istine i laži

@tema
ma da...naravno , sve je da se zashtiti druga strana

najvishe su mi izmakli tlo pod nogama, kad su pokushavali da me na taj nachin zashtite

mozda nije za bacanje misao, da u osnovi namere, ipak bar 60% je da se zashtiti sopstvena buljica kreatora lazi

a dobro sad, kashnjenje zbog baterije i sl...nije valjda nikog ubilo...
 
Sta nisam shvatio:lol:nisi ti shvatila da kod mene takve lazi ne prolaze..a itekako stete..padas u ocima..polako ali sigurno;)



aaauuuuu...e sad neću moći ništa tri dana od brige da radim....jes' ja sam to
sve upravo napisla kako bi pala ili porasla u tvojim očima........:hahaha::hahaha:

i strašno mi je bitno šta to kod tebe prolazi ili ne prolazi.....ma samoubiću se odma...:mrgreen:
 
@tema
ma da...naravno , sve je da se zashtiti druga strana

najvishe su mi izmakli tlo pod nogama, kad su pokushavali da me na taj nachin zashtite

mozda nije za bacanje misao, da u osnovi namere, ipak bar 60% je da se zashtiti sopstvena buljica kreatora lazi

a dobro sad, kashnjenje zbog baterije i sl...nije valjda nikog ubilo...

Jeste. Jer kad nemas tacne informacije, dodjes do pogresnog rezultata. :confused:
( kao menanti iz Dine (Dina - F.Herbert) :D :D)
 
@tema
ma da...naravno , sve je da se zashtiti druga strana

najvishe su mi izmakli tlo pod nogama, kad su pokushavali da me na taj nachin zashtite

mozda nije za bacanje misao, da u osnovi namere, ipak bar 60% je da se zashtiti sopstvena buljica kreatora lazi

a dobro sad, kashnjenje zbog baterije i sl...nije valjda nikog ubilo...

.. i laž užasno vređa ...lažovi uglavnom štite sebe -u smislu da ih ne zamrziš mnogo..
 
.. i laž užasno vređa ...lažovi uglavnom štite sebe -u smislu da ih ne zamrziš mnogo..

to sam primetila.

mnogo im je stalo kakav krajnji utisak ostavljaju na okolinu i pojedince..

sto li im je toliko bitno da se o njima ne misli kao o nekorektnim i losim - ukoliko su se tako postavili i takve poteze vukli?
 
Poslednja izmena:
to sam primetila.

mnogo im je stalo kakav krajnji utisak ostavljaju na okolinu i pojedince..

sto li im je toliko bitno da se o njima ne misli kao o nekorektnim i losim - ukoliko su se tako postavili i takve poteze vukli?

..nekad im je neko iskomplikovao život možda-ljudi imaju impuls da se svete i da pričaju unaokolo,a i njima možda još nešto zatreba od "tebe" ...
 
u zivotu nije sve belo i crno.

istina je negde izmedju.

gledana iz dva razlicita ugla moze da izgleda razlicito..ali objektivne cinjenice su svedoci..

koji je razlog da izrecenu laz - u svojim glavama postavimo kao istinu?

ocuvanje sopstvenog integriteta korektne osobe pred drugima?

zalja da zastitimo nekog od neprijatnosti?


...?
Kada lažem....štitim sebe....
Mučno mi je da kažem drugarici da joj je momak kreten....radije ću to prećutati i slagati "Baš je suuuper!".
Glupo mi je da priznam "mrzi me da izađem u grad" pa lažem kako me boli stomak....
Iluzorno mi je da pojedinim osobama objašnjavam koliko su me povredile....ako one to same ne kapiraju, zašto da rasipam uzalud reči....i zato lažem "Sve je ok."....
 
ja sam prilično rasejana osoba (profesionalna deformacija) tako da i da hoću teško bi mogla da lažemjer ne bi upamtila kada i kome sam šta rekla.Ovako nikada ne lažem, ali stvarno nikada.
istina,ponekad prećutim neke stvari ali to je već nešto drugo ili bar neke nova tema
 
ja sam prilično rasejana osoba (profesionalna deformacija) tako da i da hoću teško bi mogla da lažemjer ne bi upamtila kada i kome sam šta rekla.Ovako nikada ne lažem, ali stvarno nikada.
istina,ponekad prećutim neke stvari ali to je već nešto drugo ili bar neke nova tema

to ti je moja tema"bele laži":) ..verovatno ne prećutkuješ te stvari...
 

Back
Top