Da li raj/pakao i vaskrsnuce sebe negiraju?

Ako verujemo u raj ili pakao, kako mozemo verovati onda u vaskrsnuce?

Jedno drugo negira.
Ili ces biti u raju ili ces vaskrsnuti.
tema apokalipse i vaskrsnuća u telu je bila ukorenjena među Jverejima pre Hrista.....kad je Pavle poverovao da je video vaskrslog Isusa on je kao ubeđeni farisej skontao da je počelo vaskrsenje tj. sudnji dan i da je Isus prvi vaskrsnuti te mora da je stvarno bio Mesija i Božji sin.....onda Pavle razmišlja zašto bi Bog žrtvovao svog sina i sklapa priču o otkupu grehova....kasniji Hrišćani su sledbenici Pavlovog shvatanja....

ja nisam ubeđen da Isus kad govori o vaskrsenju misli na to....moje tumačenje je da je isus vaskrsenjem nazivao prelazak iz materjalnog u duhovni svet u trenutku smrti...Isus zamišlja u skladu sa jevrejskim shvatanjima tog vremena da mora da postoji sud koji će odvojiti zle od dobrih i uništiti zle i nagraditi dobre...inače kod Jevreja dobar je značilo apsolutno poslušan Jahveu a ne stvarno dobar...Isus je pojam dobrote shvatio dublje i istakao u prvi plan ljubav kao osnovu dobrote...uglavnom, mislim da je Isusovo shvatanje bilo da se za života u tebi razvija nebesko carstvo u srazmeri sa ljubavlju koju imaš za druge...e sad kad umreš onda ide sud da vidi da li si bio savršen ili grešan i onda grešni idu u peć ognjenu a savršeni u rajsku verziju duhovnog sveta....
 
Ako verujemo u raj ili pakao, kako mozemo verovati onda u vaskrsnuce?

Jedno drugo negira.
Ili ces biti u raju ili ces vaskrsnuti.
Па кад васкрснеш у том нашем Православном догматизму, већ си у рају...

Христос Бог је прво Васкрсао, па тек онда Вазнесењем са телом отишо и рај... То су повезани појмови, објашњавају се један у другом, а не одвојено
 
Ako verujemo u raj ili pakao, kako mozemo verovati onda u vaskrsnuce?

Jedno drugo negira.
Ili ces biti u raju ili ces vaskrsnuti.
Koncept emtaja i pakla je izmusljotina crkava i nije biblijska i hriscanska nauka

Bilo je vreme kada je crkva imala politicku vlast.
Pa da bi narod bolje slusao moze da te posalje u raj ako si poslusan ili pakao ako nisi.
Pogotovo ako platis ili ne.
.Hriscansko biblijski koncept je da covek umre ne ide nigde.
On je prah u grobu.
Ceka vaskrsenje.
Tada ce Bpg vaskrsnuti mnoge i ovu zemlju obnoviti i tu ce ljudi ziveti vecno kao sada slicno, samo sto nece umirati, nece biti bolesti i patnji. Itd.

Kako danas crkve prodaju to ucenje?
Tako sto vernike ubede da im samo crkva tumaci Bibliju.
Kada oni to sami cine sve je pogresno.
Ali ima onih koji sami provciaju i onda ne slusaju sta kaze crkva.
Onda ih crkva zove sektom i svi beze od njoh.
Tako je to ucenje zasticemo da niko ne sazna istinu.
 
Па кад васкрснеш у том нашем Православном догматизму, већ си у рају...

Христос Бог је прво Васкрсао, па тек онда Вазнесењем са телом отишо и рај... То су повезани појмови, објашњавају се један у другом, а не одвојено
znaci ti ne vaskrsavas ponovo na zemlji?
 
tema apokalipse i vaskrsnuća u telu je bila ukorenjena među Jverejima pre Hrista.....kad je Pavle poverovao da je video vaskrslog Isusa on je kao ubeđeni farisej skontao da je počelo vaskrsenje tj. sudnji dan i da je Isus prvi vaskrsnuti te mora da je stvarno bio Mesija i Božji sin.....onda Pavle razmišlja zašto bi Bog žrtvovao svog sina i sklapa priču o otkupu grehova....kasniji Hrišćani su sledbenici Pavlovog shvatanja....

ja nisam ubeđen da Isus kad govori o vaskrsenju misli na to....moje tumačenje je da je isus vaskrsenjem nazivao prelazak iz materjalnog u duhovni svet u trenutku smrti...Isus zamišlja u skladu sa jevrejskim shvatanjima tog vremena da mora da postoji sud koji će odvojiti zle od dobrih i uništiti zle i nagraditi dobre...inače kod Jevreja dobar je značilo apsolutno poslušan Jahveu a ne stvarno dobar...Isus je pojam dobrote shvatio dublje i istakao u prvi plan ljubav kao osnovu dobrote...uglavnom, mislim da je Isusovo shvatanje bilo da se za života u tebi razvija nebesko carstvo u srazmeri sa ljubavlju koju imaš za druge...e sad kad umreš onda ide sud da vidi da li si bio savršen ili grešan i onda grešni idu u peć ognjenu a savršeni u rajsku verziju duhovnog sveta....
meni je logicnije da je vaskrsenje ako vec postoji duhovno a ne telesno

telesni oblik je samo strah od smrti i zelja da se vratis.
 
Погубно...

Опасан је сада цео живот, јер и кад се покајеш, одмах те ухвати гордост због које се опет пада у непокајаност
To nije pokajanje ako se covek trudi da nesto popravi u zivotu i kod sebe a ovamo dize glavu i misli za sebe da je nesto, mi smo prah, nula, nistavilo i to samo tako treba da se posmatra.
 
a cekaj strasni sud je posle raja i pakla?
Да, Страшни суд још не постоји у времену, само у Духу

pa odna sta te briga, bices u raju iako si bio porocan :D
Нећеш... непокајан ће бити пре Страшног суда у паклу БЕЗ ТЕЛА, а после Страшног Суда са све телом у паклу, дупле муке или блаженство
 
To nije pokajanje
Па није покајање, него пад после покајања... овек после покајања иду падови, ал не у смртне грехе, већ у хлађење ревности и будности


ako se covek trudi da nesto popravi u zivotu i kod sebe a ovamo dize glavu i misli za sebe da je nesto,
Дешава се ко 99% људи


mi smo prah, nula, nistavilo i to samo tako treba da se posmatra.
Да, али само трезвоумљем можеш да си у том посматрању... Чим нема умног делања, у паду си по дифолту... Зато мора стално Исусова молитва, јер те она буди из тог стања хлађења према увиду те динамике
 

Back
Top