Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Native land, nema dileme sve smo super popunili i na sve zahteve smo odgovorili, cak smo neke dokumente, iz iskustva nekih ovde forumasa, tipa vojne knjizice odmah poslali. Ne vidimo da nesto nedostaje... cekamo i nadamo se da ce ovo da stigne :)

Veliki pozdrav Native land i ostalim saborcima!
 
Native land, nema dileme sve smo super popunili i na sve zahteve smo odgovorili, cak smo neke dokumente, iz iskustva nekih ovde forumasa, tipa vojne knjizice odmah poslali. Ne vidimo da nesto nedostaje... cekamo i nadamo se da ce ovo da stigne :)

Veliki pozdrav Native land i ostalim saborcima!

Pozdrav Ginola,

Da li ste vojnu knjizicu slali postom - meni traze da je posaljem postom?

Kako su vam je vratili?

Hvala!
 
trebalo je to davno biti obrisano ali nasa administracija to ne trebam da pricam a vremena nemam pokusala sam sve i to brisanje je u toku ali ja moram da posaljem ove nedjelje jer probijam rok od 2 mijeseca a u tom slucaju mi sve propada elem voljela bih znati jeli neko slao sa nekom novcanom kaznom a na uvijerenju pise da je to iz 2001 godine,ni sama ne znam sta da radim to je bio njihov posao da obrisu jos pre koliko godina ali nisu i sada sam ja u ovoj poziciji,rewcite sta da radim pomozite,jer vi ste koliko vidim obrisali vec a ja ako to ne uradim do srijede moram slati sa kaznom,nema vremena ni za advokata sta mislite,hvala

ne znam o kakvoj kazni se radi. sto se imigracije tice, kanadjani prave razliku izmedju dve vrste kazni - ako se radi samo o prekrsaju verovatno (?! samo licno misljenje) ce i proci, ali ako se radi o tome da si bila krivicno gonjena/kaznjena, onda verovatno imas problem. ne mogu sada da se setim tacno na kom sajtu sam nesto citala o tome, na onom sto drzi neki immigration attorney, cohen ili tako nesto, gde su FAQ, tu ima nesto na tu temu. fora je da cak i ako je ovde ono za sta si kaznjena tretirano kao prekrsaj (pravo mi nije struka, pa izvini ako lupam sto se terminologije tice) ako se u kanadi isto delo moze tretirati ili kao prekrsaj ili kao krivicno, onda ga po automatizmu tretiraju kao kriminalno. ta dela zastarevaju nakon 5 godina valjda kod njh pa onda treba da pises molbu i objasnis o cemu se radi da ti oni dozvole da nastavis s procesom uprkos tome. izvini, sada se vec pojedinosti ne secam bas najbolje, a i to nama nije bila solucija, pa nismo dalje ganjali tu liniju. ako nemas vremena, da napises detaljno objasnjenje uz potvrdu iz uprave i prevedes sve sto imas o sudskom postupku (valjda ga je bilo?), kazni, itd. mozda ce ti to bar dati jos malo vremena. sve to pod uslovom da si na samom pocetku procedure navela da imas neku kaznu u onom delu gde se ili stiklira da nemas nista osim parking tickets ili se objasni sta imas? zao mi je sto ne mogu vise da pomognem, stvarno saosecam i zelim ti sve najbolje. imaj vere, i mi smo mislili da sve pada u vodu, pa se na kraju to sredilo. samo napred!
 
Pozdrav Ginola,

Da li ste vojnu knjizicu slali postom - meni traze da je posaljem postom?

Kako su vam je vratili?

Hvala!


Pozdrav Glogo, uradi najbolje kako ti je Native land rekla, ja sam svoju vojnu knjizicu iskopirao i preveo, pa onda prilozio sa ostalim dokumentima, ako budu trazili i original ja bi ima poslao FedEx-om kao i ostale papire sto smo slali. Original sam zadrzao.

Pozdrav svima!
 
Ovde izgleda nikog zivog vec tri dana :))

Zato evo ja imam jos neko pitanjce, za sve saborce: da li pismenim putem obavestavaju samo kada vas pozivaju na medical ili na istii nacin obavestavaju kada ste odbijeni ili vam negativan odgovor salju i obavestavju vas putem maila????

Pozdrav svima :)
 
Pozdrav drugari!

Nakon 2 nedelje od lekarskog dobili smo poziv iz Beograda da je nas slucaj resen i da mozemo doci sa pasosima na viziranje!!! :brus: :gace:

It's been a long time, al' dočekasmo!

Kratak pregled naseg slucaja:
===========
Aplicirali: 18.dec.2007.
Zavedeni: 02.jan.2008.
(AOR) Acknowledgment of Receipt: 06.mar.2008.
Documents Required: 22.jul.2009. (Prebaceni iz Beca i Beograd)
Additional Documents Required: 21.oct.2009.
Medical: 15.mar.2010.
Poziv za viziranje: 05.apr.2010.
Okvirni plan paljbe za Albertu: Septembar 2010. (Calgary, Edmonton)
Bodovi: ~72
Intervju: Nismo imali.


Jednom su nam trazili izvod iz banke, kao i uverenje o nekaznjavanju.
Isao sam u civilnu sluzbu.
Mladji sam od '80. godista, tako da nisam popunjavao obrazac za vojnu sluzbu.
Sve smo slali maksimalno uredno, podeljeno po kategorijama, sa naslovljenim providnim kosuljicama (ja bolujem od OCD :) ).
Imam gomilu diploma Crvenog krsta i kurseva spasavanja na vodi....To navodim jer znam da stranci mnooogo cene volonterski rad. ...Nem' pojma sta bi jos mozda moglo biti vazno...i da li je uopste... Pitajte ako vas nesto zanima

...E, da i na kraju ce jos da nas oderu 34,500 din. po osobi :eek: (taksa za iseljenje - WTF?) - al' ajd' sad, ko ga šiša, izbora nemamo :)
========

Pitajte sta vas jos zanima, pa mogu ubaciti.

Sve najbolje i sretno!!

Naaz dvoje!
:brus: :gace:
 
nov sam ovde, ali sam pratio temu (zatvorenu) vec duze vreme. imam 22 godine, III godina fakulteta, svi sa majcine strane su mi u kanadi (ujaci, tetke). zelim da se prijavim sledece godine kad zavrsim fakultet za iseljenicku. u vezi radnog iskustva, posto treba da se ima najmanje godinu dana radnog iskustva u oblasti za koju apliciras, ako se ne varam. ja kao student radim u mojoj struci skoro godinu dana. znaci kad bi hteo da apliciram sledece godine imao bih 2 god. radnog iskustva. prijavljen sam naravno ali u studentskoj zadruzi. pa pitanje je da li ce mi to racunati ili cu morati da radim u struci NAKON zavrsetka fakulteta. pozdrav i hvala
 
Pozdrav svima,

Sada smo doznali da je nasa koverta iz Becha stigla na pogresnu adresu, pa nam je komsija upravo rekao da je pismo stiglo pre tri nedelje i da ga je ostavio na sanducetu, ali i da ga je neko bacio vec odmah.
Sve jedno mi smo vec danas poslali FedEx-om jedno zvanicno pismo gde smo im saopstili je broj nase adrese pogresan te da isti isprave i da ukoliko su nam nesto slali da nam ponove, jer nista nismo dobili. Nelogicno je da stoji "a Decision hase been made" a da nam nista ne stize.

PITANJE: Da li postoji neko ogranicenje za zakazivanje za medical i da se isti uradi u odredjenom vremenskom periodu, tj da li za ovo postoji deadline? Da li je neko imao odvas saboraca slican slucaj i gde je zvao i kome se obratio?

Veliki pozdrav i hvala unapred svima!
 

Back
Top