Изборни систем у Србији, мане и добре стране

Који је по ваманајбољи изборни систем за попуну парламента Србије?

  • Пропорционални изборни систем са затвореним листама

    glasova: 0 0,0%
  • Море какав изборни сустем, Србима треба диктатура и диктатор који ће канџијом уводити ред

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    8
ma ok kontam ja tebe
ali nit manje drzave nit vise sisa na krmachi

Не могу ћевапи у Н.скупштини да буду 80дин.

Ако грађани хоће представнике морају да га плаћају из свог џепа, ако неће нека га опозову. Само прекину да му плаћају трошкове пута, смештаја и скупштине !

Како мислиш без директне одговорости онога што држи говњиву мотку, плаћа га и зна га када је одрастао да покренеш ДРУШТВЕНОСТ ?

Сада нема друштвене одговорности.
 
zna se kolko sisa ima krmacha
11 il 12 jel tako
tolko ministrstava max
puta 5 il 6 poslanika i cao
3 senatora
jedan koji ce da putuje po svetu i siri nasu pricu i mora da zna minimim 6 jezika kao srpski
jedan glavni za zute podrivajuce elemente koje ce direktivom oma da ih corkira samo li dignu trepavicu
i treci koji ce biti glavni za drz blagajnu i novac po celom svetu

onih 5 drugih mogu da glemataju za platu od soma evra i cao... dovoljno im.
 
Марлоне, види ово:

Централизовано + комбиновано + децентрализовано

Србија = Једнина/Монархија (Круна) + Мањина/Сенат(Република) + Мноштво/Влада и Н.Скупштина(Демократија)
Kolika ti je penzija?
 
Ако грађани хоће представнике морају да га плаћају из свог џепа, ако неће нека га опозову. Само прекину да му плаћају трошкове пута, смештаја и скупштине !

Како мислиш без директне одговорости онога што држи говњиву мотку и зна га када је одрастао да покренеш ДРУШТВЕНОСТ ?

Нема друштвене одговорности.
kaka bre drustvena odgovornost ybt
pa nismo mesna zajednica no drzava
jaka ko od mermera

zna se ko je odgovoran
kurira i boranije moz da placas kako ti se prohte
ali ako napravis jos gori drz aparat niko ti nece verovati

ma videces ima samo od sebe da se sredi
bez velikih zahvata
samo nekoliko sposobnih ljudi da sedne i tresnu sakom o sto
al ne pred kamerama
vec iza kulisa kao putin sto je uradio
 
kaka bre drustvena odgovornost ybt
pa nismo mesna zajednica no drzava
jaka ko od mermera

zna se ko je odgovoran
kurira i boranije moz da placas kako ti se prohte
ali ako napravis jos gori drz aparat niko ti nece verovati

ma videces ima samo od sebe da se sredi
bez velikih zahvata
samo nekoliko sposobnih ljudi da sedne i tresnu sakom o sto
al ne pred kamerama
vec iza kulisa kao putin sto je uradio

За то ти треба Устанак и успостављање поновног ауторитет на врлини, части и моралу !

Ја говорим о мирном и тихом државном удару, а не о бурним променама
 
За то ти треба Устанак и успостављање поновног ауторитет на врлини, части и моралу !

Ја говорим о мирном и тихом државном удару, а не о бурним променама
i ja o tom pricam
cak iako takav aparat napravis, ako se mora
nisam ja studirao politicke nauke pa kad nesto ne znam kazem ne znam
onda su takvi anonimni za javnost
posle svih ovih komunistickih sistema moras narodu da pokazes da skidas drz troskove
za stranacke kadrove i debilna blebetala koji u skupstini vrte jednu istu misao
koja cek nije ni njihova

mora da vide svojim ocima, kontas
danas covek ne veruje nikom
dok ne vidi
makar na internetu :hahaha:
 
i ja o tom pricam
cak iako takav aparat napravis, ako se mora
nisam ja studirao politicke nauke pa kad nesto ne znam kazem ne znam
onda su takvi anonimni za javnost
posle svih ovih komunistickih sistema moras narodu da pokazes da skidas drz troskove
za stranacke kadrove i debilna blebetala koji u skupstini vrte jednu istu misao
koja cek nije ni njihova

mora da vide svojim ocima, kontas
danas covek ne veruje nikom
dok ne vidi
makar na internetu :hahaha:

Овим пол. и изб.системом и обликом владавине, све се плаћа мање можда дупло.
 
Овим пол. и изб.системом и обликом владавине, све се плаћа мање можда дупло.
aha
al ti to objasni onom sa kvantasa
kad uzme digitron pa napise
danas je poslanika 250x2000 evra
a ispod tvoje poslanika 350x2000 evra
pa lizne plajvaz i sabere pa kaze
vidi ove mistikove
al su alavi mamu im ebem
a ja njima dao glas

:lol:
 
Идеја о дводомном највишем законодавном тијелу и успостављању сената је занимљива, вриједна разматрања, лично би такву идеју подржао, али и то ваља разрадити да донесе суштинска побољшања, не само да се уводе промјене форме ради.

Идеја да кроз комбиновани већинско-пропорционални систем свака општина у Србији сходно већинском систему даје по једног посланика је свакако добра, ако би то водило повећању броја посланика у скупштини (на 300 или 350, јер морате попунити квоту посланика по пропорционалном систему) не мора имати штетне рефлексије.
Увијек се може упутити замјерка за већа издавања и више посланика на грбачи народа али ако ће парламент доносити боље одлуке, законе, имати више слуха за све крајеве Србије, ако ће заступати интересе народа који их је бирао, мање слијепо слушати партијске врхушке, то ће донијети више доброг. Уосталом, "најскупљи" је парламент који се претвори у партијску прћију и партократију.

Наравно, ваља се равнати и према околностима, реалној ситуацији, на Косову и Метохији имамо више општина гдје готово и нема Срба (или да будемо прецизни становника Србије са правом гласана српским изборима), у неким и буквално нема, уз то власти ове нарко творевине могу увијек онемогућити реализацију избора, као што управо чине, имају подршку глобалног силника, може им се. И ту се може објединити више општина у једну изборну јединицу, а да би добило законску форму, увести минималан број становника (бирача) да би општина била једна изборна јединица односно ако би више општина било једна изборна јединица.
 
aha
al ti to objasni onom sa kvantasa
kad uzme digitron pa napise
danas je poslanika 250x2000 evra
a ispod tvoje poslanika 350x2000 evra
pa lizne plajvaz i sabere pa kaze
vidi ove mistikove
al su alavi mamu im ebem
a ja njima dao glas

:lol:

Е, па ни не треба директно никога плаћати, ако није способан или га народ неће после пола године. јер ће се овај комунистички систем тако демонтирати. за директну демократију директно подржаваш или не подржаваш.

Директна демократија није по сили закона и аутоматизма трошкова х ћевапи х леба х љутих папричица.

У скупштинској кафани о кошта 100дин. То се укида. Сиромашни посланик ће јести сир,погачу и сланину коју му спакују сељаци да има да преживи у БГ док их представља.

Заборави на те социјалистичке и самоуправне делегате по извршним већима, самоупр и интересним заједницама. Тај изопачени систем иде у историју.

Дакле, јефтиније, искреније, ефикасније, поштеније, моралније...
 
Не могу ћевапи у Н.скупштини да буду 80дин.

Ако грађани хоће представнике морају да га плаћају из свог џепа, ако неће нека га опозову. Само прекину да му плаћају трошкове пута, смештаја и скупштине !

Како мислиш без директне одговорости онога што држи говњиву мотку, плаћа га и зна га када је одрастао да покренеш ДРУШТВЕНОСТ ?

Сада нема друштвене одговорности.

Бели Двор храни републичка менза .. Како вас није срамота да опањкавате цене

Друштвена ?!

Ма какав је то социјал-монархизам ... после 70 година соци-либерализма
 

Back
Top