Quantcast

I dalje...Nemam pojma... (vol. 2)

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
Nisam uspeo videti da u celom tekstu ima ono...Lucifer...Andrej je veoma znalački umesto Lucifer koristio ono...lučonoša...Da li znaš zbog čega...
a jel, a kako je to koristio, retroaktivno stavljAuci reci u Isaijino prorokovanje? termin je isti, i kesarijski i sam kaze da se upravo koristi isti termin, a ti sto nudis su varijacije u prevodjenju, svetlosnosa, luconosa, nosilac ili donoslilac svetlosti i slicno, sve je to rzlicito od sme svetlosti, kao konajnik od konja, jahac od magarca koga jase
Како паде с неба, лучоношо (ο εωσφορος), звездо јутарња (Ис. 14; 12) уз обећање да ће, уништен, бити положен под ноге верних (Лк. 10; 18-19), или пак даница (лучоноша, грч. φωσφορον) споменута код блаженог Петра, која јасно блиста у срцима верних (2. Петр. 1:19). односно просветљење Христово. Лучоношама (звездама даницама) се називају и Јован Крститељ и Илија Тесвићанин – један као један као Претеча првог изласка (истока, освита, ανατολη) Сунца правде, а други као претходник Његовог Другог доласка. Ми верујемо да ће њихови заједничари бити и победници над ђаволом. Нема ничега изненађујућег у томе што се истим називом означавају појмови толико супротни један другом

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
49.094
a jel, a kako je to koristio, retroaktivno stavljAuci reci u Isaijino prorokovanje?
Razumem te. U nedostatku elementarnog znanja u vezi sa tim, morao si nešto napisati. Hajde sada pogledaj stih iz Vulgate ...

Isaija 14:12 iz Vulgate... quomodo cecidisti de caelo lucifer qui mane oriebaris corruisti in terram qui vulnerabas gentes

Kada bi ti bilo znano, ko je lucifer bio u staroj grčkoj mitologiji pa kasnije u drevnoj rimskoj mitologiji, kada bi zapazio odnos izmedju onog latinskog lucem ferre i onog grčkog phosphorus gde je phos u značenju svetlo a phoros u značenju nositi, možda bi shvatio u čemu je suština mog kazivanja. Da te podsetim, tvrdio si ovako...

ko ce da im se suprotstavi kada je vama svetitelj kesarijski koji Hrista takodje naziva luciferom?
Teško da češ shvatiti da Kesarijski Hrista nije nazivao...Luciferom...

Siguran sam da ti nije poznato, kako Isaija 14:12 glasi u Septuaginti...Zato obrati pažnju...

Isaija 14:12... πως εξεπεσεν εκ του ουρανου ο εωσφορος ο πρωι ανατελλων συνετριβη εις την γην ο αποστελλων προς παντα τα εθνη

A to...ο εωσφορος...Kesarijski naznačuje kao...lučonoša...

termin je isti, i kesarijski i sam kaze da se upravo koristi isti termin,
Obrati pažnju na crveno u tekstu Kesarijskog

Како паде с неба, лучоношо (ο εωσφορος), звездо јутарња
(Ис. 14; 12) уз обећање да ће, уништен, бити положен под ноге верних (Лк. 10; 18-19), или пак даница (лучоноша, грч. φωσφορον) споменута код блаженог Петра, која јасно блиста у срцима верних (2. Петр. 1:19). односно просветљење Христово. Лучоношама (звездама даницама) се називају и Јован Крститељ и Илија Тесвићанин – један као један као Претеча првог изласка (истока, освита, ανατολη) Сунца правде, а други као претходник Његовог Другог доласка. Ми верујемо да ће њихови заједничари бити и победници над ђаволом. Нема ничега изненађујућег у томе што се истим називом означавају појмови толико супротни један другом

A u vezi sa...истим називом означавају појмови толико супротни један другом...gde si video naziv...Lucifer...u tumačenju Otkrivenja po Andreju Kasarijskom u vezi sa Isaija 14:12....

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
49.094
a ti sto nudis su varijacije u prevodjenju, svetlosnosa, luconosa, nosilac ili donoslilac svetlosti i slicno,
Ono...lučonoša...nisam nudio ja. Možda nisi primetio, to je koristio Kesarijski...

Како паде с неба, лучоношо (ο εωσφορος), звездо јутарња (Ис. 14; 12) уз обећање да ће, уништен, бити положен под ноге верних (Лк. 10; 18-19), или пак даница (лучоноша, грч. φωσφορον) споменута код блаженог Петра, која јасно блиста у срцима верних (2. Петр. 1:19). односно просветљење Христово. Лучоношама (звездама даницама)

sve je to rzlicito od sme svetlosti, kao konajnik od konja, jahac od magarca koga jase
Upravo sam ti o tome pričao u nekim prethodnim postovima. Lucifer je bio nosilac svetlosti u nekim mitologijama ali nije bio svetlost sama po sebi. A Isus je bio svetlost sama po sebi...

Jovan 8:.12...''Isus im, pak, opet reče: Ja sam videlo svetu: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati videlo života.''

2 Petrova 1:19... ''I imamo najpouzdaniju proročku reč, i dobro činite što pazite na nju, kao na videlo koje svetli u tamnom mestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašim''

Otkrivenje 2:26-28... ''I koji pobedi i održi dela moja do kraja, daću mu vlast nad neznabošcima; I pašće ih gvozdenom palicom, i oni će se razdrobiti kao sudovi lončarski; kao i ja što primih od Oca svog; I daću mu zvezdu danicu''

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
Upravo sam ti o tome pričao u nekim prethodnim postovima. Lucifer je bio nosilac svetlosti u nekim mitologijama ali nije bio svetlost sama po sebi. A Isus je bio svetlost sama po sebi...
o hvalim te Boze, na ovom momentu da se slozismo oko ovog, nema veze ko je kome pricao, ja sam ovde izneo stav i fino objasnjenje, kome treba, https://forum.krstarica.com/threads/ko-je-donosilac-svetlosti-u-starom-zavetu-a-ko-u-novom-zavetu.651693/page-8#post-38682711

A u vezi sa...истим називом означавају појмови толико супротни један другом...gde si video naziv...Lucifer...u tumačenju Otkrivenja po Andreju Kasarijskom u vezi sa Isaija 14:12....
pa odakle mu onda da tvrdi da se isti pojam aplikuje i za dobre, Krstitelj i Hristos i za zloga? to ti je isti pojam luconosa, lucifer, ali ako tvrdis da nije, izvoli objasni - imamo latinski/grcki, imamo fosforus, mozda ti treba cas iz hemije da shvatis zasto bas fosfor?

p.s. analogno, imamo hades/seol, na jednoj strani, a na drugoj pakao-peklo/ognjena gehena, pa zato i ucimo strane jezike, i istoriju, i pratimo odredjeni pojam, je l' da?

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
Ono...lučonoša...nisam nudio ja. Možda nisi primetio, to je koristio Kesarijski...
pa, dobro, jel imamo negde u nekoj hriscanskoj crkvi da se Hristos naziva LUCONOSOM, kao sto nam nudi kesarijski? - to je sustina, a problem ja licno iznosim jer je za sve krivo lazno otkrivenje; to sto navodis 2 Petrova 1:19... ''I imamo najpouzdaniju proročku reč, i dobro činite što pazite na nju, kao na videlo koje svetli u tamnom mestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašim'' - to moramo posebno da vidimo da li je kontekst teatralan kao borba na nebu, bajke ili je unutrasnji, u srcima
2. PETROVA 2,16-17
Jer vam ne objavismo silu i dolazak Gospoda našega Isusa Hrista sledujući izmišljenim bajkama, nego smo sami bili očevici veličanstva Njegova. Jer On primi od Boga Oca čast i slavu kada mu dodje ovaj glas od veličanstvene slave: Ovo je Sin moj ljubljeni, koji je po mojoj volji.

Pa bi onda analizom 2. Petrove dosli do pitanja da li je vec primiro slavu i cast, ili tek treba da primi, da li je primio od Oca, ili treba da primi od nekih staresina, koje trebaju da potvrde Njegovu dostojnost.
OTKRIVENJA 5,12...:dostojno je jagnje zaklano, da primi silu i bogatstvo i premudrost i čast i slavu i blagoslov.

Daklem, ili je primio Slavu na gori, pre nego je ''bio zaklan'', ili nije, vidi svedoka, ocevidaca koje pominje 2. Petrova, iznsd sam citirao MATEJ 17,2…, MARKO 9,3…, LUKA 9,29…

I onda, pazljivi istrazivac dolazi do zakljucka zasto ne citamo knj. otkr., jer
SABORNA POSLANICA SV.APOSTOLA JUDE 17 A vi, ljubazni, opominjite se reči koje napred kazaše apostoli Gospoda našega Isusa Hrista.
II SABORNA POSLANICA SV.APOSTOLA PETRA 3,2 Da se opominjete reči koje su napred kazali sveti proroci, i zapovesti svojih apostola od Gospoda i Spasa.

• napred pre, ranije, ispred; spoken before, foretold, predskazali (ruski: prorekli) gledajući u sadržaj Biblije ili znajući vreme nastanka novozavetnih dela, ali u svakom slučaju znajući ko su bili apostoli Gospodnji i starozavetni sveti proroci.

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
Otkrivenje 2:26-28... ''I koji pobedi i održi dela moja do kraja, daću mu vlast nad neznabošcima; I pašće ih gvozdenom palicom, i oni će se razdrobiti kao sudovi lončarski; kao i ja što primih od Oca svog; I daću mu zvezdu danicu''
Ko ovo govori, kako ti ovo tumacis, objasni mi svojim recima, Jel Hristos danica, ili ce On da da nekome danicu, i vlast nad neznaboscima da ih pase gvozdenom palicom, da cekamo onda nekog drugg, a ne Hrista? - samo stavi prst na celo.

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
Kada bi ti bilo znano, ko je lucifer bio u staroj grčkoj mitologiji pa kasnije u drevnoj rimskoj mitologiji, kada bi zapazio odnos izmedju onog latinskog lucem ferre i onog grčkog phosphorus gde je phos u značenju svetlo a phoros u značenju nositi, možda bi shvatio u čemu je suština mog kazivanja. Da te podsetim, tvrdio si ovako...
ja i dalje ne vidim, u cemu je sustina, imamo puko prevodjenje po jezicima
Lucifer ("light-bringer" in Latin) was the name of the planet Venus, though it was often personified as a male figure bearing a torch. The Greek name for this planet was variously Phosphoros (also meaning "light-bringer")

i Luconosa

sta to meni i dalje promice? sta si ti mene naucio?

zar nije jasno da nije nas ejzik ni grcki ni latinski, pa kada kazemo LUCO NOSA, da to znaci onaj koji nosi/donosi svetlosne zrake, a vec smo se slozili da razlikujemo samu svetlost od nosioca/donosioca, hvalim Boga na tom jednom razumevanju medju nama.

Ti kaza
Lucifer je bio nosilac svetlosti
a ja kazem, latinski prevod na naski je
Luconosa je bio nosilac svetlosti.
Gde ti meni nalazis gresku, nerazumevanje?

Poslednja izmena:

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
13.744
Kuku me lele da me lele kuku...Istražni, šta si to pobrkao...Ignjacije Antiohijski nije bio Savlov učenik. Ignjacije je bio učenik Apostola Jovana. I kako svega ti, napisa da je on prvi sebe prozvao hrišćaninom. Ignjacije Antiohijski je bio treći episkop Antiohijski. Prvi je bio Petar a drugi Evodije. A po tvojoj tvrdnji, proizilazi da Crkva Antiohijska, ili ti Partriaršija Antiohijska, pre Ignjacija, nije bila hrišćanska ...

A Pavle ili ti Savle kako ti voliš kazati, bejaše osnivač crkve u Antinohiji...i tako...
Ignjacije je bio ucenik Savlov, a ti misli sta hoces. Proroka Jovana nisu prihvatili, jer bi tada monoteizam krenuo u drugom smeru.

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
49.094
pa odakle mu onda da tvrdi da se isti pojam aplikuje i za dobre, Krstitelj i Hristos i za zloga? to ti je isti pojam luconosa, lucifer, ali ako tvrdis da nije, izvoli objasni - imamo latinski/grcki, imamo fosforus, mozda ti treba cas iz hemije da shvatis zasto bas fosfor?
Pitanje je bilo...

gde si video naziv...Lucifer...u tumačenju Otkrivenja po Andreju Kasarijskom u vezi sa Isaija 14:12....
a u vezi sa tvojom tvrdnjom...

ko ce da im se suprotstavi kada je vama svetitelj kesarijski koji Hrista takodje naziva luciferom?
Pogledaj ovo...

Isaija 9:2... ''Narod koji hodi u tami videće videlo veliko, i onima koji sede u zemlji gde je smrtni sen zasvetliće videlo.''

a u kontekstu sa ovim...

Jovan 12:46... ''Ja dođoh videlo na svet, da nijedan koji me veruje ne ostane u tami.''

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
49.094
2. PETROVA 2,16-17
Jer vam ne objavismo silu i dolazak Gospoda našega Isusa Hrista sledujući izmišljenim bajkama, nego smo sami bili očevici veličanstva Njegova. Jer On primi od Boga Oca čast i slavu kada mu dodje ovaj glas od veličanstvene slave: Ovo je Sin moj ljubljeni, koji je po mojoj volji.

Pa bi onda analizom 2. Petrove dosli do pitanja da li je vec primiro slavu i cast, ili tek treba da primi, da li je primio od Oca, ili treba da primi od nekih staresina, koje trebaju da potvrde Njegovu dostojnost.

OTKRIVENJA 5,12...:dostojno je jagnje zaklano, da primi silu i bogatstvo i premudrost i čast i slavu i blagoslov.

Daklem, ili je primio Slavu na gori, pre nego je ''bio zaklan'', ili nije, vidi svedoka, ocevidaca koje pominje 2. Petrova, iznsd sam citirao MATEJ 17,2…, MARKO 9,3…, LUKA 9,29…
jer

SABORNA POSLANICA SV.APOSTOLA JUDE 17 A vi, ljubazni, opominjite se reči koje napred kazaše apostoli Gospoda našega Isusa Hrista.
II SABORNA POSLANICA SV.APOSTOLA PETRA 3,2 Da se opominjete reči koje su napred kazali sveti proroci, i zapovesti svojih apostola od Gospoda i Spasa.
U vezi sa Otkrivenje 5:12 koje si postavio, pogledaj malo i ovo...

Otkrivenje 5:9...''I pevahu pesmu novu govoreći: Dostojan si da uzmeš knjigu, i da otvoriš pečate njene; jer si se zaklao, i iskupio si nas Bogu krvlju svojom od svakog kolena i jezika i naroda i plemena,''

Biće da se radi o tome da je Isus...dostojan...a ne radi se o tome da tek treba da postane dostojan i da primi slavu i čast.

A u vezi sa 2 Petrova 2:16-17 obrati pažnju na ...

Matej 17:5...''Dok on još govoraše, gle, oblak sjajan zakloni ih; i gle, glas iz oblaka govoreći: Ovo je Sin moj ljubazni, koji je po mojoj volji; Njega poslušajte.''

Nalaziš kontradiktornost izmedju 2 Petrova 2:16-17 i Otkrivenja 5:12 samo da bi predočio ovo...

I onda, pazljivi istrazivac dolazi do zakljucka zasto ne citamo knj. otkr.
I zašto li je u množini ono...ne čitamo...Ko to izuzev tebe, ne prihvata knjigu Otkrivenja...

A u vezi Judine 17 i 2 Petrova 3:2..mogao bi pogledati ovo...

Matej 17:1...'' I posle šest dana uze Isus Petra i Jakova i Jovana brata njegovog, i izvede ih na goru visoku same.''

Nije teško zapaziti da je Isus od svih učenika izdvajao Petra i braću Jakova i Jovana. I samo su njih trojica bili prisutni kada je Isus vaskrsavao Jairovu čerku. I samo je njih dan pre razapinjanja na krstu poveo u onaj Getsimanski vrt. I šta biva po tvom pisanju...da Petar sve ono što je Jovan napisao...ne priznaje...Čoveće, kako se ti spetljaš, to je samo tako...

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
49.094
Ko ovo govori, kako ti ovo tumacis, objasni mi svojim recima, Jel Hristos danica, ili ce On da da nekome danicu, i vlast nad neznaboscima da ih pase gvozdenom palicom, da cekamo onda nekog drugg, a ne Hrista? - samo stavi prst na celo.
Isus kaza ovako...

Otkrivenje 22:16... ''Ja Isus poslah anđela svog da vam ovo posvedoči u crkvama. Ja sam koren i rod Davidov, i sjajna zvezda Danica.''

Jovan 8:.12...''Isus im, pak, opet reče: Ja sam videlo svetu: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati videlo života.''

JovaN 12:46... ''Ja dođoh videlo na svet, da nijedan koji me veruje ne ostane u tami.''

A u kontekstu sa stihovima, koji ti nisu jasni...

nije teško zapaziti, da će Isus onima koji ga prihvate verom i tu veru održe, dati sebe ili metaforično...zvezdu Danicu.

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
49.094
Ti kaza
Lucifer je bio nosilac svetlosti
a ja kazem, latinski prevod na naski je
Luconosa je bio nosilac svetlosti.
Gde ti meni nalazis gresku, nerazumevanje?
A na okoln ost boldovanog, ja pak velim ovako...ako je nosilac svetlosti svetlonoša onda ide ovako...Lučonoša je bio svetlonoša...Hajde pokušaj zapaziti apsurdnost u tim igrama reči u toj verbalnoj akrobatici...

Sada pogledaj ovaj stih...

Luka 12:49... ''Ja sam došao da bacim oganj na zemlju; i kako bi mi se htelo da se već zapalio!''

Da li je oganj neka vrsta svetlosti...

I reci mi, kako ti shvataš ono Isusovo...da bacim oganj na zemlju...

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
49.094
Lucifer nema veze sa haSatan to je bio tirski kralj, znaci ljudsko bice.
Znači ovako...Hiram car tirski je bio Lucifer...Voleo bih kada bi i pojasnio ovo...

Jezekilj 28:13-14...''Bio si u Edemu, vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamant, hrisolit, onih, jaspis, safir, karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale. Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti beše na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja ognjenog.''

Kako je Hiram kao ljudsko biće bio ...heruvim...

P.S. A baš moraš ono...ha...haSatan... :bye:

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
49.094
Satana i Lucifer su dva različita lika.
Biva da je tako nekako. Za Jeronima (ako znaš ko je to bio) Lucifer nije bio Satana. Biva da je kasnije to nekako poistovećeno. A možeš li da mi pojasniš...ko je bio Satana a ko je bio Lucifer...

Da li znaš ko je bio Azazel...

Levitski 26:8-10... ''I neka Aron baci žreb za ta dva jarca, jedan žreb Gospodu a drugi žreb Azazelu. I neka Aron prinese na žrtvu jarca na kog padne žreb Gospodnji, neka ga prinese na žrtvu za greh. A jarca na kog padne žreb Azazelov neka metne živa pred Gospoda, da učini očišćenje na njemu, pa neka ga pusti u pustinju Azazelu.''

P.S. Gde si bre ti Neco Šmeco...Budi pozdravljen...

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
nije teško zapaziti, da će Isus onima koji ga prihvate verom i tu veru održe, dati sebe ili metaforično...zvezdu Danicu.
a mozda metaforicno da danicu rokne na zemlju, da nam danica bude pelen, jer ti upita i
Luka 12:49... ''Ja sam došao da bacim oganj na zemlju; i kako bi mi se htelo da se već zapalio!''

Da li je oganj neka vrsta svetlosti...

I reci mi, kako ti shvataš ono Isusovo...da bacim oganj na zemlju...
a mozda i trecinu zvezda, zasto da ne, kao
U OTKRIVENJU 8,11 A ime zvedi beše PELEN. I 1/3 voda posta PELEN, i mnogi ljudi pomreše od voda, jer postadoše GORKE. 8,12 I četvrti andjeo zatrubi, i udarena bi 1/3 sunca 1/3 meseca i 1/3 zvezda, tako da se pomrači 1/3 njihova, i da 1/3 dana ne svetli, takodje i noći.

A zar nije bolje da priznas da ne razumes umesto da se pravi ovolika steta?
1. saglasili smo se da nije isto sama svetlost i nosilac svetlosti
2. da se saglasimo i da postoje razne vrste svetlosti, nas ljudski spektar je od infracrvene do ultraljubicaste, a svetlost Bogopoznanja je nesto sasvim drugo. Slazemo se da je oganj koriscen ranije... ali zapazi mesto „gde crv njihov ne umire, i oganj se ne gasi“ (Mk. 9, 44).

AMOS (Opširnije, tj. nastavak: Amos 7,1-6)
  • 5,7-8 Koji obraćate sud u pelen i pravdu na zemlju obarate, Onoga tražite koji je stvorio zvezde kola i štape (the seven stars and Orion - semizvezdie sozvezdie bur6), i koji pretvara sen smrtni u jutro a dan u tamnu noć, koji doziva vode morske i proliva ih po zemlji, ime mu je Gospod. (nasuprot OTK. 8,10 gde zvezda pelennacilja padajući 1/3 reka i izvore voda)
    • SABORNA POSLANICA SV. APOSTOLA JUDE
    • ...zvezde lažne (lutalice) za koje se mrak tame čuva zanavek. Ali i za ove prorokova Enoh, sedmi od Adama, govoreći: Gle, ide Gospod sa hiljadama hiljada svetih svojih, da učini sud nad svima, i da pokara sve bezbožnike...
  • 6,12 Trče li [OTK. 6,2-8] konji po steni i ore li se volovima? jer vi pretvoriste sud u žuč(*), i plod od pravde u pelen.
    • JEREMIJA 23,15
    • Zato ovako veli Gospod nad vojskama o tim prorocima: evo ja ću ih nahraniti pelenom i napojiću ih žuči; jer od proroka jerusalimskih izidje oskrnvljenje po svoj zemlji.

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
Da li znaš ko je bio Azazel...

Levitski 26:8-10... ''I neka Aron baci žreb za ta dva jarca, jedan žreb Gospodu a drugi žreb Azazelu. I neka Aron prinese na žrtvu jarca na kog padne žreb Gospodnji, neka ga prinese na žrtvu za greh. A jarca na kog padne žreb Azazelov neka metne živa pred Gospoda, da učini očišćenje na njemu, pa neka ga pusti u pustinju Azazelu.''
pominje se azazel i kod enoha KAO VODJA PALIH ANDJELA
azazel vam je alfa-omega iz laznog otkrivenja, to je taj, abecedno od a do z, ili alfa do omega, nema sta da se mozga, a vidimo ovde da se vi ljudi nista ne pitaste, vec da zreb u pitanju.

bila je, dakle, potrebna helenizacija da prodje, knjiga enohova sklonjena dok ne nastupi vreme abecede

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
A na okoln ost boldovanog, ja pak velim ovako...ako je nosilac svetlosti svetlonoša onda ide ovako...Lučonoša je bio svetlonoša...Hajde pokušaj zapaziti apsurdnost u tim igrama reči u toj verbalnoj akrobatici...
za mene je apsurdno da se mi sluzimo latinskim lucifer, .... ah, da, od njih nam je doslo lazno otkr. i razne jeresi, hahah.
I zašto li je u množini ono...ne čitamo...Ko to izuzev tebe, ne prihvata knjigu Otkrivenja...
jedino na pravoslavnoj liturgiji se ne cita, sad izguglaj liturgy, pa vidi kako se kaze po raznim jezicima, i da li se igde osim kod nas ne cita, ako govorimo o Christian worship - pametnom sve jasno, i zato sam ja pravoslavan. Da se u nekoj drugoj denominaciji ne cita, a kod nas cita, jasno ti je da bih ja bio u toj gde se ne cita na svetoj liturgiji koja je merilo i zivot crkve. Jel posteno ovo moje iznosenje? Ne moze postenije.

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
Otkrivenje 5:9...''I pevahu pesmu novu govoreći: Dostojan si da uzmeš knjigu, i da otvoriš pečate njene; jer si se zaklao, i iskupio si nas Bogu krvlju svojom od svakog kolena i jezika i naroda i plemena,''

Biće da se radi o tome da je Isus...dostojan...a ne radi se o tome da tek treba da postane dostojan i da primi slavu i čast.
dostojan jer se zaklao, jel ti razumes sta pise ovde? ko pita ove o dostojnosti, i kako moze da bude dostojan JER SE ZAKLAO? Jel se Isus zaklao, i iz tog njegovog samozaklanja je proistekla njegova dostojnost da otvara neke pecate? Ajde reci da si se salio, molim te, jer ovaj sto je ovo napisao je vec OSUDJEN, glupo da vas mnoge povuce za sobom ako ne mora i ne treba.

Slavu i cast je primio ili pre ili posle ''zaklanja'', sta ce biti jerose od ta dva, pre ili posle?

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Domaćin
Poruka
4.413
.da Petar sve ono što je Jovan napisao...ne priznaje...Čoveće, kako se ti spetljaš, to je samo tako...
ko se spetljao znamo na kraju Jevandjelja koje napisa učenik koji i posvedoči da mu je Gospod Isus Hristos rekao da hoće da on ostane dok ne dodje, kada Petru reče, šta je tebi do toga (21,22-23), za razliku od Tajne Večere, kada mu je rekao da će kasnije razumeti (evo).

Ne radi se onda o priznavanju, kako ti kazes, vec adresovanju koje vi niste razumeli, pored mnostva drugih primera NERAZUMEVANJA na koje vam ukazujem, samo nastojeci da vas uputim u razumevanje.