Gleda li neko predsednika?

Nisam pitala za misljenje vecevc da li je tacno da je to izjavio ?

Ако је Лавров изјавио то што ЦНН дистрибуира онда је и АВ изјавио то што ће Информер да обзнани

Da li je tacno da je reekao da je za danasnje stanje u kome je Srbija kriva prošla vlast koja nije brinula o Srbiji ?

Да.
 
Nisam gledao ali pretpostavljam sta je pricao..kazu mi drugari da se plase da ce da izgube 30~40% biraca i da zato jos ne uvode sankcije.. Opet plasi se i da Putin nekako ne ispliva iz ove situacije pa da prica ne ode na licni nivo. To ti je tako kad se sa nekim lizes pa okrenes curak!
 
Ne, niko ne gleda preCednika, ajd sledece pitanje. :)
Iskreno imam neku averziju od njega , ono cim ga vidim odma prebacujem kanal, ono bas nesto ne volim da ga gledam.
Pazi kad isto. Šta god da priča, o čemu god da priča....jednostavno ne mogu to prenemaganje i dramoseriju da gledam očima, taj stil je za ljude sa posebnom peristaltikom creva...ja ne mogu :lol:

@tema

Jel rekao možda : "teško'e, svi me pritiskaju ali borim se,idemo ka EU a čuvamo partnerstvo sa Rusijom,bivši režim je kriv,vojska nikad jača,raste bdp"? Daje neke pare penzosima jer je preteklo u budžetu? :lol:

Ljudi ja se vama divim ako možete a znate sve i znate da će ovo da razvuče na sat vremena barem
 
Јел иде Вучић на параду? А Биби?

1651862195948.png

1651862232273.png


1651862160485.png
 
Pazi kad isto. Šta god da priča, o čemu god da priča....jednostavno ne mogu to prenemaganje i dramoseriju da gledam očima, taj stil je za ljude sa posebnom peristaltikom creva...ja ne mogu :lol:

@tema

Jel rekao možda : "teško'e, svi me pritiskaju ali borim se,idemo ka EU a čuvamo partnerstvo sa Rusijom,bivši režim je kriv,vojska nikad jača.taste bdp"? Daje neke pare penzosima jer je preteklo u budžetu? :lol:

Ljudi ja se vama divim ako možete a znate sve i znate da će ovo da razvuče na sat vremena barem

Тајна је у тренингу .....Стално ( али умерено ) Учешће на форуму очвршћава желудац
 
Pazi kad isto. Šta god da priča, o čemu god da priča....jednostavno ne mogu to prenemaganje i dramoseriju da gledam očima, taj stil je za ljude sa posebnom peristaltikom creva...ja ne mogu :lol:

@tema

Jel rekao možda : "teško'e, svi me pritiskaju ali borim se,idemo ka EU a čuvamo partnerstvo sa Rusijom,bivši režim je kriv,vojska nikad jača.taste bdp"? Daje neke pare penzosima jer je preteklo u budžetu? :lol:

Ljudi ja se vama divim ako možete a znate sve i znate da će ovo da razvuče na sat vremena barem
To ti je kao losa gluma,kad glumac preglumnjava,preteruje sa afektiranjem. Inace to sa vojskom i ovih novih 12 Rafala aviona ,videli smo da to prvo potabanaju .Racunam da bi za 15 minuta bila unistena kompletna avijacija . Najbolja odbrana je da mnogo ne talasaju. Ima jedna dobra stvar ,onaj Vulin je dobio zabranu da se preherava pa ga nesto nema u poslednje vreme.
Sad sam procitao da kaze da nam je pozicija pogorsana posle izjave Putina o Kosovu? Po cemu je pogorsana ?
 
Da li je tacno da je reekao da je za danasnje stanje u kome je Srbija kriva prošla vlast koja nije brinula o Srbiji ?

Naravno da je izjavio.. I ne samo to, nego i da je Putin kriv jer je "..posle Putinovie izjave, stanje jos gore.."

Svi su krivi sem njega, a njemu je tesko.. Svi ga ostavili na cedilu.. Krpa od coveka.. KRPA !!
 
Nisam pitala za misljenje vec da li je tacno da je to izjavio ?
Vučić je zatim citirao Putinovu izjavu Guterešu:

"Gospodine Guterešu, što se tiče invazije, dobro sam upućen u situaciju na Kosovu. Dobro se sećam odluke Međunarodnog suda da kada neka teritorija želi da proglasi nezavisnost ne mora da traži dozvolu centralne vlade. To je bila presuda o Kosovu, tako je odlučio međunarodni sud. Lično sam čitao mišljenja pravnika. Ako je tako, DNR i LNR mogu da uživaju isto pravo, pošto je presedan stvoren. Da li je to tako? Da li se slažete? Gutereš je zapitao: "Da li su UN priznale Kosovo?" Putin je odgovorio: "Da ali međunarodni sud jeste". Mnoge države su priznale Kosovo, činjenica je da su to uradile zapadne zemlje. Mi smo isto uradili sa republikama Donbasa. Nakon toga su tražili vojnu pomoć, i mi smo imali pravo na to".

Predsednik Srbije je zatim rekao:

"Još nekoliko činjenica, pa ću vam objasniti šta nas čeka. 8. oktobra 2008. godine GS UN je na predlog Srbije usvojila rezoluciju A-RIS-63-3 kojim je od Međunarodnog suda pravde tražila savetodavno mišljenje. Pitanje je glasilo: "Da li je jednostrano proglašenje nezavisnosti Kosova u skladu sa međunarodnim pravom". Oni su tada odgovorili da rezolucija nije protivna međunarodnom pravu. Na to se poziva Putin, na to se poziva i Kurti".

Vučić kaže da je iskorišćen propust tadašnjih vlasti Republike Srbije u formulisanju pitanja.

"Trebalo je postaviti pitanje da li je jednostranim proglašenjem, Kosovo postalo nezavisna država, tada bi odgovor bio drugačiji. Sami smo doprineli svojoj propasti, svom problemu. Ali šta se sada događa. Zbog svetskog sukoba, događa se da šta god govorili na Zapadu, oni znaju da ta tvrdnja o pravnom presedanu nije naivna. Putin, braneći sovje poteze je povukao argument koji nije lagan. Putin će im reči da su oni na Krimu sproveli neki referenfum i gde god da treba, u skladu sa onim što se desilo na Kosovu, a na Kosovu je bio izmišljen referendum. Pošto se dešava da oni razumeju da Putin izlazi sa argumentacijom, koja nije slaba, sada dolazimo u najveći problem, zato što će ceo zapad tražiti od Srbije da brzo ide ka priznanju Kosova da bi poništili Putinove argumente".
 
Vučić je zatim citirao Putinovu izjavu Guterešu:

"Gospodine Guterešu, što se tiče invazije, dobro sam upućen u situaciju na Kosovu. Dobro se sećam odluke Međunarodnog suda da kada neka teritorija želi da proglasi nezavisnost ne mora da traži dozvolu centralne vlade. To je bila presuda o Kosovu, tako je odlučio međunarodni sud. Lično sam čitao mišljenja pravnika. Ako je tako, DNR i LNR mogu da uživaju isto pravo, pošto je presedan stvoren. Da li je to tako? Da li se slažete? Gutereš je zapitao: "Da li su UN priznale Kosovo?" Putin je odgovorio: "Da ali međunarodni sud jeste". Mnoge države su priznale Kosovo, činjenica je da su to uradile zapadne zemlje. Mi smo isto uradili sa republikama Donbasa. Nakon toga su tražili vojnu pomoć, i mi smo imali pravo na to".

Vucic laze (u principu svi znamo da laze).. Ovo citirano nije objavio ni jedan list.. Ni na istoku ni na zapadu.. Da je ovo istina, ceo zapadni svet i mediji bi zvonili o tome, jer bi to bilo implicitno priznavanje Kosova od strane Rusije..

Drugo, nigde nije objavljen stenogram o razgovorima Guteresa i Putina
 

Back
Top