Hemija nije isto što i ljubav, možeš osetiti hemiju i sa nekim u koga nisi zaljubljen, ili je ima ili nema, to je samo dokaz sexualne privlačnosti.Može biti i obrnuta situacija, voliš nekog a od strasti ni traga.
Ljubav treba da je nešto obostrano, da se prosto oseti bez ikakvog objašnjavanja.Naravno, svi smo razliti i drugačijim očima gledamo na stvarnost, svako ima svoju definiciju ljubavi i prosto treba naći osobu sa kojom se dele isti pogledi po tom pitanju.Ako moj partner ima drugačiju definiciju ljubavi od moje, onda se nećemo složiti i stalno će tražiti dokaze da ga volim, a to nije to onda.Neko ljubav doživljava preko reči, iskaza, nego delima, neko preko poklona i malih znakova pažnje.Ljubav je davanje i primanje, prihvatanje druge osobe takve kakva jeste, poštovanje bića te osobe.Kada ste u tišini i kada vam ta tišina prija, kada pogledate jedno drugome u oči i znate da ni ne morate da kažete čuveno ''volim te'' to se prosto oseti.To je pravo a ne oni što posle 2 nedelje viču volim te i time zapravo mešaju početnu zaljubljenost sa dubokim stanjem ljubavi.Prava ljubav stalno dobija na svojoj dubini, ispisana je kao u kamenu, i dešava se jako retko, ali nije nemoguće.
- - - - - - - - - -
čim počnu kontrole gde ideš, gde si bio i sa kim, to je to
To nije ljubav, to je ljubomora.Ljubomora samo znači nesigurnost, iskompleksiranost osobe koja podsvesno oseća strah od toga da će biti ostavljena.