Iza digitalne zavese - ceo svet je pozorište

jesi i ovo prihvatila
Timotiju 2: 11,12

11 Žena na miru da se uci sa svakom pokornošcu.

12 Ali ženi ne dopuštam da uci niti da vlada mužem, nego da bude mirna.

naravno da jesi,kažem ja,od žena nema većih ženomrzaca :ne:
To je razlog zašto konačno nisam religiozna. Valja pročitati bibliju tek da se kvalitetno popljuje.
 
Manifestujes ponasanje osobe kojoj kognitivne distorzije ne dozvoljavaju da vidi cinjenice. Nisam ti ja kriv sto ti se ne svidja ono sto pise u bibliji.
Pa nisam ja kriva jer si agresivan tip.
Da si malo bio finiji, komunikacija bi bila normalna.
Ti očekuješ da ti kažem ko sam jer si navalentan? Sram te bilo!
Izjedaju te demoni, loš si čovek, kad se izlečiš od veličine i neskromnosti možemo da pričamo...
Mada nećemo ni tad, možeš za svoje dobro da se potrudiš-trebaće ti.
 
Efezanima 5ta glava stih 23 јер је муж поглавар жени
Jel imas ti poglavara?
Jel znas koji polozaj zauzima zena u biblijskom drustvu?
Dzaba ti to kada ni jedna zene nece to dozvoliti tebi jer pogresno shvatas tu ulogu
zena nije robinja, kako ti to vidis
Pred Bogom su svi ravnopravni - nauci to
a psihologija ti ide gore od religije ako je to moguce

e da i ovo je moja konstatacija i dalje ne komuniciram sa tobom
 
Šta je drugo ceo ljudski život nego neka vrsta komedije u kojoj ljudi igraju svaki pod svojom maskom i svaki svoju ulogu, sve dok ih reditelj ne odvede sa pozornice? A, on često, jednom te istom glumcu daje različite uloge, tako da onaj koji je maločas predstavljao kralja u skerletu, odjednom postaje rob u prnjama... Sve je na svetu prividno, pa se ni komedija života ne izvodi drugačije...

Ali, ako bi neko glumcu koji na sceni igra svoju ulogu pokušao da skine masku i da gledaocima pokaže njegovo pravo, prirodno lice, zar ne bi time poremetio ceo komad? I zar ne bi zaslužio da ga svi iz pozorišta najure kamenicama kao ludaka? Odjedanput bi se pojavio sasvim nov prizor: onaj što je maločas bio žena, sada je muškarac, mladić je sada starac, ispod maske kralja odjednom se pojavi neki prostak, a onaj što je malopre bio Bog, postaće čovečuljak... Odstraniti varku znači pokvariti čitavu predstavu! Samo su odelo i šminka, u stvari, obmana koja privlači oči gledalaca...

Dragi moji, pozdravio vas je Erazmo...

:ortakinje::ortaci::heart2:
Svaka čast za ovo!
 
Lepojko, baš si se založila da me zaštitiš... Hvala ti... Volela bih da ne brineš i da te ne boli to što su neki uzeli za pravo da pljuckaju po drugima (meni) koje niti poznaju, niti razumeju... U tome vidim ne samo kućno vaspitanje, ne samo luzera, ne samo neku ogorčenu osobu, već vidim jasno jadnike koji ne mogu da ispale pljucu u vis, a da se ona ne vrati njemu pravo u lice.. takvu je ulogu odabrao za sebe...videćemo da li će na kraju dobiti aplauz, ili truo paradajz...
Grlim te, mila moja...
:heart2:
Vidi se po kritikama koje nikada nisu konstruktivne nego zle, ukratko.
Ima ih ovde koje su pokušale na nekom težem faksu, ali mali mozak a mnogo informacija, pa flipnule na sred školovanja (da ne imenujem sad ko).
Čas se izražavaju koristeći "po paternu" nejasno a kvazi superiorno i govore o metafizici da bi u sledećem postu odjednom iz njih iskočila seljanka koja je pre nekoliko godina došla u Beograd sa snovima ili pritiskom roditelja i rekla "Jedi bre gowna".
@Soradze veliki pozdrav.
 
Vidi se po kritikama koje nikada nisu konstruktivne nego zle, ukratko.
Ima ih ovde koje su pokušale na nekom težem faksu, ali mali mozak a mnogo informacija, pa flipnule na sred školovanja (da ne imenujem sad ko).
Čas se izražavaju koristeći "po paternu" nejasno a kvazi superiorno i govore o metafizici da bi u sledećem postu odjednom iz njih iskočila seljanka koja je pre nekoliko godina došla u Beograd sa snovima ili pritiskom roditelja i rekla "Jedi bre gowna".
@Soradze veliki pozdrav.
Odavno sam vas uočila i moram reći da uživam da čitam vaše napisano...
Hvala što ste ovde, hvala na komentarima...
Obožavam kada se ljudi razumeju...
moja draga @M4j4...
:heart2:
 
jeste, ti i takvi poput tebe je ne razumeju

objasni onda ovaj stih
Timotiju 2: 11,12

11 Žena na miru da se uci sa svakom pokornošcu.

12 Ali ženi ne dopuštam da uci niti da vlada mužem, nego da bude mirna.
U muslimanskoj religiji barem poštuju "to jadno stvorenje, ženu" i objašnjavaju da je za svaku žensku "dužnost" kriv muški mozak...
Na primer, kod nas u hrišćanstvu žena ne sme u Hilandar "da priviri" jer je "zla, nečista" i tako dalje, kod muslimana žena nosi feredzu jer "žena mora da se pokriva i sakriva od muškarca radi lične bezbednosti.
Muslimanska religija je ustvari super, samo šteta što se niko ne pridržava onoga što piše.

Kako da kažem, kad sam bila mala devojčica, baba i pop su me "naučili da sam prljava" i da zato žensko ne sme iza oltara, da žensko ne sme ništa da ZNA...
Bila sam jako tužna i besna :(
Da su mi objasnili da sam "rođena kao zec i samim tim sam predodređena za hranu predatorima" i da zbog toga trpim nepravdu (koju, uzgred, ne moram?) ipak bi mi lakše "palo".
 
jeste, ti i takvi poput tebe je ne razumeju

objasni onda ovaj stih
Timotiju 2: 11,12

11 Žena na miru da se uci sa svakom pokornošcu.

12 Ali ženi ne dopuštam da uci niti da vlada mužem, nego da bude mirna.
Zena ne treba da vlada nad muzem
kao ni muz nad zenom
to je ravnopravnost
takodje gledaj stih u kontekstu celog teksta
to se odnosi na poucavanje u hriscanskoj skupstini
gde svako ima svoju ulogu
a posto ovo nije pdf religija necemo ovde to imas pdf religija pa izvoli o tome
 

Back
Top