KAKO PREVARITI MARFIIJEV ZAKON?

Ljudi, postoji jednostavno resenja pojave paradoska u marfijevim zakonimato jest da se ne desava kao sto je zapisano.
Resenje je:

Silvermanov Paradoks
Ako i Marfijev zakon moze poci naopako,poci ce na naopako.
Marfijevi zakoni su interesantni i dosta tacni,a ja ih shvatam kroz salu.Mada ima nekih i kojih shvatim ozbiljno.
Tako da je Marfijev zakon u mnogim situacijama logican i volim da ga listam. :)

Ne razmisljam o Marfiju niti o icemu slicnom....

dok ovo nisam procitao nisam ni znao da to na nekog ima uticaj

za sve sto se desi a po vama je po Marfiju... meni je po slucajnosti, sudbini i sto bi rekli "eto sta ti je zivot" ako se radi o zivotnim "Marfijevim" problemima

Znaci, nema Marfija - samo losa sreca, slucajnost, sudbina

ristob:
Sve što se događa čoveku diktirano je misaonim radnjama iz mozga. Da se kvalitetom i kvantitetom tih misaonih radnji može uticati na relan život, jasno je za neka područja. (Ispit će se položiti u zavisnosti od ozbiljnosti spremanja tj. kako poseješ tako ćeš i požnjeti). A da li će pasti kiša da natopi useve?, da li će se nekome doagđati sve kako je za njega najbolje?... Da li se mislima može uticati na takve događaje? Može. Misao čovjekova je jako moćna, čak moćnija nego što se pretpostavlja. Samo treba naučiti koristiti čovekov misaoni potencijal. Za izbegavanje negativnih posledica Marfijevih zakona, upravo je misao najbitnija. Ako se prvo ispravno misaono obradi negatiivni Mafijev slučaj se nikada neće dogoditi!

Bravo !!! !!!
Moram dodati da je neko pomenuo i veru ima i tu istine jer ako ne verujes u svoju misao
verovaces u Marfijevu .
Misao je cudo i ja se borim vec preko godinu dana sa jednom njegovom -
Sto god sastavis raspadne se pre ili kasnije - :lol:
- E bas se ne raspaloooo :-P pu, pu, pu ...

Nije sudbina ima u zivotu njegovih zakona na pretek ali s vremena na vreme postoje
dogadjaji da ni on nije mogao da ih predvidi e to je vec jace i od Marfija - ako pitate koji ...
nemam primer - ali ima filozofa koji njegove teorije pobijaju - ne mrzim ga ja cak mi je i zanimljiv ali mi se umesao nesto u zivot i trudim se da ga pobedim :lol:

nesons:
Ne razmisljam o Marfiju niti o icemu slicnom....
dok ovo nisam procitao nisam ni znao da to na nekog ima uticaj
za sve sto se desi a po vama je po Marfiju... meni je po slucajnosti, sudbini i sto bi rekli "eto sta ti je zivot" ako se radi o zivotnim "Marfijevim" problemima
Znaci, nema Marfija - samo losa sreca, slucajnost, sudbina
Ništa se slučajno ne događa. Svaki događaj ima svoj uzrok. Svaka bakterija ili virus obavljaju svoj unapred, tačno određeni zadatak. Svaka misao ne dolazi slučajno u mozak i ne materijalizuje se slučajno iz mozga.

Razmislite kako prevariti Marfijev zakon u shto lepshem svetlu.

Ono sa hlebom sa dzemom i ivicom stola ne potpada pod ovu kategoriju,mozes ti da pricas ceo dan da nece pasti na dzemovanu stranu,fizika je neumoljiva (odnosno Diskaveri fizika,ja probala nisam :wink: ).

Evo dva načina. Pošto se pri padu sa prosečno visokog stola parče hleba zarotira za približno 180 stepeni, prva opcija je jesti pored duplo višeg stola a druga, staviti parče hleba na tanjir, ali tako da nenamazana strana bude gore. Problem rešen. :mrgreen:

S druge strane, mačka se uvek dočeka na noge. Hleb uvek pada na namazanu stranu. Prema tome, ako zalepimo mačku na hleb, da li će ona lebdeti u kvantnoj neodređenosti?

˝Samo je zezanje prava stvar. Sve ostalo je zezanje.˝

Evo dva načina. Pošto se pri padu sa prosečno visokog stola parče hleba zarotira za približno 180 stepeni, prva opcija je jesti pored duplo višeg stola a druga, staviti parče hleba na tanjir, ali tako da nenamazana strana bude gore. Problem rešen. :mrgreen:

S druge strane, mačka se uvek dočeka na noge. Hleb uvek pada na namazanu stranu. Prema tome, ako zalepimo mačku na hleb, da li će ona lebdeti u kvantnoj neodređenosti?

˝Samo je zezanje prava stvar. Sve ostalo je zezanje.˝

e sad imam chime da se zanimam :lol:
igram se sa dzhemom i machkom!

Kad je nesto crno nikad ne moze postati belo, jer dodavanjem bele se dobija siva tako da bi se dobila skroz bela treba dodati jako puno bele boje.. Znaci ako vam se ikad desi nesto lose mora se posle toga desiti puno dobrog da bi bilo dobro.

Sta mislis psiho koliko je marfiju trebalo bele boje?
Види.. и Синке је некада био филозоф...:lol: :mrgreen:

Ok.Ne vidim zasto bi iko pozeleo da prevari M zakon kada je on cista priroda.A prirodu ne mozes prevariti.M je samo uocio odredjene sheme koje se ponavljaju i izvukao iz konteksta ono sto mu je trebalo za njegov kontekst.Mozda sam uspela sebi da objasnim neki put(kao npr zasto mi autobus uvek dodje cim zapalim cigaru)ali i to je nesto:eek:razumevanje stvari.
Da ga prevarim..nisam toliko pretenciozna:roll::roll::roll:

Ok.Ne vidim zasto bi iko pozeleo da prevari M zakon kada je on cista priroda.A prirodu ne mozes prevariti.M je samo uocio odredjene sheme koje se ponavljaju i izvukao iz konteksta ono sto mu je trebalo za njegov kontekst.Mozda sam uspela sebi da objasnim neki put(kao npr zasto mi autobus uvek dodje cim zapalim cigaru)ali i to je nesto:eek:razumevanje stvari.
Da ga prevarim..nisam toliko pretenciozna:roll::roll::roll:

...ne cekaj autobuse i ne nikotiniraj !

Back