Kako uvesti auto iz Kine?

zzddas

Početnik
Poruka
19
Da li je neko upoznat sa time kako uvesti auto iz Kine? Konkretno gledam na Alibabi, imaju veoma povoljne automobile koji predobro izgledaju. Da li ima neko iskustva sa uvozom?
Isto me zanima i za elktricni skuter, koji kod njih kosta 300 e, a ovde se isti prodaje za 1200.
 
Da li je neko upoznat sa time kako uvesti auto iz Kine? Konkretno gledam na Alibabi, imaju veoma povoljne automobile koji predobro izgledaju. Da li ima neko iskustva sa uvozom?
Isto me zanima i za elktricni skuter, koji kod njih kosta 300 e, a ovde se isti prodaje za 1200.
Za automobil je potrebna homologacija. Bez nje ne može da se registruje. To važi za bilo koji nov auto ako ga samostalno uvoziš.
Ne mogu ti trenutno reći šta tu sve treba i koliko košta, ali trebalo bi da se može naći na sledećem linku:
https://www.abs.gov.rs/sr/vozila/homologacija-i-uvoz-vozila

Tu pored ostalog imaš i fizičku adresu i brojeve telefona. Srećno!
 
Da li je neko upoznat sa time kako uvesti auto iz Kine? Konkretno gledam na Alibabi, imaju veoma povoljne automobile koji predobro izgledaju. Da li ima neko iskustva sa uvozom?
Isto me zanima i za elktricni skuter, koji kod njih kosta 300 e, a ovde se isti prodaje za 1200.
Zar kinezi nemaju predstavnika u Srbiji za prodaju polovnih vozila.Znam da imaju za nova,verovatno imaju i polovnjake.
 
Poslednja izmena:
Posto vidim da na polovnim automobilima vec prodaju te aute, a i MG je poceo da se prodaje kod nas. Verovatno su nasli resenje, samo nigde ne mogu da pronadjem nesto vise o tome.
MG možeš da kupiš gde oćeš u EU.. Tako da verovatno imaju svoje zastupnike na koje će te uputiti.. Uvoz je moguć bilo gde spakujes auto u kontejner i pošalju ti.. Jdfino što bi bilo dobro da vas je više da podelite troškove transporta i evt da jedan od vas ode i preuzme ta auta pre nego ih spakuju u kontejner
 
MG možeš da kupiš gde oćeš u EU.. Tako da verovatno imaju svoje zastupnike na koje će te uputiti.. Uvoz je moguć bilo gde spakujes auto u kontejner i pošalju ti.. Jdfino što bi bilo dobro da vas je više da podelite troškove transporta i evt da jedan od vas ode i preuzme ta auta pre nego ih spakuju u kontejner
MG ima predstavništvo i ovde, ali čini mi se da je on mislio na neke koji nemaju.
 
Koliko sam razumeo, novi zakon će dozvoljavati uvoz automobila koji nisu za Evropsko tržište, uz neke provere i prepravke. Možda se tu nadje “prostora” i za takve automobile. Cene koji Kinezi reklamiraju su nenormalno niske..
 
Dosta kineza ima veću cenu.. Npr Xpang 9 je skuplji od Tesle 3 za nekih 13k € ali nisu u klasi.. Ono što je bitno je da je jeftiniji dosta od Audija i Mercedesa EQ i Tesle X sa kojima je u klasi.. Ne ide tebi to sa procenama vrednosti .. TI samo gledaš koliko je para a to šta ima u njemu i koja je klasa to ne gledaš.. Kinezi su dosta jeftiniji to niko normalan ne osporava
 
Poslednja izmena:

Back
Top