Hladni ljudi

Internet ubija empatiju.

Previše je negativnih, grubih i osuđivačkih komentara, pametovanje na sve strane (kako treba i ne treba živeti), svako smatra da ima prava na svoje mišljenje (čak iako o nekoj temi realno ništa ne zna ili ne barata dovoljnim informacijama), o narcizmu da i ne govorimo... Atmosfera na većini društvenih mreža nije ugodna i da bi osoba opstala u takvoj sredini i sama mora da ogrubi, da razvije "deblju kožu", da postane neosetljiva. To se neizbežno preliva u realni svet, pogotovo danas kada ljudi sve više razvijaju ovisnost od telefona i društvenih mreža.

Negativna posledica preteranog korišćenja interneta je i rasipanje pažnje. Mozak postaje preopterećen gomilom beskorisnih informacija, gubi koncentraciju i to ljude čini nervoznim i mrzovoljnim. Zadovoljstvo koje je ljudima nekada donosio kontakt uživo zamenjeno je virtuelnim svetom u kome su "kontakti" uvek dostupni.
Tako nešto da ...nekako kao ljudi smo postali prebrzi
 
hladno nije isto što i bezvoljno, a ni to nije isto što tražiti mane
hladno spolja ne mora značiti hladno iznutra. Možda ima introvertne emocije.
Bezvoljnost je nešto sasvim drugo, ne znam... ne srećem takve ljude
oni koji traže mane su džangrizavi, e to već ne mogu da podnesem i prekidam takve odnose
generalno mi smeta kada se ljudi stalno nešto žale i smeta im i kritikuju
Moj bivši je svako jutro imao po koju da mi kaže i to je bio glavni razlog da ne živim više sa njim... zamisliti život u kojem svaki dan imaš nekog ko će da te pita "zašto dete plače" ili zašto nije ovo ovako ili onako... ne, hvala lepo. To je jedna ružna osobina koju najverovatnije nose od kuće. Tu nema popravke.
A da , vaš bivši očito ne razumije šire slike života
 
Ako ne zele komunicirati, mozda i nisu vredni (tvoje) paznje.

Mislila sam da pisemo ovde na temi o neisfoliranim osobama, a ako je neko isfoliran, to je druga tema i nije u pitanju hladna osoba nego samoprecenjeni snob.
Kako mislite isfoliran?


Ja recimo ne razumijem zašto neki toliko malo ulažu truda u životu?


Na nekim društvenim mrežama sam se, i još se nekad, dopisujem s nekima koji se jako rijetko otvore, dok sam ja uglavnom na internetu vrlo komunikativan, q uzivo srednje, ja sam prije bio povučen, a u novije doba baš srednje
 
Kako mislite isfoliran?


Ja recimo ne razumijem zašto neki toliko malo ulažu truda u životu?


Na nekim društvenim mrežama sam se, i još se nekad, dopisujem s nekima koji se jako rijetko otvore, dok sam ja uglavnom na internetu vrlo komunikativan, q uzivo srednje, ja sam prije bio povučen, a u novije doba baš srednje
Ne zam sta da Vam kazem, zaista...
 

Back
Top