Шта ако се заљубите у особу друге вјероисповијести?

Zasto bi prihvatila veru muskarca?
Bogje uvek na prvom mestu od njega nam zavisi zivot.

Pa mislim, ako je unutar hriscanstva, na primer.
Ako je ona katlokinja, on pravoslavac, i obrnuto. Kakve veze ima. Katolici vise i ne traze da bilo sta promeni.

Pre par godina sam bila u maloj franjevackoj crkvi, posluzivao je decko koji mi je rekao da je krsteni pravoslavac. Ali voli da dolazi na mise kod franjevaca i tu pomaze.
 
Најбоље би било да се брак не склапа због заљубљености, већ по договору, било родитеља било самих људи. Па да заљубљеност дође у браку, па прерасте у љубав.
Onda ti roditelji nađu neku bogatu samo jer njen otac ima kuću i njivu i ti budeš isfrustriran ceo život i biješ ženu svaki dan kao što su naši preci to radili. Tu ljubav nikad ne dođe nego samo čekaš da umre supružnik.
 
Pa mislim, ako je unutar hriscanstva, na primer.
Ako je ona katlokinja, on pravoslavac, i obrnuto. Kakve veze ima. Katolici vise i ne traze da bilo sta promeni.

Pre par godina sam bila u maloj franjevackoj crkvi, posluzivao je decko koji mi je rekao da je krsteni pravoslavac. Ali voli da dolazi na mise kod franjevaca i tu pomaze.
Тај момак што помаже је вероватно министрант који помаже свештенику на миси. Западно православље има будућност, многи од римокатолика су разочарани у Ватикан и размишљају куда ће, нарочито монаштво.
 
А замисли Маки лудо се заљубиш у неку прелепу муслиманку, неку Мароканку, рецимо, шта би радио? :mrgreen:
Bježao od njene porodice koja bi me htjela likvidirati jer sam nevjernik koji je pokušao nešto sa njihovom ćerkom ili sestrom.
 
Bježao od njene porodice koja bi me htjela likvidirati jer sam nevjernik koji je pokušao nešto sa njihovom ćerkom ili sestrom.
Добро то, али ако се лудо заљубиш у њу, шта би радио по питању вере. То је тема овде, а не шта би ти радила тазбина... :D
Дакле?
 
Naravno da se svaki covjek ili zena moze zaljubiti u osobu druge vjere ili nacionalnosti.
To se obicno desava u mladosti kad covjek ne gleda dalje od ljepote ociju ili lica.
Sa godinama,i iskustvom, dodje i spoznaja da takve veze i brakove treba izbjegavati.
U braku,i zajednickom zivotu,ljudi treba da su slicniji,bilo po rasi,vjeri,naciji,misljenjima o bitnim stvarima u zivotu... jer zivot je dovoljno komplikovan i bez tih razlicitosti.
Uvijek jedna osoba,a nekad i obje "trpi"u tom braku ili mora biti spremna na kompromise u vezi toga.
To sto bi se ti danas sutra udao ili ozenio osobom druge vjere,cak i da ti ne promijenis vjeru,ipak utice na tvoju djecu.
Da li ce ti se sutra desiti,da ako odes u posjetu njegovoj ili njenoj rodbini,da te gledaju ispod oka ili da moras vagati svaku rijec koju izgovoris?
O svemu treba dobro razmisliti,narocito,kao sto neko rece,na nasim prostorima.
Licno,mjesovite brakove ne bih nikom savjetovala,kome zelim dobro.
Ne zbog toga sto je neko bolji ili losiji od drugog,ili necija vjera bolja ili losija,nego da sebi ne komplikuju zivot,jer zaljubljenost brzo prodje,a onda ostaje realan zivot.
E,sad,zivot pise romane i svako pravilo ima izuzetke...Nista ne garantuje ni srecu,ni ljubav...i tu vjerovatno ima i neki prst sudbine.
Nedavno se jedna moja mlada rodjaka,inace Srpkinja,udala za Hrvata.
Oboje zive u inostranstvu.Ljubav cvjeta,mladi,zaljubljeni...
A ja,ne mogu,a da ne vidim tu buduce probleme koje ce sasvim sigurno imati i oni i njihova djeca,a koje ce vrijeme pokazati.
Oni ne zive na Balkanu i nisu ih svjesni,ali prvi put kad tema bude,figurativno,cetnici i ustase,njihova ce ljubav biti na probi.
 
Poslednja izmena:
Добро то, али ако се лудо заљубиш у њу, шта би радио по питању вере. То је тема овде, а не шта би ти радила тазбина... :D
Дакле?
Lično smatram da takva veza ne bi imala budućnost pa bih na vrijeme povukao ručnu.
 
Muž i žena različite vere ako nisu ono baš zadrti mogu lepo funkcionisati.
Niko nikoga ne uskraćuje u tome.
Medjutim do problema može doći kada se rode deca jer bi verovatno svako od njih dvoje želeo da su deca vaspitavana u duhu baš njegove-njene vere
Za takav par najbolje bi bilo da živi negdje na području zapadne Evrope. Na prostoru BiH takve veze su hod po žici.
 
Za takav par najbolje bi bilo da živi negdje na području zapadne Evrope. Na prostoru BiH takve veze su hod po žici.
Ne daj Bože nekog zla ponovo, ali ni zapad tu ne pomaže. Imala sam jednu komšinicu
koja je na zapadu živela sa mužem i detetom. Kada je počeo rat, uzeo je dete i otišao
svojima. Ona se vratila u Srbiju. Nije sina videla dok nije postao punoletan i sam odlučio
da dođe kod nje.
U miru nisu ni primetili da su druge vere.
 
Ne daj Bože nekog zla ponovo, ali ni zapad tu ne pomaže. Imala sam jednu komšinicu
koja je na zapadu živela sa mužem i detetom. Kada je počeo rat, uzeo je dete i otišao
svojima. Ona se vratila u Srbiju. Nije sina videla dok nije postao punoletan i sam odlučio
da dođe kod nje.
U miru nisu ni primetili da su druge vere.
To što si ti opisala nema veze sa verom već sa nacijom.
U tom ratu ratovali su i ateisti ne samo vernici.
Partneru neće smetati činjenica što je on-ona npr pravoslavne vere a onaj drugi-ga katoličke ili muslimanske vere.
Svako će ići u svoju crkvu ili dzamiju i poštovati svoju veru ne ugrožavajući onog drugog.
Deca kada se rode već može doći do problema.
Na primer .... hoćemo li krstiti u pravoslavnu ili katoliču crkvu ...
 
Хипотетичка ситуација: упознате особу супротног пола (или истог :eek:) али та особа је припадница друге вјероисповијести. Супер кликнете али у тој се ставци разликујете. Рецимо да сте обоје умјерено посвећено вјери тј. нисте фанатици али битно вам је. Како бисте поступили? Бисте ли ставили своја увјерења на прво мјесто или љубав за вас превазилази све разлике?
Ни љубав ни уверења, квалитетно проведено време
 
To što si ti opisala nema veze sa verom već sa nacijom.
U tom ratu ratovali su i ateisti ne samo vernici.
Partneru neće smetati činjenica što je on-ona npr pravoslavne vere a onaj drugi-ga katoličke ili muslimanske vere.
Svako će ići u svoju crkvu ili dzamiju i poštovati svoju veru ne ugrožavajući onog drugog.
Deca kada se rode već može doći do problema.
Na primer .... hoćemo li krstiti u pravoslavnu ili katoliču crkvu ...
ili mu cvikati kožuru
ajd ti sad sama biraj umesto da pustiš familiju da ti nađe muža
 
To što si ti opisala nema veze sa verom već sa nacijom.
U tom ratu ratovali su i ateisti ne samo vernici.
Partneru neće smetati činjenica što je on-ona npr pravoslavne vere a onaj drugi-ga katoličke ili muslimanske vere.
Svako će ići u svoju crkvu ili dzamiju i poštovati svoju veru ne ugrožavajući onog drugog.
Deca kada se rode već može doći do problema.
Na primer .... hoćemo li krstiti u pravoslavnu ili katoliču crkvu ...
Ne razumem ja baš šta su to nacije. Za mene postoje narodi.
Da sutra nestanu sve veštački ucrtane granice, nacija više ne
bi bilo, ali bi i dalje bilo različitih naroda.
 

Back
Top