Kako ostati u svojoj istini a ne uvrediti druge?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kako to mislis da te ostavim na miru, ti da iznosis stog tebi padne na pamet a ja da se pravim kao da to ne vidim,jel to ta tvoja definicija za "ostavljanje na miru"...!?

Nemoj mi sad vrdati levo-desno,jasno sam ti rekao na sta mislim i dao sam ti konkretnog primera,sto mi nisi odgovorila to sto sam te lepo pitao nego si se nabacila na mene drvljem i kamenjem...!??
Otvori temu o ''Ne ubij'' pa ćeš videti da oko toga i te kako ima šta da
se priča i da ljudi to mogu da shvate na različite načine.

Ne znam u vezi čega bih ja imala da vrdam i kakva je tvoja namera
na ovoj temi.

Da ja imam pravo da iznesem ono u šta ja verujem, jednako kao i ti.
Zašto bi tebe to uznemiravalo i zašto bi morao da mi dokazuješ da
je tvoja istina vrednija od moje?
 
Otvori temu o ''Ne ubij'' pa ćeš videti da oko toga i te kako ima šta da
se priča i da ljudi to mogu da shvate na različite načine.
...i kave sad to veze ima s tim da je Bog rekao NE UBIJ...!?
...dali to sto neko razmislja drugacije tebi daje za prava da ubijas ?
Ne znam u vezi čega bih ja imala da vrdam i kakva je tvoja namera
na ovoj temi.
Hmmmm,ovo je izuzetno filozofsko,politicko,egzistencijalno i pre svega licno pitanje...
Jel moram adekvatno odgovarati sa svih aspekata ili je bolje da mi preciziras sto te vise zanima...!?
...ili je mozda ipak najbolje da ti kazem da mi je razlog isti kao i svakom ko se zanima za duhovne diskusije...!? :kafa:
Da ja imam pravo da iznesem ono u šta ja verujem, jednako kao i ti.
Tako je,potpisujem...i ...???
Zašto bi tebe to uznemiravalo i zašto bi morao da mi dokazuješ da
je tvoja istina vrednija
od moje?
Hmmm,iskreno mi je zao ukoliko si stekla takav ( pogresan) utisak - mene uopste ne uznemirava tvoje pisanje koliko se god ti trudila mozda da to nekako postignes...svesno ili nehotice,kako god...:D

Kao sto sam vec rekao,ne postoji kvalifikacija MOJA ISTINA, bar ne na teolosko- tematskim raspravama.
Po meni je istina ono sto jasno i precizno pise u Bibliji a dao sam i konkretnog primera uz pitanje na koje mi jos uvek nisi odgovorila a pokusala si novim pitanjem da nekako defokusiras paznju...ali,tebi na zalost,to ti nije dobro proslo i evo mene kako te opet prozivam da mi odgovoris to sto sam te vec pitao...
Naravno,ako si zainteresovana za diskusiju a ako li ne - slobodno me ignorisi.
 
...i kave sad to veze ima s tim da je Bog rekao NE UBIJ...!?
...dali to sto neko razmislja drugacije tebi daje za prava da ubijas ?

Hmmmm,ovo je izuzetno filozofsko,politicko,egzistencijalno i pre svega licno pitanje...
Jel moram adekvatno odgovarati sa svih aspekata ili je bolje da mi preciziras sto te vise zanima...!?
...ili je mozda ipak najbolje da ti kazem da mi je razlog isti kao i svakom ko se zanima za duhovne diskusije...!? :kafa:

Tako je,potpisujem...i ...???

Hmmm,iskreno mi je zao ukoliko si stekla takav ( pogresan) utisak - mene uopste ne uznemirava tvoje pisanje koliko se god ti trudila mozda da to nekako postignes...svesno ili nehotice,kako god...:D

Kao sto sam vec rekao,ne postoji kvalifikacija MOJA ISTINA, bar ne na teolosko- tematskim raspravama.
Po meni je istina ono sto jasno i precizno pise u Bibliji a dao sam i konkretnog primera uz pitanje na koje mi jos uvek nisi odgovorila a pokusala si novim pitanjem da nekako defokusiras paznju...ali,tebi na zalost,to ti nije dobro proslo i evo mene kako te opet prozivam da mi odgovoris to sto sam te vec pitao...
Naravno,ako si zainteresovana za diskusiju a ako li ne - slobodno me ignorisi.
Na osnovu tvog jasnog i preciznog primera iz Biblije, ja mogu da kažem
da čovek ne može da živi na ovoj planeti a da ne ubije, svesno ili
nesvesno. Mogu da kažem da je opravdano ubiti u samoodbrani.
Mogu da kažem da je opravdano ubijati životinje, ali ne i ljude.
Mogu da kažem da nije opravdano ubijati ni životinje ni ljude.
I šta je od toga istina Biblijska?
Dakle, radi se o mom tumačenju ili tumačenju nekog autoriteta kome
verujem, a ne o Biblijskoj istini.
 
Na osnovu tvog jasnog i preciznog primera iz Biblije, ja mogu da kažem
da čovek ne može da živi na ovoj planeti a da ne ubije, svesno ili
nesvesno. Mogu da kažem da je opravdano ubiti u samoodbrani.
A jel ga moras ubiti u samoodbrani ?
Recimo imas pistolja u ruci i on krece na tebe sta ja znam,takodje pistoljem ali si ga ti prvi "uhvatio"na nisanu...i, gde ces da ga upucas,direktno u glavu i resiti ga za sva vremena ili ga recimo upucas u nogu,pa u ruku ,onda kad padne jednostavno nogom sutnes njegovo orudje,a zatim mu cak nekako,ako ti prilika da,pruzis i prvu pomoc...!?
Naravno,kad ga pred toga dovoljno onesposobis i svezes ga kao sardinu ???

Koju bi opciju preferilala u samoodbrani ? :kafa:
Mogu da kažem da je opravdano ubijati životinje, ali ne i ljude.
Tako je,slazem se.
Mogu da kažem da nije opravdano ubijati ni životinje ni ljude.
Mozes i to ce biti tvoj licni stav na kojeg imas prava...ali to sto nemas prava jeste tvrditi da si to zakljucila citajuci Bibliju ali bez da prilozis dokaze u prilog tvoje tvrdnje i jos gore - da se nakon toga ljutis kad ti tu tvoju teolosku tvrdnju ospore konkretnim Bibliskim citatima...
I šta je od toga istina Biblijska?
Ono sto jasno pise u Bibliji,individualna me tumacenja ne zanimaju,zanima me princip TAKO PISE u Bibliji...
Dakle, radi se o mom tumačenju ili tumačenju nekog autoriteta kome
verujem, a ne o Biblijskoj istini.
Tumacenje u kontekst teme jeste ovo; procitas neki Bibliski tekst i onda kazes " ...jes da ovde pise to i to, ali to u stvari ne znaci to sto pise nego znaci ovo i ovo..."

Ako se slazes sa ovim da idemo dalje...
Dakle ???
 
Medjutim ono sta ne mogu da pisu su iskljucivi tekstovi u kojima se govori da je njihova vera jedina tacna, precizna, istinita..da samo oni tumace na pravi nacin.

Ima li ovde nečeg nejasnog?
a zasto ne bi mogli?
a ima nas koji bi im osporavali, zar ne?
sloboda govora, a ne da smo/su odmah uvredjeni ako nekome kazemo da sledi za laznim prorocima?
ja bih to sve dozvolio.
mora da se iskazu, ako zaista u to veruju, a banovao bih ove rugace kod kojih je jasno da ne veruju u to sto zagovaraju, vec se samo izruguju.
 
a zasto ne bi mogli?
a ima nas koji bi im osporavali, zar ne?
sloboda govora, a ne da smo/su odmah uvredjeni ako nekome kazemo da sledi za laznim prorocima?
ja bih to sve dozvolio.
mora da se iskazu, ako zaista u to veruju, a banovao bih ove rugace kod kojih je jasno da ne veruju u to sto zagovaraju, vec se samo izruguju.
Kada nema fanatičnih stavova, rugači imaju manje materijala za ruganje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top