Грб и застава Србије

'Шаржа је настала од латиничног Б Којега је Бургундски Војвода а француски краљ одабрао као хералдичко огњило због првог слова Бургундије, према томе лице је супротно од онога што си ти навео. Изгледа да унијати још увек делују.

у праву си Вујадине. слично као и код симбола Бургундије, огњила у српском грбу воде порекло од византијског тетравасилиона (4В)- то је једино исправно тумачење шаржи нашег грба. ти си већ једном рекао да је време да Престолонаследник и Црква као армигери то званично и објаве. дакле, шарже су огњила, а њихово тумачење су слова В- грчке бете/вите (што се односи на Христа као Цара над Царевима). али, како се у грбу налазе хералдичка огњила (иако се тумаче као слова), она су исправно постављена у односу на крст, јер су окренута лицем.
 
Сада се поставља питање, шта значи ка крсту, да ли се мисли на центар крста или на страницу крста?

Ово је пример елементи тетраграма ка центару крста

268865_213979371972952_177309975639892_499046_1082376_n.jpg


а ово ка страници крста

grbkoska4ocilaver1.jpg


???
 
Poslednja izmena:
у праву си Вујадине. слично као и код симбола Бургундије, огњила у српском грбу воде порекло од византијског тетравасилиона (4В)- то је једино исправно тумачење шаржи нашег грба. ти си већ једном рекао да је време да Престолонаследник и Црква као армигери то званично и објаве. дакле, шарже су огњила, а њихово тумачење су слова В- грчке бете/вите (што се односи на Христа као Цара над Царевима). али, како се у грбу налазе хералдичка огњила (иако се тумаче као слова), она су исправно постављена у односу на крст, јер су окренута лицем.

Не, јер је грешка учињена о називу шаржа, Због тога да је окренеш на било коју страну она је грешка и грешку не можеш поставити исправно. Али ако су у првом блазонирању била окренута према крсту, као што је Гусар показао, онда је питање ко их је окретао од крста и када као и зашто?.То је проблем који нико не жели да реши, јер још увек имамо исте снаге које се томе одупиру.
 
Пих кад би се мало неко позабавио овим блазоном и република би напокон добила свој грб. :neutral:

Grb_SRJ.jpg
Gde je problem - Republika sa Monarhistickim grbom i sekularna drzava sa religioznom himnom. Budalastine nove globalisticke garniture. Sto vise kiontradiktornosti, da ne kazem idiotizama, to bolje. Narod sludjen a, tzv. politicka i ekonomska elita cini sto joj padne (ili prdne) na pamet.

Uzgred, ta ocila, kao i dvoglavi orao, nisu srBska izmisljotina, to je plagirano od Grka, tj. Vizantijaca. Mi, Srbi, nismo sposobni da nesto pametno i originalno smislimo.
 
Poslednja izmena:
To bi mogao da bude grb grada Kragujevca, jer vec imate najveci krst u ovoj skvrcenoj i sirotinjom prebogatoj Srbiji. Kragujevcu je samo nadostajao krsti i grb; krst ste dobili, a sad moze i zvanicno da proglasite ovaj grb za znamenje - grb, nekada prosperitetnog proleterskog, a sada sirotinjskog Kragujevca.

како нешто пролетерско може бити просперитетно, кад пролетери на српском значе гологузија :lol:
 
како нешто пролетерско може бити просперитетно, кад пролетери на српском значе гологузија :lol:
Nekada su "gologuzi", ili kako ti rece "gologusija" dobijali posao, odradili radni vek - staz, stekli penziju i na kraju dobijali stanove. Danas dobijaju "bosanski grb" ili uzdignut srednji prst, pa mogu i ovu svinjsku glavlu da proglasi za svoje znamenje. Vec kad pokusavas da bude saljiv, reci mi ko stvara bogatstvo, bankari, tvoja partija, kapitalisti, ministri ili ta GOLOGUZIJA.

Uzgred, kad citiras tudji tekst, ne prepravljaj ga. Toliko si, nadam se, naucio u skoli". Ili, ako ga ispravljas, u zagradi stavi sta je tvoja ispravka.
 
...to može biti samo grb Šumadije... ;) ustvari za sada može biti samo grb/amblem Zajednice šumadijskih opština, ali što da ne jednom i Regiona Šumadije..

A i nije Kragujevac baš SIROTINJSKI... Realno, kakvo je stanje u Srbiji, u Kragujevcu je bajno... :D imaš Fiat Srbija, Plazu Kragujevac (http://www.plazacenterserbia.rs/projekti/plaza-kragujevac.html), u Grošnici prave fabrike za komponente FIAT-a, dobili smo moderan stadion, najmoderniji bioskop u Srbiji, zatvorene bazene, uskoro i novu pešačku zonu i trg... nije ni to nešto, ali kako je bilo, sada je odlično :D :D

Evo pogledaj sport npr... ako se izuzmu SD CZ i JSD Partizan, jedino SD Radnički iz cele Srbije ima ozbiljnu organizaciju.. ima jak fudbalski klub (trenutno 3. u JSL), odbojkaški (2-3.), košarkaški (3.), atletski (2.) rukometni (4.), plivački...
 
Poslednja izmena:
Gde je problem - Republika sa Monarhistickim grbom i sekularna drzava sa religioznom himnom. Budalastine nove globalisticke garniture. Sto vise kiontradiktornosti, da ne kazem idiotizama, to bolje. Narod sludjen a, tzv. politicka i ekonomska elita cini sto joj padne (ili prdne) na pamet.

Uzgred, ta ocila, kao i dvoglavi orao, nisu srBska izmisljotina, to je plagirano od Grka, tj. Vizantijaca. Mi, Srbi, nismo sposobni da nesto pametno i originalno smislimo.
Ништа није плагирано. Византија је нестала, Србија и Русија су наследнице Византије.
 
Ништа није плагирано. Византија је нестала, Србија и Русија су наследнице Византије.
Hvala na kazi. Predlozicu te za clanstvo u Istorijskom institutu i sa clana SANU. To zasluzuje tvoje veliko znanje. Posebno mozes da ocekujes da ce te Putin predloziti za dodelu pocasnog doktorata Moskovskog univerziteta a na svecanoj sednici Parlamenta (Dume) predace ti zlatan pasos Ruske Federacije.
 
Не разумем зашто само за српског белог орла кажете да је плагијат? Зашто то не кажете за руског? Зашто то не кажете за двоглавог орла Аустро-угарске?

Ја разумем зашто то причају неки Хрвати, неки Бошњаки и остали које желе зло овој Србијици, али не могу да схватим такав коментар од једног етничког Србина, па био он и атеиста.
 
Ja mislim da je preterivanje i cepidlačenje da se govori o tome da li je ocilo okrenuto ovako ili onako, ka centru ili ka kraku krsta...
Imamo u našem predanju i jedne i druge varijante i to je u redu. Preovaladala je jedna koja je prihvatljivija po lepoti i smislu i to je to...

Kragujevac ima grb u sva tri nivoa. Evo ga ovde: http://www.zastave-grbovi.com/default.asp?menu=70645&jez=

osnovni


srednji


i veliki


Lima, na koji trg i pešačku zonu misliš u Kragujevcu?
I kakav je bioskop (ako je završen)...?
 
Сада се поставља питање, шта значи ка крсту, да ли се мисли на центар крста или на страницу крста?

Ово је пример елементи тетраграма ка центару крста

268865_213979371972952_177309975639892_499046_1082376_n.jpg


а ово ка страници крста

grbkoska4ocilaver1.jpg

???
Да. Видиш како је то непрецизно објашњено и у првом опису српског грба.
 
Лима рекао сам ти да престанеш са тим. Не постоји грб Шумадије, никада га није било нити ће га бити. Енде.

Što ti toliko smeta grb Šumadije, bre ? Pa i svaki grad u Srbiji ima grb i zastavu... Beograd NPR. ima jako lepu zastavu... skoro svaka šumadijska opština ima veprovu glavu u svom grbu... i opšte je poznato da je to simbol Šumadije... ne vidim u čemu je problem tu... pa neće majku mu, valjda Šumadija da se separatiše, bre... :)
 
Što ti toliko smeta grb Šumadije, bre ? Pa i svaki grad u Srbiji ima grb i zastavu... Beograd NPR. ima jako lepu zastavu... skoro svaka šumadijska opština ima veprovu glavu u svom grbu... i opšte je poznato da je to simbol Šumadije... ne vidim u čemu je problem tu... pa neće majku mu, valjda Šumadija da se separatiše, bre... :)
Шумадија је простор на којем је настала прва модерна српска држава, а та држава се звала Србија. Значи није Војводина Српска, није Црна Гора, већ Србија. Зато је грб Шумадије оно што је грб Србије.
Прострељена вепрова глава је прихваћена као симбол Шумадије, али то не може бити грб Шумадије јер никад у историји није био.
И како мислиш да прострељена вепрова глава буде симбол "западног региона", кад је њим обухваћена и Рашка област? Динкић је један бимбоје и ако због његовог кројења своје земље треба да правим нов грб, онда бих се пре убио.
 
...
A i nije Kragujevac baš SIROTINJSKI... Realno, kakvo je stanje u Srbiji, u Kragujevcu je bajno... :D imaš Fiat Srbija, Plazu Kragujevac (http://www.plazacenterserbia.rs/projekti/plaza-kragujevac.html), u Grošnici prave fabrike za komponente FIAT-a, dobili smo moderan stadion, najmoderniji bioskop u Srbiji, zatvorene bazene, uskoro i novu pešačku zonu i trg... nije ni to nešto, ali kako je bilo, sada je odlično :D :D
Svi ti projekti su lepi, ali je problem naci posao. Da li znas koliko ima nezaposlenih Kragujevcana? Daj narodu zabavu umesto posla i on ce biti “srecan”.

...
Evo pogledaj sport npr... ako se izuzmu SD CZ i JSD Partizan, jedino SD Radnički iz cele Srbije ima ozbiljnu organizaciju.. ima jak fudbalski klub (trenutno 3. u JSL), odbojkaški (2-3.), košarkaški (3.), atletski (2.) rukometni (4.), plivački...
Ovo ne doprinosi napretku grada i drzave u celini. Tu se novac pemece iz ruke u ruku, ali nema nove vrednosti. Pitam te kako vam je zdravstvo, ima li u Kragujevcu korupcije?


korupcija-1.jpg



Не разумем зашто само за српског белог орла кажете да је плагијат? Зашто то не кажете за руског? Зашто то не кажете за двоглавог орла Аустро-угарске?
OK, neka ti bude, nije plagijat, vec kopija. Mada mene ne interesuju Rusija i Austro-ugarska.I kakve veze te drzave imaju sa REPUBLIKOM Srbijom, koja je u Ustavu proglasena sekulalrnom drzavom...

Ја разумем зашто то причају неки Хрвати, неки Бошњаки и остали које желе зло овој Србијици, али не могу да схватим такав коментар од једног етничког Србина, па био он и атеиста.
Mislis li da zato sto sam etnicki cist Srbin ne bi smeo da budem istinoljubac. Ili da mrzim okolne narode. Ili … ili… I zasto ti pevas Boze spasi sviju nas, …. Od koga da te spase? Da li stvarno verujes da ce te spasiti?

Ja mislim da je preterivanje i cepidlačenje da se govori o tome da li je ocilo okrenuto ovako ili onako, ka centru ili ka kraku krsta...
Imamo u našem predanju i jedne i druge varijante i to je u redu. Preovaladala je jedna koja je prihvatljivija po lepoti i smislu i to je to...

Kragujevac ima grb u sva tri nivoa. Evo ga ovde: http://www.zastave-grbovi.com/default.asp?menu=70645&jez=

osnovni


srednji


i veliki


Lima, na koji trg i pešačku zonu misliš u Kragujevcu?
I kakav je bioskop (ako je završen)...?
E, konacno nesto originalno, nesto sto moze da oraspolozi svakog coveka. Svaka cast, divnan i izuzetno osmisljen dizajn.
 
Ulrich von Richental у својој Хроници није грб са вепровом главом представио као знамење Трибалије, него као грб цара Србије:

K%C3%A9pzeletbeli_c%C3%ADmer_iii-55_druck%3D0239.jpg


као грб Србије се налази и у каснијим немачким грбовницима (овај је из 1530.):

tribalia.png


наравно, ради се о приписаном грбу.
 

Jao, a ja se ponadao da se Šumadija privodi kraju... :(

Dobro, ovo za trg - polako, o tom, po tom. Ja sam se za svojih 25 godina (a od 15. recimo da pratim svet oko sebe na nekom pristojnom nivou svesti) već toliko naslušao najava i prognoza koje se nisu ispunile, da sam naučio da treba biti vrlo oprezan...

U stvari, da l iznaš - da li su radovi počeli...?
 
424px-Statisti%C4%8Dki_regioni_Republike_Srbije.svg.png


Ево Лима видиш како нам је сомина прекројила земљу. И сад ти сматраш да грб овог западног региона треба да буде прострељена вепрова глава?

Pa može grb tog regiona da bude recimo štit horizontalno podeljen na dva polja. Na jednom polju veprova glava, a na drugom krin ili 3 komada... :D
 
OK, neka ti bude, nije plagijat, vec kopija. Mada mene ne interesuju Rusija i Austro-ugarska.I kakve veze te drzave imaju sa REPUBLIKOM Srbijom, koja je u Ustavu proglasena sekulalrnom drzavom..
Српски двоглави орао је бели на црвеној подлози. Орао Палеолога је црн.
Mislis li da zato sto sam etnicki cist Srbin ne bi smeo da budem istinoljubac. Ili da mrzim okolne narode. Ili … ili…
Ја сам рекао да не могу да схватим од једног етничког Србина да може тако банално да гледа на грб своје земље.
Србија јесте секуларна, па? То што неко од свештеника тумачи једну главу као световну, а другу као духовну је празна прича, зато што армигер одређује значење симбола, а армигер(грбоносац) је Република Србија и она белог орла и крст са 4 оцила дефинише као националне симболе Србије.
I zasto ti pevas Boze spasi sviju nas, …. Od koga da te spase? Da li stvarno verujes da ce te spasiti?
То је химна моје земље и ја је поштујем. Ја ретко певам Боже Правде јер ми се искрено не свиђа, ја више био за Востани Сербије, но добро шта је ту је.
Ако ти се не свиђа, онда бар поштуј. Као што поштује химну сваке друге земље света.
E, konacno nesto originalno, nesto sto moze da oraspolozi svakog coveka. Svaka cast, divnan i izuzetno osmisljen dizajn.
 
Српски двоглави орао је бели на црвеној подлози. Орао Палеолога је црн.

неће бити да је црн. црни орао (најпре једноглави, а од 15. века и двоглави на златном пољу) је у грбу немачких царева. ево како је у Рихенталовој Хроници представљен грб Палеолога- златни двоглави орао на црвеном (реч је о царским посланицима који су присуствовали сабору у Констанци):

iii-55_druck=0354.jpg
 

Back
Top