Hrvatska ce staviti VETO na ulazak Finske u NATO pakt!

Тихи

Zaslužan član
Poruka
137.111
Хрватска ће на самиту НАТО уложити вето на улазак Финске у Алијансу.

Хрватски председник Зоран Милановић изјавио је данас да ће на самиту НАТО ставити вето на улазак Финске у Алијансу, док не буду решена питања Хрвата у Босни и Херцеговини.

Наиме, у ФБиХ, Муслимани већ трећи пут су прегласали Хрвате и изабрали свог кандидата за представника Хрвата. Исто се очекује и у Дому народа.

Задњих неколико година појачана је дискриминација Хрвата од стране Муслимана, али и позиви Хрвата за стварање трећег ентитета под именом Херцег Босна, а могуће и њеног осамостаљивања и распада УН творевине БиХ.

https://www.republika.rs/svet/region/358017/milanovic-veto-nato

ROKAJ KOKAJ ZORANE :klap: :rotf: :klap:

Forumska NATO-guzzna ustasija - NA RESPIRATORIMA :super:

:vatromet:

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
14.031

A isprdavali su me svi odreda kada sam glasao za sisatu, tupavu Kolindu... kakva neopevana budaletina, pa to svijet nije vidio.

Jedno je svadjati se i ludovati po medijima, ali sasvim drugo tom redikulu dati politicke ovlasti da nekome stavlja veto.

:eek:

Moze li to budaletina uopce?

Tu budalu treba razvlastiti, hapsiti i deportirati u BiH, pa neka tamosnji Hrvati za njega glasaju do mile volje.

A ovamo se kao Srbi unesrecili s gospodinom predsjednikom Vucicem.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
38.197
Realno koga boli racku jel Ukrajina ili Finska u OTAN.

Mogu li ti ludaci da se rokaju medjusobno, jedni drugim politicare, bankare i biznismene, umesto sto dovode u pitanje zivote obicnog sveta u nekom nuk armagedonu.

Ratovanje treba izmeniti tako da najbogatiji bivaju mete u sukobima. Nije isto da neko rokne tamo nekog obicnog vojnika i direktora Gazproma ili ne daj Boze Microsofta.

Mislim da bi tada zavladao mir u svetu.

fobos11

Domaćin
Poruka
4.806
Ајде да ово видим у реалности, да председник највеће сиротиње у ЕУ и НАТО блокира улазак Финске и Шведске и то све без одобрења своје владе. Зока када се напије много воли да се курчи, али да видимо да ли ће то учинити када буде тај фамозни самит и када се буде расправљало и гласало у овој ствари.

Иначе, хрватска има такав суверенитет у спољној политици, да су мученици у оној манији набавке вакцина желели да узму и руску вакцину. Али онда је нека немачка министарка дала дискретну претњу хрватима и ови су се одмах предомислили. Чисто да илуструјем колика је снага у реалности, а не само на речима.

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.194
Ајде да ово видим у реалности, да председник највеће сиротиње у ЕУ и НАТО блокира улазак Финске и Шведске и то све без одобрења своје владе. Зока када се напије много воли да се курчи, али да видимо да ли ће то учинити када буде тај фамозни самит и када се буде расправљало и гласало у овој ствари.

Иначе, хрватска има такав суверенитет у спољној политици, да су мученици у оној манији набавке вакцина желели да узму и руску вакцину. Али онда је нека немачка министарка дала дискретну претњу хрватима и ови су се одмах предомислили. Чисто да илуструјем колика је снага у реалности, а не само на речима.
Što bi rekao Olaf Šolc "ti ćuti, tebe niko ništa nije pitao".

комшија

Stara legenda
Poruka
76.996
Крстина усташка екипа на апаратима @комшија
Ма јок бре Хрвату, немаш појма. Напротив, мени је ДРАГО јер су се сада сви руски спавачи, па и Милановић, сасвим разоткрили! После овога, они више неће да буду употребљиви за циљеве Кремља.

a bre Milun

Elita
Poruka
23.652

Хрватски председник Зоран Милановић изјавио је данас да ће на самиту НАТО ставити вето на улазак Финске у Алијансу, док не буду решена питања Хрвата у Босни и Херцеговини.

Наиме, у ФБиХ, Муслимани већ трећи пут су прегласали Хрвате и изабрали свог кандидата за представника Хрвата. Исто се очекује и у Дому народа.

Задњих неколико година појачана је дискриминација Хрвата од стране Муслимана, али и позиви Хрвата за стварање трећег ентитета под именом Херцег Босна, а могуће и њеног осамостаљивања и распада УН творевине БиХ.

kolko vidim, ova poruka je namenjena amerima...................davajte kufer sa 10 miliona dolara il cemo biti protiv Svedske i Finske u NATO.

Frtajler

Buduća legenda
Poruka
25.936

Tixi, novopečeni ustaša i tvoj heroj Milanović ne može staviti veto.
On nema te ingerencije, odluka je na Plenkiju.

Mej bregami

Buduća legenda
Poruka
25.965

Obožam vas iz Informera, toliko toga znate što ne znaju ni oni o kojima pričate.:lol:

Cимаргл

Aktivan član
Poruka
1.976
Ako Milanović ništa ne preduzme Hrvati u BiH nestaju za desetak godina.
Ovaj soroševac Plenković izgleda planira karijeru u Briselu i prodaće narod.
Poruka je automatski spojena:

Već ih je sada ispod 3oo ooo i konstantno opadaju.
Procentualni udeo Hrvata u BiH je manji nego Srba na KiM. Čak i Komšić, koji ih predstavlja, je veći bošnjo od bošnji.

Hrvati mogu da se oproste od bilo kakvih pretenzija van svoje kiflice, a Srbi će već da se dogovore sa muslimanima oko budućnosti / podele republike Basne.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
137.111

Milanović stao na stranu Dodika: Schmidt nije legalan, nije ga izabralo Vijeće sigurnosti​

Milanovic-zoran.jpg

Zoran Milanović (Foto: Dino Stanin/PIXSELL)

Hrvatski predsjednik Zoran Milanović ponovo je danas u svom maniru govorio o kritikama zbog njegove izjave da Hrvatski sabor treba da blokira ulazak Finske i Švedske u NATO, dok se u BiH ne sprovede izborna reforma, pa je šefa hrvatske diplomatije Gordana Grlić Radmana nazvao "rumenim seoskim đilkošem".

Nije poštedio ni premijera Andreja Plenkovića, pa ni visokog predstavnika u BiH Christiana Schmidta.
Reagujući na izjavu Milanovića o Finskoj i Švedskoj u NATO, Grlić Radman je rekao da mora da se zacrveni zbog izjave šefa hrvatske države, na šta je Milanović uzvratio.
"On je rumeni seoski đilkoš, nema on zašto da crveni. Neka se crveni zbog lopovluka u svojoj stranci. Zbog toga se crveni? Radosno hoda poljem pjesnik i citira Jesenjina, ko je rusofil, on ili ja?", pitao je Milanović.
Povodom izjave o ulasku Finske i Švedske u NATO, Milanović kaže da mu je švedska ministrica vanjskih poslova bila prijateljica.
"Znamo se sto godina. Sorry, ja sam hrvatski predsjednik. Plenković je jučer bio nejasan. Očekivao sam da kaže da je predsjednik Republike ili potpuno poludio, ili je trebalo da kaže da se slaže sa mnom. Tipična kukavica...", rekao je Milanović, nakon otkrivanja spomenika žrtvama Holokausta i ustaškog režima.
Govoreći ponovo o izbornoj reformi u BiH Milanović je poručio da "ili će Zapad natjerati (Bakira) Izetbegovića da se usvoji zakon u skladu s Dejtonom ili će visoki predstavnik za BiH, čovjek koji je nelegalno tamo došao, jer ga nije izabrao Vijeće sigurnosti - to sam napraviti".
Inače, Milanović se ovom tvrdnjom stavio na stranu Milorada Dodika i Rusije, koji tvrde da Schmidt nije legitimni visoki predstavnik jer nije dobio podršku u Vijeću sigurnosti. Schmidta je, podsjetimo, izabralo Vijeće za provedbu mira (PIC).

"Plenković je član Narodne stranke, i neka mu kaže da to sprovede. Ja ću učiniti sve da se u Hrvatskom saboru pristup u NATO-u tim državama ne realizuje", kazao je Milanović.
Napomenuo je da pritom nema ništa protiv Finske i Švedske koje žele u NATO.
"Ali čim nama treba pomoći, nema ih. Prije toga ćemo mi učiniti sve da naši vitalni interesi dođu na red. Ako ne žele ući u NATO, onda ništa", kazao je Milanović i dodao da ga je prije sedam dana zvao finski kolega kako bi lobirao.
Ističe, da sve ovo radi nerado, ali da izbora nema.
"Što zbog bezobrazluka i lopovluka političkih elita u Sarajevu, kao i drskosti međunarodnih pregovarača, moram da zaštitim ljude. Ako će me zbog toga proglasiti šovinistom - fućka mi se. Hrvatski narod je moj narod. Ovo je država u kojoj svima treba da bude dobro", naveo je šef hrvatske države, prenio je hrvatski portal Dnevnik.

Frtajler

Buduća legenda
Poruka
25.936
Milanovic Zoki pokusava spasiti Hrvate u BIH totalnog nestanka i diskriminacije koje nad njima sprovode muslimani. A ti mesto da mu das podrsku ti odmazes.
Predsjednik države ne može staviti veto.
Može samo pizdekati, i zato može biti pajac. Da ima ikakvu odgovornost, ponašao bi se daleko drugačije, kao što si mogao vidjeti dok je bio predsjednik Vlade.
Šta je sljedeće? Ne dam da uđe Finska u NATO ako Krsta ne banira Tixija? Kakve veze Hrvati u BiH imaju sa Finskom? Debilčić.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.