Ko je dominirao muzikom 90-tih?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
70.712
Kada se setite 90-tih, ko vam prvo pada na pamet?

1716835934405.png

Meni grundge definitivno prvo pada na pamet. A eksperti kažu da je bilo 5 muzičkih pravaca koji su obeležili tu dekadu

1. BRITPOP
  2. GRUNGE
  3. RAP AND HIP-HOP
  4. CONTEMPORARY R&B
  5. POP
I meni, pre svih Nirvana, iako ih nisam slušao. No bile su to godine dosta dobre muzike. Čak ni naša pop-rock scena nije bila loša, Kristali, Obojeni program, Sunshine, Goblini itd

Mada, mi smo bili malo van sveta. Kod nas Grunge nije nešto zaživeo, dance i tehno su ušli u simbiotske odnose sa folkom i dali turbo folk, u biti je najvitalniji bio urbani pop britanskog tipa.

E, gole, ali... nije svako baš smeo da pipne, mada je to sve razvrat i blud.
Dva brata su me odbranila od nasrtljivaca za ceo mladalački život u izlascima, a nikad nisam izlazila sama i gola.
Jedan od njih se naprasno obesio (ili ga je neko obesio, što više verujem jer je bio tako zaljubljen u život!).
Njemu u čast.
Danas sam posetila groblje i primetila da su neki meni dragi ljudi tamo, a do danas nisam znala. Sveća sam kupila dosta, a ono... nestadoše sve i trebalo mi je još!

Ma, naravno, Ivan Gavrilović, Twins, Monteniggersi, Colonia i ona vrlo slična njoj, nešto na M, ali se ne sećam, E.T., Makadam... uvek će neko ostati lišen svoje slave.
Lom, lom, lom!
B3.
Otac mi je kolekcionar muzike prvo, pa svega drugo svačega.
To izlazi na površinu i kod mene polako ali sigurno.
Dolazim na ideju da mojim KPOP izvođačima kao bela cigančica tražim LP GRATIS, ali se još nisam nakanila.
Bi to oni meni priredili, bar jedan od njih.

Od domacih neka moja top lista:

1. Non Plus Ultra
2. Code
3. W-Ice & Power Team
4. Mars Venus
5. Dobar Los Zao
6. ET
7. Colonia
8. Beat Street
9. Ella B
10. Energija

Od tih domacih pesama 90-ih uvek sam vise voleo one koje vuku na neki euro dance/elektroniku nego one koje vuku na narodnjake (npr. Djogani)....

Back