moraju, ignorisanje dugo vremena najboljeg kluba, ... to sve u kompletu sa nama samima ne možemo preživeti još dugo, izgleda.

PS2: Milutinovu se predviđa 1. runda drafta?
 
Poslednja izmena:
PS2: Milutinovu se predviđa 1. runda drafta?

Ja Milutinova uopste ne mogu da zamislim u NBA, ne deluje mi kao da fizicki moze da dostigne nivo da se nosi sa NBA centrima. Jeste mlad i moze puno da napreduje na tom planu, ali nije sve u radu. Zamislite ga kako se nosi sa Hauardom ili Kazinsom.
Mislim da moze da bude dobar evropski centar, nesto kao Ante Tomic npr.
 
Milosavljević nikada nije bio košgeterska opcija... Imao je u to vreme pred povredu dosta puta "vruću ruku", ali nikad se ne ide da je on glavna napadačka opcija, osim što se tu i tamo insistira na početku utakmice da uzme koji šut, kako bi ušao u ritam.

Milosavljević jeste bio zamišljen kao košgeterska opcija ali je Bogdanović to postao čim se ovaj povredio. Jednostavno Bogdanović je postao prva opcija u napadu jer je pokazao kakav ofanzivni kvalitet poseduje za razliku od Milosavljevića. Hteli su Milosavljevića da podignu na ofanzivnom nivou što bi i uspeli da nije povredio, jednostavno čovek je strašno uznapredovao ali jebena povreda.

Igrao je puno Bogdanović pleja za jednog beka, to mu je pomoglo da "oseti loptu" i igra kako je igrao. Nije Tepić igrao svih 40min, a minutaža Daloa je bila (i sad je) zanemarljiva.

Igrao je u proseku preko 30 minuta po meču u Evroligi a Tepić je igrao preko 29 minuta po meču u Evroligi, zato je Tepić i doveden da zameni Vestermana a realno gledano to malo što je Bogdanović igrao pleja je zanemarljivo. Odigrao je više pleja u Aba ligi i to opet su ga forsirali tu zbog povrede Vestermana, solidno je koristio minute ali tek nakon povrede Milosavljevića je pokazao svoj pun potencijal na poziciji beka. Opet to što je odigrao pleja na početku sezone je zanemarljivo, on je svoj pravi sjaj pokazao u drugom delu sezone kada je igrao beka.

Bogdanović je imao samo te 2 sezone, prva je bila posle one 2 godine sedenja, u kojoj je igrao maestralno protiv CSKA, ali onda igrao slabo celu sezonu sve do završnice. Na jesen je imao i finu rolu za početnika i kod Dude.
Druga sezona je bila od početka njegova sezona, ne znam šta reći, ako se dobro sećam, i u ABA ligi je od početka prašio sa sve Milosavljevićem i Kinzijem pored... To je jednostavno bila takva projekcija, ti tačno znaš ko će dobiti sezonu da se razigra i eventualno eksplodira. I Milutinov je to dobio ove sezone, videlo se sa odricanjem od Muslija. Doduše on nije baš eksplodirao, ali je igrao vrlo dobro solidan deo sezone. Za jednog 20-godišnjaka.

On je u drugoj sezoni odigrao maestralno protiv CSKA, kada je postigao 27 poena, u prvoj sezoni je igrao 6 utakmica i postigao je u proseku 5 poena a u toj drugoj je postizao u proseku 14.8 poena po meču i bio je konstantan skoro celu tu drugu sezonu pogotovo na kraju kada je eksplodirao. U ABA ligi je počeo od neke 6-7 utakmice da postiže veće poene i to opet zato što su ga gurali dole umesto Vestermana što je on dobro iskoristio ali je opet Milosavljević postizao na par utakmica više poena od njega jer su i hteli od njega da naprave košgetersku opciju. Dobro je da nisu isforsirali Bogdana na neku neprirodnu mešavinu beka i pleja kao što su Tripkovića i Tepića pa na kraju nisu ispali ni jedno ni drugo. Nije to bila ničija projekcija, svi su znali da talenat ali jednostavno mu nisu davali minutažu i tek nakon što se Milosavljević povredio on dobija pravu priliku a dotle je bio "pomoćni" plej. Čak i posle one odlične partije kod Dude u reprezentaciji ga Vujošević nije puštao da se razigrava ali kada nije imao druge opcije on ga je pustio i "čudo" se dogodilo. Milutinov je "eksplodirao" jer je morao, pošto nisu imali drugo rešenje na poziciji centra a tu je Vujošević pogrešio odricanjem Muslija.

PS: a to što zvezdaši kukaju da su posle 10ak godina gurke od svih vlasti zapravo prevareni, to je zato što su vođeni nestručno i bahato. Partizan je bar imao struku. Niko njih nije svesno unakazivao, kao što se radi sa KKP. Naravno, svoj deo krivice za ovo stanje snosi i uprava KKP, pa i Vujošević koji se gura da bude uprava u stvarnom nedostatku iste, ali ja svakako ne želim da zatvaram oči pred državnim bezobrazlukom. Mi smo svo ovo vreme živeli sa ovim socijalističkim javašlukom od upravljanja, i možemo preživeti sami sebe. Ali Vučića, Čovića, svesno podyebavanje, nametanje onoga što drugi ne moraju, ignorisanje dugo vremena najboljeg kluba, ... to sve u kompletu sa nama samima ne možemo preživeti još dugo, izgleda.

Koja crna gurka :lol: ugasili im klub i oprali preko njega 15 miliona evra, da su hteli da ih poguraju ne bi Partizan osvajao 13 titula za redom, nego bi u Zvezdu doveli neke bivše NBA igrače i redovnog trenera i gotovo. Ono što mene nervira jeste to konstantno kenjkanje a realno nisu ništa uradili po tom pitanju a koliko vidim isto tako se sada ponašaju i grobari. Kao što sam rekao politike je uvek bilo u ta dva kluba ali lupetati konstantno iste priče i ne davati konkretne odgovore, ma daj. Niko nije terao Danilovića da trpi socijalistički javašluk to je njegova krivica ali koju on ne priznaje a ni njegov portparol/trener/predsednik iz senke. Kada budu rekli "ok ljudi zajebali smo se tu i tu" a ne samo "političari su krivi i forsiraju Zvezdu" a ona u stečaju :lol: i "ja prihvatam krivicu i smanjujem si platu za pola" to je normalna pojava a ne ovo do sada.
 
Poslednja izmena:
Koja crna gurka :lol: ugasili im klub i oprali preko njega 15 miliona evra, da su hteli da ih poguraju ne bi Partizan osvajao 13 titula za redom, nego bi u Zvezdu doveli neke bivše NBA igrače i redovnog trenera i gotovo.
Jeste, to tako ide. Kao u menadžer-igrici, samo kupiš "Đenku" i produžiš Radonju. :lol: Zato im je uspelo tek posle 3 sezone brutalne gurke, kad su se setili da moraju malo i da zadave protivnika.
Imali su i oni svoju gurku kao državni klub, samo što je bilo i nekih koji su Partizanu obezbeđivali sponzore, a pride je Partizan imao i gomilu igrača koje je prodavao, pametnije trošio novac, itd.
Pa što Partizanu neko ne uleti jednu sezonu po političkom nalogu kao baš taj Vučelić, da dovede vagon pojačanja... a to što su radili to bahato i glupo, njihov problem.

Ovo sada je gurka samo jednog uz saplitanje drugog, al nema veze, pričaće se i za 10 godina da su ovi "prali pare preko kluba".

Oko ostalog stvarno nemam šta više reći, više ne znam ni o čemu pričamo. Prvo Bogdan nije igrao puno pleja, a onda jeste. Ja tvrdim da je Milutinov kao i Bogdanović planiran, tebi to nije tako nego slučajno i prinudno, jer je "napravljena greška" odricanjem od talenta koji je za 2 godine pokazao malo šta. Šta je trebalo, i ove godine da forsira Muslija na račun mlađeg Milutinova, koji je ove sezone uradio više nego on bilo gde dosad?

Pa, pošto prelazimo polako u spamovanje i dosađivanje, nema smisla prepucavati se više.
 
Poslednja izmena:
Zato što su "klubovi od nacionalnog interesa".

Ma to su klubovi od političkog interesa da bi moglo da se mune tu i tamo i ušlihta biračkom telu.
KK Partizan je morao nakon onog F4 da nađe jakog stranog sponzora. Tad je moglo to da se uradi, ali nije. U tom slučaju bi uvek imao tim za finale ABA lige i bio redovan evroligaš.
Sad kako je tako je, ja sam za potpuni reset i mukotrpni rad sa 7-8 klinaca i 2-3 iskusna...
 
Pa dobro zavisi kako gledaš. Zato sam i stavio navodnike da ne misle ljudi da su to moje reči. To je rečenica koja se stalno vrti u medijima i među navijačima. A to što su uprave prepune političara to je zato što može da se lapa.
 
Izgleda da je Saša Obradović zagrizao za Milosavljevića. Dok je išla priča da će Obradović u Valensiju, bila je i za Milosavljevića, ali pošto ovaj ostaje u Albi, onda je sada i ovaj u pregovorima sa Albom.
 
KK Partizan je morao nakon onog F4 da nađe jakog stranog sponzora. Tad je moglo to da se uradi, ali nije.

Živa istina. Samo, posle F4 su u državi odjednom "prepoznali" KKP, pa su dali i više od onog da može da se funkcioniše, bio je tad i Dodik, a naši se uljuljkali time (kao da im je teško bilo :mrgreen: )

A kako to ide sa državnim i kvazi-privatnim sponzorima, znamo... Daju obećanja, pa se pojave drugi prioriteti, pa ti ne isplate sve, pa ti ostaneš u dugovima, a onda kad je to isteklo pojavio se veliki navijač Vučko, prigrlio Čovketa, i ostalo je istorija.
Pa jedno 70% dugova smo vukli i vučemo iz tog perioda.

Evo i CZT sad kuburi sa dugovima, radi se o tome da se daju obećanja, pa onda Telekom (mts) mora da finansira i FKP od ove godine jer je instaliran i tamo SNS pa je "prepoznat marketinški momenat", i onda nema para za sve.
 
dobismo i odgovor na pitanje sta su momci radili na sastanku. a bolje da nismo.

da su ih novinari uslikali u kafani kako posle kila janjetine, 3l crnog vina i po preko nekoliko potrosenih rvi, ucestvuju u masovnom banabadanju prilikom srpske tradicionalne svadje... manje bi stete napravili klubu.

btw, odavno nisam zalazio; znacajno ste se pojacali sa ovim orlicem. iglboy, znaci, elokvencija, analitika, argumenti, koherentnost... koje su ti to fore ? :D zezam se. bra`o. lepo citati.

a ne kao ovaj lepotan sto kupi jeftine poene za popularnost :mrgreen:
 
capture-1.jpg


"Milosavljević donosi iskustvo od 50 utakmica u Evroligi" i ova statistika u Jadranskoj ligi iz 2014/15 sezone.
 
Poslednja izmena:
Jeste, to tako ide. Kao u menadžer-igrici, samo kupiš "Đenku" i produžiš Radonju. :lol: Zato im je uspelo tek posle 3 sezone brutalne gurke, kad su se setili da moraju malo i da zadave protivnika.

Ma jok nego kako ide? Kako je Fener prvi put zaigrao na fajnal foru Evrolige? Tako što su doveli redovnog trenera i redovne igrače od koji su pojedini imali i NBA iskustvo na nekoliko godina a uzimajući količinu novca koji su oprali preko Zvezde to su i mogli da urade ali nisu jer ih je bolelo uvo. Taj isti Vučelić što je doveo Pešića i onu ekipu Bjelice, Kešelja i ostalih je na kraju ostavio dug od par miliona :lol: za samo jednu sezonu koliko je bio tu, gurka u ponor nema šta :hahaha: .

Imali su i oni svoju gurku kao državni klub, samo što je bilo i nekih koji su Partizanu obezbeđivali sponzore, a pride je Partizan imao i gomilu igrača koje je prodavao, pametnije trošio novac, itd.
Pa što Partizanu neko ne uleti jednu sezonu po političkom nalogu kao baš taj Vučelić, da dovede vagon pojačanja... a to što su radili to bahato i glupo, njihov problem.

Kakva crna gurka eno ga klub je ugašen. Ja ti lepo kažem mani me političke priče, i što sam kažeš Partizan je pametnije prodavao igrače i dobijao se isto tako pare od sponzora ali su glavni u klubu bivši članovi tog istog kolektiva tako da je klub duže opstao ali opet je podriven tom "socijalističkom javašluku" u prevodu loše su raspolagali novcem i sada kada više nemaju ni političku podršku došli su u sličnu poziciju kao i Zvezda samo što je Zvezda direktno iznutra uništena a ovde sve konce i dalje drže bivši članovi kluba i trebalo bi da objasne šta se dogodilo do kraja i da neko snosi odgovornost.

Oko ostalog stvarno nemam šta više reći, više ne znam ni o čemu pričamo. Prvo Bogdan nije igrao puno pleja, a onda jeste. Ja tvrdim da je Milutinov kao i Bogdanović planiran, tebi to nije tako nego slučajno i prinudno, jer je "napravljena greška" odricanjem od talenta koji je za 2 godine pokazao malo šta. Šta je trebalo, i ove godine da forsira Muslija na račun mlađeg Milutinova, koji je ove sezone uradio više nego on bilo gde dosad?

Ja sam rekao da što je igrao pleja nije bilo ništa značajno jer nije ni igrao toliko pleja da bi to predstavljalo neki uslov za njegov uspeh. Tek nakon što se Milosavljević povredio je došao do izražaja njegov pun potencijal kao beka. Isto tako se po statistici vidi da je Tepić preuzeo punu odgovornost na poziciji pleja kako bi Bogdanović iskoristio svoj puni ofanzivni potencijal. To što su oni Bogdana jedno vreme forsirali da menja Vestermana je bila loša stvar jer bi zaglavio nigde između pleja i beka ovako je pokazao da mu je prava pozicija bek šuter i to kakav nam fali već godinama. Nisam rekao da je njegova eksplozija bila slučajna nego da nije bila planirana kao što svi znaju da nije ali se desila, što je dobra stvar za našu košarku ali nažalost po cenu povrede Milosavljevića. Koliko se sećam ti si rekao da se Vujošević odrekao Muslija u korist Gagića a ne u korist Milutinova. Nakon što je Gagić otišao upravo im je falio centar koji bi odmarao Milutinova jer nisu ni njegovu eksloziju planirali nego je došla kao splet okolnosti isto kao i kod Bogdanovića samo je razlika u tome što je ovaj eksplodirao u 20 godini a Bogdanović je sa 20 godina sedeo na klupi i skupljao iskustvo :lol: .

Pa, pošto prelazimo polako u spamovanje i dosađivanje, nema smisla prepucavati se više.

Ja sam svoje završio. Ova tema je ista kao i sve ostale, politika, prepucavanja i ništa konkretno. Uživajte.
 
Poslednja izmena:
Manuću te političke priče, al ako ne želiš da pričaš o njoj, onda najbolje da ni ne počinješ. ;)

Koliko se sećam ti si rekao da se Vujošević odrekao Muslija u korist Gagića a ne u korist Milutinova. Nakon što je Gagić otišao upravo im je falio centar koji bi odmarao Milutinova jer nisu ni njegovu eksloziju planirali nego je došla kao splet okolnosti isto kao i kod Bogdanovića samo je razlika u tome što je ovaj eksplodirao u 20 godini a Bogdanović je sa 20 godina sedeo na klupi i skuplao iskustvo :lol: .

To što sam rekao da se odrekao u korist Gagića ne znači da je Gagić projektovan u prvog centra, pošto je od početka sezone bilo jasno da se planira Milutinov kao projekat.
Sad, verovatno su u Partizanu ludi svih ovih godina, pa ne znaju koga treba kada da promovišu, a promovisali gomilu igrača godinu pred istek ugovora da bi se moglo uzeti i obeštećenje od njih i tako nešto zaradilo.

Jbg, misli šta hoćeš, moje je bilo da se ne složim sa time, to je to. Ne moraš shvatati toliko tragično, ja sam prvi stao na loptu jer ne želim da se beskonačno prepucavam.
 

Back
Top