Kako istina ubija ljude

kako nemamo?
to je sposobnost apstrahovanja po strogo logickim zakonitostima.
znaci, vidis par pojava u prirodi koje se desavaju na uvek isti nacin i definses zakon
uopstavanje, generalizacija po zakonima logike
dakle kad ti kazu: ne generalizuj, zapravo generalizuju
šta je apstrahovanje?i koji su to sve zakoni logike?kako su oni povezani s bojom kože?

i dalje mi nisi predstavila inteligenciju preko nekih drugi prostijih pojmova. a objasniti i razumeti je upravo to. izraziti složenije prostijim.

ako apstahovanje shvatim kao sposobnost uopštavanja (izražavanja na opštem simboličkom nivou) a logikom podrazumevam onu poznatu mi iz matematike,... onda da primetim da svaki PC računar ima inteligenciju. da bude interesantnije sposoban je predstaviti sve što najumniji čovek može smisliti.

i da dodatm nema boju kože. čak šta više vrlo je prost i ne zahteva značajan broj delića.
 
Poslednja izmena:
1. nisi odgovorio šta je ineligencija.

nisam
zar ti smatras da ja moram da odgovorim na svako tvoje pitanje?
da bih odgovorio na pitanje, moram prvo imati razlog da na njega dam odgovor
ti mi nisi dao nikakav razlog
samo si postavio pitanje "sta je to inteligencija?"
imam i ja jedno pitanje za tebe
sta je to zivot?

2. trebas li u hvatanju ribe inteligencija ista kao muzičaru za drndanje nekog instrumenta ili naučniku za lomatanje po mogućim stanjim nekog zamišljanja?

glupo pitanje
naravno da postoje razliciti tipovi inteligencije
ali postoji i rang tipova
tipovi nisu jednaki, jos manje izolovani jedan od drugog
 
nisam
zar ti smatras da ja moram da odgovorim na svako tvoje pitanje?
da bih odgovorio na pitanje, moram prvo imati razlog da na njega dam odgovor
ti mi nisi dao nikakav razlog
samo si postavio pitanje "sta je to inteligencija?"
imam i ja jedno pitanje za tebe
sta je to zivot?
zato što ljudima koji nešto znaju nije teško svoje znanje izreći. znanje nije poslednja cigara pa da nemaš šta pušiti kad ga daš i drugome.

a trebalo bi da znaš šta je inteligencija. ako znaš kako se meri inteligencija onda bi trebao znati šta je to što se meri. pa i povezati sa bojom kože u ljudi pošto si i o tome govorio.
 
snouden:
svaki ljudski, fizički zdrav, um ima iste predispozicije. i može se uzdići u svom svom postojanju do božanskog. govoriti o prednosti nekog ljudskog uma nad drugim bi bilo moguće ako bi to bila ista rola. isti metrik. poredit muzičara sa naučnikom je isto kao porediti crnca lovca i tehološki sludjenog belca.

ti ne vidis razliku izmedju idealizma i realizma
ovo sto ti iznosis je najobicniji idealizam
to je odraz tvojih zelja, ne odraz realnog stanja stvari
ti se bavis mogucnostima, ne verovatnocama
postoji razlika izmedju te dve stvari
mogucnosti su neogranicene, beskonacne
verovatnoce su ogranicne, konacne

ti si tipicno feminiziran
previse idealan, u oblicama
nimalo realan, na zemlji

u pravu si, snouden
svako moze da postane bilo sta pod uslovom da mu se stvore adekvatni uslovi
ali to je idealizam, to nije realizam

nas zanima kako ce se stvari odviti
ne sta je moguce
vec sta je verovatno
sta ce se dogoditi
i zasto ce se dogoditi to sto ce se dogoditi

razlike nastaju kroz interakciju
za jakog kazemo da je jak jer potiskuje slabog
za slabog kazemo da je slab jer ga potiskuje jak

organizmi ne zive u vakuumu izolovani jedan od drugog
vec u medjusobnom odnosu
oni uticu jedan na drugog

ne mogu svi da budu jaki
da bi neki bili jaki, drugi moraju biti slabi
tako je to u realnom zivotu

svaka realizacija mogucnosti je u isto vreme ogranicavanje nekih drugih mogucnosti
svako stvaranje je u isto vreme neko rusenje
ne mozes da stvaras a da ne rusis

da bi demokratija opstala, naprimer, ona mora da potisne inteligenciju
demokratija se ne bori za prava svih
to je laz
ona se bori za prava kukavica
demokratija nije plod inteligencije
vec spontane interakcije gomile kukavica
demokratija je snazan sistem, tu nema govora
ali to nije prirodan, bioloski sistem
vec neprirodan
to nije dominacija coveka
vec apstrakcije

nekada je gospodar bio covek
onda je kasnije postao Bog (prva apstrakcija)
a zatim, nakon sto je Bog umro, gospodar je postao covecanstvo (druga apstrakcija)
 
Poslednja izmena od moderatora:
ti ne vidis razliku izmedju idealizma i realizma
ovo sto ti iznosis je najobicniji idealizam
to je odraz tvojih zelja, ne odraz realnog stanja stvari
ti se bavis mogucnostima, ne verovatnocama
postoji razlika izmedju te dve stvari
mogucnosti su neogranicene, beskonacne
verovatnoce su ogranicne, konacne

ti si tipicno feminiziran
previse idealan, u oblicama
nimalo realan, na zemlji
ja tvrdim da Bog nije umro.i da Boga mora biti.
ja tvrdim da je svet beskonačno star.
ja tvrdim da svet u kome živiš pamti svoju istoriju svu.
ako tvrdim i mogu to neoborivo dokazati jesam li ja idealista ili realista?
ili se idealizam i realizam mogu već jedared u nečemu i poklopiti.
 
zato što ljudima koji nešto znaju nije teško svoje znanje izreći. znanje nije poslednja cigara pa da nemaš šta pušiti kad ga daš i drugome.

a trebalo bi da znaš šta je inteligencija. ako znaš kako se meri inteligencija onda bi trebao znati šta je to što se meri. pa i povezati sa bojom kože u ljudi pošto si i o tome govorio.

namestas mi klopku
i to tako sto mi postavljas pitanja koja se ne nadovezuju na nas razgovor
i onda kada vidis da ne odgovaram na njih, zato sto nema nikakvog razloga da na njih odgovorim, onda to koristis u ne bas lepe svrhe
kako koristis?
tako sto tumacis kao znak mog nedostatka inteligencije

hoces da mi namestis da izgleda kao da sam glup
zato sto si previse zeljan da me otpises kao glupog coveka
steta sto to ne funkcionise kod mene
 
namestas mi klopku
i to tako sto mi postavljas pitanja koja se ne nadovezuju na nas razgovor
i onda kada vidis da ne odgovaram na njih, zato sto nema nikakvog razloga da na njih odgovorim, onda to koristis u ne bas lepe svrhe
kako koristis?
tako sto tumacis kao znak mog nedostatka inteligencije
hoces da mi namestis da izgleda kao da sam glup
zato sto si previse zeljan da me otpises kao glupog coveka
steta sto to ne funkcionise kod mene
nije mi se svidelo to što si pisao oko boje kože i inteligencije. zato sam reagovao. pa zar nije bez veze tvrditi da su crnje manje inteligentne. a ne umeti to naučno dokazati. u taj dokaz treba uključit svakako obješnjenje šta su intelgencija i misao.

i to se često dešava nama ljudima.

ugradimo tudje nebuloze u sebe. pa kad neko kritikuje naš iskaz doživljavamo to kao napad na sebe. to je možda i razumljivo. jer smo misli drugih ljudi pretvorili u pogrešne fizičke reprezente u nama.
ali nije opravdano da se ljutimo na te koji nam ukazuju na predrasude koje ionako nisu naše (izvorne misli).
 
ono sto krasi inteligentne ljude je razumevanje
da li znamo sta je razumevanje?
sta znaci razumeti?

razumeti znaci dovesti nepoznato u odnos sa poznatim
to je neka relativno apstraktna definicija razumevanja

drugi nacin da definisemo istu pojavu
razumeti znaci uskladiti novu misao sa bazom misli koje vec posedujemo (koju smo nasledili od predaka i koju smo nadogradjivali tokom naseg zivotu.)
razumeti znaci formirati kohezivni model realnosti
znanje nije nista drugo no model, ili mapa, realnosti koju koristimo da bismo predvideli buducnost

postoji jos jedan nacin da definisemo pojam razumevanja
razumevanje se odnosi na sposobnost savladavanja nepoznatih situacija
kada se u realnosti susretnemo sa nepoznatim, nase telo reaguje
kako reaguje?
reaguje emocijama
sto je nepoznatija situacija, to je reakcija veca, to su emocije burnije
razumevanje podrazumeva kontrolisanje i razumevanje emocija
ja emocije drugacije nazivam "haos"
haos je rec za nepredivivost
gledano iz tog ugla, razumeti znaci predvideti nepredvidivo

ono sto je bitno je sledece
kad nas preplave emocije, mi mozemo da ih razumemo ili da reagujemo na njih

pametan razume
pametan je strpljiv
pametan ne donosi odluku pre nego sto razmisli
pametan je osetljiv

glup ne razume
glup reaguje
reaguje na sta?
na bol i zadovoljstvo
glup zuri
glup donosi odluku pre nego sto razmisli
glup je neosetljiv
glup razmislja izuzetno primitivno
(ako se to uopste moze nazvati razmisljanjem)
on svodi sve na osecanja
sve sto je prijatno je dobro
sve sto je neprijatno je lose
on je hedonista
on se nikada, ni u kom trenutku, ne trudi da razume svoja osecanja
nikada se ne pita da li je njegov osecaj prijatnosti stvarno dobra stvar
i njegov osecaj neprijatnosti stvarno losa stvar
to je ono sto krasi glupog coveka

oba tipa poseduju razum
covek ne moze da kastrira razum
ali moze da mu promeni poziciju na hijerarhiji organa
i s tim, njegovu funkciju
kod pametnih, razum je na vrhu hijerarhije
funkcija razuma je mapiranje realnosti
kod glupih, razum je na podredjenoj poziciji
funkcija razuma je opravdavanje hirova, pronalazenje izgovora
kod manje glupih, razum cesto menja poziciju
jednog momenta je na vrhu
drugog na podredjenoj poziciji

pametan poseduje kohezivni model realnosti
glup poseduje fragmentirani model realnosti
model realnosti koji nije slozen
vec kontradiktoran
 
Poslednja izmena od moderatora:
a objasniti i razumeti je upravo to. izraziti složenije prostijim.
razumeti znaci dovesti nepoznato u odnos sa poznatim
to je neka relativno apstraktna definicija razumevanja
nije apstraktno. tako se tvori u matematici i mnogim naukama. da bi se jedan složen iskaz valjano dokazao treba se pozvati na prostije i istinite iskaze. i tako redom do absoluta.

govoriti o tome da se razume a ne znati kako je i zašto tako nema smisla zvati razumevanjem bilo kakve vrste.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi filozof diskutovao sa drugima? On govori samo sa kraljevima, jer ne zeli da se bavi manuelnim poslom. Njegovo je da izlozi istinu (dakle onu perspektivu koja je samo njemu vidljiva) koja nije ni diskutabilna, oko koje se ne moze nagadjati. I onda dodju sivi mali ljudi forumski koji misle da imaju pravo na tu istinu!!!? I zmirkaju i pitaju "sta je stvaranje? sta je ceznja? sta je zvijezda?"
 
Zasto bi filozof diskutovao sa drugima? On govori samo sa kraljevima, jer ne zeli da se bavi manuelnim poslom. Njegovo je da izlozi istinu (dakle onu perspektivu koja je samo njemu vidljiva) koja nije ni diskutabilna, oko koje se ne moze nagadjati. I onda dodju sivi mali ljudi forumski koji misle da imaju pravo na tu istinu!!!? I zmirkaju i pitaju "sta je stvaranje? sta je ceznja? sta je zvijezda?"
Dođi ,pitaj dedu-svi odgovori u malom prstu...:mrgreen::hahaha:
 
Da uprostim, za ovaj nas IQ 90. Socijalistima je toliki strah usao u kosti od nauke i tehnike da sad zele da izmijesaju sve narode i rase kako bi nestao svaki potencijal i pomisao na konflikte. Sjecam se jedne veoma simpaticne zenske osobe koja mi se pozalila kako se jako iznervirala kad je vidjela "kako su ljudi pametni" i da su "rijeci djavolske", a znamo kako zene rado naginju socijalizmu. Ta simpaticna cak nije ni siva. Uvijek su socijalisti neki bijelci koji se "jako iznerviraju kad vide pametne ljude", i upravo su oni ti koji vode Evropu u propast.
 
Da uprostim, za ovaj nas IQ 90. Socijalistima je toliki strah usao u kosti od nauke i tehnike da sad zele da izmijesaju sve narode i rase kako bi nestao svaki potencijal i pomisao na konflikte. Sjecam se jedne veoma simpaticne zenske osobe koja mi se pozalila kako se jako iznervirala kad je vidjela "kako su ljudi pametni" i da su "rijeci djavolske", a znamo kako zene rado naginju socijalizmu. Ta simpaticna cak nije ni siva. Uvijek su socijalisti neki bijelci koji se "jako iznerviraju kad vide pametne ljude", i upravo su oni ti koji vode Evropu u propast.
Kad si bar ti s tako visokim IQ,verovatno si ,zahvaljujući I racionalnosti,ali I lucidnoj iracionalnosti I kreativnosti izuzetan belac!
Pošto te smatram takvim-NEĆU VIŠE DA TE VIDIM OVDE-PRAVAC DA POMOGNEŠ VUČIĆU! Vidiš da nije vise dovoljno pametan da izađe na kraj s nama I
jedini nam je spas da se nađe jedan kao ti I to sredi!Unapred hvala u ime svih nas!:manikir:
 
Jos 2005. pisao sam o tome kako vjera u metafizicku vrijednost istine, tj. da je istina bozanska unistava pojam boga i kasnije i moral. Istina u sustini opterecuje ljude, mi vidimo da se oni cesto trzaju kad cuju nesto i nerijetko cujemo kako "istina boli". Mozda je to zbog toga sto vecina ljudi, umjesto da uci da rukuje tim oruzjem, trosi energiju na rukovanje orudjem.

Uglavnom, dostigli smo tacku na kojoj se radi "globalne sigurnosti" sada zrtvuju ljudi, narodi i rase koji su sposobni jos vise da stvaraju istinu, pa bilo u obliku naucnog ili filozofskog stvaralastva.

Dakle, za one koji jos ne uvidjaju vezu ovog sto pisem sa stvarnoscu, skrenuo bih paznju da istrazuju sve o glavnom globalisti Tomasu Barnetu (Thomas Barnett) koji je '62 godiste, dakle, jos vrlo mlad, a ipak pod njegovom upravom, tj. pod upravom njegovih ideja je vec cio svijet, ili bolje receno, on je otjelovljenje svega onog sto se danas desava u svijetu, globalno, pocev od imigracije, tj. tzv. "izbjeglica". Dakle, on je idejni kreator svih onih ratova po bliskom istoku nakon ceka su krenuli imigranti da preplave vec ostarjelu i sahranjenu Evropu.

Zbog cega on to radi? Da bi postigao "globalnu sigurnost", da bi izmijesao razlike izmedju svih ljudi ... jer zasto on misli da je to potrebno? Zbog toga sto je tehnika dostigla veliku moc i sad su svi odjednom opasni, potrebno je njihovo hitno zaglupljivanje.
A Frojd je, za razliku od tebe, rekao "Istina ce vas osloboditi" - izvini, ali ko si ti da negiras uzvisenu izjavu Frojda koju je on svojim radom na pacijentima dokazao kao sto je sad dokazuju njegovi sljedbenici, jer Frojdov nacin lijecenja po principu "Istina ce vas osloboditi" se statisticki racuna kao uspjesan u 80% slucajeva (20% slucajeva su stvarno oni koji imaju neuropsihoze umjesto psihoneuroza, pa su neizlecivi putem dodanasnjih saznanja Svetske Psihoanaliticke Asocijacije/Svetskog Psihoanalitickog Udruzenja)
 
Poslednja izmena:
A Frojd je, za razliku od tebe, rekao "Istina ce vas osloboditi" - izvini, ali ko si ti da negiras uzvisenu izjavu Frojda koju je on svojim radom na pacijentima dokazao kao sto je sad dokazuju njegovi sljedbenici, jer Frojdov nacin lijecenja po principu "Istina ce vas osloboditi" se statisticki racuna kao uspjesan u 80% slucajeva (20% slucajeva su stvarno oni koji imaju neuropsihoze umjesto psihoneuroza, pa su neizlecivi putem dodanasnjih saznanja Svetske Psihoanaliticke Asocijacije/Svetskog Psihoanalitickog Udruzenja)

To je pre Frojda rekla biblija. A čisto da znaš, Frojd je odavno prevaziđen. Njegov značaj je u tome što je bio pionir.
 

Back
Top