Graficka i procesor

Masis poetnu price...Bice mu procesor usko grlo tj. sumnjam da ce moci da iskoristi pun poencijal graficke...

Kad neko kupi konfiguraciju hoce da igra, a ne da iskoriscava pun potencijal bilo koje komponente. To nije poenta.

Onda koja graficka bi bila uz ovaj procesor a da se moze igrati ?

Sta hoces da igras pogledaj koji je reccommended spec, pa to kupi. Recimo da Shadow of the Tomb Raider ne moze da radi bez GTX 1050, a novije igre traze i vise, jer to je igra od prosle godine. Tvoj i5 bi je terao sa GTX 1050, nego stvarno, zelis li ti da je igras?

Recimo da moze da se tera SW Battlefront II i na I3 laptopu koji imam, sa grafickom koja je slabija od GTX 1030 / RX 550, ako to hoces da igras ne treba ti bolje od te RX 560, ali tek da je pokrenes u 720p. Nema tu preteranog uzivanja.

Ako kupis dobru graficku moci ces da se igras bolje, i da nadogradis CPU/MB/RAM kasnije, recimo za Ryzen 5/GTX 1660 ili GTX 1070/16 Gb u buducnosti. Za igranje je 560 ne bolje od integruse koju imas na I5, i opet ce to morati u djubre kasnije, jer 560 je losa grafa, kupices je sad, ali sta kad kupis i Ryzen 5/16Gb? Hoce li isti da radi OK sa 560 ili mu treba 580/590/jace Nvidije? Mozes da teras neke RPG igre tipa Pillars of Eternity sa 560, ali ne i nove zahtevne igre.

Tvoje su pare, ti odluci. Ako govorimo onako, kao elektronika, radice i sa RX 560, ali na tvom mestu bih pazario jace nVidije i onda nadogradio na neki Ryzen 5 ili stariji Ryzen 7 2xxx - jeftini su sad, a mocni, kad bude para. Inace, kao i svaka elektronika to ce da zastari, to mora da se uzme u obzir.
 
Kad neko kupi konfiguraciju hoce da igra, a ne da iskoriscava pun potencijal bilo koje komponente. To nije poenta.



Sta hoces da igras pogledaj koji je reccommended spec, pa to kupi. Recimo da Shadow of the Tomb Raider ne moze da radi bez GTX 1050, a novije igre traze i vise, jer to je igra od prosle godine. Tvoj i5 bi je terao sa GTX 1050, nego stvarno, zelis li ti da je igras?

Recimo da moze da se tera SW Battlefront II i na I3 laptopu koji imam, sa grafickom koja je slabija od GTX 1030 / RX 550, ako to hoces da igras ne treba ti bolje od te RX 560, ali tek da je pokrenes u 720p. Nema tu preteranog uzivanja.

Ako kupis dobru graficku moci ces da se igras bolje, i da nadogradis CPU/MB/RAM kasnije, recimo za Ryzen 5/GTX 1660 ili GTX 1070/16 Gb u buducnosti. Za igranje je 560 ne bolje od integruse koju imas na I5, i opet ce to morati u djubre kasnije, jer 560 je losa grafa, kupices je sad, ali sta kad kupis i Ryzen 5/16Gb? Hoce li isti da radi OK sa 560 ili mu treba 580/590/jace Nvidije? Mozes da teras neke RPG igre tipa Pillars of Eternity sa 560, ali ne i nove zahtevne igre.

Tvoje su pare, ti odluci. Ako govorimo onako, kao elektronika, radice i sa RX 560, ali na tvom mestu bih pazario jace nVidije i onda nadogradio na neki Ryzen 5 ili stariji Ryzen 7 2xxx - jeftini su sad, a mocni, kad bude para. Inace, kao i svaka elektronika to ce da zastari, to mora da se uzme u obzir.
Razumem ja to,plan mi je uzeti i7 procesor trece generacije,sto se tice graficke moram na pazim sta kupujem je napajanje ne mogu da menjam pa moram da gledam na to da bude mali potrosac tj da mu ne treba dodatno napajanje
Igre koje bi igrao su LOL,apex legends,gtaV,PUBG,ARK survival.
Sad bzm sta uzeti skroz sam zbunjen xD
 
Kupi prvo krsteno kuciste i napajanje 650W ili vise. Pa prebaci i5 2400 i MB koju imas u to, i kupi graficku koju zelis da kako-tako mozes da se i igras. Za jacu grafu je 650W minimum. Prodavci zakinu na kucistu i napajanju, ali ne samo na tome, i navedu kupca da je kupio ultra mega giga konfu za gejming za sitne pare, kad nije, i onda to ne moze da se nadogradi, vec bas sve mora da se menja.
 
^^ pazi...Ako imas bar 500+ W napajanje I bar 6PIN konektor-bem li ga...pre uzim GTX 1060 mozes cak I polovno..ja sam novu platio 230 evra sad im je pala cena dosta//...tipa 120, 130 evra su sad polovne...1660 vredi ali Ti-TITANIJUM a I obicne su oko 300 evra, malo manje..E sad,...AKO) imas u planu za pola godine-godinu da menjas komp-onda mozda I ima smisla uzimati malo bolju graficku(iako I ove su skroz OK)
 
da li ti to polovno kupujes? umesto rx560 bolje gtx670/680/760. imao sam rx460,em sto nisam bio zadovoljan,em sto je crkla ubrzo,rudarila tamo kod nekog majnera verovatno. procesor ce sljakati,namesti u biosu mnozioce na max koliko god moze. ali star je i ogranicavace performanse samo u onim igrama koje vise vole procesor i ram.
 

Back
Top