Jehovini svedoci-prava religija?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cccc ima ovde dosta agresivnih ljudi.
Nego jos ja ne dobih odgovor kako ce se u tim savrseno kontrolisanim uslovima, savrseno kontrolisati radjanje i mnozenje ljudi?:confused:
Шта ће савршеним људима деца? Они су савршено срећни и без деце.

Деца би нарушила хармонију.. јер су савршено несташна и радознала...:sanke:

pa neznam ni ja?z:mrgreen:
Е сад ми је лакше. z:lol:
 
super , bar nekoga sam utesio, vecinu sam naljutioz:mrgreen:

haha, mene nisi naljutio.

Nego, ne znam više di smo pričali.

Pogledaj ovo:

http://verujem.org/pdf/Kulman.pdf

Članak od jednog od najboljih protestantskih bogoslova u 20 veku, švajcarca Kulmana, koji opisuje besmrtnost duše kao uslovnu besmrtnost. To je ono o čemu sam ti govorio, i što mislim da danas većina bogoslova, vaših, veruje. Mislim da je fantastičan, ja sam ga odavno čitao.
 
Шта ће савршеним људима деца? Они су савршено срећни и без деце.

Деца би нарушила хармонију.. јер су савршено несташна и радознала...:sanke:

Pa jeste nestasna deca izrastaju u nestasne tinejdzere, a nestasni tinejdzeri imaju potrbu da da isprobaju vockicu-zlockicu.

BOKYSTAMY:
pa kada dobiju nova tela bice bespolni,

jer isus govori ovaskrsenju, niti se zene niti udaju , nego su kao andjeli bozijiz:)

Znas li da su najbolji psi cuvari sterilisane zenek?
Povecava im se agresivnost usled nedostatka zenskih polnih hormona. I nemaju nagon.
Nasuprot tome sterilisani muzjaci............ nisu ni za sta.

A ja ozbiljno pitala, jer prva zapovest izdata ljudima bila je radjajte se i mnozite.
Opet ce Boza ili JHVH ili kako vec da pokazi svoju zapovest. Stvarno nista ne razumem.
Zasto je onda zahtevao na pocetku od ljudi da se radjaju i mnoze?
Hipoteticki da Adam i Eva nisu maznuli vockicu, ljudi bi i dan danas ziveli u raju, ali kao bica koje se radjaju i mnoze.
 
Poslednja izmena:
Adam i Eva su bili polna bica, pitam se kako bi li ih tvorac zaustavio, kada bi procenio da su dovoljno napunili zemlju? Koliko god ljudi bili iznad tih nagona i koliko god mi njih kontrolisali, pa ne bi se oni mogli kontrolisti vecno, ako je vecno zivot bez prestanka, zivot kome nema kraja.
 
haha, mene nisi naljutio.

Nego, ne znam više di smo pričali.

Pogledaj ovo:

http://verujem.org/pdf/Kulman.pdf

Članak od jednog od najboljih protestantskih bogoslova u 20 veku, švajcarca Kulmana, koji opisuje besmrtnost duše kao uslovnu besmrtnost. To je ono o čemu sam ti govorio, i što mislim da danas većina bogoslova, vaših, veruje. Mislim da je fantastičan, ja sam ga odavno čitao.

ipak vise verujem svetim ocima , cinjenicama iz biblije, pa i samome sebi nego, nekom protestanskom filosofu, a i nemam vremena da procitam do kraja, zato ostajem pri stavu,,

da su sve duse do hrista, bile u poklu, da je isus pripovedao i njima jevandjelje, da covekova dusa , ide na privremeni sud, i mesto da ceka krajnji sud, da se mi ljudi mozemo jos boriti za duse od nasih bliznjih, itd,

moj otac pred 2.meseca pred smrt, pitao me je za duse , gde se nalaze, gde idu posle smrti, ja sam mu rekao da neke privremeno u raj neke u pakao,
a on mi onda rece , kako ih onda ja stalno vidjam, i razgovaram sa njima?

coveku pred smrt otvaraju se duhovne oci , i moze videti stvari sto mi ne mozemo, a ima i mnogo drugih slucajeva,,
budite pozdravljeni i ne klonite duhom , dusom, nego verujte, jer bog nije bog mrtvih nego zivih.
 
Pa jeste nestasna deca izrastaju u nestasne tinejdzere, a nestasni tinejdzeri imaju potrbu da da isprobaju vockicu-zlockicu.



Znas li da su najbolji psi cuvari sterilisane zenek?
Povecava im se agresivnost usled nedostatka zenskih polnih hormona. I nemaju nagon.
Nasuprot tome sterilisani muzjaci............ nisu ni za sta.

A ja ozbiljno pitala, jer prva zapovest izdata ljudima bila je radjajte se i mnozite.
Opet ce Boza ili JHVH ili kako vec da pokazi svoju zapovest. Stvarno nista ne razumem.
Zasto je onda zahtevao na pocetku od ljudi da se radjaju i mnoze?
Hipoteticki da Adam i Eva nisu maznuli vockicu, ljudi bi i dan danas ziveli u raju, ali kao bica koje se radjaju i mnoze.

to je blagoslov izdat pre prokletstva, o cemu treba duze raspravljati,
 
ipak vise verujem svetim ocima , cinjenicama iz biblije, pa i samome sebi nego, nekom protestanskom filosofu, a i nemam vremena da procitam do kraja, zato ostajem pri stavu,,

Aha, znači ovako. Vidiš, veruješ njima, iako se pravoslavni stav na neki način promenio i nije identičan sa rimokatoličkim po pitanju duše? Duša, dakle, sama po sebi nije večna, ili besmrtna, nego je ta besmrtnost uslovljena.

Razumeš razliku?

Dok katolici tvrde da je duša besmrtna kako god - čist platonizam, usput. ;)

E sad. TI veruješ svetim ocima koji nisu konzistentni sa ovom temom, pozivaš se na Bibliju koja nigde ne govori o tome, nemaš vremena da pročitaš članak (ne knjigu) koja je na zvaničnom ultra pravoslavnom sajtu, ne slažeš se sa pravoslavnim bogoslovima, nego ko zna kome i čemu veruješ (valjda zato što nisi ni znao da većina pravoslavnih bogoslova veruju u uslovnu besmrtnost) i pri svemu tome bi da kritikuješ Js? z:)

Dobro, drugar-u pravu si, zaista imaš pravo da ih kritikuješ, što da ne, ali imam prava i ja tvoje stavove kritikovati (ne tebe). Dakle-sad me zanima tvoj odgovor, a posle ćemo videt što ćemo.

Naravno-valjda me ne doživljavaš kao nekog zloću i slično? I ja sam jeretik, ali volim da pričam sa ljudima, razmenjujem mišljenje, i naravno uvažavam njihova verovanja, za mene je poštovanje diskutanata iznad nametanja moje istine, pa taman da negdi slučajno i jesam u pravu. z:)

da su sve duse do hrista, bile u poklu, da je isus pripovedao i njima jevandjelje, da covekova dusa , ide na privremeni sud, i mesto da ceka krajnji sud, da se mi ljudi mozemo jos boriti za duse od nasih bliznjih, itd,

Ok.

moj otac pred 2.meseca pred smrt, pitao me je za duse , gde se nalaze, gde idu posle smrti, ja sam mu rekao da neke privremeno u raj neke u pakao,
a on mi onda rece , kako ih onda ja stalno vidjam, i razgovaram sa njima?

Pojma nemam. Ali iskreno, naijskrenije-nadam se da ćeš se u Hristovom carstvu sresti s tvojim ocem, ako ti to nešto znači, zaista tako mislim.

coveku pred smrt otvaraju se duhovne oci , i moze videti stvari sto mi ne mozemo, a ima i mnogo drugih slucajeva,,
budite pozdravljeni i ne klonite duhom , dusom, nego verujte, jer bog nije bog mrtvih nego zivih.

To jeste, amen. z:poz:
 
Aha, znači ovako. Vidiš, veruješ njima, iako se pravoslavni stav na neki način promenio i nije identičan sa rimokatoličkim po pitanju duše? Duša, dakle, sama po sebi nije večna, ili besmrtna, nego je ta besmrtnost uslovljena.

Razumeš razliku?

Dok katolici tvrde da je duša besmrtna kako god - čist platonizam, usput. ;)

E sad. TI veruješ svetim ocima koji nisu konzistentni sa ovom temom, pozivaš se na Bibliju koja nigde ne govori o tome, nemaš vremena da pročitaš članak (ne knjigu) koja je na zvaničnom ultra pravoslavnom sajtu, ne slažeš se sa pravoslavnim bogoslovima, nego ko zna kome i čemu veruješ (valjda zato što nisi ni znao da većina pravoslavnih bogoslova veruju u uslovnu besmrtnost) i pri svemu tome bi da kritikuješ Js? z:)

Dobro, drugar-u pravu si, zaista imaš pravo da ih kritikuješ, što da ne, ali imam prava i ja tvoje stavove kritikovati (ne tebe). Dakle-sad me zanima tvoj odgovor, a posle ćemo videt što ćemo.

Naravno-valjda me ne doživljavaš kao nekog zloću i slično? I ja sam jeretik, ali volim da pričam sa ljudima, razmenjujem mišljenje, i naravno uvažavam njihova verovanja, za mene je poštovanje diskutanata iznad nametanja moje istine, pa taman da negdi slučajno i jesam u pravu. z:)



Ok.



Pojma nemam. Ali iskreno, naijskrenije-nadam se da ćeš se u Hristovom carstvu sresti s tvojim ocem, ako ti to nešto znači, zaista tako mislim.



To jeste, amen. z:poz:




ne bih rekao da se promenilo, nego postoje ljudi koji mozda pokusavaju da ga promene.

ajde sada mi reci , cime je besmrtnost duse uslovljena, kratko i jasno, jer ja neznam o cemu govoris,

drugo biblija govori otome, ali skriveno , dok se zavesa nije skinula sa dolaskom hrista koji i govori o tome, a dopunjuju ga apostoli,

a sveti oci nadahnuti duhom svetim , svedoce o tome, jer ti ljudi ostavise sve i celi zivot u postu i molitvi i izucavanju pisma provedose, duha zadobise, cuda cinise, neki ostadose netrulezni, i ti sada trazis da ja citam , nekog protestantskog sta je vec, ma nema sanse,

jer ono sto je slabo uze bog da posrami jako, i mudre posrami bog, a svi sadanesto se mudri prave,

isus govori o dusi, pa kaze da je preteznija od tela, govori sa pricom o bogatasu i lazaru,
silazi u ad ,pripoveda dusama, apostoli govore o tome, da budu savrseni duh dusa i telo , za dolazak isusa hrista, u otkrivenju, duse pobijenih vape k bogu.. i mnogo toga,

ne dozivljavam te kao zlocu, nego se cudim jer sam video da dosta stvari poznajes, a ovo ocigledno ne vidis?

mnogi koji suumirali pricali su o dozivljajima, jedan od njih je i moj tast..
 
pa kakvo je to savrsenstvo bez sexa?????
uzas
necu tamo
da po cijeli cjelcati dan skakucem po livadi i citam bibliju ?!?!?
z:cry:

Nije samo to ima jos svasta nesto, ako hoces da postanesu ugodan JHVH onda nema ni cigaretLa, alkohola, kocke (a ja tako volim da se ponekada kladim na konjskim trkama:zstidljivko:, gde li bas konjske trke pomenuse:lol:).
Sex pre braka je definitivno bludnicenje.
A najbolje tek dolazi- zabranjeno je bavljenje extremnim i borilackim sportovima i uopste svim sportovima koji u sebi nose rizik od gubitka zivota ili koji zahtevaju posteno medjusobno sibanje, jer JS zabranjuju nepotrebno rizikovanje zivota i nasilje. Cuj ti to!
Mada ima logike, jer ako ucestvujes u necemu sto ti moze oduzeti zivot, to je kao da cinis samoubistvo.
 
Nije samo to ima jos svasta nesto, ako hoces da postanesu ugodan JHVH onda nema ni cigaretLa, alkohola, kocke (a ja tako volim da se ponekada kladim na konjskim trkama:zstidljivko:, gde li bas konjske trke pomenuse:lol:).
Sex pre braka je definitivno bludnicenje.
A najbolje tek dolazi- zabranjeno je bavljenje extremnim i borilackim sportovima i uopste svim sportovima koji u sebi nose rizik od gubitka zivota ili koji zahtevaju posteno medjusobno sibanje, jer JS zabranjuju nepotrebno rizikovanje zivota i nasilje. Cuj ti to!
Mada ima logike, jer ako ucestvujes u necemu sto ti moze oduzeti zivot, to je kao da cinis samoubistvo.

ma cini sta ti je drago, samo znaj da ces za to izaci na sud bozijiz:cry:
 
Nije samo to ima jos svasta nesto, ako hoces da postanesu ugodan JHVH onda nema ni cigaretLa, alkohola, kocke (a ja tako volim da se ponekada kladim na konjskim trkama:zstidljivko:, gde li bas konjske trke pomenuse:lol:).
Sex pre braka je definitivno bludnicenje.
A najbolje tek dolazi- zabranjeno je bavljenje extremnim i borilackim sportovima i uopste svim sportovima koji u sebi nose rizik od gubitka zivota ili koji zahtevaju posteno medjusobno sibanje, jer JS zabranjuju nepotrebno rizikovanje zivota i nasilje. Cuj ti to!
Mada ima logike, jer ako ucestvujes u necemu sto ti moze oduzeti zivot, to je kao da cinis samoubistvo.

Nije nama nista zabranjeno nego mi zelimo da zivimo na taj nacin zato sto znamo da takav zivot raduje naseg Nebeskog Oca Jehovu.
Inace u 1.Korincanima 6:12 ovako pise:"Sve mi je dozvoljeno, ali nije sve korisno. Sve mi je dozvoljeno ali necu dopustiti da bilo sta ovlada mnome."

z:poz:
 
ne bih rekao da se promenilo, nego postoje ljudi koji mozda pokusavaju da ga promene.

Nije tačno. Besmrtnost nije uvek bila tako popularna na istoku. Pitaš me:

ajde sada mi reci , cime je besmrtnost duse uslovljena, kratko i jasno, jer ja neznam o cemu govoris,

Pa jednostavno-uslovljena je time da li čovek prihvata Hrista, ili- da li će biti spasen. Ako prihvata-neće nikada umreti. Ako ne prihvata-izgoreće pre ili kasnije, ali njegova duša neče večno da živi. Drugim rečima, njegova duša ima svoj početak, a kraj je uslovljen. Može da ga ima, ali ako je uz Hrista-ne mora.

Kapiš? Ako ovo nisi spreman da prihvatiš, tvoj problem.

Raspitaj se o ovome, nemoj da te sektaši uče. z:)

drugo biblija govori otome, ali skriveno , dok se zavesa nije skinula sa dolaskom hrista koji i govori o tome, a dopunjuju ga apostoli,

a sveti oci nadahnuti duhom svetim , svedoce o tome, jer ti ljudi ostavise sve i celi zivot u postu i molitvi i izucavanju pisma provedose, duha zadobise, cuda cinise, neki ostadose netrulezni, i ti sada trazis da ja citam , nekog protestantskog sta je vec, ma nema sanse,

To što si ti ograničen na pravoslavni stav, to je neko sasvim drugo pitanje, i trebaš malo biti otvoren za drugačije stavove koji ti mogu pomoći da utvrdiš veru, ako ništa drugo, a i da saznaš o drugima nešto što do sada nisi saznao.

1) Tačno je da su apostoli i proroci svedočili ceo život. Da ne komentarišem, oko toga se svi verni slažu.

2) Sveti oci su samo bili tumači, neki bolji neki pak ne, koji su u duhu vremena tumačili Bibliju. Neki su to bolje radili, neki pak ne. Inače im je grčka filosofija bila temelj razmišljanja a ne Biblija. Za brojne crkvene oce-Biblija nije bila ono što je ona bila samim apostolima i prorocima - Božja reč. Hoćeš citate iz pravoslavnih izvora o ovome? :) O ovome ti pišu i pravoslavni bogoslovi, ali to je tako zato što vama Sveto Pismo nije isto što i sektašima.


3) Taj protestant je dosta omiljen autor kod vaših bogoslova. To što ti kažeš "tamo nekog protestanta...nema šanse" i ostalo samo je problem tvog stava. Ne zaboravi da se mnogi vaši bogoslovi školuju na sektaškim univerzitetima širom sveta, a nekih ima, kako sam čuo, čak i u Vaticanu, pa ne vidim što tebi tako kategoričan i ograničen stav? Time sebe stavljaš u inbox i ni makac odatle.

4) Takvim stavom ne možeš nikada da me ubediš da imaš istinu il da si ti u pravu, prosto zato što si zatvoreniji za diskusiju i razgovor od mene.

I na kraju, nemaš čega da se plašiš. z:) Ti tvoju veru ako budeš kritički ispitao-doćićeš do zanimljivih zaključaka, pa izvoli i uradi to. Naravno-ne sugerišem kakva vrsta zaključaka, samo sugerišem da će ti zaključci biti zanimlijvi, a možda nije lepo da ti ovo kažem i ne želim da me pogrešno shvatiš-svako ko krene da ispita svoju veru, shvatiće kako je malo poznaje. ;)

jer ono sto je slabo uze bog da posrami jako, i mudre posrami bog, a svi sadanesto se mudri prave,

To jeste, ali "mi um Hristov imamo," reče taj isti Pavle u istoj Korinćanima poslanici ;) pa ne vidim razloga da dublje istražujemo i ispitujemo ono što mi verujemo i ono što veruju oni oko nas. :)

isus govori o dusi, pa kaze da je preteznija od tela, govori sa pricom o bogatasu i lazaru,
silazi u ad ,pripoveda dusama, apostoli govore o tome, da budu savrseni duh dusa i telo , za dolazak isusa hrista, u otkrivenju, duse pobijenih vape k bogu.. i mnogo toga,
To je tvoj stav. Ja smatram drugačije, i mogu to iz Pisma dokazati. O onom buržuju i Lazi sam već pisao ovde pre par dana, i ne ponavlja mi se to, samo ne znam di mi je taj post. Izuzetno sam ubedljiv da ta priča nema nikakve veze sa učenjem o paklovima i mukama i svemu ostalome, već priča ima neki drugi cilj. z:) Ako smatraš drugačije-Bože moj, amen brate, drago mi je što je tako, samo ako me želiš ubediti u drugačije-onda da pričamo o tome. Ovako smo kazali naše stavove i to je to.
ne dozivljavam te kao zlocu, nego se cudim jer sam video da dosta stvari poznajes, a ovo ocigledno ne vidis?

Da prostiš, možda sam ćorav? z:mrgreen: A možda ih i vidim, samo ne tvojim očima. Nešto jeste. Jedino si ti taj koji sigurno vidiš, jel da? ;)

mnogi koji suumirali pricali su o dozivljajima, jedan od njih je i moj tast..
Pa dobro sad. Šta da kažem. Valjda ćemo i njega sresti jedared...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top