Kako zene vide sebe

žene sebe definitivno vide ružnijim nego što jesu a to se najbolje primećuje kad se porede sa nekom drugom ženom jer tad imaju običaj da zaziru od žena koje su evidentno ružnije od njih. ali ko što rekoh, to nikad neće otvoreno priznati pa ako im neko kaže da sebe opišu one će napakovati opis. zato rekoh da me čudi da su sebe opisale ružnijim nego što jesu. mislim da je to istraživanje blef.

nije u pitanju istrazivanje
mada je bilo slicnih istrazivanja
vec narucen eksperiment - rekla sam na pocetku
da je radjeno kao dio kampanje za Dove
ima komentara da su rezultati ovakvi ili onakvi...iskrivljeni...
mogu reci jedino da sam vrlo slicnu stvar primjetila tokom studija
slicnu kazem jer smo mi tada prilicno poznavali jedni druge...imali
misljenje jedni o drugima...i sve sto uz to ide...
a ipak su moja i zapazanja kolega slicna ovome
 
Ja bih rekao da na sebe gledaju ili kao na karikaturu... gde se zakače za jednu manu, postojeću ili umišljenu, nebitno... ili kao na savršenstvo bez iste.
U prvom slučaju se od muve napravi Blažo Grković, u drugom je u pitanju gomila realnih nedostataka, kompenzovanih kroz forsiranje onoga što valja kao esencijalnog za bitisanje...

zasto bi neko kompenzovao nedostatke potpunog stranca...ljubaznost?
moguce, ali to ne objasnjava zasto drugi crtez u vecini slucajeva vise lici na osobu koja je bila model
 
nije u pitanju istrazivanje
mada je bilo slicnih istrazivanja
vec narucen eksperiment - rekla sam na pocetku
da je radjeno kao dio kampanje za Dove
ima komentara da su rezultati ovakvi ili onakvi...iskrivljeni...
mogu reci jedino da sam vrlo slicnu stvar primjetila tokom studija
slicnu kazem jer smo mi tada prilicno poznavali jedni druge...imali
misljenje jedni o drugima...i sve sto uz to ide...
a ipak su moja i zapazanja kolega slicna ovome

:hahaha:

- - - - - - - - - -

zasto bi neko kompenzovao nedostatke potpunog stranca...ljubaznost?
moguce, ali to ne objasnjava zasto drugi crtez u vecini slucajeva vise lici na osobu koja je bila model

Gde pise da vise lici?
 
:hahaha:

- - - - - - - - - -



Gde pise da vise lici?

ima video...nego, idi se ti spremaj za x faktor
vjezbaj onu numeru iz prosle teme
solidno si je izveo, al ima jos mjesta za poboljsanja
a i vjezbe nikad dosta :lol:

- - - - - - - - - -

pa između ostalog i zato što onaj ko te osmotri zna tačnije kako ti izgledaš od tebe same.

drugim rijecima, tesko da je samo ljubaznost u pitanju?
 
drugim rijecima, tesko da je samo ljubaznost u pitanju?



pa što da ne i ljubaznost? jbga, mene da neko pita da opišem totalnu strejndžerku sigurno ću gledati da, ako ima neki nedostatak, to malo preskočim u opisu. recimo ako je baš debela ja ne mogu reći liku koji crta e bate svinja, nacrtaj bundevu mesto glave pa onda nastavi dalje. ili ako ima neki nosinger od pola metra ja ću joj ga malo stesati. nema razloga da upirem prstom u njene gafove.
 
Odlicna tema, mislim da je normalno biti samokritican, da se ne bi otislo u potpunu nerealnost...
Ali ocigledno da zene koje su iskompleksirane, vide sebe mnogo gore nego sto ih vide drugi...

Jer kada neko ima neki kompleks, on je skoncentrisan na to... to mu smeta i to nezadovoljstvo prenosi i na celokupnu sliku o sebi...

Takodje manjak samopostovanja utice na to da osobe sebe vide gore nego sto jesu...

Znam na primer par zenskih osoba koje su uzasno iskompleksirane i imaju manjak samopostovanja...
Sebe vide sasvim drugacije nego sto ih vide drugi...
drugi ih smatraju lepima one sebi nalaze hiljadu mana...

eto to bi bilo to...
kompleksi i nizak nivo samopostovanja...

Ja licno sam samokriticna ali i dosta realna :aha:
 
pa što da ne i ljubaznost? jbga, mene da neko pita da opišem totalnu strejndžerku sigurno ću gledati da, ako ima neki nedostatak, to malo preskočim u opisu. recimo ako je baš debela ja ne mogu reći liku koji crta e bate svinja, nacrtaj bundevu mesto glave pa onda nastavi dalje. ili ako ima neki nosinger od pola metra ja ću joj ga malo stesati. nema razloga da upirem prstom u njene gafove.

nema, ali u kojoj ce mjeri to liciti na covjeka kojeg si opisao?
ukoliko je slicnost velika tesko da si bio toliko neobjektivan?
 
Poslednja izmena od moderatora:
misim kapiram da se crteži moraju razlikovati ali ne mogu da zamislim scenu gde žena sedi i objašnjavajući liku koji treba da je crta kaže 'e, nacrtaj mi uši ogromne klempave, debela sam ko svinja, imam tri brade od sala, tako me nacrtaj'. zato kažem da me čudi da su žene sebe opisale gorim nego što jesu.
 
misim kapiram da se crteži moraju razlikovati ali ne mogu da zamislim scenu gde žena sedi i objašnjavajući liku koji treba da je crta kaže 'e, nacrtaj mi uši ogromne klempave, debela sam ko svinja, imam tri brade od sala, tako me nacrtaj'. zato kažem da me čudi da su žene sebe opisale gorim nego što jesu.

pa pogledaj video
ok, birali su prosjecne ljude
ali mnoge zene su vrlo kriticki opisale pojedine crte svog lica...
neke su rekle i kako su im to majke rekle - tipa jedna zena koja kaze kako ima ogromnu vilicu...
druga koja kaze kako joj je lice bas siroko...treca (po meni vrlo lijepa) koja kaze kako ima gomilu pjega...
 
pa pogledaj video
ok, birali su prosjecne ljude
ali mnoge zene su vrlo kriticki opisale pojedine crte svog lica...
neke su rekle i kako su im to majke rekle - tipa jedna zena koja kaze kako ima ogromnu vilicu...
druga koja kaze kako joj je lice bas siroko...treca (po meni vrlo lijepa) koja kaze kako ima gomilu pjega...

nabijeni su im kompleksi :aha:
 
misim kapiram da se crteži moraju razlikovati ali ne mogu da zamislim scenu gde žena sedi i objašnjavajući liku koji treba da je crta kaže 'e, nacrtaj mi uši ogromne klempave, debela sam ko svinja, imam tri brade od sala, tako me nacrtaj'. zato kažem da me čudi da su žene sebe opisale gorim nego što jesu.

Sta te cudi? Nije ti poznato zensko foliranje i lazna skromnost?
 
pa pogledaj video
ok, birali su prosjecne ljude
ali mnoge zene su vrlo kriticki opisale pojedine crte svog lica...
neke su rekle i kako su im to majke rekle - tipa jedna zena koja kaze kako ima ogromnu vilicu...
druga koja kaze kako joj je lice bas siroko...treca (po meni vrlo lijepa) koja kaze kako ima gomilu pjega
...



ovo je nešto drugo, ovo mi već liči na ono kad perfektno fit riba za sebe misli da je debela
 
nisu vidjele crteze opce dok proces nije zavrsen
i kasnije pricaju o tome
i nije stvar samo u crtama lica vec u kompletnoj percepciji sebe

inace, to je upravo ono odvaja dobre i lose portretiste
sposobnost da preneses vise od puke slicnosti

naravno, pa nisu za dzaba uzeli forenzickog crtaca
ali imam veliki nedostak sto ne mogu da vidim klip pa bi mi mnogo toga bilo jasnije, ovako sve mislim dal je ovo da nije ono....
mislim uopste ne sumnjam u celu pricu, ona je realna nema sta da se foliramo
ali konkretno za primere opisane za dove bih volela da vidim sta i kako
i volela bih da vidim neke struckanje kako opisju ovu pojavu, da li se poklapa sa misljenjem ovde nas velikih forumaskih umova :lol:
 
jesi gledao nekad crteze anoreksicarki kad dobiju zadatak da nacrtaju sebe?



o tome i pričam. dobro, to je već poremećaj a ovo su one standradne ženske mušice i tripovi. pritom imaju običaj da realne nedostatke previde. tipa neka mršavica istripuje da je debela (a recimo nije) a ne vidi da joj je šta znam guzzica ravna i da umesto što ne jede ništa treba da ode i radi čučnjeve. na primer.
 

Back
Top