Hemoroidi

Nema tu sta da se "voli". Lek sluzi da LECI. Lek LECI. Caj nije LEK. Tacka.

Ne znas farmakologiju, pa tako pricas, inace ne bi.

Lepa slika:

14681882_1405323946162713_6614764969396645041_n.jpg
 
Postovani,
Vec duze vreme imam probleme sa hemoroidima.Procitao sam prilicno dosta clanaka o tome,medjutim,ne mogu naci adekvatno resenje...Probao sam lekove,neke meleme,cajeve..,ali uvek se vraca ista stvar.Ukazala mi se prilika da saznam za staroplaninske meleme.Neki tvrde da je to spas i na prirodnoj je osnovi.Voleo bi da mi kazete neka svoja iskustva...Hvala.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako IZleciti? Hirurgija samo bato moj. Nema tu "izlecenja" drugacijeg, osim da odrzavas patolosko stanje koje ti nece praviti puno problema i sa kojim ce da se stopis, kao recimo sa velikim ladezom na licu koji niko ne sme da pipne. Smeta, ali zivis sa tim....

I zavisi koji stepen hemoroidalne bolesti imas - I, II, III ili IV, kao i da li krvaris i ako krvaris, da li cesto i obilno, da li se razvio anemijski sindrom i slicno...
 
Postovani,
Vec duze vreme imam probleme sa hemoroidima.Procitao sam prilicno dosta clanaka o tome,medjutim,ne mogu naci adekvatno resenje...Probao sam lekove,neke meleme,cajeve..,ali uvek se vraca ista stvar.Ukazala mi se prilika da saznam za staroplaninske meleme.Neki tvrde da je to spas i na prirodnoj je osnovi.Voleo bi da mi kazete neka svoja iskustva...Hvala.
Pa citaj sta su ljudi ovde pisali, ima nekoliko stotina strana.
I batali te meleme sa Stare planine:D
 
Veliku nuzdu bi trebalo vrsiti cuceci a ne pod uglom od 90 stepeni, kako bi se sprecilo zapinjanje. To je jedna stvar, takodje treba regulisati ishranu i spreciti pojavu zatvora. Ako vec ne jedete vlakna, dnevno bar par vocki da smeksa stolicu
 
Veliku nuzdu bi trebalo vrsiti cuceci a ne pod uglom od 90 stepeni, kako bi se sprecilo zapinjanje. To je jedna stvar, takodje treba regulisati ishranu i spreciti pojavu zatvora. Ako vec ne jedete vlakna, dnevno bar par vocki da smeksa stolicu

To vec jeste tacno. Milioni godina evolucije su ucinili svoje. Pogledajmo samo kako psi vrse nuzdu dok ih setamo. Cuce, a nema wc solje i 90 stepeni. Da to rade i oni bi imali hemoroidalne bolesti u % kao i mi, ako imaju genetskog osnova (los venozni sistem).
 
Optužiti WC šolju za hemoroide je besmislica, koju plasiraju radi postizanja efekta dimne zavese.

Kao prvo, nemamo svi mi koji sedimo na WC šolji, probleme sa hemoroidima. Neko ih ima, neko ih nema ?

Problem hemoroida je direktno vezan za hemiju koju svakodnevno unosimo u organizam. Neko više, neko manje, neko se trudi da je ne unosi uopšte.

SIntetički aditivi koji se nalaze u industrijski pripremljenoj hrani, osnovni su krivci nastanka hemoroida. Ali, niko se i ne trudi da istražuje na ovom polju.

Zašto ?
Zato što su danas aditivi sveprisutni u svakom frižideru. Ima ih u gotovo svim namirnicama, suplementima, lekovima, počev od običnog hleba pa na dalje.

Ko će da se bakće istraživanjima, i da se zamera moćnim industrijskim magnatima ?

Hemoroidi su kolateralna šteta razvoja i visokog standarda rođaci , morate to prihvatiti, nema vam druge.
 
Na jednoj tački anusa često mi se javlja svrab već možda par godina i prošle nedelje je to mesto nateklo, postalo pufnasto. Nije bilo tvrdo na dodir i bilo je osetljivo, tj blago bolno na dodir. Otok nije bio mnogo velik. Istovremeno mi se potreba za odlaskom u wc javlja stalno, tj po obavljenom "poslu" čini mi se kao da nije završeno. Tako bude pola sata, pa se normalizuje do sledeće nužde. Ovo je trajalo par dana i nakon toga sam u wc šolji primetio kap krvi. Dakle, baš na šolji, ne na izmetu. Krv je bila svetle boje. Jedini slučaj krvarenja pre ovog sam imao prošlog leta posle slične epizode.

Situacija je sada skoro potpuno u redu. Osetim povremen svrab i to oteklo mesto je još donekle otečeno, mada kao da se izduvalo nekako. Skroz je meko.

Inače sam potpuno zdrav, u 30im godinama, nikad nisam bio debeo. Jedino što najveći deo dana presedim zbog posla...

Da li vam ovo zvuči kao spoljni hemoroid?
 
Evo i ja da iznesem svoje probleme :). Naime pre 2 meseca sam osetio peckanje u predelu anusa i posle nuzde je bilo tragovi krvi na papiru. Otisao sam odmah kod gastroentrologa i rekao mi je da nemam spoljne Hemoroide vec da su mozda unutrasnji i da mi je da mazem Faktu mast i cepice. To mi je pomoglo da smanjim bol ali sam osecao svrab posle odlaska u wc i to ne odmah vec mozda posle 1h, 2, 3h i dok se ne obrisem ne prestaje, kad se obrisem na papiru imam tragove stolice, kao da posle odlaska u wc meni procuri malo i pocinje svrab. Otisao sam opet kod lekara i zakazao kolonoskopiju zbog sebe i sigurnosti. Hvala bogu nije nista ozbiljno, nisam imao ni polipe niti bilo sta vec mi je lekar rekao da imam unutrasnje hemoroide dao mi je savet u vidu ishrane, da ne jedem ljuto mada nikad nisam ni jeo, gazirano, masno i ako imam i dalje problem da se javim hirurgu da mi podveze te hemoroide.Ja sad osecam samo svrab posle nuzde, da li da idem kod hirurga ili?
 
Operisala sam ih pre dva meseca THD metodom i ponovo se rodila.Kad samo pomislim na one masti,melema,bolove,krvarenje,život koji je bio podredjen samo tome da mi se ne upale hemoroidi,samo se pitam zašto ovo nisam ranije uradila!?
 
Nadam se da je tema jos aktiva, imam problem, juce mi u vrlo kratkom vremenu naraslo nesto odmah pored cmara, sada je kao pola oraha otprilike, i cini mi se da ne raste dalje, na dodir je mekano, kao je puno neke tecnosti, imao sam normalnu nuzdu dosad, danas sam jednom isao u wc, imao sam dijareju, bas vodenu, s vremena na vrijeme boli, zavisi u kojem sam polozaju, recimo dok sam na wc solji najgore je, jer se kao rastegne i sve mislim da ce pući dok sjedim tako.Nisam siguran da li je hemoroid ili nesto drugo, a posto sam danas zakasnio kod doktora a ide vikend pisem ovdje, da bar saznam sta je jer me malo brine sve ovo.
 
Nadam se da je tema jos aktiva, imam problem, juce mi u vrlo kratkom vremenu naraslo nesto odmah pored cmara, sada je kao pola oraha otprilike, i cini mi se da ne raste dalje, na dodir je mekano, kao je puno neke tecnosti, imao sam normalnu nuzdu dosad, danas sam jednom isao u wc, imao sam dijareju, bas vodenu, s vremena na vrijeme boli, zavisi u kojem sam polozaju, recimo dok sam na wc solji najgore je, jer se kao rastegne i sve mislim da ce pući dok sjedim tako.Nisam siguran da li je hemoroid ili nesto drugo, a posto sam danas zakasnio kod doktora a ide vikend pisem ovdje, da bar saznam sta je jer me malo brine sve ovo.

Najverovatnije je hemoroid koji je uspeo da izadje napolje, ne znam sta bi drugo moglo da bude, ne verujem da je analna visura ili tako nesto oko samog cmara.

Po opisu si, po meni, najverovatnije opisao hemoroid. Mada ono, "pola oraha", :eek: malo mi to nesto preveliko.

Nece ti uglavnom nista biti za vikend. Pametno sto si se odlucio odmah da lekar pogleda strucno.

A ti do tada izbegavaj dugotrajno sedenje, jedenje masne zacinjene hrane, posle velike nuzde se zaperi a ne brisi se toalet papirom i nemoj se natezati dok si na wc solji.

Nemoj dizati nista tesko, niti naprezati trbusne misice jer sve to utice negativno na hemoroidalnu bolest i uopste stanje hemoroida.

Preporucio bih ti i suplement Flebodija, kupuje se u apoteci, puno ljudi govori da im pomaze ta tableta, a vidim i lekari prepisuju pacijentima sa problemima. Kada ides kod svog lekara pitaj ga o tome, pa ako ti i on da zeleno svetlo - kupi.
 
Evo ako si voljan pogledaj sliku...xxxxxxx pa mozda pomogne.
Jucer ujutru me jako boljelo, cak sam se i probudio, jutros isto, sinoc jedva zaspao, najmanje me boli kada sjedim, dok hodam tu i tamo, a navecer kada legnem katastrofa.Dva dana nosim bijele gace i nema krvi ni bilo cega na njima.Sad se bas zabrinuo
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jucer ujutru me jako boljelo, cak sam se i probudio, jutros isto, sinoc jedva zaspao, najmanje me boli kada sjedim, dok hodam tu i tamo, a navecer kada legnem katastrofa.Dva dana nosim bijele gace i nema krvi ni bilo cega na njima.Sad se bas zabrinuo

Vidi ovako dragi korisnice.. BruZli nije lekar da bi mu ti postavljao sliku svog hemoroida niti on moze da te izleci preko foruma i slike
Njabolje da se obratis svom lekaru i potrazis pomoc u zdravstvenoj ustanovi..Ovde mozes samo da dobijes misljenje i savet na osnovu
licnih iskustava korisnika koji imaju ili su imali hemoroide koje te sigurna sam nece izleciti..Za sve preko toga..nadlezni doktor u rl je majka
 
Evo ako si voljan pogledaj slikuxxxxxxxxxxxxxxx pa mozda pomogne.
Jucer ujutru me jako boljelo, cak sam se i probudio, jutros isto, sinoc jedva zaspao, najmanje me boli kada sjedim, dok hodam tu i tamo, a navecer kada legnem katastrofa.Dva dana nosim bijele gace i nema krvi ni bilo cega na njima.Sad se bas zabrinuo

Peri tri puta dnevno u hladnoj vodi, ali ne ledenoj, sa blagim sapunom.

Jednom dnevno (uvece) mazi sa mascu Xiloproct.

Pi manje tekucine nego obicno.

Omah ce ti biti lakse.
 
Poslednja izmena od moderatora:
@Nina, pa lik je i rekao da je tog dana zakasnio kod lekara a ide vikend, pa dosao da pita cisto informativno. Ako ne nista, bar mu treba otkloniti paniku koju ima.....

A kontam da u ponedeljak i ide kod lekara, kao sto je i pre otvaranja teme nameravao ici, ali je zakasnio ili sta vec.

Takodje, iluzorno je pricati da nije najbolje otici uzivo kod strucnjaka na kvalitetan prebled, ali zabluda je i da mu ovde moze pomoci neko jer je prosao slicno, za razliku od nekog ko to nije prosao a zna o tome dosta.
Jer to mi zvuci kao ono Radovanovo - Ko god je pokusao nesto napisati na temu urologije i prostate, odmah ga je upitao - Je l si i ti strucan, je l si i ti imao uvecanje prostate?

Kao da je imati patologiju nekog organa = strucno usavrsavanje ili diplomica iz medicine te postajes subspecijalista te oblasti. Imaju neku muku, izguglaju teorije zavera i sad oni kao nesto znaju "imaju iskustva" i onda oni kao mogu drugima na forumu davati savete i svoja iskustva a ostali ne mogu jer nisu lekari.
Uostalom otkud znas da nisam lekar? Mozda nisam mozda jesam, mozda sam napustio medicinu posle 5. godine a svi su mi u porodici lekari, pa znam mnogo vise nego neko ko ne zna pravopis svog jezika, ali zato mu krvare hemoroidi sto automatski znaci da je ovlascen na forumu da "deli savete" i pomaze.

Ne razumem zasto bi ovde neko "samo mogao da dobije misljenje i savete na osnovu licnih iskustava o necemu", a ne bi mogao da dobije isto to misljenje i savete na osnovu NAUCNIH CINJENICA I DOKAZA, bez da je "savetodavac i utesilac" morao da odboluje to isto kao upitanik.

Jer upravo to, blagonakloni saveti su saveti i rec utehe, niko ne zeli da izigrava izabranog lekara nekom kome oci nije video. Osim ovih sarlatana koji vrbuju takve ljude da bi im prodali 1001 caj, mazalicu, kremu, losion, srebrnu vodu CD protokol, MMS kapi i ostale gluposti "alternativne" koje uvaljuje sarlatanska bagra moja vratila Morbile na Balkanu.
 
Ne moze a da tvoja ne bude zadnja..i na sve ti imas odgovor i delis lekcije
To sto je neko tvoj lekar ne znaci da si i ti automatski....jer nisi i nisu bile samo tvoje reci utehe vec si mu
preporucio i lek Fhlebodija iz tvoje vizure koji se ipak uzima na lekarski savet a ne na forumaski jer ima kontraindikacije
A ovaj korisnik ne moze da postavi sliku svog cmara sa hemoroidom, jer ovo nije lekarska ordinacija vec forum
Takodje ocekujem da ode u Ponedeljak kod lekara i zelim mu sve najbolje i izlecenje svog problema
 
Poslednja izmena:

Back
Top