Хрвати се дрогирају у Србији

5658.jpg


Будући да су наркотици преко границе знатно јефтинији, зависници организовано у групама од четири-пет њих иду у Србију и Црну Гору како би се тамо дрогирали


Наркомани из Хрватске све чешће своје викенде проводе у Србији и Црној Гори где, по знатно нижим ценама, набављају све врсте својих омиљених опијата. Како би смањили ризик да буду откривени, зависници за своје набавке користе рент а кар возила и на пут воде децу.
-Знамо да су сви наркотици знатно јефтинији у Србији где је тржиште засићеније и разноврсније. То је и главни разлог зашто се хрватски наркомани одлучују да дрогу купују у иностранству. Метод рада је такав да њих десетак удружи сав новац и изнајме аутомобил из неке рент а кар агенције, јер им се то возило, и ако се у њему открије дрога, неможе одузети. Како би на царини испали што је могуће мање сумњиви, наркомани путују као породица, а често се дешава и да са собом поведу сасвим малу децу, прича наш, добро обавештен извор.
Још једна од предности ''увоза'' опијата, јесу и мање казне у случају откривања.
-Прописане казне за трговину наркотицима су знатно веће у Хрватској него ли у Србији. Ако хрватски држављанин и буде ухапшен, он ће неко време провести у притвору, након чега ће бити изручен Хрватској, где му се вероватно неће ни судити. У случају да добије забрану поновног уласка у Србију, тај проблем веома лако решавају на тај начин што ће путовати неко други из заинтересоване групе.
Марихуану, хероин и кокаин Хрвати у Србији набављају преко добро разрађених канала из Албаније, а у Црну Гору их доносе Албанци углавном преко Скадарског језера. Марихуана се преноси у џаковима, у паковањима од по килогарам, а остале дроге, само у мањим колицинама. ЛСД се углавном набавља из Србије где је распрострањен, а због специфицног паковања лако га је пренети.

http://www.pravda.co.yu/hronika/5391/khrvati-se-drogirau-u-srbii



Зашто наша власт не интервенише и не спречи овај вид финансирања шиптара у Србији?:evil:
Уједно би могли да поправе односе са светим оцем Папом и спрече наше наркомане из пограничних крајева да се успут баве и криминалом..

Zašto bi sprečavala? To je vrlo unosan biznis... Ne bi me čudilo da vlast učestvuje u tome.
Uostalom, tu se ne finansiraju samo Šiptari, nego i naši. Niko neće da proda gudru po nabavnoj ceni...:whistling:
 
Sloba je napravio privrednu granu od gudre. Uvezao je i obezbedio infrastrukturu, ljudstvo, resurse i izvore. Malo li je? Ja sam viđau drogu i ranije u Srbiji, ali to je bio 1% od onog što je postalo za vreme Slobe. J6g, kako god da okreneš, Sloba jeste zaslužan za mnogostruki porast narkomanije u Srbiji. A i šire u regionu.
Ma ja bi ipak rekla da je Kostunica kriv:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Текст из "Правде" је таква бесмислица, да то просто боли. Толико глупости и полуинформација може да се појави само у том листу. Посебно је ступидна прича о имплантима који се уграђују у зависника. Ја имам један, па сам веома меродаван да кажем да је текст (наравно и новинар) пресмешан.
 

Back
Top