Jehovini svedoci-prava religija?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pirox
Re: Jehovini svedoci-prava religija
Citat:
Original postavio BOKYSTAMY Pogledaj poruku
u necemu se slazemo
Naravno.Isti nam je Bog,a i Njegov Sin

A da li znate ko je ovo...
Arius.gif


To je Arije Aleksandrijski osnivač arijanstva koji je ''svetinja'' za JS jer su iz arijanstva preuzeli učenje u smislu da Isus nije bog.Inače je arijanstvo 325 na Nikejskom saboru proglašeno za jeres.
felix.gif
 
Jehovini Svedoci slede ucenja Biblije i pokazuju ljubav prema svom bliznjem propovedanjem dobre vesti o Bozjem Kraljevstvu (Matej 24:14 i 28:19,20) koje je jedino resenje za probleme ovog sistema kojim vlada Satana.
У Јеванђељу по Матеју ово што си ти навео ЈЕДНОСТАВНО НЕ ПИШЕ:

Мат. 24:14
И проповиједаће се ово јеванђеље о Царству по свему свијету за свједочанство свим народима. И тада ће доћи крај.

Мат. 28:19,20

Идите, дакле, и научите све народе крстећи их у име Оца и Сина и Светога Духа.

Учећи их да држе све што сам вам заповједио, и, ево, ја сам са вама у све дане до свршетка вијека. Амин.


И какво "решење за проблеме овог система у коме влада Сатана"? Где то пише у Светоме писму???

Na taj nacin pokazuju da svi ljudi imaju podjednaku sansu da, proucavanjem Biblije i dovodjenjem svog zivota u skladu sa principima Biblije sticu sansu da zive zauvek u raju na zemlji koji ce uskoro nastupiti.

"Рај на Земљи који ће ускоро наступити" је чиста измишљотина ЈС, неистина, тако нешто НЕ ПИШЕ у Светом писму. Ове приче су смеша свих јереси осуђених на свих седам Васељенских сабора. А ваше учење о човеку је чисто материјалистичко-марксистичко и такође нема никаквих додирних тачака са Новим заветом.
Neka od osnovnih ucenja Biblje kojih se Jehovini Svedoci pridrzavaju jesu:

1. Jedini slave i uzvisuju Bozje jedinstveno ime Jehova.
Није Јехова него Јахве - доказано од стране стручњака лингвиста. И чак га ни Јевреји не изговарају сваки час јер то смаатрају богохулним за разлику од вас.


2. Jedini propovedaju dobru vest o Bozjem Kraljevstvu po uzoru na Isusa Hrista koji je svojim primerom pokazao kako bi pravi Hriscani trebali slediti njegov primer.
Ово ти је толико контрадикторно да се питам има ли смисла уопште коментарисати... какву "добру вест"??? Измишљотину о Рају на Земљи???

2. Biblijski dokazi za postojanje Jedinog i Istinitog Svemoguceg Boga, Stvoritelja i Oca Jehovu, Sina Isusa Hrista koji nije Bog i Bozju aktivnu silu koja je sveti duh, kojom je Jehova stvorio sve sto vidimo i ne vidimo.

Имаш два пута број 2. - ово је рецимо потпуно антихришћанска и страховита јерес што си написао. Ви одбацујете истину о Светој Тројици исто онако енергично као и муслимани и Јевреји - и какве онда уопште везе ви имате са хришћанством. Наследили сте од старог јеретика Арија "учење" да Господ Исус Христос није друго лице Свете Тројице него да је "дивно духовно створење које је постојало на небу пре него што се родио као човек на Земљи". Од Македонаца сте усвојили јерес да Дух Свети такође није треће лице Свете Тројице него само сила Божија.
 
pirox
Re: Jehovini svedoci-prava religija
Citat:
Original postavio BOKYSTAMY Pogledaj poruku
u necemu se slazemo


A da li znate ko je ovo...
Arius.gif


To je Arije Aleksandrijski osnivač arijanstva koji je ''svetinja'' za JS jer su iz arijanstva preuzeli učenje u smislu da Isus nije bog.Inače je arijanstvo 325 na Nikejskom saboru proglašeno za jeres.

Већ сам написао на другој теми да је Св.Николај мирликијски тог јеретика Арија "нокаутирао" на Никејском сабору - а тај јеретик Арије је њихов "ПОСЛАНИК БОЖИЈИ"...

По веровању његових ЈС,
постоје СЕДАМ ПОСЛАНИКА БОЖИЈИХ, и то:

1. апостол Павле,
2. апостол Јован,
3. Арије,
4. Петар Влад,
5, Волчоф.
6. Лутер ... и
7. ОН тј.Чарлс Расел.
 
YHWH je jedno od Božjih imena u starim biblijskim tekstovima, ali niko, čak ni Jevreji, ne
zna kako se ono tačno izgovara. Riječ ELOHIM je upotrijebljena 2500 puta u Bibliji i označava
Božanstvo u množini: „U početku stvori ELOHIM nebo i zemlju” (1 Mojsijeva 1:1). Kad se Bog
javio Avramu, On kaže: Ja sam EL-ŠADAJ” što znači Bog Silni (1 Mojsijeva 17:1). Jevreji iz
poštovanja (treća Zapovijest iz Dekaloga) nikad ne izgovaraju riječ YHWH, već umjesto nje
izgovaraju riječ ADONAI, koja ima potpuno isto značenje. Kad se Gospod javio Mojsiju kod
ovaca, da bi ga poslao u Egipat da izvede izraelski narod iz ropstva, Mojsije Ga pita: „Kako Ti je
ime?” Bog ne odgovara: „Ja sam YHWH” već: „Ja sam onaj što JEST...” (2 Mojsijeva 3:14).
Kad je Isus došao na zemlju da upozna ljude sa Bogom i da ih vrati iz idolopoklonstva
pravoj vjeri, On se nije obraćao Bogu sa YHWH, već ga je nazivao Ocem, a tako je učio i svoje
sledbenike (Matej 6:9). U Novom zavjetu, koji je skoro cio napisan na grčkom jeziku,
upotrebljavaju se dvije riječi, TEOS, što se prevodi kao Bog, i KIRIOS, što znači Gospod.
Sam Bog svoju djecu na zemlji naziva svojim narodom, a ne po svom imenu (vidi 2
Mojsijeva 3:10; 3 Mojsijeva 26:12, 13; 5 Mojsijeva 14:2; 1 Petrova 2:9, 10), ili Crkvom Božjom
(Kološanima 1:2; Djela 11:26; 1 Korinćanima 15:9; 1 Timotiju 3:15; Efescima 5:27; 2
Korinćanima 6:16).
Isus je rekao da će u vrijeme Njegovog dolaska mnogi reći: „Gospode! Gospode! Nijesmo li
u ime tvoje prorokovali, tvojim imenom đavole izgonili i tvojim imenom čudesa mnoga tvorili? I
tada ću im ja kazati: nikad vas nijesam znao, idite od mene koji činite bezakonje” (Matej 7:21-

23). Ove Hristove riječi pokazuju da nije toliko važno kojim se imenom zovemo, već šta činimo.
„Jer koji se vladaju po Duhu Božjem, oni su sinovi Božji” (Rimljanima 8:14).

Boky ime Bozje je zapisano vise od 7000 puta u celoj Bibliji. Postoji mnogo prevoda koji nisu uklonili Bozje ime iz Biblije. Kao sto sam ti nabrojao nekoliko imena proroka koji u svom imenu sadrze Bozje jedinstveno ime Jehova ili skraceni oblik Jah. Kad pravoslavni svestenici izgovaraju molitve i pevaju, na kraju istih cujemo rec Halelu-Jah sto znaci slavite Jah (Jehovu). Da je istina ono sto govorim, lako je proveriti. Istrazi enciklopedije, recnike, Vujakliju, istoriju, arheologiju. Spisi sa Mrtvog mora svedoce o tome. Kompletna Biblija iz 2. Veka PNE, cuva se u britanskom muzeju i svedoci o tome. Bozje ime Jehova i tetragramaton su cinjenice poznate sirom sveta.

Jevreji su izbacili upotrebu Bozjeg imena zbog sujeverja. Gospod, elohim, adonai, Bog, Stvoritelj, Kreator i mnoge druge su samo titule, a ne ime.

z:poz:
 
Boky ime Bozje je zapisano vise od 7000 puta u celoj Bibliji. Postoji mnogo prevoda koji nisu uklonili Bozje ime iz Biblije. Kao sto sam ti nabrojao nekoliko imena proroka koji u svom imenu sadrze Bozje jedinstveno ime Jehova ili skraceni oblik Jah. Kad pravoslavni svestenici izgovaraju molitve i pevaju, na kraju istih cujemo rec Halelu-Jah sto znaci slavite Jah (Jehovu). Da je istina ono sto govorim, lako je proveriti. Istrazi enciklopedije, recnike, Vujakliju, istoriju, arheologiju. Spisi sa Mrtvog mora svedoce o tome. Kompletna Biblija iz 2. Veka PNE, cuva se u britanskom muzeju i svedoci o tome. Bozje ime Jehova i tetragramaton su cinjenice poznate sirom sveta.

Jevreji su izbacili upotrebu Bozjeg imena zbog sujeverja. Gospod, elohim, adonai, Bog, Stvoritelj, Kreator i mnoge druge su samo titule, a ne ime.

z:poz:

Isus nas lepo uci kako da se obracamo bogu, sa OCE NAS
 
Hm.. mislim da ovde nazivu teme nedostaje znak pitanja...z:hm:

ili da se podforum religija preimenuje u Jehovini svedoci...z:hm:
tome su doprineli BOKY mita & co koji non stop pisu o Jehovinim Svedocima pa im posle Djavo kriv z:D

dovoljno je da se ja samo pojavim negde na niskim temama a oni o JS raspale sa svojim bilbordima :manikir:

a sad sto je pojavio jos jedan JS to je sasvim prirodno... jer nas ima dovoljno puno na svetu...


:cao:
 
tome su doprineli BOKY mita & co koji non stop pisu o Jehovinim Svedocima pa im posle Djavo kriv z:D
Значи чачкали су ђавла и појавили се Јеховини сведоци... чудно...z:hm:

dovoljno je da se ja samo pojavim negde na niskim temama a oni o JS raspale sa svojim bilbordima :manikir:

a sad sto je pojavio jos jedan JS to je sasvim prirodno... jer nas ima dovoljno puno na svetu...


:cao:
Ма и превише вас је. z:D

Ал какве све ово везе има са оним што сам ја рекла...z:hm:
 
Jevreji su izbacili upotrebu Bozjeg imena zbog sujeverja. Gospod, elohim, adonai, Bog, Stvoritelj, Kreator i mnoge druge su samo titule, a ne ime.

z:poz:

Бог је један и јединствен. Није он човек па да има лично име. Он је Бог свих људи и није ни Јеврејин ни Србин ни Римљанин него је једноставно Јахве=Бог.
 
Thundreman:
treba te ubiti.

Petorka:
Zasto prijatelju, zar zato sto sam izrekao istinu? Procitaj Jovan 8:37-40 i dobro razmisli.
Svako od nas ima velicanstvenu sansu da zivi zauvek, da nikada ne umre. Da zivi u savrsenim uslovima kao prvi savrseni ljudi, Adam i Eva.

Cccc ima ovde dosta agresivnih ljudi.
Nego jos ja ne dobih odgovor kako ce se u tim savrseno kontrolisanim uslovima, savrseno kontrolisati radjanje i mnozenje ljudi?:confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top