Vučićizmi - Citati Predsednika

https://forum.krstarica.com/threads/sva-povlacenja-iz-politike-aleksandra-vucica.806202/

Aleksandar Vučić, danas Predsednik Republike Srbije, političar je koji se najviše od svih srpskih političara povlačio iz politike.

aleksandar-vucic.jpg


Pošto je sve teško nabrojati, hajdemo pokušati na ovoj temi da pređemo. :)

1. u vreme lokalnih izbora 2004. godine, Aleksandar Vučić je bio kandidat Srpske radikalne stranke za gradonačelnika Beograda. Ušao je u drugi krug, kao drugoplasirani, ali je pretrpeo poraz od kandidata DS, Nenada Bogdanovića. U toj kampanji, Vučićevo predizborno obećanje je bilo da će se povući iz politike ako pretrpi izborni poraz

2. U duelu Đilas-Vučić na TV Pink 2005. godine, Vučuć je objasnio da je odustao od povlačenja iz politike zarad opštih interesa, a svoje novo povlačenje najavio je ukoliko se Dragan Đilas ne bude uspešno osuđen na sudu za navodno počinjena kriminalna dela o kojima je SRS tada iznela informacije; Vučić je lično najavio da će biti podnosilac prijava


3. Treći put kada je Vučić govorio o svom povlačenju iz politike, pri reči je i ostao. Oko nedelju dana bio je van politike, nakon što je podneo ostavke na položaje u SRS u septembru 2008. godine.

http://www.politika.rs/sr/clanak/55916/Politika/Vucic-tvrdi-da-se-povlaci-iz-politike

Povratak iz penzije, za vreme koje je rekao da će se posvetiti porodici, desio se nekoliko dana docnije, kada se predomislio i učlanio u Nikolićevu SNS

4. Četvrti put kad je Vučić govorio o svom povlačenju iz politike desio se 2014. godine, kada je najavio da će, ukoliko do kraja njegovog mandata ne budu uspešne reforme, povući se iz političkog života. ( https://www.in4s.net/vucic-ako-kraja-mandata-ne-uspiju-reforme-povlacim-se-iz-politike/?lang=lat )

5. Sledeći put da je Vučić razmatrao svoje povlačenje iz politike desio se nedugo pred predsedničke izbore 2017. godine. U momentu dok su trajali pregovori sa Tomislavom Nikolićem, koji je želeo reizbor u svoj drugi mandat, Vučić se premišljao o davanju ostavke na mesto premijera i povlačenje iz političkog života Srbije (http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/634109/SNS-u-strahu-Vucic-se-povlaci-iz-politike)

6. Završimo temu i sa dva buduća obećanjem o povlačenju sa nekog položaja. Naime, Vučić je dao obećanje da će, s obzirom da je ostao na položaju predsednika SNS uprkos pobedi na prošlogišnjim predsedničkim izborima, kada je bio izabran za šefa države, Vučić je najavio da će se povući sa mesta lidera SNS na predstojećem kongresu SNS, u januaru 2019. godine (http://rs.n1info.com/a282388/Vesti/...s-cela-SNS-2019.-i-predloziti-naslednika.html)

7. Drugo obećanje tiče se ulaska Srbije u EU. Kada uđe u EU, Vučić je najavio da će se povući: http://www.alo.rs/vucic-povlacim-se-kada-udemo-u-eu/137200 Pored toga, izjavio je da se neće vraćati na mesto premijera po isteku mandata, kao i da se neće ponovo kandidovati za svoj drugi predsednički mandat.

Da li sam propustio neka Vučićeva povlačenja iz politike? Koliko me sećanje služi, bilo ih je još bar ovoliko...

VUČIĆ REKAO SARADNICIMA DA JE SPREMAN DA SE POVUČE?! Drama u sedištu SNS​


Predsednik Aleksandar Vučić napustio je večeras oko 21 čas sastanak sa najbližim saradnicima u centrali SNS na Novom Beogradu.

Kako saznaju mediji, predsednik je partijski vrh upoznao sa pritiscima Zapada na Srbiju u vezi sa Kosovom, a nedugo potom je napustio partijsku centralu.

Pojedini funkcioneri pokušali su, kako saznajemo, da ‘pametuju’ i govore kako ni slučajno ne treba prihvatiti dalje pregovore sa EU i SAD. Vučić je sve to strpljivo saslušao, a onda je poručio da ako neko misli da može i ume bolje, on će se povući. Rekao je i da će se, ako narod odbije pregovore i ako neko misli da treba da ekonomski uništimo zemlju, on će vođenje države prepustiti ‘pametnijima’.

Odmah nakon emotivnog obraćanja saradnicima predsednik je napustio centralu SNS.

Kako saznajemo, isto je učinio i predsednik IO SNS Darko Glišić. On je predsedniku Vučiću rekao:

- Pakuješ se ti, pakujemo se i mi! Ili ćemo se svi zajedno boriti za Srbiju ili sve ovo nema više smisla!

https://www.alo.rs/vesti/politika/7...spreman-da-se-povuce-drama-u-sedistu-sns/vest
 
Ne postoji veća čast i obaveza, nema ni većeg ponosa od onog da vodiš svoju zemlju, a sve to sam dobio od građana na izborima, kao izraz volje ubedljive većine koje mene zadužila da obavljam tu dužnost, ne uvek kako čak i ta većina želi, nego u najboljem interesu Srbije.
Prioriteti mog drugog mandata su određeni i pre polaganja ove zakletve – mir, stabilnost, nezavisnost u odlučivanju, sigurnost, zdravlje, Evropa, rad, rad i rad.
Srbija jeste i biće samo ono što mi od nje napravimo, naši ideali i cilj su svest i znanje o tome gde smo istorijski, geografski i da nikada je pomešamo istoriju i realnost, geografiju i realnost i puste želje i realnost.
Kao predsednik čiji drugi mandat počinje u prelomnim vremenima, preuzimam dužnost u vremenima u kojima je osnovna premisa drskost i bezobrazluk, a strpljene i smirenost odraz straha.
 
Vučićeve mudre izreke bacaju na muke čak i najvisprenije tumače. Pre par godina, odgovarajući na novinarsko pitanje šta će biti s Kosovom, predsednik je izgovorio sledeći niz zagonetnih rečenica:


“Ne možemo baš svi sve da dobijemo. To bi značilo da smo svi sve izgubili. Ne možemo ni svi sve da izgubimo. Najbolje je da svi izgubimo mnogo, da bismo ponešto dobili. Sve drugo katastrofa je za sve nas.”
аха! уме ли ико овако ко наш председник?!
ко га растумачи пјевали му сви!


Što reče čuveni mistik Jakob Beme, kad Bog podigne s mene svoju desnu ruku, ni sam ne razumem ono što sam napisao.
 
Vučićeve mudre izreke bacaju na muke čak i najvisprenije tumače. Pre par godina, odgovarajući na novinarsko pitanje šta će biti s Kosovom, predsednik je izgovorio sledeći niz zagonetnih rečenica:


“Ne možemo baš svi sve da dobijemo. To bi značilo da smo svi sve izgubili. Ne možemo ni svi sve da izgubimo. Najbolje je da svi izgubimo mnogo, da bismo ponešto dobili. Sve drugo katastrofa je za sve nas.”
аха! уме ли ико овако ко наш председник?!
ко га растумачи пјевали му сви!


Što reče čuveni mistik Jakob Beme, kad Bog podigne s mene svoju desnu ruku, ni sam ne razumem ono što sam napisao.
Znaš kako je pokojni Ferdo Spajić, profesor na ekonomskom fakultetu u Zagrebu svom puno poznatijem bratu Stjepanu Spajiću (predsjedniku nogometnog kluba Hrvatski dragovoljac, koji je na novinarski upit kako se osjećao u Beogradu kada je 1997. na utakmici Partizan - Dinamo cijeli stadion vikao: "-U-staše, -U-staše!" odgovorio: " Odlično, cijeli stadion navija za nas.") rekao: "Ja kupim ovu pepeljaru za kunu, prodam je za 99 lipa i svejedno sam zaradio."
Na to Stjepan pita: "Pa kako?", a Ferdo odgovori: "Ne razumiješ ti to, to ti je ekonomija."
E pa tako i ti, ideš tumačiti riječi nekoga čiji su putevi daleko iznad tvojih puteva.

 
Znaš kako je pokojni Ferdo Spajić, profesor na ekonomskom fakultetu u Zagrebu svom puno poznatijem bratu Stjepanu Spajiću (predsjedniku nogometnog kluba Hrvatski dragovoljac, koji je na novinarski upit kako se osjećao u Beogradu kada je 1997. na utakmici Partizan - Dinamo cijeli stadion vikao: "-U-staše, -U-staše!" odgovorio: " Odlično, cijeli stadion navija za nas.") rekao: "Ja kupim ovu pepeljaru za kunu, prodam je za 99 lipa i svejedno sam zaradio."
Na to Stjepan pita: "Pa kako?", a Ferdo odgovori: "Ne razumiješ ti to, to ti je ekonomija."
E pa tako i ti, ideš tumačiti riječi nekoga čiji su putevi daleko iznad tvojih puteva.

посер.ем ти се на усташе и њихове закључке
 
...

Evo ga danas, ritualno sektaski na 1. Maj, zakopavajuci loptu u temelj (valjda da ritualno nam sahrani ionako mrtvi fudbal...) kaze da ce nam - STADION POBOLJSATI ZIVOTNI STANDARD

Dakle brdo degenerika navijaca/huligana tipa Veljinih koljača ce nam poboljsati zivotni standard... :dash:

Screenshot-20240501-072521-Chrome.jpg



...
 
Jedan od mojih omiljenih - prosto mi je neprijatno koliko smo u suficitu.
Е, ово с вишком у буџету је вишеструко блесаво, наиме, опраним мозговима то зазвучи као одлично, у плусу смо, АЛИ! Буџет се пуни узимањем од правних и физичких лица, да би се то узето распоредило на давања која предвиђа буџет. Кад се у буџету има вишак, то не да није добро, него јасно показује да је заправо од народа узето више него што је било потребно за буџетска давања, дакле, то да му је непријатно колико смо у суфициту заправо би значило да му је просто непријатно колико је вишка пара од народа узето. Мада заправо вишка није ни било, само је блесаво слагао. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
дакле, то да му је непријатно колико смо у суфициту заправо би значило да му је просто непријатно колико је вишка пара од народа узето. Мада заправо вишка није ни било, само је блесаво слагао. :mrgreen:
😡

Po običaju si sve krivo istumačio!

🐈
 

Back
Top