Хрвати оптужили Србе за геноцид у Другом светском рату, реаговало Више јавно тужилаштво у Београду (видео)

Врло лако, али мора да се гађа прецизно и да се остане доследан и непоколебљив.

Зашто је расправа беспотребна и бесмислена?

Ти никада нећеш натерати или убедити супротну страну, невезано да ли се ради о Хрватима или неком другом народу, да је та страна начинила грешку. Грешку и своју кривицу нико никада неће признати, иако је можда свестан тога. Зашто? Зато што то није у његовом интересу. Зашто би ико рекао "крив сам, ви говорите истину"? Нема разлога.

Друго, ако кренеш у расправу, искусни учесници који су овде присутни, у одређеном тренутку ће да окрену ток расправе и кренуће у контранапад, где ћеш ти да се правдаш за нешто са чим немаш везе или за нешто за шта не мораш да се правдаш. Свака расправа на ову тему се на крају тако заврши или крене у том правцу - почиње правдање и објашњавање.

Ја то себи нисам дозволио и нити ћу.
 
Врло лако, али мора да се гађа прецизно и да се остане доследан и непоколебљив.

Зашто је расправа беспотребна и бесмислена?

Ти никада нећеш натерати или убедити супротну страну, невезано да ли се ради о Хрватима или неком другом народу, да је та страна начинила грешку. Грешку и своју кривицу нико никада неће признати, иако је можда свестан тога. Зашто? Зато што то није у његовом интересу. Зашто би ико рекао "крив сам, ви говорите истину"? Нема разлога.

Друго, ако кренеш у расправу, искусни учесници који су овде присутни, у одређеном тренутку ће да окрену ток расправе и кренуће у контранапад, где ћеш ти да се правдаш за нешто са чим немаш везе или за нешто за шта не мораш да се правдаш. Свака расправа на ову тему се на крају тако заврши или крене у том правцу - почиње правдање и објашњавање.

Ја то себи нисам дозволио и нити ћу.
Svodi se na ćutanje na njihove laži.
 
Nije mi cilj da “izlazim na kraj” nego da sprečim da se na forumu čuje samo suprotna strana.

Što puta ponovljena laž…
Циљ сваке расправе је да се изађе на крај и да се у истој победи.

Са троловима и плаћеним ботовима не можеш никада изађи на крај, јер су они тренирани и обучени да изађу на крај са тобом. Постоји неколико техника којима то постижу, а већину њих овде активно примењују.

Њих треба да реши модератор, а са њима нема расправе на ове теме.
 
Svodi se na ćutanje na njihove laži.
Не. Постоје други методи којим то може да се спречи без уласка у икакву расправу. Твоја грешка овде је што си покренуо тему. Ја сам већ на више места рекао да се не покрећу теме, јер је то оно на шта муве иду.

Лепо сам питао људе шта могу да очекују када поставе питање "да ли је Србија ослобађала или освајала територије у Првом светском рату и након окончања истог". Немаш ти ту шта да питаш, јер се зна какав ће одговор да добијеш и куда то води.
 
Па нешто не верујем да Хрвати и потурице могу доживети свој "Јасеновац и НДХ". Бог је бескрајна милост и љубав. ОН и у казни зна за те категорије. Дакле.....они никад неће патити као Срби.
 
hrvati ne bi mogli da ubiju milion srba da nije bilo nemaca ...
очигледно је да немаш ни најмању представу како се то све догодило

не није одједном, није преко ноћи, није да нико не зна зашто, увијек су њемци криви итд.
 
очигледно је да немаш ни најмању представу како се то све догодило

не није одједном, није преко ноћи, није да нико не зна зашто, увијек су њемци криви итд.
Немци су само дошли на спремљену ситуацију 1918-1939. и затекли Хрвате са ножем у руци и Србе са главом на пању. Њихова кривица је у томе што нису спречили Хрвате а не што су их индоктринирали, наоружали, обучавали и давали логистику. А зашто би их и спречавали кад су у Србима имали противнике у устанку. Немац ко Немац......поступа прагматично а не хришћански.
 
Немци су само дошли на спремљену ситуацију 1918-1939. и затекли Хрвате са ножем у руци и Србе са главом на пању. Њихова кривица је у томе што нису спречили Хрвате а не што су их индоктринирали, наоружали, обучавали и давали логистику. А зашто би их и спречавали кад су у Србима имали противнике у устанку. Немац ко Немац......поступа прагматично а не хришћански.
знаш како кажу "ако оћеш да знаш какав је ко дај му власт у руке"
е то се десило са Хрватима
за све он шта су они Србима набијали на нос 20 година (с пуним правом) они сами си се показали 100 пута горим а шта има горе него испасти нечовјек, изгубити људско у себи

Њемци су криви што нијесу спријечили
а они нијесу Хрватима рекли ни ајде ни немој него су им оставили да они буду власт
 

Хрвати оптужили Србе за геноцид у Другом светском рату, реаговало Више јавно тужилаштво у Београду​


Више јавно тужилаштво у Београду формирало је предмет због кривичног дела Изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости из члана 317. Кривичног законика​


Pogledajte prilog 1542098
Усташки злочини у Јасеновцу

Поводом снимка са скупа у Хрватском државном архиву у Загребу на којем је представљена књига "Хомогена Србија 1941." аутора Стјепана Лозе, а који је објављен на друштвеним мрежама, Више јавно тужилаштво у Београду формирало је предмет због кривичног дела Изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости из члана 317. Кривичног законика.

На сминку се могу чути изјаве аутора и других учесника скупа, у којима се заменом теза и извртањем историјских чињеница Срби лажно оптужују за геноцид над Хрватима током Другог светског рата и касније.

На снимку се такође види како Лозо тврди да његова књига наводно необориво доказује да су Срби формирали идеологију геноцида над Хрватима и да су га у знатној мери током Другог светског рата и након њега спроводили, док су истовремено, како он тврди, "оклеветали Хрвате за злочине које никад нису починили".

Више јавно тужилаштво у Београду ће предузети све мере и радње из своје надлежности како би утврдило све спорне чињенице и постојање елемената кривичног дела.

https://www.politika.rs/scc/clanak/...govalo-Vise-javno-tuzilastvo-u-Beogradu-video

Stjepan Lozo nastavlja sa svojim prizemnim uvredama i govorom mržnje, sada se još dosetio i da optuži Srbe za genocid nad Hrvatima tokom Drugog svetskog rata! U Hrvatskoj se po običaju ne reaguje na njegov agresivni primitivizam, umesto zakonskih sankcija ili možda i psihijatrijskog lečenja na raspolaganje su mu stavljene i prostorije Hrvatskog državnog arhiva.
....................po naredjenju vasingtona.
 
знаш како кажу "ако оћеш да знаш какав је ко дај му власт у руке"
е то се десило са Хрватима
за све он шта су они Србима набијали на нос 20 година (с пуним правом) они сами си се показали 100 пута горим а шта има горе него испасти нечовјек, изгубити људско у себи

Њемци су криви што нијесу спријечили
а они нијесу Хрватима рекли ни ајде ни немој него су им оставили да они буду власт
Мало ми је ово нејасно што си написао. На шта конкретно мислиш када кажеш да су нам "набијали на нос са пуним правом" ?
 
Kako se osećate to što seoski zločin u bosanskoj pripizdini ima mnogo više pozornosti nego pokolj ujki u Blajburgu?
Nikoga nije briga za pokolj ustaša i četnika na Bleiburgu. :kafa: Postoji samo revolt zbog neselektivnog ubijanja, jer je među stradalima bilo mnogo žena, staraca, djece i domobrana koji nisu počinili ratne zločine.
 
кажеш пласирана ?

дакле она није истинита ?

видиш, истинита је. за мене ни најмање чудна као и за огорман број срба у србији. сада испада да су срби заправо починили геноцид над хрватима ?

па хрватско сра.ње нема границе.

хрвати немају образа колко ни гуица.
Nebitna. Vučić samo izmješta fokus zanimanja javnosti kako građani Srbije ne bi primjetili da je Kosovo odavno već država koja se neće vratiti Srbiji i da smetnu s uma genocid kojeg su srpski vojnici, po zapovijedi generala i političara koji trunu u zatvorima širom Europe, počinili u Srebrenici. Klasična diverzija. :kafa:
 

Back
Top