Kako Srbiju učiniti boljom zemljom?

Kako da preporodimo ovu našu majčicu Srbiju, kako da unapredimo ovu našu lepu zemlju kakve nema nigde na ovom svetu? Kako da postignemo nivo da svima bude dobro, da veloka većina njenih stanovnika bude srećna i zadovoljna? Molim konstruktivne predloge i sugestije za razvoj i napredak ove naše divne zemlje Srbije.

Први корак је да Вучић поднесе оставку.

Други је да Јавно тужилаштво процесуира Вучића и све око њега, као и све напредњаке који су се огрешили о закон.
 
Svako bi trebalo da krene od sebe i pokuša ljudima okolo biti malo bolji prijatelj. U eseju koji sam pisala za neko zamalo ponavljače stoji da mi u svom malom i lepom mestu svima želimo dobar dan, ali sam lagala. To je bilo pre dve dekade. Sad su ljudi suviše anksiozni da se jave na ulici. Gledaju se i prolaze kao neko pokretno kamenje.
 
Први корак је да Вучић поднесе оставку.

Други је да Јавно тужилаштво процесуира Вучића и све око њега, као и све напредњаке који су се огрешили о закон.
A treci? Da se vrate do 2000-te i procesuiraju sve zive koji su za mito prodavali drustvenu i drzavnu imovinu za tepsiju bureka, da pohapse sve one koji su davali mito da bi dosli do te imovine i da im se ta imovina oduzme?

Cetvrti? Da se vrate u '90-te i procesuiraju sve koji su ucestvovali u donosenju odluka o ratovima, inflacijama, pljacki devizne stednje? Ah, da, oni su vec mrtvi. No imaju naslednike koji jos troskare lovu koju su im roditelji namakli. A bogami, danasnji najveci tajkuni su prvobitni kapital stekli u ta doba na drzavnom svercu sankcionisane robe.

I sta bi se desilo? Srbija bi ostala i bez politicke i bez ekonomske elite koja bi se preselila ili na karipska ostrva ili u Zabelu. A mnoge kompanije bi bile podrzavljene. No, otvorila bi se vrata za ljudekoji nisu nikada ni mogli a ni zeleli da se ukljuce u politicko ekonomski zivot drzave. Pa bi, verujem i neki od forumasa napravili karijere, recimo @nesko101 bi zavrsio u diplomatiji kao ambasador u Rusiji.

E, tek onda bi dosao na red zakon o totalnoj zabrani pusenja, cisto da se zadovolji postavljac teme. Samo sumnjam da bi takav zakon ikada prosao u Srbiji, bar dok vise od 50% ljudi koristi duvan.
 
Kako da preporodimo ovu našu majčicu Srbiju, kako da unapredimo ovu našu lepu zemlju kakve nema nigde na ovom svetu? Kako da postignemo nivo da svima bude dobro, da veloka većina njenih stanovnika bude srećna i zadovoljna? Molim konstruktivne predloge i sugestije za razvoj i napredak ove naše divne zemlje Srbije.
да престанете да се продајете ради интереса за тепсију рибе

и да будемо сложни.
 
Mesec dana bi bila frka posle bi pevali od zadovoljstva što ne puše više, što zbog zdravlja što zbog uštede kućnog budžeta.
To je licni izbor svakog coveka, da li ce pusiti, piti, drogirati se, kur.v.ati se... i sve dok drugom ne krse njegova prava ili ga ugrozavaju OK je da to rade.
Pa postoje zakonske odredbe ko, kada, gde moze da pusi ili pije i ako se ljudi toga pridrzavaju to je za sad sasvim u redu. I jednog dana kada aktivisti za zabranu koriscenja duvana budu vecina u drustvu mogu i da izglasaju totalnu zabranu upotrebe duvana. Do tad su samo to, aktivisti (poput one ludace Grete Tunberg) i ne mogu namicati misljenje vecini.

Pa tako, posto ja zivim u drzavi gde je pusenje duvana i marihuane dozvoljeno ali strogo ograniceno ( zabrana prodaje i koriscenja osobama ispod 19, prodaja samo u licenciranim prodavnicama, zabrana koriscenja u zatvorenim prostorijama, zabrana koriscenja na odredjenoj udaljenosti od objekata, zabrana koriscenja u parkovima, na igralistima, javnim prostorima itd) nemam nikakv problem sa tim jer sam i sam nepusac, ne primecujem pusace koji se bave svojim uzitkom na nekom mestu gde je to dozvoljeno. No, idu mi takvi likovi kao ti na rasplodni organ, svet je bio mnogo bolje mesto dok ga nisu takve grupacije aktivista okupirale. Danas imamo aktiviste za zabranu ovoga ili onoga, aktiviste za prava ovih ili onih, aktiviste za ispravljanje istorije, aktiviste za ispravljanje krivog milojka... svakodnevno nas bombarduju raznorazne budale koje dobijaju paznju medija i drustvenih mreza, svako trazi neka svoja suluda prava.

Dakle, jos jednom, navedi jednu drzavu (normalnu drzavu) gde je zabranjen duvan. To pitanje sam ti postavio jos pre 3 posta, nisi odgovorio.

A da bi Srbija postala bolja zemlja mora mnogo drugih stvari da se uradi pre zabrane duvana, od promene politickog sistema, promene svesti gradjana, da sama Srbija odredi gde joj je mesto i u kom ce pravcu da ide... uostalom, forumasi su lepo sve to vec ispisali.
 
Учинити је протекторатом Пољско-Литванског комонвелта са пољским ОХР-ом у Београду. СПЦ подредити грчкој цркви.

У сваки град населити по неколико хиљада Пољака и Литванаца да уведу ред у свим институцијама.
 
Zadatak društva je da brine o da ljudi budu zdraviji. Zato se je laka droga zabranjena u većini država, a teške droge svuda u svetu.
I jel to sprecava ljude da ih koriste? Marihuanu povremeno duva svaki drugi covek mladji od 60 koga znam u Beogradu i moze se nabaviti na svakom cosku iako je ilegalna. Isto tako je i u Berlinu ili Londonu ili svakom drugom gradu Evrope. Ovde gde zivim je sasvim legalna, naravno sa ogranicenjima koje sam naveo, i kupuje se kao alkohol ili duvan u regularnim prodavnicama licenciranim za prodaju.

Zadatak drzave je da unapredi zdravstvo ali nije da vodi racuna o zdravlju pojedinca, ne mozes nikoga naterati da ostavi alkohol iako je mozda i stetniji od duvanskog dima, ne mozes nikoga naterati da ostavi duvan, ne mozes nikoga naterati da ogranici upotrebu secera u ishrani iako su oni veci uzrocnik bolesti i smtnosti nego duvan ili alkohol.

I jos jednom, navedi drzavu gde je duvan zabranjen? Nemas primera aktivisto?
Pa, jos jednom, zasto bi Srbija bila svetski pionir u necemu sto je totalno nevazno za ono sto si ti naveo u naslovu ove teme, bolje mesto za zivot? Ima toliko gorucih stvari gde je Srbija daleko od normalnog sveta i koje koce dolazak boljeg zivota na te prostore.

Odoh, ovo je besmisleno pisanje. Adio.
 
Учинити је протекторатом Пољско-Литванског комонвелта са пољским ОХР-ом у Београду. СПЦ подредити грчкој цркви.

У сваки град населити по неколико хиљада Пољака и Литванаца да уведу ред у свим институцијама.
Odakle ti da Poljaci i Litvanci uvode red? :lol:
 
Odakle ti da Poljaci i Litvanci uvode red? :lol:

Зато што су што би рекао Вук Караџић "Исто то само мало другачије". Да доведеш неке Јапанце или Корејанце или западне Европљане то не би успело јер они не знају како да рашчисте локални муљ.

Е, али Пољско-Литвански Комонвелт зна одлично како да исуши совјетску мочвару.
 

Back
Top