KAKO PREVARITI MARFIIJEV ZAKON?

ristob:
Marfijevi zakoni nemaju veze sa sujeverjem, ne tiču se negativne verovatnoće (?), nijesu dovedeni u ekstrem (samo su paradoksalni) i ne znam ko ih poštuje kao Božje zapovesti.

Ja lichno ne poznajem choveka koji poshtuje Bozje zapovesti.
Ali, shto se tiche verovatnoce tu je jasno.
Marfijev zakon uopshte nije zakon, to je sprdnja i nishta vishe.
Stvarno ne vidim razloga da verujem u tako neshto. Za sve postoji odredjena verovatnoca. Sve je moguce u vecoj ili manjoj meri. Te "marfijevske" stvari koje se deshavaju imaju ogromnu verovatnocu u univerzumskim razmerama, tako su izuzetno verovatne + 2. zakon termodinamike koji kaze da se stanje neuredjenosti nekog sistema stalno povecava sa protokom vremena i, voila.
Prema tome, sve moze da se desi i desice se u dovoljnom broju ponavljanja.

Trilijan:
@Psiholog
Ma Marfi je ustvari najveci pozitivac koji postoji,samo treba da umesto svakog zakona stavis njegovu negaciju.Ostane sve kako treba (zakonitosti idalje vaze,po principu cim je tacan jedan podskup,tacna je i njegova negacija-ne znam kako bolje da objasnim) Evo primer:
1)Nista nije tako dobro da se ne bi moglo dogoditi bolje.
2)Ako postoji minimalna verovatnoca da ce se to vama dogoditi,dogodice se.
3)Ako se to dogodi,dogodice se u najboljem mogucem slucaju.
3)Stvari koje NISU prepustene same sebi,krecu se od boljeg ka boljem.

PS:ovo su obrnuti Ristobovi citati,jel da da zvuce optimisticki????
E sad,ja mislim da je to i sam Marfi zapravo hteo da kaze,ali da je rekao suprotno samo da bi bilo zabavno i da bi se prodavale knjige....
PPS:Ono sa hlebom sa dzemom i ivicom stola ne potpada pod ovu kategoriju,mozes ti da pricas ceo dan da nece pasti na dzemovanu stranu,fizika je neumoljiva (odnosno Diskaveri fizika,ja probala nisam :wink: ).

Pozitivno razmisljanje?
Ja jesam za to ali postojanje negativnog pomalo odvlaci paznju...

u velikoj meri stvari idu naopako zato sto predstavljaju neciji sistem razmisljanja i delanja: ako mislim da to ne mogu...radicu tako da namerno, a kasnije nesvesno, uticem na to da izazivam ili barem podsticem stvari koje mi otezavaju posao......bas ce padati kisa kada budem izlazio....kisa smeta samo onome ko joj pridaje na znacaju, dabome....i tako prebacivanje na vaznije i bitnije stvari ponekad doprinose da..... osoba marfijevac......... veruje u nemogucnosti kao konstatan rezultat ....... to je tako lako....marfijevci uopste nemaju nameru da bilo sta promene..........

Psihologue:
Marfi kaze crnje od crnjeg postoji.Treba mi primer od tebe.

El, može primer od mene?
Sloba Milošević, bog da mu dušu prosti, i naše devedesete:
1991.g. -crno nam se piše;
1992-93. inflacija- crno, da ne može biti crnje;
ratovi, u kojima nismo učestvovali, do kad ono behu? ..1995,96.g; crno, da crnje.....
1999.g. bombardovanje ! Crno, kud ćeš crnje...

...zamislite da vam u horoskopu pise da vas sutra ocekuju ozbiljne neprijatnosti...i vas i nekoliko stotina miliona ljudi koji su se neoprezno rodili u istom znaku zodijaka...ali to nije vazno - vazno je da ste se vi tog dana okliznuli i pali....znaci ima nesto u tim horoskopima!
...jeste li stvarno u to ubedjeni?
...cak i da pre toga niste procitali horoskop
...cak iako mislite da je astrologija glupost
...ali posto ste vec pali nemoguce je odgovoriti :)

Bi2:
El, može primer od mene?
ratovi, u kojima nismo učestvovali, do kad ono behu? ..1995,96.g; crno, da crnje.....
Ako sam za sebe govoriš da si loš, ko će onda verovati da si dobar?

Original postavio Bi2
El, može primer od mene?

Crnje tek dolazi.. dace Bog pa cemo biti svi zivi da dozivimo i prezivimo.

Sujeverje je strah koji dopire iz neznanja... onaj ko kontrolise sujeverje ima moc nad covekom na podsvesnom nivou. Marfijev zakon je sujeverje. Ko ga se drzi to je njegova stvar, ali pravi sam sebi ozbiljan psiholoski hendikep. Ima lepa tema na filozofiji - Strah i kako ga prevazici... predlazem da skoknete tamo.

Ne moze se prevariti marfijev zakon...samo se moze ziveti u skladu sa njim.
Zato integrali imaju konstantu,zato vaze hajzenbergovi principi neodredjenosti,zato empirijske formule idu u paketu sa procentualnom greskom...
Jednostavno to je tako,a da nema Marfijevih zakona sve bi bilo predvidljivo i programirano.A ovako ipak ostaje mogucnost da kad ocekujes nesto ruzno...desi ti se nesto lepo i neocekivano. ;)

zelenooka85:
Ne moze se prevariti marfijev zakon...samo se moze ziveti u skladu sa njim.
Zato integrali imaju konstantu,zato vaze hajzenbergovi principi neodredjenosti,zato empirijske formule idu u paketu sa procentualnom greskom...
Jednostavno to je tako,a da nema Marfijevih zakona sve bi bilo predvidljivo i programirano.A ovako ipak ostaje mogucnost da kad ocekujes nesto ruzno...desi ti se nesto lepo i neocekivano. ;)

Ima necega u tom pesimizmu , sumnja prosiruje vidike i tera nas da sagledamo situaciju sa vise strana , a marfi nam stalno skrece paznju na oprez , samo mislim da empirijske formule ne idu u paketu sa procentualnom nego sa relativnom greskom

moonja:
u velikoj meri stvari idu naopako zato sto predstavljaju neciji sistem razmisljanja i delanja: ako mislim da to ne mogu...radicu tako da namerno, a kasnije nesvesno, uticem na to da izazivam ili barem podsticem stvari koje mi otezavaju posao......bas ce padati kisa kada budem izlazio....kisa smeta samo onome ko joj pridaje na znacaju, dabome....i tako prebacivanje na vaznije i bitnije stvari ponekad doprinose da..... osoba marfijevac......... veruje u nemogucnosti kao konstatan rezultat ....... to je tako lako....marfijevci uopste nemaju nameru da bilo sta promene..........
Sve što se događa čoveku diktirano je misaonim radnjama iz mozga. Da se kvalitetom i kvantitetom tih misaonih radnji može uticati na relan život, jasno je za neka područja. (Ispit će se položiti u zavisnosti od ozbiljnosti spremanja tj. kako poseješ tako ćeš i požnjeti). A da li će pasti kiša da natopi useve?, da li će se nekome doagđati sve kako je za njega najbolje?... Da li se mislima može uticati na takve događaje? Može. Misao čovjekova je jako moćna, čak moćnija nego što se pretpostavlja. Samo treba naučiti koristiti čovekov misaoni potencijal. Za izbegavanje negativnih posledica Marfijevih zakona, upravo je misao najbitnija. Ako se prvo ispravno misaono obradi negatiivni Mafijev slučaj se nikada neće dogoditi!

sinnke:
Kad je nesto crno nikad ne moze postati belo, jer dodavanjem bele se dobija siva tako da bi se dobila skroz bela treba dodati jako puno bele boje.. Znaci ako vam se ikad desi nesto lose mora se posle toga desiti puno dobrog da bi bilo dobro.

Sta mislis psiho koliko je marfiju trebalo bele boje?

Sinnke uputiću te na odgovor:
Mrak upija svetlost.
To znači da je svetlost mokra a mrak suv...

Back