Jeste li praktična ili rasipna žena?

Ovako je moja žena popravila toster za vikendicu. Ja sam asistirao preko vajbera sa nacrtom.

Pogledajte prilog 1188266

Pogledajte prilog 1188267

Pogledajte prilog 1188268

Pogledajte prilog 1188269

Pogledajte prilog 1188270

Svaka cast, bravo za oboje ali ovo nije za mene.

Hocu da sacuvam i ne gomilam stvari ali kada dotraje zamenim. I nije mi zao da bacim.
Mozda sam negde malo snob. Od onih koje nece da im blender pravi corbu ( i ne mogu da ubedim sestru da necu Termomix od hiljadu kusur evra, necu ni da je deset evra!) niti cuvam jer mozda zatreba.

Cuvam samo neciji trud ili poklon.
Skoro sam dobila stolicu koju je moj svekar adaptirao pre trideset godina koristeci drvenu stolicu svoje taste iz mladosti.
Kada je letovao u Grckoj video je onu plavu boju i prefarbao bas u nijansu prozora Santorinija. Mnogo mi se svidela.
Jednog dana stoji ispred vrata i drzi stolicu.
Stavila sam je kraj plakara i svakodnevno je koristim za odlaganje tasne.
Vremenom bih sivi deo za sedenje presvukla u belicasti lan.

E...takve stvari cenim...

P. S. Dao mi je i mikser star vise decenija, kada smo se doselili nestao mi je mikser negde. Doleti on i nosi prastari Bosch koji je trebalo da sluzi tog dana i da ide u kantu.
Eno ga i dalje, radi bez greske...iako imam drugi vazda koristim ovaj prastari.
 
Zanimljivo je da ti kućni aparati bosch od recimo 10-20 evra rade savršeno i beskonačno a sve što je skuplje ne valja ništa odmah se raspadne. Šta ti je švapska prevejanost, navuče sirotinju tim jeftinim aparatima pa ih onda opljačka skupim kršinama :D

E, to je tacno.
Bosch-ovim sporetom uopste nisam zadovoljma.
Konkretno, donji grejac je uzasaaaan...
 
Zanimljivo je da ti kućni aparati bosch od recimo 10-20 evra rade savršeno i beskonačno a sve što je skuplje ne valja ništa odmah se raspadne. Šta ti je švapska prevejanost, navuče sirotinju tim jeftinim aparatima pa ih onda opljačka skupim kršinama :D
pa ne znam bash
eno moj bosko godinama radi vrijedno
a nije bio jeftin
i kad je zmu slucajno bacio dio u kantu s ostacima povrca lijepo narucio drugi i poslali bez frke, za neku smijesnu lovu
 
Ja stvarno imam taj mlin od majke, kao oni elektricni mlinovi za kafu ako se secate. Pa koristim secer za krofne i tako neka peciva a zaboravljam da kupim i onda mlinche dobro dodje. A umesto belog secera ubacim braon, ako ima neka razlika.

Znaci omasismo temu, nismo prakticne :/
 
Meni je sve na šta treba potrošiti vrijeme a ima da se kupi rasipanje. Zašto da meljem šećer, plazmu i takve slične stvari kad to mogu da kupim potpuno isto i za to vrijeme mljevenja mogu pitu da razvučem. Da meljem stari hljeb u prezle ne pada mi na pamet. Ono što je nekad bilo praktično za žene koje nisu radile sad je totalna glupost i gubljenje vremena.
 
Vrlo praktična i razumna oko novca.
Jel znas popravljati kucanske aparate?

ooooo.gif
 

Back
Top