Jaja u sarmu

Meni se dešava da se raspadne kad je labavo motam ako žurim i kuvam na jakoj vatri.
Zato više ne kuvam sarmu na ringli, pokrijem folijom i odmah gurnem u rernu, prvo
na 200, onda smanjim na 180 i pustim da krčka, kasnije još smanjim na 150 i ostavim
je celu noć da se peče. Ujutru je gotova, tada skinem foliju i pojačam grejače na 220
da dobije boju što se kaže. Uobičajila sam da sarmu pravim popodne, ima celu noć
da se skuva, ringle slobodne za druge stvari. Kod sarme mi se sviđa to što duže
stoji sve je bolja i teško se kvari.
Ja obično ukrčkam sarmu uveče, pa je ostavim da je dovršim sutra, jer u toku noći ona lepo upije i zapršku, pirinač fino omekša, pa kad je ponovo krčkam bude baš onako, po mom ukusu.

Ja obično ukrčkam sarmu uveče, pa je ostavim da je dovršim sutra, jer u toku noći ona lepo upije i zapršku, pirinač fino omekša, pa kad je ponovo krčkam bude baš onako, po mom ukusu.
Tako je moja majka radila, na pola je skuva pa sutra završi. Izgleda da sam ja avanturista za razliku od nje, ozbiljno nikad mi nije izgorela kad prenoći u rerni.

Ovo cu isprobati.

Sto se tice spremanja u rerni, nisam probala, do sada sam je uvek kuvala na sporetu.
Mozda i to isprobam, ali samo dok sam budna. :D

Ovaj recept je potpuna besmislica...
Prvo ide količina od 3 glavice kupusa

Za taj kupus piše da ide svega 1/2 kg mesa...

Zaprška je posebna smejurija...
5 kašika masti
3 kašike brašna
2 velike kašike soli
????????????????????????

Ovo se neko opasno zeza...

plus jaje...

@kišna daje dobar recept
Na tri glavice kupusa treba ti OZBILJNA količina mlevenog mesa i suvog mesa, a i lonac od jedno 15 litara.

Ovako meni ispadne kad je zapečem, i to bez jaja.

1701425200970.png

Ne slazem se, jaje nema veze sa kolicinom mesa i pirinca. Jaje sluzi da se sarma lepo sece i da se ne pretvori u mrvice mesa koje lete po tanjiru. Svako po svom ukusu, mada verujem da ste najbolje sarme jeli sa jajetom u smesi, ali to niste znali... :)
Verovanja su razna a činjenice su proverene. Mrvičice nemaju krila da letuckaju a lako ih je savladati komadom hleba uz pomoć tečnosti u kojoj se blažena sarma bez jaja kuvala. :zaljubljena: :)

Na tri glavice kupusa treba ti OZBILJNA količina mlevenog mesa i suvog mesa, a i lonac od jedno 15 litara.

Ovako meni ispadne kad je zapečem, i to bez jaja.

Pogledajte prilog 1456344
Ovakav je moj parket.

Kakva jaja u sarmu, ko vas je tako naučio. Baš i treba da bude rastresit fil a ne da se stegne. Ljudi to je svetogrđe, prizovite se. :)
Meni je musaka baš zbog tih jaja gadna drugi dan kad se stegne.

Back