Kapaciteti za preradu drveta u mletačkoj Dalmaciji

Imaće ukoliko uspeš da ga formulišešu formi do 5 rečenica, ako ne praviš nepregledne postove kobasice, jer taj odgovor može da se iskaže u 5 reči, ako ne citiraš pritom moje postove sa drugih tema i iz prethodnih godina i ako ne budeš pominjao Tibora Živkovića. Jasnije?

Ne da nije jasnije, nego je tragično koliko je blasfemično. Ovaj pokušaj da mi polusarkastično obrusiš je jedan potpuni promašaj. To što spamuješ temu zatrpavajući je nizom od 5-6 sopstvenih postova, ne znači da je to išta preglednije i da su oni i po kom parametru kratki, posebno kada se zasnivaju na kopiranju sadržaja sa drugih foruma, blogova itd. medija. Ja barem pišem svaki put sa originalnom namerom odgovora, kako bi učestvovao u diskusiji sa sagovornikom, a ti, kao što si i sam priznao, radi hiperprodukcije rezultata u Google pretraživaču. Šta god bio razlog za nečitanje odužeg posta (poremećaj pažnje, ADHD ili štagod čini iluziju 10 kraćih tekstova preglednijim od jednog podužeg posta; o disleksiji se ne radi sigurno jer nema veze) niko te ne sili. I moram reći da mi je do svake pameti dozlogrdilo što pokušavaš ubaciti stvari van svakog konteksta; gde sam na ovoj temi citirao tvoje postove sa drugih i iz prethodnih godina? Jesam li igde pomenuo Tibora Živkovića na njoj? Dakle, prestani izmišljati stvari; oko Živkovića smo imali zadnji put kratku prepisku nakon što si izneo tezu da ga je neka obaveštajna služba otrovala i dala mu kancer sa namerom da izvrši atentat zbog stvari o kojima priča.
 
spamuješ temu zatrpavajući je nizom od 5-6 sopstvenih postova,

Tako se postuje, ako svaki post ima svoj život:

- svaki post je pojedinačan ako se odgovara nekom drugom

- ako obrađuje drugu pod-temu

- ako dolazi vremenski kasnije, za šta i služi dokumentarnost koju internetovski forum pruža

- prema tvom rezonu, dve budale bi mogle da izmenjuju po reč, tipa kalodonta, na nekoj temi unedogled jer je to "prema pravilniku"

Spajanje tuđih poruka je nasilje nad autorstvom i nije u dohu odredaba Foruma koje su donete da bi se navikama postera kao što su na Politici stalo u kraj.

A ovo što ti radiš je cirkus. Redovno spamuješ sa ogromnim količinama teksta za čije čitanje prosečan čovek nema dovoljno slobpodnog vremena, a kamoli za analizu i odgovor. Nemaš osećaj za ovaj medij.

Ostalo nisam čitao jer za svaku tvoju reč potrebna je makar desetostruka intervencija u vidu objašnjenja i argumentacije, a za tako nešto nemam ni vremena ni volje. A objektivno, nema ni potrebe.
 
1 .Šta nije tačno?
2. Imaš pisane izvore koji porede dalmatinsku crvenicu i ukrajinski černozem ?

Evo, uprkos svemu što si iskazao do sada, spreman sam svejedno pružiti ti znak dobre volje (iako svaki instinkt vrišti suprotno).

Daću ti odgovore na oba ova pitanja, u maksimalnom opsegu od po pet rečenica, bez korišćenja ikakvih citata (sem ukoliko podpitanjem to bude zatraženo, da se potvrdi neki deo posta) onda kada ti odgovoriš na moja pitanja u vezi grčkih polisa i tvog razmišljanja o praistorijskom srpskom ili slovenskom etničkom prostoru i ekspanziji u svetlu ledenih doba (ne zaboravi na vinčansko pismo). Dogovoreno? Obećavam da ću biti vrlo koncizan, a rečenice sadržati isključivo jasno napisane podatke.

A ovo što ti radiš je cirkus. Redovno spamuješ sa ogromnim količinama teksta za čije čitanje prosečan čovek nema dovoljno slobpodnog vremena, a kamoli za analizu i odgovor. Nemaš osećaj za ovaj medij.

Potpuno tačno; priznajem. Nemam osećaj za moderne medije prilagođene epidemiji hiperkinetičkog poremećaja i koji se zasniva na pojednostavljivanju doslovno svega i seckanju stvari tako da smo ušli u eru internet-stručnjaka koji se informišu preko sasečenih online verzija Blica i drugih novina (a kada se vidi Politika, to je onda prava agonija).

Moj najduži post na temi ima 580 reči. Za čitanje tolike objave potreban je svega jedan minut ili dva. Koliko brzo ti čitaš?

Ostalo nisam čitao jer za svaku tvoju reč potrebna je makar desetostruka intervencija u vidu objašnjenja i argumentacije, a za tako nešto nemam ni vremena ni volje. A objektivno, nema ni potrebe.

Ostalo su sve stvari koje si ti pomenuo. Niko na ovoj temi nije spomenuo Tibora Živkovića, pre tebe.
 
Poslednja izmena:
Evo, uprkos svemu što si iskazao do sada, spreman sam svejedno pružiti ti znak dobre volje (iako svaki instinkt vrišti suprotno).

Daću ti odgovore na oba ova pitanja, u maksimalnom opsegu od po pet rečenica, bez korišćenja ikakvih citata (sem ukoliko podpitanjem to bude zatraženo, da se potvrdi neki deo posta) onda kada ti odgovoriš na moja pitanja u vezi grčkih polisa i tvog razmišljanja o praistorijskom srpskom ili slovenskom etničkom prostoru i ekspanziji u svetlu ledenih doba (ne zaboravi na vinčansko pismo). Dogovoreno? Obećavam da ću biti vrlo koncizan, a rečenice sadržati isključivo jasno napisane podatke.



Potpuno tačno; priznajem. Nemam osećaj za moderne medije prilagođene epidemiji hiperkinetičkog poremećaja i koji se zasniva na pojednostavljivanju doslovno svega i seckanju stvari tako da smo ušli u eru internet-stručnjaka koji se informišu preko sasečenih online verzija Blica i drugih novina (a kada se vidi Politika, to je onda prava agonija).

Moj najduži post na temi ima 580 reči. Za čitanje tolike objave potreban je svega jedan minut ili dva. Koliko brzo ti čitaš?



Ostalo su sve stvari koje si ti pomenuo. Niko na ovoj temi nije spomenuo Tibora Živkovića, pre tebe.

Odgovorio sam:
https://forum.krstarica.com/showthr...omantičari?p=35676162&viewfull=1#post35676162

Čitam dovoljno brzo, ali bi verovatno tebi samom bilo interesantno izračunati koliko si karaktera napisao u prošlih mesec dana i podeliti brojem dana da bi se videlo koliko je nekom potrebno vremena da pročita ono što ti napišeš u toku dana. Ne manje od dva sata u proseku, rekao bih. Takođe moraš uzeti u obzir da tvoj tekst nije beletristika, da ima linkove i da je potrebno malo više za onog ko planira da shvati, analizira i formuliše odgovor na sve što si napisao.
 
Mislio sam da znam; možda i ne znam. Odgovor na potonje definitivno ne znam (srpski jezik mi nije maternji, a nije čak ni drugi strani jezik).

Niko nije savršen. Ali nemoj očajavati. Zapamti samo da sam te ja jedini javno pozvao da se vratiš na forum kada si ga bio demonstrativno napustio. A to znači - šta? To znači da ima svojstava koja kod tebe cenim i smatram korisnima za ovaj forum.

- - - - - - - - - -

PS. Čestitam za novi avatar. Svakako je ekspresivniji i umetnički snažniji.
 
Zapamti samo da sam te ja jedini javno pozvao da se vratiš na forum kada si ga bio demonstrativno napustio. A to znači - šta? To znači da ima svojstava koja kod tebe cenim i smatram korisnima za ovaj forum.

Pamtim i to kao i uvek, nažalost, bolje od tebe. Kao već i po vrlo dobro ustaljenom običaju, iznosiš krive informacije i to opet vrteći stvari oko sebe.

Podržavam Slavena, to sam i napisao prije... ne treba da napušta podforum koji je obilježio!

Da mi uputio poziv jesi da se vratim, taj deo jeste tačan, ali može značiti svašta. Evo, da dopunim tvoje optužbe sa vrha o ubacivanju postova sa drugih tema (nažalost, nije od pre koju godinu, već je vrlo svež):

Ja namerno i često ostajem nedorečen, da bi svako sam mogao da tumači i dodatno razmišlja, a kada razmisli onda se ja okoristim i njegovim primedbama

Tu se radi, dakle, o istom poštovanju koje lešinar ima prema mrcini. Ne želiš sam da gotovo išta radiš (kao što se gomilu puta na temi pokazalo, uključiv i na ovoj, ni da koristiš Google pretraživač), već tako pabirčiš od nas drugih kada na nešto naiđemo. Ta svojstva su pojedine ideje i fotografije i skenovi dokumenata, koji su tebi lično korisni/interesantni. To ti je skoro kao respekt prema kolegama koji na zabavi ili u sličnom društvu ima jedan energetski vampir.

Nekada se zapitam...

 
Poslednja izmena:
Pamtim i to kao i uvek, nažalost, bolje od tebe. Kao već i po vrlo dobro ustaljenom običaju, iznosiš krive informacije i to opet vrteći stvari oko sebe.



Da mi uputio poziv jesi da se vratim, taj deo jeste tačan, ali može značiti svašta. Evo, da dopunim tvoje optužbe sa vrha o ubacivanju postova sa drugih tema (nažalost, nije od pre koju godinu, već je vrlo svež):



Tu se radi, dakle, o istom poštovanju koje lešinar ima prema mrcini. Ne želiš sam da gotovo išta radiš (kao što se gomilu puta na temi pokazalo, uključiv i na ovoj, ni da koristiš Google pretraživač), već tako pabirčiš od nas drugih kada na nešto naiđemo. Ta svojstva su pojedine ideje i fotografije i skenovi dokumenata, koji su tebi lično korisni/interesantni. To ti je skoro kao respekt prema kolegama koji na zabavi ili u sličnom društvu ima jedan energetski vampir.

Nekada se zapitam...


Interesantno da ljudsku iskrenost ne valorizuješ ni trunku. To govori mnogo o tebi. Ali, znamo se, da ne dužim.
 
Još nisi odgovorio, iako si na Bečko-Berlinskoj nastavio na moj odgovor.

Malo je gorak okus kada se dobije a taste of his/her* own medicine, zar ne? ;)

P. S. Izvinjavam se za engleski, ne znamo kako na ilirskom da kažem frazu; pošto zalazim u godine, a taj sam naučio tek u četrdesetim, malo sam počeo pod stare dane zaboravljati jezik.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*
 
Poslednja izmena:
Znači dogma je kada neko izrazi drugačije mišljenje i ne složi se nužno sa nečim što si ti napisao?

To bukvalno kažu oni koji dogmu pokušavaju uvesti; propovedajući jedno viđenje sa željom da ga nametnu tako da postane neupitno i žustro se suprotstavljajući svakome ko misli različito.

Ne znam da li čitaš, ali ti je definisano šta ovde podrazumevam pod dogmatskim. Tu nisam pomenuo mišljenje jer mišljenja s tvoje strane nije bilo, već samo osluškivanje i pariranje "kontraargumentima" iz tuđih izvora, a naročito onih koje su ti nametnuti kao autoriteti.
 
Poslednja izmena:
Interesantno da ljudsku iskrenost ne valorizuješ ni trunku. To govori mnogo o tebi. Ali, znamo se, da ne dužim.

To je osobina koju možda i najviše cenim, odmah posle odanosti. Kada je primetim.

Čestitam za novi avatar. Svakako je ekspresivniji i umetnički snažniji.

Ako je opaska bila zbog ovog komtara, umem da ga primim komplimente, da; hvala.
Samo se, baš zbog toga štose znamo, postavlja pitanje koji su njegovi motivi, tj. prikriveno značenje.
 
U svakom slučaju, čist promašaj po pitanju Šarićeve teze jer zemlja nikad nije bila plodna. Uvek je bila škrta i neplodna za većinu agro-kultura.

Ovdje se govori o mletackoj vladavini, a ne o antici. Saric je teski sarlatan.

Andrija Petkovic (Srbin iz Knina) u spisu Quadro della Dalmazia, 1798., godinu dana nakon odlaska Mlecana.

"Slab porast stanovnistva Petkovic pripisuje hrdjavoj ekonomskoj politici Venecije, koja se prije svega ocituje u nemilosrdnoj sjeci suma, a ova je prouzrocila pustosenje polja i zaostalost poljoprivrede."

Petkovic.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovdje se govori o mletackoj vladavini, a ne o antici. Saric je teski sarlatan.

Andrija Petkovic (Srbin iz Knina) u spisu Quadro della Dalmazia, 1798., godinu dana nakon odlaska Mlecana.

"Slab porast stanovnistva Petkovic pripisuje hrdjavoj ekonomskoj politici Venecije, koja se prije svega ocituje u nemilosrdnoj sjeci suma, a ova je prouzrocila pustosenje polja i zaostalost poljoprivrede."

Pogledajte prilog 486635

1.Priznaj da si na osnovu iskorišćavanja šuma u doba Venecije dovodio u pitanje Šarićev kontraargument o besmislu migracije stanovništva u 6 i 7. veku iz plodnih u neplodne krajeve. E, sad, ako je to tebi antika, nemam ništa protiv.

Hm, sad mi je nesto palo na pamet.


Goran Šarić, FB, 26. januar, 2018.

Pogledajte prilog 485952

"Nagradno pitanje za zastupnike Bečko-Berlinske sekte: Zašto je vesela družina Slavena koja je pjevajući krenula sa Karpata napustila svoje plodno zemljište, pa onda preskočili plodnu Vojvodinu i Slavoniju i došla u siromašnu, neplodnu Dalmaciju? I da su išli opljačkati gradove u Dalmaciju, zašto bi se naselili po selima i otocima gdje zemlja ne rađa ništa?"

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=265738853960278&id=100015724959291


Predlazem Saricu da pronadje ovaj rad ispod i nauci nesto zanimljivo. Reference namjerno izostavljene.


"Osim jednog rimskog natpisa iz okolice Knina o postojanju hrastovih šuma u tom kraju druga svjedočanstva treba crpiti ili iz antičkih pisaca ili iz kasnijih srednjovjekovnih dokumenata, u prvom redu iz zapisa križara koji su ovim krajevima prolazili na Bliski istok. Iz toga slijedi da su čitavi krajevi današnje Dalmacije i Like, koji su danas pusti i goli, bili u antici i u srednjem vijeku, do dolaska Venecije, obrasli gustim šumama, a to vrijedi i za otoke. Te su šume bile pretežno listopadne, s hrastovima kao glavnom značajkom flore."

Pogledajte prilog 485951


2.Andrija Petklović u rečenici koju si predstavio iznosi mišljenje, stav koji ne dokazuje ama baš ništa, sem onima koji žele u nešto da veruju, zar ne? Ovaj metod ne vodi rešenju problema.
 
Poslednja izmena od moderatora:
quote_icon.png
Original postavio Slaven777
si izneo tezu da ga je neka obaveštajna služba otrovala i dala mu kancer sa namerom da izvrši atentat zbog stvari o kojima priča.
Znaš li ti šta je teza? Kako se ta reč prevodi na srpski?

Ono što sam želeo da poentiram jeste da je Slaven (opet) izneo laž. Ja to što on navodi nisam rekao i ovom prilikom zvanično demantujem Slavenovu laž.
 
1.Priznaj da si na osnovu iskorišćavanja šuma u doba Venecije dovodio u pitanje Šarićev kontraargument o besmislu migracije stanovništva u 6 i 7. veku iz plodnih u neplodne krajeve. E, sad, ako je to tebi antika, nemam ništa protiv.




2.Andrija Petklović u rečenici koju si predstavio iznosi mišljenje, stav koji ne dokazuje ama baš ništa, sem onima koji žele u nešto da veruju, zar ne? Ovaj metod ne vodi rešenju problema.

Taj rad se bavi i antickim periodom, da je samo pokrivao vladavinu Venecije, bilo bi glupo citirati ga. Sto ne citiras moje ostale odgovore s BB teme, nego moras kao politicar po ko zna koji put da se izmotavas, kad ti se iznesu dokazi na sunce. Nevjerovatno si iritantan i naporan.

Petkovic vidi, kao savremenik, sto je ostalo iza Mlecana. Njegov izvjestaj koristi i francuska administracija, oni su ga sacuvali.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam da li čitaš, ali ti je definisano šta ovde podrazumevam pod dogmatskim. Tu nisam pomenuo mišljenje jer mišljenja s tvoje strane nije bilo, već samo osluškivanje i pariranje "kontraargumentima" iz tuđih izvora, a naročito onih koje su ti nametnuti kao autoriteti.

animated_gifs_168-001.gif


Aplaudiram ti na podvučenom, jer pokazuje makar dozu više inteligencije od većine tvojih pokušaja ciničnog
-style odbrusivanja (koji su, onako, hit & miss — ali, nažalost, ipak mnogo više ovo potonje). Međutim, to ne menja činjenicu da ti, baš kao i Mrkalj, vičete vuk, vuk, vuk kada se god neko ne složi sa vama po nekom pitanju. I onda dogma poprima formu oklopa, dežurnog izgovora iza kojeg se može sakriti i bilo koji stav propagirati. Jer, eto, hajde da vređamo sve sagovornike (nisu inteligentni, indoktrinisani, potplaćeni od strane Vatikana, SANU ili Soroša) iz, ups, nečega što je svojim najvećim delom pokrivanje nemogućnosti suočavanja sa sopstvenim neuspesima.

Osnovna poenta ove mantre o dogmi koju zastupaju pojedini učesnici foruma kao jedno opšte mesto kojim se bukvalno sve što je ikada igde urađeno bilo može bez i trunke ispitivanja otpisati, jeste da će, eto, problem dogme biti rešen njenim uvođenjem. Zato se i toliko priča o tome, jer se nauka percipira kao političko maslo, gde prevladavaju različite dogme i onda se na taj način kreira teren za — zapravo — doslovno njeno uvođenje. Tj. kao kada prosečni mafijaš stane pred ogledalo i krene sebi pravdati svoja kriminalna dela, da može lakše spavati tokom noći. Nije problem u meni, u svetu je. Da ne radim ja neko bi drugi. Svi su oni isti. Ništa drugo do samo najobičniji poligon za sopstvena (ne)dela.

Ono što sam želeo da poentiram jeste da je Slaven (opet) izneo laž. Ja to što on navodi nisam rekao i ovom prilikom zvanično demantujem Slavenovu laž.

Fascinantno je da ti, koji si već toliko mnogo puta uhvaćen u nizu neistinitih tvrdnji (kao npr. iznad, gde si krajnje egocentrično pripisao sebi kao da si jedini pozvao mene da ostanem na forumu) nekoga drugog optužuješ da laže:

Jedini koji su imali kapaciteta da revolucionarno krenu u promenu metodologije bili su Tibor Živković i Teodora Toleva - zato su im i dali rak.
Šta ti nije jasno? Kako to obaveštajci rade? Dođeš na razgovor kod nekog, npr. u neku ambasadu, a on te posluži pićem. U pitanju je doza radioaktivnog agensa koju ne znam tačno.
A šta misliš, da nisu videli da je Tibor odskočio od boranije i da nije krenuo sistematski, i da im se nije isplatilo da ga sklone?
 
Poslednja izmena:
Petkovic vidi, kao savremenik, sto je ostalo iza Mlecana. Njegov izvjestaj koristi i francuska administracija, oni su ga sacuvali.

Slab dokaz. Iako nisam video original tvog posta, siguran sam da moderacija iz njega nije uklonila argumente. Čovek piše priču, kao što je u 20. veku materijal za nastavnike imao priču da je na dalmatinskim hrastovima (listopadnim, ne zimzelenim) podignuta Venecija, da je Velebit nekad bio pod šumom a da su ga Mlečići ogoleli, a to su mitovi.
 
animated_gifs_168-001.gif


Aplaudiram ti na podvučenom, jer pokazuje makar dozu više inteligencije od većine tvojih pokušaja ciničnog
-style odbrusivanja (koji su, onako, hit & miss — ali, nažalost, ipak mnogo više ovo potonje). Međutim, to ne menja činjenicu da ti, baš kao i Mrkalj, vičete vuk, vuk, vuk kada se god neko ne složi sa vama po nekom pitanju. I onda dogma poprima formu oklopa, dežurnog izgovora iza kojeg se može sakriti i bilo koji stav propagirati. Jer, eto, hajde da vređamo sve sagovornike (nisu inteligentni, indoktrinisani, potplaćeni od strane Vatikana, SANU ili Soroša) iz, ups, nečega što je svojim najvećim delom pokrivanje nemogućnosti suočavanja sa sopstvenim neuspesima.
Aplauz i tebi na nešto dužem postu koji si sam smislio, ali opet ne gađaš poentu, nisu u pitanju laž i istina, istina je jedna ali je od tebe duboko sakrivena, za istinu ti je potrebno mnogo induktivnog i intuitivnog mišljenja koje, realno, ne poseduješ.
 
Fascinantno je da ti, koji si već toliko mnogo puta uhvaćen u nizu neistinitih tvrdnji (kao npr. iznad, gde si krajnje egocentrično pripisao sebi kao da si jedini pozvao mene da ostanem na forumu) nekoga drugog optužuješ da laže:

Izvinjavam se, ja sam kriv. Mislio sam da sam izrekao preciznije u vidu mogućnosti, sumnje tj. da me ne bi začudilo. A tako jesam mislio.

Potpuno imaš za pravo. Izvini, molim te.
 
Izvinjavam se, ja sam kriv. Mislio sam da sam izrekao preciznije u vidu mogućnosti, sumnje tj. da me ne bi začudilo. A tako jesam mislio.

Potpuno imaš za pravo. Izvini, molim te.


Aplauz i tebi na nešto dužem postu koji si sam smislio, ali opet ne gađaš poentu, nisu u pitanju laž i istina, istina je jedna ali je od tebe duboko sakrivena, za istinu ti je potrebno mnogo induktivnog i intuitivnog mišljenja koje, realno, ne poseduješ.

Kada bi ovo dolazilo od čoveka koji je makar nešto informativno postavio na pdf Istoriji do sada umesto ciničnih pokušaja spuštanja svakome ko se ne slaže sa njim i čija je velika većina postova na forumu panegirisanje Aleksandru Vučiću, možda bi rečeni post iznad i imao nekakvu vrednost.

Predlažem ti da se prijaviš na Epic Rap Battles of History. U moru ovih dobacivanja pojavi se tu i tamo nešto genijalnosti i može im biti dobra inspiracija za neku od epizoda.

ERB_S1-4.jpeg
 
Poslednja izmena:
Kada bi ovo dolazilo od čoveka koji je makar nešto informativno postavio na pdf Istoriji do sada umesto ciničnih pokušaja spuštanja svakome ko se ne slaže sa njim i čija je velika većina postova na forumu panegirisanje Aleksandru Vučiću, možda bi rečeni post iznad i imao nekakvu vrednost.
Opet si uhvaćen u laži. Prosim lepo da ne brišeš ovaj dokaz. Usput bi mogao da nam protumačiš interes za bavljenje istorijom i moderisanje na srpskom forumu, i Pravi Vlah bi hteo da se oproba.
 
Poslednja izmena:

Back
Top