idemo li u raj,cistiliste ili u pakao

  • Začetnik teme andjelica
  • Datum pokretanja
Sveti Petar odredjuje da li neko ide u raj ili pakao.Ako je ucinio vise dobrih nego losih delaide u raj,vise losih u pakao,a za prilicno jednak broj dela se dusa vraca na zemlju i tu provodi odredjeno vreme(to je pravo cistiliste).Pod dobrim delima se podrazumeva skromnost,milostinja,post,molitva i postovanje 10 Bozijih zapovesti.Lose dela su sve ono sto je suprotno od gore navedenog.Lepo je sto je ova tema pokrenuta.Bog vas blagoslovio!
 
Stevan Zivanovic:
Sveti Petar odredjuje da li neko ide u raj ili pakao.Ako je ucinio vise dobrih nego losih delaide u raj,vise losih u pakao,a za prilicno jednak broj dela se dusa vraca na zemlju i tu provodi odredjeno vreme(to je pravo cistiliste).Pod dobrim delima se podrazumeva skromnost,milostinja,post,molitva i postovanje 10 Bozijih zapovesti.Lose dela su sve ono sto je suprotno od gore navedenog.Lepo je sto je ova tema pokrenuta.Bog vas blagoslovio!
dobro je da mi je neko objasnio... ja vec bio siguran da idem u pakao...
 
dajte ljudi, nije valjda da verujete u te stvari???
"pakao-raj-cistiliste" je prica za nevaljalu decu!
budite dobri zbog sebe a ne zbog neke nagrade ili straha od kazne!
zar ne bi trebalo da smo na dovoljnom etickom stupnju da nam ne treba spoljasnji autoritet u vidu vere?
nije li kranje proracunato od hriscana da cine dobra dela da bi otisli u raj???
bas me zanima sta bi se desilo da nam neko kaze da ma sta budemo uradili otici cemo u pakao. ili u raj.
hm?
gde je tu moral, ljudi????
 
Ljudi,ja bih,kao i mnogi od vas voleo da postoji zivot posle smrti,ali plasim se da je sve to sarena laza za kontrolisanje sirokih narodnih masa.Uostalom ja to nemoram da vam objasnjavam,to svi znaju.Licno neverujem u raj pakao i cistiliste,ali ne mogu ni da se pomirim sa tim da zauvek nestajemo.Bez obzira na sve oduvek sam se plasio da se posle smrti jednostavno gasimo:sve sto ostaje je beskrajno nistavilo-vecni mrak bez ikakve svesti.Medjutim,kako odrastam sve vise uvidjam da je to utesna varijanta,jer sta ce covek sa svojim savescu,sujetom,ponosom,ljubavi i.t.d na mestu kao sto su ra,pakao ili bilo kakav oblik postojanja posle smrti??? :idea: [/i][/b]
 
Zavisi o kojoj religiji govoris. Ako je rec o Bogu u tu temu nisam upucena(mozda se mere dobra i losa dela pa sta prevagne), ali znam za nesto drugo. Neki veruju u reinkarnaciju, odnosno ako ne spoznas sebe (svoju bitost)i svoje greske u ovom zivotu, radjas se opet i tako u krug. Cini mi se da sam ja napravila hiljadu krugova...
 
anakin:
dajte ljudi, nije valjda da verujete u te stvari???
"pakao-raj-cistiliste" je prica za nevaljalu decu!
budite dobri zbog sebe a ne zbog neke nagrade ili straha od kazne!

To ne postoji-dobar zbog sebe,ja jedino mogu da budem dobar za sebe,ali sta me sprecava da ubijem nekoga ako je to u mom intresu,moral,ako je to pravilo ponasanja pa ce me ljudi osuditi ja cu to uraditi krisom da niko ne zna,ako je nesto sto ide iz mene samo po sebi,to je jako promenljivo jer sta ce ici iz mene kad mrzim nekoga?
 
To ne postoji-dobar zbog sebe,ja jedino mogu da budem dobar za sebe,ali sta me sprecava da ubijem nekoga ako je to u mom intresu,moral,ako je to pravilo ponasanja pa ce me ljudi osuditi ja cu to uraditi krisom da niko ne zna,ako je nesto sto ide iz mene samo po sebi,to je jako promenljivo jer sta ce ici iz mene kad mrzim nekoga?[/quote]
Potpuno se slazem! :twisted:
 
Stevan Zivanovic:
Sveti Petar odredjuje da li neko ide u raj ili pakao.Ako je ucinio vise dobrih nego losih delaide u raj,vise losih u pakao,a za prilicno jednak broj dela se dusa vraca na zemlju i tu provodi odredjeno vreme(to je pravo cistiliste).Pod dobrim delima se podrazumeva skromnost,milostinja,post,molitva i postovanje 10 Bozijih zapovesti.Lose dela su sve ono sto je suprotno od gore navedenog.Lepo je sto je ova tema pokrenuta.Bog vas blagoslovio!

Da li si ti nekad procitao i jedan red iz Biblije?
 
maleni:
Stevan Zivanovic:
Sveti Petar odredjuje da li neko ide u raj ili pakao.Ako je ucinio vise dobrih nego losih delaide u raj,vise losih u pakao,a za prilicno jednak broj dela se dusa vraca na zemlju i tu provodi odredjeno vreme(to je pravo cistiliste).Pod dobrim delima se podrazumeva skromnost,milostinja,post,molitva i postovanje 10 Bozijih zapovesti.Lose dela su sve ono sto je suprotno od gore navedenog.Lepo je sto je ova tema pokrenuta.Bog vas blagoslovio!

Da li si ti nekad procitao i jedan red iz Biblije?


Da je pročitao,ne bi ni blagosiljao kao svestenik,i znao bi za mitarstva ,Svetog Arhandjela Mihajla,i naravno za Andjela čuvara koji najvise pomaže da se mitarstva prodju!
 
neca:
Raj i Pakao definitivno postoje ,a sad cistiliste je po rimokatolickom ucenju!A za sve ateiste molba da iznose svoje misljenje a ne da vredjaju vernike!

Pa za Vas je svako nase misljenje uvreda,jednostavno nemozete da shvatite da neko drugacije misli!
Pakao,Raj,Cistiliste...sta reci na to!?
Ako postoji,najpribliznije mi je misljenje Benedikta,koje je on na prilicno divan nacin izneo u svojoj PRICI O KARMI.
Pozdrav.
 

Back
Top