Generalna diskusija, noviteti, nemačka vs japanska auto industrija i slično

Ko je bolji?

  • Švaba

  • Japanac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
VW opet pravi probleme, povlače Audi

Frankfurt -- Ministarstvo saobraćaja Nemačke pozvalo je Folksvagenov brend Audi da povuče 127.000 dizel vozila, saopštila je portparolka ministarstva.

16035245635a661e386c702996286791_w640.jpg


Portparolka Svenja Fridrih je rekla da je agencija za motorna vozila ispitivala Audijeve dizel motore napravljene da zadovolje najnoviji standard "euro 6" i utvrdila da u uslovima normalne vožnje "nema redukcije" štetnih azotovih oksida.

Ona je dodala da 77.600 tih automobila registrovano u Nemačkoj i da su u pitanju modeli A4, A5, A6, A7, A8, Q5, SQ5 i Q7.

Audi je saopštio da su automobili već deo dobrovoljne akcije unapređenja performansi emisije štetnih gasova koja obuhavata 850.000 vozila.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2018&mm=01&dd=22&nav_id=1350005

Smrdljiva nemacka gomna opet uhvacena u varanju :lol:

Ovog puta ih uhvatili njihovi rodjeni Nemci

Sve nemacke dizelase treba ZABRANITI jer su ubice ljudi i najveci zagadjivaci na planeti

Ovima ladno treba zabraniti da proizvode automobile i dozvoliti da proizvode samo bicikle
 
Poslednja izmena:
Jos kad bi ti procitao sta ti je imotski okacio pa vide da automobili ucestvuju u zagadjenju svega 12%....
Inace moj ujak u Americi koji je razmisljao o Jeep-u pa se prebacio na Lexus je kupio auto.z:)
To nije nijedan kosooki predstavnik nego BMW i to I8.
Inace sam prodao jedan auto liku koji je na brodovima i kaze da kad je bio u Hong Kongu da je tamo maltene svaki drugi automobil Tesla i cudio se otkud im toliko para da ga toliko voze jer je to skup auto.
 
Jos kad bi ti procitao sta ti je imotski okacio pa vide da automobili ucestvuju u zagadjenju svega 12%....
Inace moj ujak u Americi koji je razmisljao o Jeep-u pa se prebacio na Lexus je kupio auto.z:)
To nije nijedan kosooki predstavnik nego BMW i to I8.
Inace sam prodao jedan auto liku koji je na brodovima i kaze da kad je bio u Hong Kongu da je tamo maltene svaki drugi automobil Tesla i cudio se otkud im toliko para da ga toliko voze jer je to skup auto.

Hong-Kong je jedan od 5 najbogatijih gradova na svetu, i prosecna plata je duplo veca nego prosecna plata u Nemackoj. Pored toga, grad daje poseban stimulans, u vidu jednokratne finansijske pomoci pri kupovini auta, oslobadjanja od poreza, i bezbroj stanica za punjenje koje su BESPLATNE.
Moj drugar tamo radi i vozi Teslu Model S, uzeo na kredit, i znas koliko daje za ratu? 8% od plate. A ostale troskove skoro pa da i nema.
Znam da je to za Srbiju Science Fiction, ali za ljude sa dobrom platom u velikim gradovima, ovo se itekako isplati.
 
Poslednja izmena:
Jos kad bi ti procitao sta ti je imotski okacio pa vide da automobili ucestvuju u zagadjenju svega 12%....
Inace moj ujak u Americi koji je razmisljao o Jeep-u pa se prebacio na Lexus je kupio auto.z:)
To nije nijedan kosooki predstavnik nego BMW i to I8.
Inace sam prodao jedan auto liku koji je na brodovima i kaze da kad je bio u Hong Kongu da je tamo maltene svaki drugi automobil Tesla i cudio se otkud im toliko para da ga toliko voze jer je to skup auto.

a tebi i dalje zmija u dzepu pa i dalje nakon 9 godina na ovom forumu i dalje nemas svoj auto.
 
a tebi i dalje zmija u dzepu pa i dalje nakon 9 godina na ovom forumu i dalje nemas svoj auto.

:zlud:
Osim sto sam u januaru 2017 registrovao Golf i sad mu produzio registraciju.
Sta ces,memorija je opet puna i ne moze Tihi da shvati da ja imam svoj auto koji je na mom imenu i ne prodajem ga nigde niti nudim jer nasao sam se u njemu i meni bolji ne treba.Kad god sednem u nesto drugo stalno zeni govorim kako to nije to i da je Golf bolji. Eto Qashqai 2013 sa 55k km a rukohvati vrata se poceli guliti pa sam morao da ih ofarbam da me ne bi opet nervirali likovi koji dolaze i gledaju samo u to kao da nista drugo na autu ne postoji.
To je taj kvalitet koji Tihi forsira a na mom Golfu starom sad vec 16 godina toga nema.z:)
 
Zayebana je nemacka klima, na relaciji autoputa od samo 100km mozes da prodjes lroz sva cetiri godisnja doba, od suvog i cistog puta, pa do potpunog leda. I gledam kako se zalecu, kako voze....preteruju....pre par dana sam vozio laganih 140, kada me je ptetekao lik sa porsche-om, imao sam osecaj da stojim u mestu.
A i dzip da vuce prikolicu sa dva auta....mislim da je previse.
 
I sta mislis ko je kriv za to?
Pa vozac tog auta koji nije hteo da izvadi 50€ za skidanje kartera i da zameni sipku uljne pumpe.
Eto pre neki dan drugar kom sam prodao Audi A4 sa tim motorom je uradio kompletan veliki servis i trazio da se skine karter i proveri sipka uljne pumpe i da se zameni ako treba jer kosta nesto smesno tipa 15-20€ i ima je u ovlascenom servisu kao rezervni deo pod tim i tim brojem sto znaci da je predvidjena njena zamena ali kod nas misle ako su kupili VW da je to vecita masina koja se ne kvari i da nista ne treba da ulazu u nju.
E pa malo su se zeznuli i sve to sto se desava sa tim motorom je posledica neodrzavanja tako da nije kriv motor i auto nego vlasnik.
 
Tihi ne moras nam i dalje dokazivati da si glup i da ne mozes da zapamtis reci koje ja pisem na forumu.
Nijedna uljna pumpa nije crkla dosada nego osovina u njoj koja je potrosni materijal.
Ovo pisem vec ko zna koji put i ako ti ne mozes to da zapamtis u svojoj glavi onda si zaista ogranicena osoba.
Ojede se osovina koja ima oblik imbusa i pocne da prerskace i vrti u prazno i tad je podmazivanje losije i slabije i pocne da crkavaju redom turbina pa i motor na lezjaevima radilice.
Jel si sad zapamtio?
Isto tako taj sistem uljne pumpe moze da se izbaci i da se ubaci sistem od 1,9TDI motora sa lancem koji je prakticno vecit i bez greske.
Jesi i ovo zapamtio Tihi ili ces opet da nam drobis o neispravnosti motora koji tvoji zemljaci sa slascu kupuju ali obavezno da su presli preko 500k km al da je najjeftinije na oglasima i onda nece da urade nikakav servis jer to ne treba kod ovih novih kola i onda posle im kriv motor ili prodavac.
Vec sm ustanovili da se takva kola u tvom kraju voze jer najobicnija je laz da iz novih dizelasa smrdi a pogotovo sto nam to pricas ti koji si imao par automobila u zivotu i nijednog dizelasa medju njima.
E pa kad budes imao kola koliko sam ja imao a imao sam ih od svake vrste onda mozes da lupetas i pricas sta smrdi a sta ne.
Nemas nikakvo islustvo sa dizelasima i onda nemas pravo da siris laz i neistinu.
Uostalom ispadne da novi dizelasi smrde a stari ne???? Tako si napisao pa nam sad razjasni sta si time hteo reci.:hahaha:
 
Tihi ne moras nam i dalje dokazivati da si glup i da ne mozes da zapamtis reci koje ja pisem na forumu.
Nijedna uljna pumpa nije crkla dosada nego osovina u njoj koja je potrosni materijal.
Ovo pisem vec ko zna koji put i ako ti ne mozes to da zapamtis u svojoj glavi onda si zaista ogranicena osoba.
Ojede se osovina koja ima oblik imbusa i pocne da prerskace i vrti u prazno i tad je podmazivanje losije i slabije i pocne da crkavaju redom turbina pa i motor na lezjaevima radilice.
Jel si sad zapamtio?
Isto tako taj sistem uljne pumpe moze da se izbaci i da se ubaci sistem od 1,9TDI motora sa lancem koji je prakticno vecit i bez greske.
Jesi i ovo zapamtio Tihi ili ces opet da nam drobis o neispravnosti motora koji tvoji zemljaci sa slascu kupuju ali obavezno da su presli preko 500k km al da je najjeftinije na oglasima i onda nece da urade nikakav servis jer to ne treba kod ovih novih kola i onda posle im kriv motor ili prodavac.
Vec sm ustanovili da se takva kola u tvom kraju voze jer najobicnija je laz da iz novih dizelasa smrdi a pogotovo sto nam to pricas ti koji si imao par automobila u zivotu i nijednog dizelasa medju njima.
E pa kad budes imao kola koliko sam ja imao a imao sam ih od svake vrste onda mozes da lupetas i pricas sta smrdi a sta ne.
Nemas nikakvo islustvo sa dizelasima i onda nemas pravo da siris laz i neistinu.
Uostalom ispadne da novi dizelasi smrde a stari ne???? Tako si napisao pa nam sad razjasni sta si time hteo reci.:hahaha:

dule ja znam ti znas za osovinu, ali mnogi vozaci nemaju pojma , problem je do majstora ko odrzava auto
 
Problem je do inzenjera koji su projektovali takvu uljnu pumpu :) To je njihov neuspeh, njihova greska. Zamena te osovine se ne nalazi u planu odrzavanja, sto znaci da njena zamena nije deo redovnog odrzavanja. Isto tako i lezajevi radilice, klipovi, klipnjace imaju svoj broj i mogu da se kupe, pa njihova zamena nije deo redovnog odrzavanja.

Koliko sam ja dobio informaciju, od 2.0 TDI motora su dobri samo common rail, I njihova oznaka je sa 4 slova.
 
Kod njih je "navodno" problem resen ali.....eto bas jedan drugar sa foruma je i s tim motorom imao upravo takav problem tako da ako se kroz sve ove godine odtkad se proizvodi 2.0TDI nije shvatilo da se ta osovina mora menjati onda je to dokaz koliko neki ne prate situaciju.
Svaki motor ima svoju odliku i ako je to nesto sto se stalno spominje u narodu ne znam zasto izbegavati pravilo oko njegovog odrzavanja.
Eto ja poslednjih skoro 20 dana vozim Focus 1,6 sa plinom i znam da je taj motor slab sa plinom ali ovaj je lik ugradio kapalicu i dali mu je ona pomogla ili ne ali pali i radi i bas sam bio zadovoljan kako se ponasa ali....sinoc sednem posle tih 20 dana u moj Golf i potucem tog Focusa u svakom pogledu a sto je potvrdila i moja cerka po koju sam sinoc isao i rekla da je Golf bolji.
E zato nesto kosta manje a nesto vise pa je tako svaki 1,9TDI u istoj piksli skuplji od onog koji nosi 2.0TDI.
 
Tihi ne moras nam i dalje dokazivati da si glup i da ne mozes da zapamtis reci koje ja pisem na forumu.
Nijedna uljna pumpa nije crkla dosada nego osovina u njoj koja je potrosni materijal.
Ovo pisem vec ko zna koji put i ako ti ne mozes to da zapamtis u svojoj glavi onda si zaista ogranicena osoba.
Ojede se osovina koja ima oblik imbusa i pocne da prerskace i vrti u prazno i tad je podmazivanje losije i slabije i pocne da crkavaju redom turbina pa i motor na lezjaevima radilice.
Jel si sad zapamtio?
Isto tako taj sistem uljne pumpe moze da se izbaci i da se ubaci sistem od 1,9TDI motora sa lancem koji je prakticno vecit i bez greske.
Jesi i ovo zapamtio Tihi ili ces opet da nam drobis o neispravnosti motora koji tvoji zemljaci sa slascu kupuju ali obavezno da su presli preko 500k km al da je najjeftinije na oglasima i onda nece da urade nikakav servis jer to ne treba kod ovih novih kola i onda posle im kriv motor ili prodavac.
Vec sm ustanovili da se takva kola u tvom kraju voze jer najobicnija je laz da iz novih dizelasa smrdi a pogotovo sto nam to pricas ti koji si imao par automobila u zivotu i nijednog dizelasa medju njima.
E pa kad budes imao kola koliko sam ja imao a imao sam ih od svake vrste onda mozes da lupetas i pricas sta smrdi a sta ne.
Nemas nikakvo islustvo sa dizelasima i onda nemas pravo da siris laz i neistinu.
Uostalom ispadne da novi dizelasi smrde a stari ne???? Tako si napisao pa nam sad razjasni sta si time hteo reci.:hahaha:

Na tim VW krsevima se po tebi izgleda sve menja na autu osim sasije
 
Poslednja izmena:
Jeste bas se sve menja samo sto ja nigde nisam napisao SVE a drugo jos nam nisi otkrio tajnu koju krijes godinama a to je zasto je VW krs i sta je to bolje na drugima u odnosu na njega.:D
Spadas samo u smesnu kategoriju mrzitelja VW znaka jer imate odbojnost prema necemu sto svi vole pa sami vozite ultra retke automobile samo da nisu VW.
Ja se uveravam evo vise od godinu dana sta je Golf naspram ostalih i shvatio sam zasto je skuplji i bolji a ti to nikad neces shvatiti jer ne vozis ga niti ga imas.
 
Uhvaceni Mercedes u Nemackoj, Reno-Nissan u Koreji i FIAT u Americi da su varali sa dizel motorima.

Ima da ih izuju iz carapa

Istovremeno i vest da Porse vise nece prodavati vozila sa dizel motorima

https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2018&mm=02&nav_id=1361203

On je tada naglasio da su vozila sa dizel motorima praktično popularna samo u Evropi i da ih Porsche dobija od drugih kompanija, kao što je Audi.

dizel traktore voze samo u evropi i skoro nigde vise
 
Poslednja izmena:

Back
Top