Quantcast

Kako do Kanadske iseljeničke vize?

svchost

Početnik
Poruka
49
@ Ginola
@ grandic
@ Dusann
@ yugoslav
@ mama5
@ redapple
@ darya
@ medusa
@ korana02
@ tisha
@ tomics

...i svima ostalima koji budu cestitali:

HVALA VAM NA PODRSCI!!!

Zelimo vam takodje svima uspesna okoncanja slucaja i to sto pre!!!

Odgovori:

@ yugoslav: za prtljag jos ne znamo (ako saznas-javi)

@ medusa: vazi za info za Edmonton (moram jos da procackam da li ima master studies u Calgary-ako neko zna neka javi)

@ Ginola: Ako se dobro secam za medical imate 2 meseca. Nadam se da ce sve biti OK, a uz objasnjenje, nema razloga da ne bude (zovite ambasadu u BG, objasnite im situaciju i zamolite ih za pomoc - mi smo ih zvali par puta kada smo cekali AOR -vise od 3 meseca :eek: - i bili su OK.) Zelimo vam svu srecu!

:orkestar: :brus: :orkestar: :gace: :orkestar: :brus: :orkestar:

DJazzy

Obećava
Poruka
78
znachi, ljudi moji, ja sam tek sada ukapirala da su onu staru temu zatvorili... gde ste saborci :)

dodushe, bila sam zauzeta drugim stvarima.... hehehe... preseljenje i sve to...

better late than never :)

anyhoo, cestitam svima koji su u medjuvremenu dobili pozive za pasose ili bilo kakvu naznaku da je mukama kraj.... srecno i sve najbolje...

ja sam u Vancouver-u i odusevljena sam.... tek sam ovde 10 dana, ali se stvarno osecam vec kao da ovde pripadam....

nisam kibnula sa thread-a... samo sam malko zalutala.. hehehe..

inache, tu sam da pomognem sa informacijama....

kao sto rekoh, evo jos jednom, cestitam svima koji vide kraj procesu i zelim srecu svima koji su u proceduri ili planiraju da upadnu u istu...

iz prve ruke, ne predajte se.... samo napred, jer vredno je muka, para, vremena i svega sto ide uz postupak dobijanja PR-a.

srecno! :)

Poslednja izmena:

Bryan Adams

Početnik
Poruka
44
nov sam ovde, ali sam pratio temu (zatvorenu) vec duze vreme. imam 22 godine, III godina fakulteta, svi sa majcine strane su mi u kanadi (ujaci, tetke). zelim da se prijavim sledece godine kad zavrsim fakultet za iseljenicku. u vezi radnog iskustva, posto treba da se ima najmanje godinu dana radnog iskustva u oblasti za koju apliciras, ako se ne varam. ja kao student radim u mojoj struci skoro godinu dana. znaci kad bi hteo da apliciram sledece godine imao bih 2 god. radnog iskustva. prijavljen sam naravno ali u studentskoj zadruzi. pa pitanje je da li ce mi to racunati ili cu morati da radim u struci NAKON zavrsetka fakulteta. pozdrav i hvala

mislim da ce ti racunati, i ja sam radio u struci dok sam studirao...

e sada, rad je bio preko omladinske, pa mi taj period nije na listingu staza, bojim se sta ce biti sa tim bodovima...

saborci, sta mislite, da li treba da pokusam da im dostavim potvrdu da sam radio preko omladinske i da li bi mi to ista znacilo? ili ako im kazem da mogu da kontaktiraju omladinsku i provere ako hoce? verovatno cu ovih dana da im saljem dopunu dokumentacije... hvala unapred...

svchost, cestitke i od mene!

IamX

Početnik
Poruka
38
Da li znate mozda koliko je sada dozvoljeno prtljaga nositi sa sobom?

Pre godinu dana je bilo 2x 23kg po osobi! sada?

Hvala

AEROSVIT Airlines, ukrajinska kompanija koja je trenutno najjeftinija na trzistu u letovima Beograd-Kiev-Toronto, daje 2x23kg + 8 kg rucnog prtljaga.

Mi smo kupili karte preko njih u Biser Trade Toursu, koji je neko nedavno preporucio na ovom forumu. BG, Kneza Milosa 42, 011 306 55 73, 268 78 72

Kazu, kako sad pise na karti, tako ce nam biti, cak i ako promene uslove. Ostale kompanije su, ako se ne varam spustile limit na 1x23kg + 8 kg rucni...

IamX

Početnik
Poruka
38
PITANJE: Da li postoji neko ogranicenje za zakazivanje za medical i da se isti uradi u odredjenom vremenskom periodu, tj da li za ovo postoji deadline? Da li je neko imao odvas saboraca slican slucaj i gde je zvao i kome se obratio?

Veliki pozdrav i hvala unapred svima!

Za medical je rok da se uradi 90 dana od datuma na pozivu.

Imate jos vremena, ali definitivno urgirajte ponovno slanje dopisa...

Ginola

Zainteresovan član
Poruka
188
Pozdrav saborci,

Mi smo jos u petak preko FedEx-a up[utili jedno zvanicno pismo o svemu sto nam se izdesavalo, a sutra cemo ih obavestiti i faxom, a zvacu i ambasadu jos sutra ujutru. Pokusavali smo mailom ali im to ne radi, jos nije u funkciji, jer verovatno imaju nekih tehnickih problema, ali ako proradi i tako cemo im se obratiti. Ja se iskreno nadam da ce sada poslati preporuceno a i da ce vec u toku nedelje da isprave, te da ce nam poslati jos jednu kopijy za medical.
Mislim da i ako je rok 30 dana za medical, pismo je kaze komsija stiglo pre 3 nedelje pa verujem da nismo probili ni jedan rok i da ce se sve ispraviti.

Pozdrav i hvala svim saborcima!

yugoslav

Primećen član
Poruka
811
AEROSVIT Airlines, ukrajinska kompanija koja je trenutno najjeftinija na trzistu u letovima Beograd-Kiev-Toronto, daje 2x23kg + 8 kg rucnog prtljaga.

Mi smo kupili karte preko njih u Biser Trade Toursu, koji je neko nedavno preporucio na ovom forumu. BG, Kneza Milosa 42, 011 306 55 73, 268 78 72

Kazu, kako sad pise na karti, tako ce nam biti, cak i ako promene uslove. Ostale kompanije su, ako se ne varam spustile limit na 1x23kg + 8 kg rucni...

Hvala puno na odgovoru. Zvao sam aganciju i rekli su mi 2x23.

redapple

Zainteresovan član
Poruka
303
znachi, ljudi moji, ja sam tek sada ukapirala da su onu staru temu zatvorili... gde ste saborci :)

dodushe, bila sam zauzeta drugim stvarima.... hehehe... preseljenje i sve to...

better late than never :)

anyhoo, cestitam svima koji su u medjuvremenu dobili pozive za pasose ili bilo kakvu naznaku da je mukama kraj.... srecno i sve najbolje...

ja sam u Vancouver-u i odusevljena sam.... tek sam ovde 10 dana, ali se stvarno osecam vec kao da ovde pripadam....

nisam kibnula sa thread-a... samo sam malko zalutala.. hehehe..

inache, tu sam da pomognem sa informacijama....

kao sto rekoh, evo jos jednom, cestitam svima koji vide kraj procesu i zelim srecu svima koji su u proceduri ili planiraju da upadnu u istu...

iz prve ruke, ne predajte se.... samo napred, jer vredno je muka, para, vremena i svega sto ide uz postupak dobijanja PR-a.

srecno! :)[/QUOTE

Vauuuu DJazzy, bas radosna vjest. Javljaj kako je teklo preseljenje, sta sad radis, kako ide potraga za poslom, kakav si stan nasla, ko je dosao s tobom... jedva cekamo informacije

Daes Daimar

Zainteresovan član
Poruka
141
kod nas stvari stoje ovako
kofere jos nismo kupili ali hocemo :D
nasli smo stan od 70 kvadrata za 730 cad u Kitcheneru i rezervisali ga, upoznali preko neta sasvim slucajno ljude iz naseg grada koji su otisli pre 8 godina tamo i koji su nam ga iznajmili privremeno dok ne pronadjemo drugi ili posao u torontu, i tako da su se ponudili da nas docekaju smeste i pokazu nam okolinu, presrecni smo sto necemo morati sa bebom motel!

majaizoran

Početnik
Poruka
19
Dobar dan svima! Mi također imamo želju ići u Kanadu. Zanima me da li netko zna nešto o poslu kojim se bavim i kako to prolazi u Kanadi:rad na zaštiti i sanaciji pokosa,rad na visinama sa alpinističkom opremom,postavljanje čeličnih mreža protiv odrona na pokos usjeka,injektiranje kaverni,izvedba zaštitne ograde za prihvat odrona,radovi u izgradnji i rekonstrukciji cesta u usjecima,postavljanje gabiona,postavljanje zaštitnih zidova (buka)
Ako netko ima neke korisne informacije dobro bi nam došle.

echoes1978

Zainteresovan član
Poruka
168
Šta mislite jeli bolje aplicirati za skilled worker vizu odmah (prije nego šta se promjeni NOC 38 lista) kao da smo common law partneri, a kasnije nakon ženidbe, ćemo imati dokaz o braku koji ćemo moći poslati, ili mislite da će nas baš tražiti common law dokaz jer ćemo to napisati u početku?

native land

Zainteresovan član
Poruka
131
Šta mislite jeli bolje aplicirati za skilled worker vizu odmah (prije nego šta se promjeni NOC 38 lista) kao da smo common law partneri, a kasnije nakon ženidbe, ćemo imati dokaz o braku koji ćemo moći poslati, ili mislite da će nas baš tražiti common law dokaz jer ćemo to napisati u početku?

Mozete u medjuvremenu da se vencate...Bolje aplicirajte pre promene liste, jer ako vaseg zanimanja ne bude na spisku sve pada u vodu...Trazice vam dokaz o common law-u ali im vi tada posaljite izvod iz knjige vencanih i sve ce biti ok...

sve najbolje...

echoes1978

Zainteresovan član
Poruka
168
Mozete u medjuvremenu da se vencate...Bolje aplicirajte pre promene liste, jer ako vaseg zanimanja ne bude na spisku sve pada u vodu...Trazice vam dokaz o common law-u ali im vi tada posaljite izvod iz knjige vencanih i sve ce biti ok...

sve najbolje...

e hvala puno

to me je jedino brinulo jer ne bi bilo dobro da netko u Beču protumači taj brak kao brak iz interesa samo da dobijemo vizu (ona ima zanimanje, a ja obitelj), pa da nas traže dokaz koliko smo dugo bili skupa prije braka

svchost

Početnik
Poruka
49
Hvala @ 1000cad, Paukman, (MSK) x4, Daes Daimar! Sve najbolje takodje!

Znaci MMMMMMSSSSSSSSSKKKKK ti si u Edmontonu? Cool! Mi skoro 100% idemo u Calgary. Znacice mi ako budes imala mozda neke info o university of alberta, tj. ako budes radila master, phd... il' sta znam vec...

Sretan put i adaptacija u CAN Daes Daimar!!
poz i thnx!

native land

Zainteresovan član
Poruka
131
Hvala @ 1000cad, Paukman, (MSK) x4, Daes Daimar! Sve najbolje takodje!

Znaci MMMMMMSSSSSSSSSKKKKK ti si u Edmontonu? Cool! Mi skoro 100% idemo u Calgary. Znacice mi ako budes imala mozda neke info o university of alberta, tj. ako budes radila master, phd... il' sta znam vec...

Sretan put i adaptacija u CAN Daes Daimar!!
poz i thnx!

Sve sve naaaaajbolje & cestitamo i mi.....

:klap::bye::hvala:

Ginola

Zainteresovan član
Poruka
188
Narode i dragi saborci, sigurni smo da su papiri bili za medical, kaze komsija da su bili bas za Beograd da idemo na neku adresu, sto znaci da nam je odgovor pozitivan, a u ambasadi u Bg su nam rekli da su primili neko pismo u Becu na 12 April (fax koji smo poslali) a i da su nesto poslali pa da cekamo za 7 dana. Pismo koje smo poslali fedexom je upravo nesto malo pre podneva dostavljeno, pa se nadamo da ce valjda da reaguju i da nam isprave. Online service im ne radi.

Pozdrav i sve najbolje svima!

Ginola

Zainteresovan član
Poruka
188
Dragi saborci,
1. Da li je svakom od vas trazeno police certificate kada ste dobili poziv za medical?
2. Ako su trazili police certificate (iz prica nekih od vas video sam da jesu) da li ste ih slali posebno od medicala ili ste zajedno sa medical izvestajem slali u Bec?

Cisto nas interesuje kako da se organizujemo. Hvala vam svima jos jednom!

Pozdrav.

Bryan Adams

Početnik
Poruka
44
mislim da ce ti racunati, i ja sam radio u struci dok sam studirao...

e sada, rad je bio preko omladinske, pa mi taj period nije na listingu staza, bojim se sta ce biti sa tim bodovima...

saborci, sta mislite, da li treba da pokusam da im dostavim potvrdu da sam radio preko omladinske i da li bi mi to ista znacilo? ili ako im kazem da mogu da kontaktiraju omladinsku i provere ako hoce? verovatno cu ovih dana da im saljem dopunu dokumentacije... hvala unapred...

svchost, cestitke i od mene!

pa da li je moguce da niko nema makar neko misljenje o ovome? svi ste imali sve periode pokrivene na listingu staza ili postoji i neko ko je radio preko omladinske ili cak na crno?

gost 184602

Zainteresovan član
Poruka
230
Dragi saborci,
1. Da li je svakom od vas trazeno police certificate kada ste dobili poziv za medical?
2. Ako su trazili police certificate (iz prica nekih od vas video sam da jesu) da li ste ih slali posebno od medicala ili ste zajedno sa medical izvestajem slali u Bec?

Cisto nas interesuje kako da se organizujemo. Hvala vam svima jos jednom!

Pozdrav.

Nama su trazili. Saljete odvojeno, jer papire od medicinskog pregleda ne saljete vi, nego oni iz te organizacije u Drzecevoj salju direktno u Bec i to vam naplate 1800 dinara, a salju tek kad nakupe dovoljno rezultata. Ako niste srece kao mi, poslali su tek 2 nedelje nakon pregleda! Inace jedna prilicno sarlatanska organizacija, uvericete se i sami.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.