Hrvatska ce staviti VETO na ulazak Finske u NATO pakt!

Vrlo jednostavno.
Kada oporbu sacinjavaju ovakvi likovi:

e613f67a8e4b277f8fda09d87c5ad662_view_article.jpg


ili jos bolje, ovakvi;


onda ne preostaje nista drugo nego zaokruziti HDZ i Kolindu.

Isto kao i u Srbiji, kraj oporbe koja trenutno postoji, SNS ce vladati milijun godina.
Znas onaj vic kad su Jozo i Stipe dosli iz Njemacke da posjete Zagreb
Dosli novim modelom mercedesa i parkirali na Markov trg ,kad ide policajac i kaze gospodine ne mozete tu parkirati ,unutra su svi Kolinda,Plenkovic,Milanovic,general Gotovina,Rojs i ostali A kaze njemu Jozo ma nema veze imam ja alarm :hahaha:
 
Znas onaj vic kad su Jozo i Stipe dosli iz Njemacke da posjete Zagreb
Dosli novim modelom mercedesa i parkirali na Markov trg ,kad ide policajac i kaze gospodine ne mozete tu parkirati ,unutra su svi Kolinda,Plenkovic,Milanovic,general Gotovina,Rojs i ostali A kaze njemu Jozo ma nema veze imam ja alarm :hahaha:
Ali poslusaj molim te Josipovicev glas na kraju spota, kao Pajo Patak da prica.

:rotf:

Pa tu vidis koliko su jadni i kukavni.
 
Ајде да ово видим у реалности, да председник највеће сиротиње у ЕУ и НАТО блокира улазак Финске и Шведске и то све без одобрења своје владе. Зока када се напије много воли да се курчи, али да видимо да ли ће то учинити када буде тај фамозни самит и када се буде расправљало и гласало у овој ствари.

Иначе, хрватска има такав суверенитет у спољној политици, да су мученици у оној манији набавке вакцина желели да узму и руску вакцину. Али онда је нека немачка министарка дала дискретну претњу хрватима и ови су се одмах предомислили. Чисто да илуструјем колика је снага у реалности, а не само на речима.

Milanovic ne pije. On trosi kokain. A mozda i heroin. Zato preskace kada prica. Skace ko Sergej Bubka s jedne teme na drugu.
 
Mislim da ste potcjenili Zorana.Problem Hrvata u BIH je poprilično složen i ovo je sjajna prilika da se iznese problem na sto i digne na viši nivo.On nema nadležnost da blokira bilo šta vezano za Nato ali njegova izjava ima težinu u medjunarodnim odnosima.Jako je poražavajuće za Hrvate da HDZ BiH više rezonuje SDP Hrvatske od matičnog HDZ.Postoji velika šansa da se bojkotuju izbori u BiH i situacija uopšte nije naivna.

Otvoreno / Građani Hrvatske održali lekciju političarima: Zašto se petljamo u BiH?​

06. 05. 2022. u 10:29:00F. V.



Uprkos agresivnim političkim nastupima prije svega predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, šefa hrvatske diplomatije Gordana Grlića Radmana, a povremeno i predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića, uprkos retorici koja u najmanju ruku podsjeća na devedesete i tendencijama "zavađanja naroda", sinoćnja emisija "Otvoreno" na Hrvatskoj radio-televiziji (HRT) potvrdila je da postoji mnogo građana susjedne zemlje koji dobro razumiju procese u Bosni i Hercegovinu i ne podržavaju politiku aktuelnog vodstva.

Za razliku od političara, oni dobro znaju da građani Bosne i Hercegovine nikada nisu bili neprijatelji susjedne Republike Hrvatske, te da je raspirivanje neprijateljstva prema bh. građanima u najmanju ruku kontraproduktivno i za interese obje zemlje.


Jasno, prozirno, tužno...

TW / Čović se u Zagrebu 'žalio' Plenkoviću zbog raspisivanja izbora u BiH
Tako su, suprotno većini onoga što danima u svojim uplitanjima u odnose u BiH govori vrh Hrvatska, uprkos intenzivnoj propagandi u medijima, poruke građana su nedvosmislene, prijateljske i na tragu traženja rješenja.

"Je li BiH samostalna država? Ima li svog predsjednika i svoje rukovodstvo? Zbog čega se predstavnici hrvatske vlade i predsjednik osjećaju prozvani i odgovorni miješat se u njihovu politiku? Mislim da je odgovor svima jasan, proziran i tužan. I premijer i predsjednik žele sakupiti političke bodove i privuku glasače za hrvatske izbore. Naivnom narodu, kako bude", napisala je Lidija Novak, što je emitirano sinoć u "Otvornom".

Unutarnja pitanja – svako za sebe​

Josip Cvrtila je poručio da "unutaranja pitanja treba rješavati svaka zemlja za sebe".
"Zašto trebamo mi dijeliti lekcije kakav treba biti zakon u BiH, kada imamo važnijih tema u našoj državi. Smatram da nam rat više nije potreban, a izazivanjem i provokacijama nismo daleko od rata".

"Mislim da je to unutarnje pitanje BiH u koje se Hrvatska ne treba petljati. Imamo mi posla i doma, od novog izbornog zakona, sređivanja biračkih popisa, nove karte izbornih jedinica, pitanja glasanja dijaspore itd., a ne da stalno gledamo što se događa u BiH", naveo je Ivan Plantić.


Pitanje građana​

Marko Polić smatra da treba odgoditi izbore u BiH, ali da novi Izborni zakon treba uključivati četiri, a ne tri izborne liste.

Reakcija / Grlić Radman: "Razočarani smo, mi smatramo da je CIK neustavan"
"Građani BiH, osim nacionalne liste, imaju pravo odabrati i alternativno slobodnu listu. Brojni građani nisu pripadnici konstitutivnih naroda, a žele ravnopravno biti zastupljeni u vlasti", naveo je Polić.

Goran Žderić
očito je bio kritičan prema predsjedniku Hrvatske Zoranu Milanoviću.

"Netko tko je do jučer podržavao Komšića, danas ga kritizira. Pa kako se izborni zakon može promijeniti kada samo sebi jamu kopamo", proučio je Žderić.

Iako građani susjedne Hrvatske direktno ne donose odluke njihov stav je iznimno bitan. Valjda će ga čuti i političari u Hrvatskoj, umjesto da dopuštaju da im političku glavu nosa poznati Jugosloven iz Središnjice HDZ-a BiH.


 

Otvoreno / Građani Hrvatske održali lekciju političarima: Zašto se petljamo u BiH?​

06. 05. 2022. u 10:29:00F. V.



Uprkos agresivnim političkim nastupima prije svega predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića, šefa hrvatske diplomatije Gordana Grlića Radmana, a povremeno i predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića, uprkos retorici koja u najmanju ruku podsjeća na devedesete i tendencijama "zavađanja naroda", sinoćnja emisija "Otvoreno" na Hrvatskoj radio-televiziji (HRT) potvrdila je da postoji mnogo građana susjedne zemlje koji dobro razumiju procese u Bosni i Hercegovinu i ne podržavaju politiku aktuelnog vodstva.

Za razliku od političara, oni dobro znaju da građani Bosne i Hercegovine nikada nisu bili neprijatelji susjedne Republike Hrvatske, te da je raspirivanje neprijateljstva prema bh. građanima u najmanju ruku kontraproduktivno i za interese obje zemlje.


Jasno, prozirno, tužno...

TW / Čović se u Zagrebu 'žalio' Plenkoviću zbog raspisivanja izbora u BiH
Tako su, suprotno većini onoga što danima u svojim uplitanjima u odnose u BiH govori vrh Hrvatska, uprkos intenzivnoj propagandi u medijima, poruke građana su nedvosmislene, prijateljske i na tragu traženja rješenja.

"Je li BiH samostalna država? Ima li svog predsjednika i svoje rukovodstvo? Zbog čega se predstavnici hrvatske vlade i predsjednik osjećaju prozvani i odgovorni miješat se u njihovu politiku? Mislim da je odgovor svima jasan, proziran i tužan. I premijer i predsjednik žele sakupiti političke bodove i privuku glasače za hrvatske izbore. Naivnom narodu, kako bude", napisala je Lidija Novak, što je emitirano sinoć u "Otvornom".

Unutarnja pitanja – svako za sebe​

Josip Cvrtila je poručio da "unutaranja pitanja treba rješavati svaka zemlja za sebe".
"Zašto trebamo mi dijeliti lekcije kakav treba biti zakon u BiH, kada imamo važnijih tema u našoj državi. Smatram da nam rat više nije potreban, a izazivanjem i provokacijama nismo daleko od rata".

"Mislim da je to unutarnje pitanje BiH u koje se Hrvatska ne treba petljati. Imamo mi posla i doma, od novog izbornog zakona, sređivanja biračkih popisa, nove karte izbornih jedinica, pitanja glasanja dijaspore itd., a ne da stalno gledamo što se događa u BiH", naveo je Ivan Plantić.


Pitanje građana​

Marko Polić smatra da treba odgoditi izbore u BiH, ali da novi Izborni zakon treba uključivati četiri, a ne tri izborne liste.

Reakcija / Grlić Radman: "Razočarani smo, mi smatramo da je CIK neustavan"
"Građani BiH, osim nacionalne liste, imaju pravo odabrati i alternativno slobodnu listu. Brojni građani nisu pripadnici konstitutivnih naroda, a žele ravnopravno biti zastupljeni u vlasti", naveo je Polić.

Goran Žderić
očito je bio kritičan prema predsjedniku Hrvatske Zoranu Milanoviću.

"Netko tko je do jučer podržavao Komšića, danas ga kritizira. Pa kako se izborni zakon može promijeniti kada samo sebi jamu kopamo", proučio je Žderić.

Iako građani susjedne Hrvatske direktno ne donose odluke njihov stav je iznimno bitan. Valjda će ga čuti i političari u Hrvatskoj, umjesto da dopuštaju da im političku glavu nosa poznati Jugosloven iz Središnjice HDZ-a BiH.


Davljenik se i za slamku hvata.
Poješće vas Hrvati.
(U bukvalnom smislu)
Vama srećno a njima dobar tek. :)
 
Beži Jankec, beži Jankec, cug ti bu pobegel,
cug ti bu pobegel, cug ti bu pobegel,
beži Jankec, beži Jankec, cug ti bu pobegel,
ne buš videl beli Zagreb-grad,
ne buš videl beli Zagreb-grad!

main-qimg-b32dfd5d138cfa1b04ff9b9be1fe517f-lq

Drogiraju li se naši političari? 'Bilo je tu kombinacije kokaina i alkohola, treba ih testirati!'​

- Bandić na priče nije ni trepnuo, a Milanović je dobro reagirao na priče o drogi, kažu stručnjaci s kojima smo razgovarali. 'Slavko Sakoman je iskoristio ovu priliku da i Zekanoviću i Milanoviću uputi savjet i poručio im, kada se već bave pitanjem konzumacije droga, da s pozicija koje obnašaju i zbog brige za ljudske resurse naše zemlje, pokrenu žestoku kampanju protiv dostupnosti i zlouporabe droga. - Zašto ne testiramo političare, imamo pravo znati tko se drogira, poručio je Sakoman. Pitali smo i niz drugih stručnjaka što misle o mahanju s vrećicom bijelog praha u Saboru i što bi predsjednik Milanović trebao napraviti.

https://www.vecernji.hr/vijesti/dro...e-ni-trepnuo-milanovic-dobro-reagirao-1584356
 
I onda kada se neminovno konstatuje da ste vi Bošnjakistanci stvarno najgluplji i najjadniji, vi se ljutite...

Svet se raspada, vi se bavite ustaškim grbovima... :hahaha:

Ja sam pre par godina a i u vise navrata postavljao lanac ishrane kod SFRJota
S leva na desno. Od jaceg ka slabijem

Slovenci=>Hrvati=>Albanci=>Crnogorci=>Srbi=> Bosnjaci=> Makedonci.


To se ocitava svakoga dana. Zato npr Hrvati uvek pisu parole srbe na vrbe i slicno. Pisu razne uvredljive grafite za Srbe, provociraju, lupaju ih, njihova dobra i Srbi ne smeju da odgovore.

Na drugoj strani Srbi to rade Bosnjacima a ovi ne smeju da odgovore.


Jaci taslaci slabijeg.

Tako je kako je...
 
Ako Milanović ništa ne preduzme Hrvati u BiH nestaju za desetak godina.
Ovaj soroševac Plenković izgleda planira karijeru u Briselu i prodaće narod.

Već ih je sada ispod 3oo ooo i konstantno opadaju.

Svi nestaju iz BiH jer je država propala i to je to. Iseljavaju se ljudi masovno, stoje prazne kuće svuda. Kad sam išao za Višegrad prolazim pola predela nigde dima iz odžaka.
 
Ja sam pre par godina a i u vise navrata postavljao lanac ishrane kod SFRJota
S leva na desno. Od jaceg ka slabijem

Slovenci=>Hrvati=>Albanci=>Crnogorci=>Srbi=> Bosnjaci=> Makedonci.


To se ocitava svakoga dana. Zato npr Hrvati uvek pisu parole srbe na vrbe i slicno. Pisu razne uvredljive grafite za Srbe, provociraju, lupaju ih, njihova dobra i Srbi ne smeju da odgovore.

Na drugoj strani Srbi to rade Bosnjacima a ovi ne smeju da odgovore.


Jaci taslaci slabijeg.

Tako je kako je...

Pa, zahebo si se...zato što živiš u nekoj SFRJ-ot prošlosti.

Slovenci su odavno otišli svojim putem, zabole ih za sve navedene.

Hrvati, što su jeli, jeli su. Sad su u fazi kad Srbima mogu samo da puše.

Šiptari će možda pojesti Makedonce, a možda i neće, a sa Srbima još nije završeno, pa ćemo još videti ko će koga da izede.

Crnogorci su otprilike isto završili jedenje, a i Srbi su završili sa CG.

Ostajete vi.

Vi nikoga nećete pojesti, to je sigurno, a i vas u stvari niko neće da jede, jer ste loši za stomak...međutim, vi imate tu boljku da drugima sami skačete u usta.

Pa kad vas ugrizu, bude kme, kme.
 
Pa, zahebo si se...zato što živiš u nekoj SFRJ-ot prošlosti.

Slovenci su odavno otišli svojim putem, zabole ih za sve navedene.

Hrvati, što su jeli, jeli su. Sad su u fazi kad Srbima mogu samo da puše.

Šiptari će možda pojesti Makedonce, a možda i neće, a sa Srbima još nije završeno, pa ćemo još videti ko će koga da izede.

Crnogorci su otprilike isto završili jedenje, a i Srbi su završili sa CG.

Ostajete vi.

Vi nikoga nećete pojesti, to je sigurno, a i vas u stvari niko neće da jede, jer ste loši za stomak...međutim, vi imate tu boljku da drugima sami skačete u usta.

Pa kad vas ugrizu, bude kme, kme.

Moj lanac ishrane je tacan i proveren.

Srbija moze postati balkanski hegemon ako Rus povali Ukrajinca. To je svakako moguce ali za sada ne ide u tom smeru
I naravno Srbija mora cvrsto stati uz Rusa.
 
Ja sam pre par godina a i u vise navrata postavljao lanac ishrane kod SFRJota
S leva na desno. Od jaceg ka slabijem

Slovenci=>Hrvati=>Albanci=>Crnogorci=>Srbi=> Bosnjaci=> Makedonci.


To se ocitava svakoga dana. Zato npr Hrvati uvek pisu parole srbe na vrbe i slicno. Pisu razne uvredljive grafite za Srbe, provociraju, lupaju ih, njihova dobra i Srbi ne smeju da odgovore.

Na drugoj strani Srbi to rade Bosnjacima a ovi ne smeju da odgovore.


Jaci taslaci slabijeg.

Tako je kako je...

Ti si ludi PTSP Musliman i ovde svi vide da si za neke ludare i zakljucavanje.
 
Moj lanac ishrane je tacan i proveren.

Srbija moze postati balkanski hegemon ako Rus povali Ukrajinca. To je svakako moguce ali za sada ne ide u tom smeru
I naravno Srbija mora cvrsto stati uz Rusa.

Zbilja? A čemu to?

"Balkanski hegemon"? Kome da hegemonišemo?

Vama? Crnogorcima?

Ono, koja korist za Srbiju od vas? Od hegemonisanja vas?

Ja ti kažem da ti ne razumeš, jerbo si, kao i tvoj nesretni narod, odabrao da živiš u prošlosti.
 
Dok se u Srbiju svake godine useljava 50 000 mladih i obrazovanih, i sredovečnih iskusnih zanatlija.
Oh wait, ipak ne, iseljava se.
To su sve pričam ti priču
95% njih se vrati bušnih gaća
"Veće pare" to (mož)da ali "Brze pare" to ne može
Pa se razočaraju, vrate i ćute...
Nema tamo "ludo i brzo" što peva Lepi Cane
 
Zbilja? A čemu to?

"Balkanski hegemon"? Kome da hegemonišemo?

Vama? Crnogorcima?

Ono, koja korist za Srbiju od vas? Od hegemonisanja vas?

Ja ti kažem da ti ne razumeš, jerbo si, kao i tvoj nesretni narod, odabrao da živiš u prošlosti.
A imaju i dosta stečenih refleksa
To je kao kad znaš da ti pregorela sijalica u kupatilu pa za pola sata opet udješ i pokušaš da uključiš pa se setiš naknadno...

E tako i oni ..

U Bosni se hegemonišu svaki po pripadnosti
Onda dodju u Beograd gde za time nema potrebe a oni navikli na hegemonisanje pa daj onda po geografiji

A ovde svi iz svih pitčkovaca stigli i jedva čekaju da se de-hegemonišu od onog od čega su pobegli
 

Back
Top