Savremena žena i pas. Dekoracija ili ljubimac?

Moram da dodam, imam mačke celog života, i mačkara sam, od pasa me je bio strah, slatki ali neka hvala, sve dok pre godinu i po dana suprug nije resio da po svaku cenu uzme ni manje ni vise malinou. Svađali smo se najstarašnije zbog toga....sada, ja ne znam ovo biće je neverovatno, pričali su mi ljudi da će tako biti, nisam verovala, pas, pa to je čudo! Stvarno razmisljam da mu dam ključ od stana 🤣
Ко није имао пса не зна колика је то љубав и поверење...утолико ти теже падне кад оду.
 
Гладам недавно снимак пса.

'Копа' на кревету душек .. И копа и копа ...

Када је 'ископала/о' .. 'убаци' у 'рупу' праву коску из уста.

И крене да 'затрпава'

На крају окрене се у камеру ..

Јадна/ан кучка/пас ... Ф дијагноза као врата

Толико о 'љубимицама/цима ' у стану .. и кавезима
 
IMG-9b945eb0a4ffcf2a06dd6e778e8a86e6-V.jpg
 
Ali koji si izbor imala? Morala si to da učniš. Grozno, ali nekada nemaš izbora. ❤️
nije bilo drugog
posednja tri meseca su bila agonija
par poslednjih noci jos gore, dahtala je ja pretpostavljam od bolova
poslednjeg dana nije mogla da ustane od ujutru do pola sedam uvece da piski
bukvalno sam je iznela
i onda sam prelomila
dve godine pre toga sam uspavala retriverku - 18 god, gluva, slepa, dementna, dve godine nepokretna sa pelenama i poslednjih nedelju dana naglo je izgubila na kilazi
videlo se da odlazi
bilo mi je tesko, ali sam znala da je prozivela lep pseci zivot koji je dosao do kraja
a kali je imala samo 7 godina
nas dve smo tek trebale kao gospodje da uzivamo u nekom nasem ritmu
ona svoj zivot nije dozivela
 
Bulšit. Imam malinou i ne treba ti ništa od navedenog. Samo loptica i da ga izvedes 1-2 puta onoliko koliko bi svaki normalan vlasnik izveo bilo kog psa.
za velikog psa uopste nije potreban veliki prostor, ukoliko mu obezbedis normalan ritam
verujem da svi koji imaju pse vole i setnje i to je osnovni uslov za njih kao ljubimce
ako jednom ili dva puta dobiju dobru setnju i jos jednom ili dva puta ih izvedes da piske samo, psi su u stanu mirni
jako je bitno da se karakteristike koje pas ima poklope sa vlasnicima
ne uzimas ridzbeka, ma koliko da ti je lep ako ne prelazis dnevno po 20..30km
ne uzimas haskija i francuskog buldoga ako hoces tisinu i neces da ti psi pricaju
ne uzimas dugodlake pse ako se uzasavas da po stanu ugledas povremeno loptice dlake
 
Мене фрустрирају фотографије жена са псима офарбаним у бојама њиховог аутфита.
Е, то је њима модни додатак и такве бих оплавила на кеца.
Колико ненормалан мораш да будеш да фарбаш куче у жуто или розе...или онај кретен што је офарбао пса у боје Пикачуа :roll:
650fd837e1537c30321599472d1d9078.jpg
 
Све ок, сем болдованог. И те како гризу и гребу кад им приђеш, а оне не желе.
Зависи од карактера мачке.
Нису све такве.
Имали смо мачку која је дозвољавала да је само мало помазиш и после је следило упозорење, а онда гребање.
Њен син, тај мачак је причао, спремао са мном испите :lol:, пола тог учења ми је преседео у крилу, кад одзвони сат за буђење, од ногу се лагано помери до стомака па до лица и преде и прича паралелно, буди.
Могла сам да га развлачим као жваку.
Никад га нидам видела да је зафрктао. Имао је баш лепу нарав.
Таква је била и једна мачка коју сам имала као дете.

Волим и псе. Чувала сам кумину бишонкицу. Ма предивно створењце.
Рођак има немачку овчарку, исто, предивна је. Али је имао и два пута бернског планинског овчара. У стану, а живи на мору.
Ни један, ни други нису поживели.
Какав црни стан и море за пса коме само име каже 'планински'.
 
Sve na ovu temu.
(mišljenja, slike, pesme, citati, slike vašeg ljubimca)

Sve je veći broj žena koje nose psa u rukama gde god da krenu.
Da li je pas postao dekoracija savremene žene ?
Da li je "šetati psa" stvar prestiža ?
Da li oni manje imućni šetaju pse ?
Dame , penzionerke, koga još viđamo ?

Pogledajte prilog 1520741

Gde se izgubio kućni ljubimac, najbolji čovekov prijatelj ? (ako je sad pas ukras i pokazatelj da si "dama"). Čini mi se, da je kao neko pravilo : "što manji pas, to si veća dama."

Gde su nestali stari dobri porodični psi , koji su bili za celu porodicu ?
Pogledajte prilog 1520737


Kojeg psa biste Vi rado imali ?
дошла су времена паса на батерије што бих реко...они мали бели бишони малтезери ови они .... прдавци и пишавци... па онда и неке нове популарне врсте попут малог мопса ...свашта нешто буди Бог с нама да не причам о оним зверима за борбе стафордима пит буловима ...

прави пси су реткост.

ретривер је заиста диван пас прави породичан . у праве псе сматрам и немачког овчара.


од оних шврћа што би рекли то је рецимо шпански кокер који је пре било баш пуно а данас ови мали бели пундравци надваладали...јер са њима је веома развијен и шверц паса...углавном газдама слиуже за кинту у размножавање ... поготово женке а не ретко имају пар и само штанцају и продају...

то видјело пса није

плус нема пуно обавеза, не захтевају дугачке шетње...
 
Ne volim ovakve teme, posebno ono dekoracija..
Konkretno kod mene pas nije dekoracija vec kucni ljubimac kog volim mazim i pazim
i koja se ne odvaja od mene..i sada dok kuckam ladno delimo stolicu za kompom
ja kuckam a ona drema iza mojih ledja :)..obozavam to kucence malo
Odlično.
Onda sa tvoje tačke gledišta , zašto je pas u rukama sve više ? Ako nije da upotpuni imidž mlade gospojice, ili gospođe, svejedno, zašto se nosi pas, koji može i treba da hoda ?


:think: možda sam tako trebala da postavim temu, zašto su psi u rukama ?
 
Poslednja izmena:
Postavila si slike Paris Hilton i slicnih starleta kojima je pas zaista dekoracija..
Normalnim ljudima pas nije dekoracija i u tom smislu sam i napisala..i ne bi trebalo da bude generalizacija
Jesam , jer je nedozvoljeno da postavim slike komšinice i ostalih devojaka iz naselja. :)
Zato sam i postavila temu, jer je ovde kod mene baš učestala pojava.
 
Jesam , jer je nedozvoljeno da postavim slike komšinice i ostalih devojaka iz naselja. :)
Zato sam i postavila temu, jer je ovde kod mene baš učestala pojava.
ok ..ja sam odgovorila na temu da meni moj pas nije dekoracija,
i da mi reč dekoracija smeta u naslovu teme i ne znam zasto si mi to zamerila
možda je to kod tebe, ja nisam primetila da se mali psi nose osim u nekim situacijama
kada i ja uzmem u ruke mog psa , na primer kada prelazimo ulicu jer mi je tako brže i jednostavnije
ili kada nam u susret prilazi veliki pas ..uzmem je u ruke radi predostrožnosti
sve ostalo ona hoda i trci ..a zašto pojedine osobe ( žene) nose svoje male pse...to je pitanje za njih
 

Back
Top