Grčka TV briše ime Makedonije!!

I da, Makedonci mogu praviti spomenik Aleksandru Makedonskom jednako koliko to mogu i Grci,jer danasnji Grci i oni u vreme anticke Grcke su nebo i zemlja. Ako bi Makedonci hteli da kazu da je Aleksandar recimo bio Sloven,onda bi to bila glupost nevidnjenih razmera i primer svojatanja. Makedonija je zemlja slovenskog,arumunskog i helenskog stanovnistva (tacnije onoga sto je od tog helenizma,slovenstva i arumunstva ostalo nakon silnih vekova i Turaka).

Bas da mogu ne znam.Pogotovo u kontekstu u koji ga oni stavljaju.Naravno da danasnji Grci nemaju mnogo veze sa onim antickim,sto ne znaci da nisu njihovi potomci,ali to nije sustina.Bitno je nasledje i svest.Makedonci nisu ni znali za Aleksandra do pre II svetskog rata,sad su nasli da ga razvlace.Takodje Makedonija je i deo Bugarske i Grcke,a ne ova danasnja.Itd,itd.
 
Mene bas i ne tangira puno da li ce me Grci voleti ili ne dokle god je njihova zvanicna politika usmerena prijateljski prema nama sto nikako ne mogu reci i za Makedonce i njihovom priznanju Kosova. Ako su nam zaista toliki prijatelji kao sto kazu zasto onda nisu napravili masovne proteste zbog toga sto je njihova vlada uradila. Boli mene uvo da li je neko plakao ili nije, ja samo gledam rezultate i argumente a oni su definitivno na strani Grcke.
 
Trebalo je da pise kako se i sad zvancicno zove FYROM.

Nije pošteno tako...treba im dati da BIRAJU: FYROM ili BJRM



FYROM-LOGO-1.jpg



spacer.jpg
 
Poslednja izmena:
Grci su ležali na ulicam Soluna i svojim telima sprečili američke tenkove da preko Skoplja dođu na našu granicu. Onda su morali helikopterima da prenose te iste tenkove, a Skopljanci su ih dočekali sa oduševljenjem, kao Zagrepčani nemačku vojsku 41-ve.

To je jedina istina, i samo jedan od hiljadu razloga zašto je 99% Srba na strani Grčke u sporu sa Skopljancima....

I potpuno je zlonamerna tvrdnja da nas Grci vole samo leti. Ja živim ovde i zimi, i ne plaćam gradski prevoz i imam u svim radnjama popust, i mogu da platim stan kad ja hoću...samo zato što sam Srpkinja.

nato-go-home.jpg



salonica.posters.jpg

А ево оне менаџерице из Грчке која никад не пропушти да каже да живи у Грчку.Па то зна цео форум.И да си менаџерица.И да живиш у Грчкој од 2003.Али женска главо ти си тамо 5-6 година а ја идем у грчку од малена.И знам како дишу Грци.Добро ти је реко неко да од Солуна па надолје Грци нити интересује наш проблем нити их заболе.Неки лак не знају да постои неки проблем.Ја сам теби реко да мора да постои неки проблем другог карактера због твоје злобе.И то што су неколико Грка легли испред тенкова да није можда зауставило НАТО?Свашта.Док су се лјигавили твоји Грчки хероји Америчка амбасада у Скоплу је горела.То што су сада добри са вама то је због гриже савести јер колико ми били слепи сви знамо да НАТО је ушао из Грчке и нападао из Грчке а преко нас само је прелетео.Ви можете да причате свашта али добро знате која је истина и нечете да признате.Јер истина је болна.Због лутине за Косово причате свашта али дочиче дан када чете бити горко изненаџени од ваше Грке.А ти недавно си рекла да има у Грчку и Шиптаре са Косово.Па рецими како су дошли тамо.Ја знам да Грчка нема ништо против нихове пасоше.
 
Ban za LAŽOVE koji izmišljaju istoriju !

Gde je rođen Aleksandar Makedonski ? Da nije možda u Tetovu ? Sve i da jeste, opet ne bi bio Skopljanac, nego Šiptar, jer u Tetovu NE ŽIVE Skopljanci.

A jaka ste vi država...u glavnom gradu ne smete da pređete na drugu stranu Vardara, jer su vam je Šitari oteli ...

Birajte dok vam i to pravo ne uskrate: FYROM ili BJRM...to vam je JEDINO u ponudi....
 
Poslednja izmena:
Ban za LAŽOVE koji izmišljaju istoriju !

Gde je rođen Aleksandar Makedonski ? Da nije možda u Tetovu ? Sve i da jeste, opet ne bi bio Skopljanac, nego Šiptar, jer u Tetovu NE ŽIVE Skopljanci.

A jaka ste vi država...u glavnom gradu ne smete da pređete na drugu stranu Vardara, jer su vam je Šitari oteli ...

Birajte dok vam i to pravo ne uskrate: FYROM ili BJRM...to vam je JEDINO u ponudi....

Ми смо Македонци хе хе хе ,.........твоји послодавци су арапи хи хи хи и ти чеш постати АРАПКА ху ху ху
 
Ми смо Македонци хе хе хе ,.........твоји послодавци су арапи хи хи хи и ти чеш постати АРАПКА ху ху ху

taa e prava arapka brat, kako samo imaat obraz da ja navreduvaat nasata tatkovima.
A ti srpkinjo u tetovu i nemogu da zive skopjani , skopjani su gragjani skopja,a ti pojmove skopjanac i Makedonac brkas,Makedonac je i skopjanac, tetovcanin, velesanin, prilepcanin... , a ti zapela samo za gragjane skopja pa skopja.:hahaha:
 
heheheh ban ti negine,cao :bye:

Bolje biti banovan nego lagati kao Baron Minhauzen...

- I Marko Kraljević je po vama bio Skopljanac, radio je kao portir u duvanskoj industriji Prilep, i dobio otkaz zbog pogrešnog parkiranja svog konja

- A Cezar se prezivao Cezarovski i branio je za vaterpolo reprezentaciju Skopljanaca na Olimpijadi

NEMA KRAJA vašim izmišljotinama.

Kompleksi...kompleksi ....
 
Bolje biti banovan nego lagati kao Baron Minhauzen...

- I Marko Kraljević je po vama bio Skopljanac, radio je kao portir u duvanskoj industriji Prilep, i dobio otkaz zbog pogrešnog parkiranja svog konja

- A Cezar se prezivao Cezarovski i branio je za vaterpolo reprezentaciju Skopljanaca na Olimpijadi

NEMA KRAJA vašim izmišljotinama.

Kompleksi...kompleksi ....
neznam za Cezara ili Marka krala ali Kleopatra je bila Makedonka, i vi tu nista nemozete:mrgreen:
 
Ban za LAŽOVE koji izmišljaju istoriju !

Gde je rođen Aleksandar Makedonski ? Da nije možda u Tetovu ? Sve i da jeste, opet ne bi bio Skopljanac, nego Šiptar, jer u Tetovu NE ŽIVE Skopljanci.

A jaka ste vi država...u glavnom gradu ne smete da pređete na drugu stranu Vardara, jer su vam je Šitari oteli ...

Birajte dok vam i to pravo ne uskrate: FYROM ili BJRM...to vam je JEDINO u ponudi....

Pa ni mi ne mozemo da predjemo na Kosovo,nego nam ga drugi kontrolisu,po toj logici slabiji smo od Makedonaca....
 
I kraljica Viktorija, i Devica Marija i James Bond i Michael Jackson...Če Gevara ....ma

S V I

hebiga kad ima samo dva naroda Makedonci i neMakedonci, stara je to drzava, Aleksandar nas od juzne evrope pa sve do Indije ratovao, mnogi Makedonci su i ostali u tim krajevima, imamo i kraljestvo negde kod Avganistana, koji su prosle godine dosli da posete svoju zemlju. Pleme-kraljestvo prepoznaje Makedonske simbole, imaju slicnu nosnju kao Makedonci , pesme su u istom ritmu.
I znaju da su Makedonci a ne Grci!!!
 
Čini se da je granični spor Hrvatske i Slovenije pravi "mačji kašalj" u odnosu na spor Grčke i Makedonije oko korišćenja imena države.

Da je taj dugogodišnji problem postao ozbiljna pretnja stabilnim odnosima dveju država dokaz je i potez drugog programa grčke nacionalne televizije "NET" koja je u ponedeljak poslepodne prenosila košarkašku utakmicu između Grčke i Makedonije.

Čelnicima nacionalne televizije očito se nije svidio natpis u donjem levom uglu ekrana koji je uz natpis naziva zemlje, u ovom slučaju MKD, prikazivao trenutni rezultat. Zbog toga su odlučili belom bojom precrtati kraticu MKD i ostaviti samo naziv svoje zemlje (GRE).

Tako je uz rezultat Makedonije stajala "bela mrlja", a na prvi pogled činilo se kao da Grčka igra sama sa sobom.

I Makedonci su ovaj meč shvatili kao presudan za potvrđivanje nacionalnog ponosa pa su razvili zastavu preko cele tribine u hali sportova u Poznanju kojom se orila makedonska himna.

Politika se ovim potezom grčke nacionalne televizije umešala i u sport.

Колико су речи важне, показује овај одлучан став Грчке према називу Македонија, коју је ова "држава" сасвим нелегитимно присвојила.

Грци би требало да нам послуже као узор, да најзад схватимо да игре са речима, лако могу да прерасту у озбиљне територијалне претензије и да никако не смемо дозволити и употребљавати речи, као што су Прешевска долина (јер то не постоји), Санџак, већ користити термин Рашка област, Косово, већ Косово и Метохија....

А с обзиром да је Македонија прознала "државу Косово", њихова будућност (мрачна), ме више апсолутно не занима. Ко с ђаволом тикве сади, о главу ће му се лупати.
 
hebiga kad ima samo dva naroda Makedonci i neMakedonci, stara je to drzava, Aleksandar nas od juzne evrope pa sve do Indije ratovao, mnogi Makedonci su i ostali u tim krajevima, imamo i kraljestvo negde kod Avganistana, koji su prosle godine dosli da posete svoju zemlju. Pleme-kraljestvo prepoznaje Makedonske simbole, imaju slicnu nosnju kao Makedonci , pesme su u istom ritmu.
I znaju da su Makedonci a ne Grci!!!
Kad je počelo to ludilo povezivanja vas i antičke makedonije ?
 
Pa ni mi ne mozemo da predjemo na Kosovo,nego nam ga drugi kontrolisu,po toj logici slabiji smo od Makedonaca....

Pa nije baš isto. Zamisli da ti kao kod njih Šipci stanuju na Novom Beogradu, i da ni pod kojim okolnostima ne smeš da pređeš preko ?
A nama je Kosovo uzela Amerika, a oni su pola zemlje izgubili jer su BEDNE KUKAVICE....

P.S. Da nisi ti neki Skopljanac - provokator, ili možda onaj sa belom kapicom ?
 

Back
Top