Da li raj/pakao i vaskrsnuce sebe negiraju?

E ljudi koje su cene u raju ili paklu da se iznajmi gajba na kraće, dosadiće mi raj brzo, više sam za pakao ako su tamo *****, droga, razvrat, kockarnice itd. Jel treba da se pokajem baš pre no što umrem ili...neko priča jedno neko drugo ovde, ne znam zaista ko je od vas u pravu, vidim neki od vas su i bili tamo gosti privremeni i čuvaju tajnu izgleda za sebe samo...
Pa evo sada si u paklu...jel' ti iskreno lepo?
 
Admin Sredoje misli svojom glavom. Ako je Lazr bio u raju već, zašto ga je Isus uskrsnuo - da se opet razboli, da ga Židovi ubiju jer je bio svjedok čuda. Jednostavno smrt je san, i onda kada Isus ponovo dođe, bit će uskrsnuće. Jednostavno. Zato je Isus rekao za Lazara da je zaspao.
Zato jer nije bio u raju već u adu gdje su išle duše svih mrtvih prije Hristove smrti i silaska u ad. Lazar se čak do kraja života nije nikada nasmijao jer je pamtio šta je vidio u adu.
 
svaki makijev savet je zlata vredan, a ti ne moras da se slozis, kao ni ja masu puta;
ali ovi drugi su tropa, samo gubimo vreme sa njima
Maki je dobro načitan i dobar predstavnik stavova pravoslavlja...pravoslavlje je kroz tradiciju i promišljanje mnogih kroz vekova napravilo lepo predanje...superiornije je po meni u odnosu na ostale hrišćanske dominacije...ipak ja se ne slažem sa osnovom na kojoj je to građeno te ne mogu sebe smatrati hrišćaninom i pravoslavcem nego uzimam šta mi je korisno od Isusovih reči i iz pravoslavnog predanja...
 
Poslednja izmena:
Admin Sredoje misli svojom glavom. Ako je Lazr bio u raju već, zašto ga je Isus uskrsnuo - da se opet razboli, da ga Židovi ubiju jer je bio svjedok čuda. Jednostavno smrt je san, i onda kada Isus ponovo dođe, bit će uskrsnuće. Jednostavno. Zato je Isus rekao za Lazara da je zaspao.
lazar nije bio uskrsnut već je ostao u raju (ako misliš na priču o bogatašu i lazaru).
a ovaj iz vitanije se usmrdeo od spavanja?
Zato jer nije bio u raju već u adu gdje su išle duše svih mrtvih prije Hristove smrti i silaska u ad. Lazar se čak do kraja života nije nikada nasmijao jer je pamtio šta je vidio u adu.
a ti lupaš tek za medalju i to pod grčkim uticajem tumačenja da u adu postoji raj.

Ад • мушки род (митологија) Бог подземног света код старих Грка; подземни свет; шипак. гроб, смрт; Хад, Хад

a jesu li mu stavljali drahme na oči
 
a ti lupaš tek za medalju i to pod grčkim uticajem tumačenja da u adu postoji raj.

Ад • мушки род (митологија) Бог подземног света код старих Грка; подземни свет; шипак. гроб, смрт; Хад, Хад

a jesu li mu stavljali drahme na oči
Па није то тај Лазар.
 
Oni koji duhovna učenja tumače po telu, po egu, vaskrsenje vide kao doslovno
ustajanje iz mrtvih. Onda bi se svaka uspešna reanimacija mogla nazvati
vaskrsenjem. Pa ima i onih koji su više nego jednom vaskrsli.
Да ће васкрснута тела бити суштаствено истоветна са садашњим телима, показује и сама реч άνά6τα6ις, што значи устајање, тојест устајање онога што је легло, пало, заспало, а не устајање нечег сасвим новог. Када би пак васкрснута тела била сасвим нова, онда васкрсење не би било устајање већ поновно стварање, и васкрснута тела не би имала ничег заједничког са умрлим телима. у том случају континуитет личности би се прекинуо, и тиме сав земаљски живот чове ков у телу изгубио сваки смисао. Васкрсење се не састоји у стварању новога него у обнављању онога што је већ било. Јер, по речима Светог Григорија Ниског, васкрсење није ништа друго до васпостављање старога — ή εις το άρχαϊον άποκατάστασις[30] – тојест онога што је било. Сам Спаситељ је васкрсао у оном истом телу у коме је на земљи живео, страдао ,распет био, пробадан копљем, и сахрањен. И по васкрсењу Свом Он се нарочито стара да убеди Своје ученике да је Његово васкрсло тело оно исто тело које је пре распећа и погреба имао.[31] Α пре васкрсења Свог, проповедајући Еванђеље, Господ Исус јасно учи да ће у последњи дан васкрснути управо мртва тела људска у којима су људи живели на земљи као са саставним делом својих личности

Svetosavlje justin celijski
 
Ко је, по божанском примеру, испунио делом својим и мишљењем шест дана,
превазилази, с Божијом помоћи, оно што је као природно и као временито
успостављено, ступајући тако у стање мистичког созерцања будућег века,
којим се причешћује. Његова је субота потпуно и непојмљиво умно напуштање
и превазилажење свега бивствујућег. Но, ко се удостојио осмог дана, из
мртвих је устао; то јест, из свега чулног, умног, изрецивог и именивог; а оно
што је у односу према Богу ниже смењује блаженство Божијег живота, који
је (у суштини) једини (стварни) живот, доживљавајући га таквим обожује се
и сам постаје Бог.

Свети Максим Исповедник
 
Admin Sredoje misli svojom glavom. Ako je Lazr bio u raju već, zašto ga je Isus uskrsnuo - da se opet razboli, da ga Židovi ubiju jer je bio svjedok čuda. Jednostavno smrt je san, i onda kada Isus ponovo dođe, bit će uskrsnuće. Jednostavno. Zato je Isus rekao za Lazara da je zaspao.
Mozda je metaforična priča s obzirom da pisac kaže da je usnuo.
Usnuo u neke ideje od kojih se spasio preko prijatelja koji ga oživio
Isus i Lazar su kompanjerosi.
Lazar digao ustanak i na kraju se predao.
 
Admin Sredoje misli svojom glavom. Ako je Lazr bio u raju već, zašto ga je Isus uskrsnuo - da se opet razboli, da ga Židovi ubiju jer je bio svjedok čuda. Jednostavno smrt je san, i onda kada Isus ponovo dođe, bit će uskrsnuće. Jednostavno. Zato je Isus rekao za Lazara da je zaspao.
Tako je.
Da je lazar otisao na nebo u raj ne bi ga Isus vracao na Zemlju - vaskrsao.
I na primeru Lazara Isus je rekao sta je smrt - kao san...
a vaksrsenje ce tek biti u buducnosti...
 
Када би пак васкрснута тела била сасвим нова, онда васкрсење не би било устајање већ поновно стварање, и васкрснута тела не би имала ничег заједничког са умрлим телима. у том случају континуитет личности би се прекинуо, и тиме сав земаљски живот чове ков у телу изгубио сваки смисао.
ma lupaju glupsti, ovi zigosani sa 666, builazne prosto, kao nista nema veze, samo 666++??

ni ti ne verujes u lazno otkrivenje, ajde na lazi me, pa nema kontinuiteta ako je jedini kriterijum zigosam ili ne sa 666 - ne moze biti gluplje - samoi se svrstavate u glupake
 
Poslednja izmena:

Back
Top