Jerusalimski sabor

Taaako je Jasna i evo sta je Isus mislio tim recima:

Mat.15,17-20:
"...Zar još ne znate da sve što ulazi u usta u trbuh ide, i izbacuje se napolje?
A što izlazi iz usta od srca izlazi, i ono pogani čovjeka.
Jer od srca izlaze zle misli, ubistva, preljube, kurvarstva, krađe, lažna svjedočanstva, hule na Boga.
I ovo je što pogani čovjeka, a neumivenijem rukama jesti ne pogani čovjeka..."

Kao sto se jasno vidi,poruka koju je dao Hristos bila je iskljucivo u kontekst licne higijene a ne u kontekst mesne ishrane !!!
Pa onda je zbog takvih kao ti dodatno pojašnjeno Petrovom vizijom
da se odnosi i na hranu.
 
A da konacno krenes sa citanjem mojih komentara ali onako ,integralno a ne parcijalno ? :D
Čitam ja sve, ali nigde nisi objasnio šta simbolišu reči ''zakolji i pojedi''.
Rekoh, ovo pojedi bi se moglo uzeti kao ''uzmi duhovnu hranu od pagana''
što bi bilo blesavo načisto.. a za zakolji ideju nemam..
Imaš ti neke ideje?
 
"18. И рече им: Зар сте и ви тако неразумни? Зар не разумијете да што год у човјека споља улази не може га опоганити?
19. Јер му не улази у срце него у трбух, и излази напоље, чистећи сва јела.
" (Mapко 7:18-19).

Чистећи СВА ЈЕЛА. Шта треба више? Али наравно као и за море других стихова који побијају суботарство ни овдје ово не значи како пише.
 
"18. И рече им: Зар сте и ви тако неразумни? Зар не разумијете да што год у човјека споља улази не може га опоганити?
19. Јер му не улази у срце него у трбух, и излази напоље, чистећи сва јела.
" (Mapко 7:18-19).

Чистећи СВА ЈЕЛА. Шта треба више? Али наравно као и за море других стихова који побијају суботарство ни овдје ово не значи како пише.
Živa nisam da čujem kako su ovo protumačili.
 
"18. И рече им: Зар сте и ви тако неразумни? Зар не разумијете да што год у човјека споља улази не може га опоганити?
19. Јер му не улази у срце него у трбух, и излази напоље, чистећи сва јела.
" (Mapко 7:18-19).

Чистећи СВА ЈЕЛА. Шта треба више? Али наравно као и за море других стихова који побијају суботарство ни овдје ово не значи како пише.
Pa jel se taj mehanizam ciscenja uspostavio kada je dosao Hristos i to pre Njegove zrte !??????
Zar se svinjce nije moglo ocistiti i u vreme SZ-ta ili su tada jevreji mozda bili nerazumni ili su prevideli tu anatomsku karakteristiku ljudskog tela ???
...ma ne samo jevreji nego je ocito i SAM BOG to "prevideo"jer je upravo On dao izricite zapovesti pod smrtnom pretnjom !?? :kafa:
 
Pa jel se taj mehanizam ciscenja uspostavio kada je dosao Hristos i to pre Njegove zrte !??????
Zar se svinjce nije moglo ocistiti i u vreme SZ-ta ili su tada jevreji mozda bili nerazumno ili su prevideli tu anatomsku karakteristiku ljudskog tela ???
...ma ne samo jevreji nego je ocito i SAM BOG to "prevideo"jer je upravo On dao izricite zapovesti pod smrtnom pretnjom !?? :kafa:
Koga ti ovo pitaš? Pisce Biblije? Načisto sumnjaš u ono što su zapisali.
kuku.gif
 
Pa jel se taj mehanizam ciscenja uspostavio kada je dosao Hristos i to pre Njegove zrte !??????
Zar se svinjce nije moglo ocistiti i u vreme SZ-ta ili su tada jevreji mozda bili nerazumno ili su prevideli tu anatomsku karakteristiku ljudskog tela ???
...ma ne samo jevreji nego je ocito i SAM BOG to "prevideo"jer je upravo On dao izricite zapovesti pod smrtnom pretnjom !?? :kafa:
Ili ti ne razumiješ tu zapovijest o čistoj i nečistoj hrani.
 
Objasnio sam da postoje jake indicije koje ukazuju na suprotno.
Da sumiramo - tvrdio si da si mi odgovorio na pitanja i ja sam ti osporio tvrdnju izazovom da mi navedes odgovore koje si navodno dao na 4 moja pitanja koja sam ih ponovio a nakon tega si poceo o "lastama iz proljeca i o lanskom snjegu" !!!
Zasto to radis,tesko ti da priznas da si slagao jer odgovore zapravo NIGDE NISI DAO !?
 
Da sumiramo - tvrdio si da si mi odgovorio na pitanja i ja sam ti osporio tvrdnju izazovom da mi navedes odgovore koje si navodno dao na 4 moja pitanja koja sam ih ponovio a nakon tega si poceo o "lastama iz proljeca i o lanskom snjegu" !!!
Zasto to radis,tesko ti da priznas da si slagao jer odgovore zapravo NIGDE NISI DAO !?
Da, dao sam ti ih u ovoj temi. Idi pa ih traži.
 
To što tebi odgovori ne pašu ne znači da ih nisi dobio.
Nije bitno dali mi pasu,ti mi samo citiraj pitanje i daj odgovora,nek bude i pogresnog,kasnije cemo o tome.
Posatvio sam ti konkretna pitanja na koja trazim konkretne odgovore,evo ti primera kako se to radi:

Pitanje: koliko su 2+2 ?

Prihvatljiv odgovor je cak i ovaj:

2+2= 37
 
Poslednja izmena:
Nije bitno dali mi pasu,ti mi samo citiraj pitanje i daj odgovora,nek bude i pogresan,kasnije cemo o tome.
Posatvio sam ti konkretna pitanja na koja trazim konkretne odgovore,evo ti primera kako se to radi:

Pitanje: koliko su 2+2 ?

Prihvatljiv odgovor je cak i ovaj:

2+2= 37
Izvoli pa ih sam traži. Ti si sam pisao da nije na sagovorniku da to radi.
 

Back
Top