Kako istina ubija ljude

Thucydides

Gost
Poruka
4.551
Jos 2005. pisao sam o tome kako vjera u metafizicku vrijednost istine, tj. da je istina bozanska unistava pojam boga i kasnije i moral. Istina u sustini opterecuje ljude, mi vidimo da se oni cesto trzaju kad cuju nesto i nerijetko cujemo kako "istina boli". Mozda je to zbog toga sto vecina ljudi, umjesto da uci da rukuje tim oruzjem, trosi energiju na rukovanje orudjem.

Uglavnom, dostigli smo tacku na kojoj se radi "globalne sigurnosti" sada zrtvuju ljudi, narodi i rase koji su sposobni jos vise da stvaraju istinu, pa bilo u obliku naucnog ili filozofskog stvaralastva.

Dakle, za one koji jos ne uvidjaju vezu ovog sto pisem sa stvarnoscu, skrenuo bih paznju da istrazuju sve o glavnom globalisti Tomasu Barnetu (Thomas Barnett) koji je '62 godiste, dakle, jos vrlo mlad, a ipak pod njegovom upravom, tj. pod upravom njegovih ideja je vec cio svijet, ili bolje receno, on je otjelovljenje svega onog sto se danas desava u svijetu, globalno, pocev od imigracije, tj. tzv. "izbjeglica". Dakle, on je idejni kreator svih onih ratova po bliskom istoku nakon ceka su krenuli imigranti da preplave vec ostarjelu i sahranjenu Evropu.

Zbog cega on to radi? Da bi postigao "globalnu sigurnost", da bi izmijesao razlike izmedju svih ljudi ... jer zasto on misli da je to potrebno? Zbog toga sto je tehnika dostigla veliku moc i sad su svi odjednom opasni, potrebno je njihovo hitno zaglupljivanje.
 
Jos 2005. pisao sam o tome kako vjera u metafizicku vrijednost istine, tj. da je istina bozanska unistava pojam boga i kasnije i moral. Istina u sustini opterecuje ljude, mi vidimo da se oni cesto trzaju kad cuju nesto i nerijetko cujemo kako "istina boli". Mozda je to zbog toga sto vecina ljudi, umjesto da uci da rukuje tim oruzjem, trosi energiju na rukovanje orudjem.

Uglavnom, dostigli smo tacku na kojoj se radi "globalne sigurnosti" sada zrtvuju ljudi, narodi i rase koji su sposobni jos vise da stvaraju istinu, pa bilo u obliku naucnog ili filozofskog stvaralastva.

Dakle, za one koji jos ne uvidjaju vezu ovog sto pisem sa stvarnoscu, skrenuo bih paznju da istrazuju sve o glavnom globalisti Tomasu Barnetu (Thomas Barnett) koji je '62 godiste, dakle, jos vrlo mlad, a ipak pod njegovom upravom, tj. pod upravom njegovih ideja je vec cio svijet, ili bolje receno, on je otjelovljenje svega onog sto se danas desava u svijetu, globalno, pocev od imigracije, tj. tzv. "izbjeglica". Dakle, on je idejni kreator svih onih ratova po bliskom istoku nakon ceka su krenuli imigranti da preplave vec ostarjelu i sahranjenu Evropu.

Zbog cega on to radi? Da bi postigao "globalnu sigurnost", da bi izmijesao razlike izmedju svih ljudi ... jer zasto on misli da je to potrebno? Zbog toga sto je tehnika dostigla veliku moc i sad su svi odjednom opasni, potrebno je njihovo hitno zaglupljivanje.

Meni nisu jasni ljudi koji misle da je ,,Novi Svetski Poredak`` neka glupava teorija zavere.
Doduse jeste izmesan sa raznim glupostima tako da je tesko reci sta je istina a sta ne.

E sad da se dotaknem boldovanog.
Davno sam procitao da je CILJ tolikog mesanja rasa i multi-kulti gluposti napraviti priglupu rasu mesanaca bez identiteta koja se lako kontrolise.
Tu se doticemo rasa sto je veoma nezgodno pitanje, jer je ovaj plan narocito poguban za belu rasu.

Globalna sigurnost je samo izgovor za ostvarenje planova.

Potpuno druga je prica oko koncepta ,,Globalne Drzave`` koji se ne moze izostaviti pri ovakvim pricama.
Moje je misljenje da je to krajnje politicko stanje do kog jednom mora doci, ali ne na nacin kako elita hoce.
 
Poslednja izmena:
Uputio sam na proucavanje Barneta, on zeli rasu sa IQ 90 koja nece biti previse pametna. I on sam je usvojio dvoje Afrikanaca i jedno azijatsko dijete. On je specijalista za sigurnost i boji se nuklearnog rata. On prodaje rasu za sigurnost, i velika vecina kukavica ga podrzava instinktivno. Medju njima najvise zena. Ja sam u Njemackoj. Bio sam u gradu sinoc, vidio sam mnoge Arape i ljude slicni imigrantima sa njemackim zenama, da ironija bude veca, nose narodnu nosnju iz bajerna.

- - - - - - - - - -

Receno je da se trazi "siva rasa". Na mapi Evrope za IQ Srbija ima tacno IQ 90. I svi specijalisti za sigurnost, kao npr. Jugoslav Petrusic, kaze da je Srbija Amerikancima nezanimljiva u obavjestajnom smislu.

A znamo da Njemacku spijuniraju vise nego ikog drugog. I ostale bijele nacije.

- - - - - - - - - -

http://jakubmarian.com/wp-content/uploads/2014/06/europe-iq-2012.jpg
 
Uputio sam na proucavanje Barneta, on zeli rasu sa IQ 90 koja nece biti previse pametna. I on sam je usvojio dvoje Afrikanaca i jedno azijatsko dijete. On je specijalista za sigurnost i boji se nuklearnog rata. On prodaje rasu za sigurnost, i velika vecina kukavica ga podrzava instinktivno. Medju njima najvise zena. Ja sam u Njemackoj. Bio sam u gradu sinoc, vidio sam mnoge Arape i ljude slicni imigrantima sa njemackim zenama, da ironija bude veca, nose narodnu nosnju iz bajerna.

- - - - - - - - - -

Receno je da se trazi "siva rasa". Na mapi Evrope za IQ Srbija ima tacno IQ 90. I svi specijalisti za sigurnost, kao npr. Jugoslav Petrusic, kaze da je Srbija Amerikancima nezanimljiva u obavjestajnom smislu.

A znamo da Njemacku spijuniraju vise nego ikog drugog. I ostale bijele nacije.

- - - - - - - - - -

http://jakubmarian.com/wp-content/uploads/2014/06/europe-iq-2012.jpg

Šta je rasa?Neka specijalna grupacija ljudi koji su supeririorni u odnosu na ostale pripadnike svoje vrste?
 
Istina i bog neke od najvecih planetarnih fikcija u direktnoj sprezi, kojima se filozofija i covecanstvo bavi milenijumima. Moral je kao teza u psihologiji objasnjen.

Uglavnom, dostigli smo tacku na kojoj se radi "globalne sigurnosti" sada zrtvuju ljudi, narodi i rase koji su sposobni jos vise da stvaraju istinu, pa bilo u obliku naucnog ili filozofskog stvaralastva.

Citiracu Aurelija i njegovu izreku koja moze da se shvati na vise nacina, povodom "naroda i rasa koji su sposobni jos vise da stvaraju istinu." Koliko god ova izjava bila neracionalna i zvucala nacionalisticki i rasisticki, treba dati praktican primer, kako drugacije da shvatimo sta si hteo da kazes ?
"Sve što čujemo je mišljenje, a ne činjenica. Sve što vidimo je perspektiva, a ne istina."

Stvaranje istine se uvek desava i to je proces, sta je istina za tebe nije istina za mene i nikada biti nece. Istina je fluktuacija mislenja koja stvara licnu perspektivu o vremenu i prostoru i nije konacan proizvod. Istina je mnogo.


Dakle, za one koji jos ne uvidjaju vezu ovog sto pisem sa stvarnoscu, skrenuo bih paznju da istrazuju sve o glavnom globalisti Tomasu Barnetu (Thomas Barnett) koji je '62 godiste, dakle, jos vrlo mlad, a ipak pod njegovom upravom, tj. pod upravom njegovih ideja je vec cio svijet, ili bolje receno, on je otjelovljenje svega onog sto se danas desava u svijetu, globalno, pocev od imigracije, tj. tzv. "izbjeglica". Dakle, on je idejni kreator svih onih ratova po bliskom istoku nakon ceka su krenuli imigranti da preplave vec ostarjelu i sahranjenu Evropu.

Zbog cega on to radi? Da bi postigao "globalnu sigurnost", da bi izmijesao razlike izmedju svih ljudi ... jer zasto on misli da je to potrebno? Zbog toga sto je tehnika dostigla veliku moc i sad su svi odjednom opasni, potrebno je njihovo hitno zaglupljivanje.

Thomas je klasican geopoliticki inzinjer koji ima skolu ucenja u geopolitici, kao sto postoje skole ucenja u filozofiji. On ne radi nista specijalno, on se zalaze za nesto sto se planira vec vekovima i sto je izvesno kao dan, a to je novi svetski poredak. Da li ces deliti zemlje kroz geopoliticki koncept na first world ili third world sa druge strane na gap ili core to je vec sve stvar definisanja. Jedno je sigurno, zemlje prvog sveta ce morati debelo da gaze po zemljama treceg sveta dok se stigne do NVO, osnovni povod za javnost ce biti ekstremisticka naklonjenost religijama i idealima.
Jednostavno NVO kroz globalizaciju je trenutno jedina istina za ljude koji prate ekonomske trendove.
Da li se ti ili neko drugi slaze sa tom istinom ili ima neku drugu istinu ? Koga uopste briga ?

Jedno prosto upustvo, da bi shvatili procese desavanja na svetu ne smete da imate ideale i da podrzavate bilo koje ideje sem jedne reci, a to je PROFIT( nastala od latinske reci proficio, profectus, sa znacenjem KONSTRUISATI, NAPREDOVATI, NAPRAVITI PROGRES).
To je kljucna rec kojom se bavi ceo svet, a sa moje tacke gledista to je rec na kojoj se zasniva ne samo planeta zemlja, nego kompletan univerzum. Profit se na planeti zemlji iskazuje korz vid monete, sa tim smo se svi slozili, kako se iskazuje u celom univerzumu to ne znam, ali da je osnova u to sam siguran.

Ovo je verovatno jedno od jednostavnijih objasnjenja koje je ikad izaslo javno kroz komercijalizovanu stvar kao sto je film.
Ovaj film je nastao pre 40 godina, tad je jedan Thomas imao petnestak godina i jeo perece u skoli.

Sa druge strane pre 150 godina nije postojao ni fotoaparat kako valja, a postojali su ljudi poput Alberta Pajka koji su znali kojim geopolitickim putanjama bi trebalo ova planeta da se krece i to u crtu. Samo su u to vreme to definisali kao "viziju" okultiste, posto prosecan intelekt tadasnjeg duboko religioznog coveka nije mogao da razume smisao NVO kao koncepta a kamoli da ima misljenje o tome.
Da ne odlazimo u i daleku proslost i kako je ko dosao do znanja, sustina je da svi slede neku skolu ucenja, posto se niko naucen nije rodio. Morali bi da se vratimo cak u vreme hermetizma a ni tad ne bi dobili odgovore sta je istina.
Istina nije jedna i istina je tajna.
 
Poslednja izmena:
ubija laž u ljudima.)

istina je valjana ljudska predstava o svetu i sebi. i ne ubija čoveka već ga leči. što ispravniju predstavu o svetu i sebi čovek ima to će njegovo delovanje u životu biti uspešnije.

vidim dotakli ste se IQa. mante se toga ćorsokaka novije naučne misli. i najveća neznalica, a dobar čovek, je ispred rdje od genija.
 
Poslednja izmena:
Meni nisu jasni ljudi koji misle da je ,,Novi Svetski Poredak`` neka glupava teorija zavere.
Doduse jeste izmesan sa raznim glupostima tako da je tesko reci sta je istina a sta ne.
[/U]

800px-United_States_one_dollar_bill%2C_reverse.jpg


200px-Dollarnote_siegel_hq.jpg


Za one koji ne veruju dok ne vide evo da se zastupnici uopšte ne kriju

- - - - - - - - - -

A gde je mnogo novca moral je jeftin, pa se sami Nuovos Ordosovci služe plasiranju nebuloza o sebi što laik lako upija
U stvari služe se plasiranju gluposti preko jeftinih psihologa u svakoj sferi: nauci, medicini pogotovo, religiji
Njihovo glavno oružje je ILUZIJA zvana NOVAC
a njihovo glavno sredstvo je MANIPULACIJA STRAHOM

Naša jedina odbrana je da činimo ne kako oni žele ili nameću kroz modu nego kako treba i samo ono što nam treba.
Nikakve jeftinije varijante bilo čega jer je to preskupo kasnije, nikakve prijateljske ponude od njih, samo ono što nam je Bog dao

Strah je jači od ljubavi
ali
Ljubav pobedjuje strah
- - - - - - - - - -

mada da budem malo šeret - meni ni dalje nije jasno zašto crkve, džamije i sinagoge prihvataju dolar, to sotonino oružje?
 
Poslednja izmena:
Kao sto Barnet rece on je dijete 60ih i u tim idealima je odrastao. To je sukob perspektiva o buducnosti nauke i tehnike. Umjesto ljubavi koja se moze razvijati samo izmedju slicnih ljudi sa slicnim perspektivama, imamo "vodimo ljubav a ne rat", tacnije vodimo ljubav dalje od rata. To je perspektiva kukavica i intelektualno neplodnih, zbog kojih je ljubav morala da umre i bude sahranjena.

Ljubav je perspektiva samo visih rasa i hrabrijih, intelektualno plodnih, koji ne bjeze od nauke, nego hoce jos i vjezbaju se s tim oruzjem.
 
Mislim da treba postaviti pitanje ''Šta je toliko strašno u ideji Novog Svetskog Poretka''? Meni do sada nijedan anti-globalista nije odgovorio na to pitanje a da sam bio iole zadovoljan objasnjenjem.
Pitanje bi bilo umesno da globalisti zaista postižu šta bi hteli!
Naime,uopšte se društvene promene,na duže vreme,ne daju predvideti!
Postoje predviđanja (de Mehiko) u kojima se koriste algoritmovani račun verovatnoće i različite gustine velikih skupova,ali i to,
još teže od razvoja vremenskih prilika za koje trebaju trilioni podataka da bi se oformile dobre prognoze za pet dana samo!
A društveni činioci su daleko brojniji!
Zamislite šahovsku igru s šesto milijardi polja i deset milijardi figura i sto hiljada pravila! E u toj treba predvideti poteze!
Trla baba lan!
 
Kako se ne daju predvidjeti? Sve kulture su propadale zbog istine, naime u svim starim kulturama pojava fiolozofije isla je ruku pod ruku sa propadanjem, tj. sa demokratijom. No, moguce je da na ovom forumu ima uglavnom sivih ljudi i da ne mare mnogo za propadanje bijelih, i njihovu diskriminaciju od strane sivih?
 
Kako se ne daju predvidjeti? Sve kulture su propadale zbog istine, naime u svim starim kulturama pojava fiolozofije isla je ruku pod ruku sa propadanjem, tj. sa demokratijom. No, moguce je da na ovom forumu ima uglavnom sivih ljudi i da ne mare mnogo za propadanje bijelih, i njihovu diskriminaciju od strane sivih?
Zbog rasističkih izjava možeš i da letiš s foruma...
Istina nema veze s rasama...
A inače-ta siva rasa je svih nas kolevka-pobeleli na severu i naravno da se više radi i da je potreba za dovijanjem veća...
Kad malo razgrneš istoriju i propratiš,recimo,Germanska plemena barbarska i njihov razvoj do modernih prevaranata s izduvnim
gasovima Merkelove i ostalih WW magnata počneš okolo rajzati svastike obnevideo od navale serotonina i dopamina...
Ali onda ovde čuješ"Ali mi imamo Vučića..." I gledaš sliku našeg premijera sivorasnog,naočitog i svakako napućenog (puk-narod,
tj.s podrškom naroda) i rastrezniš se od rasnog zanosa i prihvatiš se globalne politike...zagrevanja-oberučke!Nastaviš da rajzaš radik...
(ups!) naprednjačka znamenja i grbovštine sav usplahiren zbog zadivljenosti celog sveta tvojim vođama ko Titom nekada...

Istorija ljudske rase,a vrste nam majmunske je istorija imitacija falsifikata tako nam majmunski svojstvena...
Budućnost nam je zato izvesnija:ko nije nekog oponašao-u budućnosti će sigurno! I moda se ponavlja-zvoncare ponovo svi
majmuni i majmunice navlače...Mamicu im i ja majmunsku!:rumenko::hahaha:
 
Istina u sustini opterecuje ljude, mi vidimo da se oni cesto trzaju kad cuju nesto i nerijetko cujemo kako "istina boli".
Ne, istina ne opterećuje ljude, istina od stoke stvara ljude.
Ali da, taj prelazak sa stoke na čoveka je bolan, često, i jeste neka vrsta male smrti.

narodi i rase koji su sposobni jos vise da stvaraju istinu, pa bilo u obliku naucnog ili filozofskog stvaralastva.
Rase?
kako to misliš "rase koje su sposobne da stvaraju istinu"?
Najpre, istina se ne stvara, ona se otkriva.
Dalje, sposobnost za otkrivanje istine nema veze s rasom.
Ili pokušavaš ovde da prodaš neki nacistički trip o superiornnosti neke (svoje?) rase?

Dakle, on je idejni kreator svih onih ratova po bliskom istoku nakon ceka su krenuli imigranti da preplave vec ostarjelu i sahranjenu Evropu.
Misliš kao onda kad smo mi, pagani Sloveni, preplavili teritoriju već ostarelog i sahranjenog Rima?

Pa... šta s tim? Na temeljima stare kulture nići će neka nova. I? U čemu je problem?
To je način na koji funkcioniše svet.

da bi izmijesao razlike izmedju svih ljudi ... jer zasto on misli da je to potrebno? Zbog
Čuj, ja znam svoje pretke do askurđela po dedinoj liniji - loza dragišića.
Dragišić je, valjda, srpsko prezime.

Mi Dragišići smo visoki, dugovrati, crnokosi i crnooki.
Sloveni su na Balkan stigli plavokosi, širokorameni, kratkovrati.
Očit je uticaj turskog prava na prvu bračnu noć na fizička obeležja pripadnike loze moga dede, jel.
Dakle, mešanja je uvek bilo, i uvek će biti.

Što bi rekao Rambo Amadeus, danas, uz pomoć uznapredovale nauke, imaš više nego ikad mogućnost da napraviš etnički i rasno potpuno čisto potomstvo: ostaviš svoje seme u banku sperme, odeš i promeniš pol, a zatim oplodiš samog sebe vlastitim semenom.
I eto ti čistoće.

Ja preferiram nešto manje... pa, sterilno.


i sad su svi odjednom opasni, potrebno je njihovo hitno zaglupljivanje.
najbolji alat za zaglupljivanje su ideologije.
Nacizam i rasizam included.
 
Um je posebna njiva u koju možeš posejati svaku vrstu semena (svaku vrstu ideja) koje,a se može razvijati do ogromnih razmera i postati snažna filozofija ili pogled na život. Ako je prihvati veći broj ljudi može nastati strašni uragan koji pokreće ogromne mase ljudi u određenim pravcima ili vrtloženjima što izaziva velike promene među čovečanstvom.
Po pravilo takve ideje, sada već filozofije ili već uragani, pre ili kasnije se sjure u neku provaliju ili razbiju o kakvoj stenovitoj planini ostavljajući teške i bolne posledice čovečanstvu. Takvi bolni pokreti i/ili ratovi dodatno otrezne čovečanstvo i uvek se izvesni broj ljudi probudi i počinje shvatati da je istina samo u srcu čoveka a ne u umu. U srcu gde se rađa ljubav, širi ljubav i vlada ljubav - ali ne ona humana ili čulna već jedna druga mnogo uzvišenija koja prožima sve oko sebe i u svemu vidi opet i samo sebe, ljubav.
Uistinu postoji mnogo istina koliko i stanja svesti a to znači koliko i ljudi na ovoj planeti ali iznad toga postoji samo jedna jedina ili prava Istina a to je ljubav, ona koja prožima sve i voli sve.
Kako je već rekao "Snouden" IQ je đavolja rabota ili intelektualistička (umna izmišljotina) a um nikada ne sadrži u sebi istinu.
Ono što obitava u srcu čoveka je jedino važno jer to je nešto što čoveku pruža i svest i ljubav.
Svest nikako nije karakteristika mehaničkog uma već je karakteristika Duha čija smo mi jedinka ili samo jedna iskra koja jedino jeste Svest i jedina može misliti.
Svi pokreti i talasanja na ovoj planeti jesu inicirani iz čovekovog uma...
Ono što dolazi iz centra ljubavi odlikuje se spontanošću, promišljenošću, viđenjem i uzroka i posledica dok ono što dolazi iz uma odlikuje se brzim reakcijama, nepromišljenošću i ne sagledavanjem dalekosežnih posledica.
Čovek koji je lako predvidiv uglavnom je prikopčan samo za svoj um ili automatiku u kojoj najčešće dominiraju negativne pasije koje su po svojoj prirodi destruktivne kako po samu osobu tako i po okolinu...
 
Vec sam ovde par puta pisao o cuvenim filmu cuvenog rezisera A. Kurosave "ROSOMON"

U tom filmu je reziser na divan nacin prikazao kao SVAKO IMA SVOJU ISTNU, i one zavise od pewrspektive sa koje neko posmatra ono sto se dogadja.
 

Back
Top