Хоћемо ли се икада помирити са НАТО пактом?

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.379
Француска и Њемачка су водоле жестоке борбе у првом светском рату. У другом су их Њемци прегазили као плитак поток.

Ако идемо даље кроз повијест, видећемо пуно фајта између Француске и Њемачке.

Па, ипак, Французи и Њемци су се договорили и данас Еуропску унију воде управо ове двије нације.

Иако су стално ратовали, врло брзо после другог свијетског рата су се ове двије земље закопале ратне сјекире, помириле.

Можемо ли се и ми помирити са нашим крвним непријатељима и злотворима?

Можемо ли радити, сурађивати или ћемо бити бијесни све док не клекну испред нас и почну понизно да моле за опрост?
 
Не можеш поредити "џентлменске" ратове (релативно) Француске и Њемачке са балканским ратовима гдје си имао геноциде, етничка чишћења, силовања, клања и логоре попут једног Јасеновца гдје су чак и нацисти били шокирани злочинима. Типа кад узмеш један од најгорих нацистичких злочина у Француској је био масакр у Орадур сур Глану гдје је побијено 800 људи што је страшно али на Балкану си имао хиљаду таквих Орадур сур Гланова. Зато је помирење знатно теже.
 
Не можеш поредити "џентлменске" ратове (релативно) Француске и Њемачке са балканским ратовима гдје си имао геноциде, етничка чишћења, силовања, клања и логоре попут једног Јасеновца гдје су чак и нацисти били шокирани злочинима. Типа кад узмеш један од најгорих нацистичких злочина у Француској је био масакр у Орадур сур Глану гдје је побијено 800 људи што је страшно али на Балкану си имао хиљаду таквих Орадур сур Гланова. Зато је помирење знатно теже.

Ја нијесам у горњем тексту помињао све могуће србске непријатеље, попут крвника Крвата,

већ НАТО пакт.

Од агресије је прошло четврт вијека.
 
Ја нијесам у горњем тексту помињао све могуће србске непријатеље, попут крвника Крвата,

већ НАТО пакт.

Од агресије је прошло четврт вијека.
Па НАТО пакт је радио за интересе управо околних народа. Наравно не из љубави према њима али ипак се тако потрефило.
 
Па НАТО пакт је радио за интересе управо околних народа. Наравно не из љубави према њима али ипак се тако потрефило.

Да ли то значи да се нећемо измирити са земљама НАТО пакта док нам се НАТО не извини за Јасеновац?
 
1711350459626.png
 
Да ли то значи да се нећемо измирити са земљама НАТО пакта док нам се НАТО не извини за Јасеновац?
Нећемо се измирити докле год је Косово окупирано.
 
Patko to nema veze s Jasenovcem. Nato pakt je udruga koja brani interese mafije koja vlada zapadom.

Мафија која влада Србијом је праведна мафија која се бори против зле мафије која влада западом
 
Зар стране трупе нису дошле одлуком бр. 1244 Совјета сигурности?
Стране трупе су дошле НАТО бомбардовањем. Та резолуција је изнуђена као посљедица бомбардовања.
 
Француска и Њемачка су водоле жестоке борбе у првом светском рату. У другом су их Њемци прегазили као плитак поток.

Ако идемо даље кроз повијест, видећемо пуно фајта између Француске и Њемачке.

Па, ипак, Французи и Њемци су се договорили и данас Еуропску унију воде управо ове двије нације.

Иако су стално ратовали, врло брзо после другог свијетског рата су се ове двије земље закопале ратне сјекире, помириле.

Можемо ли се и ми помирити са нашим крвним непријатељима и злотворима?

Можемо ли радити, сурађивати или ћемо бити бијесни све док не клекну испред нас и почну понизно да моле за опрост?
Šta je NATO patka? Možda si pogriješio u naslovu... :deda2:
 
Француска и Њемачка су водоле жестоке борбе у првом светском рату. У другом су их Њемци прегазили као плитак поток.

Ако идемо даље кроз повијест, видећемо пуно фајта између Француске и Њемачке.

Па, ипак, Французи и Њемци су се договорили и данас Еуропску унију воде управо ове двије нације.

Иако су стално ратовали, врло брзо после другог свијетског рата су се ове двије земље закопале ратне сјекире, помириле.

Можемо ли се и ми помирити са нашим крвним непријатељима и злотворима?

Можемо ли радити, сурађивати или ћемо бити бијесни све док не клекну испред нас и почну понизно да моле за опрост?
Мислим да нам то тренутно није проблем број 1 већ питање зашто НАТО и даље ради против интереса Срба.
Наведи ми конкретно један потез НАТО алијансе у корист Срба у задњих 30 плус година?Нема.
А нисмо у некаквом војном савезу супротног табора већ напротив гледали смо своја посла.

Дакле право питање је зашто нисмо предухитрили друге народе Балкана па ушли у Нато почетком 90-их?
Мжда би остварили неке наше интересе на уштруб других.Можда не можда да.Не знамо.
Међутим историја се не може вратити, право је питање зашто се један војни савез понаша агресивно према државама које нису у њему.
Зар то није нацистичко-фашистичка шема?Главни разлог тренутних сукоба у свијету је углавном НАТО прича-продужена рука стратешких интереса САД.Све што гледамо данас од сукоба и потенцијалних сукоба (Кина-САД) , мање више је повезано са НАТО причом плус израелско-палестинска борба за свој простор.
 
Poslednja izmena:
Мафија која влада Србијом је праведна мафија која се бори против зле мафије која влада западом
lokalnu mafiju je postavila globalna mafija čija je vojska NATO...ne vidim da se lokalna mafija bori sa globalnom na bilo koji način osim da malo zamaže oči domaćoj publici povremeno glumeći patriotizam
 
Мислим да нам то тренутно није проблем број 1 већ питање зашто НАТО и даље ради против интереса Срба.
Наведи ми конкрентно један потез НАТО алијансе у корист Срба у задњих 30 плус година?Нема.
А нисмо у некаквом војном савезу супротног табора већ напротив гледали смо своја посла.

Дакле право питање је зашто нисмо предухитрили друге народе Балкана па ушли у Нато почетком 90-их?
Мжда би остварили неке наше интересе на уштруб других.Можда не можда да.Не знамо.
Међутим историја се не може вратити, право је питање зашто се један војни савез понаша агресивно према државама које нису у њему.
Зар то није нацистичко-фашистичка шема?Главни разлог тренутних сукоба у свијету је углавном НАТО прича-продужена рука стратешких интереса САД.Све што гледамо данас од сукоба и потенцијалних сукоба (Кина-САД) , мање више је повезано са НАТО причом плус израелско-палестинска борба за свој простор.
vi ljudi uopšte ne shvatate..ne biraju male zemlje velike zemlje za saveznike nego veliki zemlje biranju u svakom regionu koga će da uzmu za saveznike u skladu sa svojim interesima....Amerima pa i Rusiji najbitnije je da kontrolišu mora...naravno da su podržali zemlje sa morskom obalom protiv nas...Šiptare, Hrvate...podsticali su i Crnogorce da se otcepe da bi udaljili nas koje smatraju za male Ruse što dalje od mora...šta misliš zašto su Srbi proterani iz Dalmacije i zapadne Bosne nego da se udalje od mora....neće ni Rusija da nas voli više...i oni su podržali svojevremeno otcepljenje Crne Gore i probali da je promovišu u saveznika i odlikovali su Tuđmana i Mesića svojevremeno...nema prijateljstva u geopolitici samo interesi...šta misliš zašto su Rumunija i Bugarska ugurane u NATO i EU? zato što kontrolišu značajnu morsku obalu..
 
vi ljudi uopšte ne shvatate..ne biraju male zemlje velike zemlje za saveznike nego veliki zemlje biranju u svakom regionu koga će da uzmu za saveznike u skladu sa svojim interesima....Amerima pa i Rusiji najbitnije je da kontrolišu mora...naravno da su podržali zemlje sa morskom obalom protiv nas...Šiptare, Hrvate...podsticali su i Crnogorce da se otcepe da bi udaljili nas koje smatraju za male Ruse što dalje od mora...šta misliš zašto su Srbi proterani iz Dalmacije i zapadne Bosne nego da se udalje od mora....neće ni Rusija da nas voli više...i oni su podržali svojevremeno otcepljenje Crne Gore i probali da je promovišu u saveznika i odlikovali su Tuđmana i Mesića svojevremeno...nema prijateljstva u geopolitici samo interesi...

А кад бирају савезнике, да ли бирају на основу понуде?

Нпр. пар малих земаља им се понуди, а велики у том мору понуда одаберу најбољу понуду?
 
А кад бирају савезнике, да ли бирају на основу понуде?

Нпр. пар малих земаља им се понуди, а велики у том мору понуда одаберу најбољу понуду?
Milošević se nudio da uđe u NATO pakt....nisu hteli jer im se nije uklapalo u planove....kad završe sa čerupanjem Srbije pozvaće nas da im se pridružimo ali će u NATO paktu naš interes da bude uvek mnogo manje važan od hrvatskog, šiptarskog, bugarskog, rumunskog, crnogorskog....kao što je u vreme krize na Kipru Turska bila važnija NATO paktu od Grčke jer je veća, ima veću obalu, više stanovnika, fizički bliža Rusiji i spremnija da ratuje sa Rusima...
 
Pa možda i nisi pogriješio, mudar si ti.
Elem, NATO kao neka organizacija koja o nečemu odlučuje ili se nešto pita ili nešto konkretno radi ili vodi neku svoju samostalnu politiku - ne postoji.
To je instrument u rukama dvije zapadne sile koji se koristi tamo gdje one procjene da im donosi korist i zaradu.
Mi smo za njih skoro pa nebitni. Mogli su a i danas mogu da nas izbrišu sa lica Zemlje. Mi jesmo hrabar i dobar narod ali nismo nepametni toliko da mislimo da oni uopšte i razmišljaju o nama. Kada pišem "oni" mislim na one koji upravljaju tom vojnom organizacijom.
 
Mislim da bi pomirenje sa Nato lose uticalo na cvrstinu nase vlasti, nasi vladari i sluzba bi izgubili poluge vladanja prostim narodom... Gubljenje neprijatelja bi uzdrmalo nas bolesni sistem i vlast bismo birali jedino na osnovu ekonomije, sto bi za vlast bilo pogubno i ona to nikada nece dozvoliti...

Ако је истина то што кажеш, зашто је наша власт на годишњицу почетка агресије на СРЈ довела осуђеног ратног злочинца Герхарда Шредера на СНС партијски митинг?

Gerhard_%C5%A0reder_560x940
 

Back
Top