Generalna diskusija, noviteti, nemačka vs japanska auto industrija i slično

Ko je bolji?

  • Švaba

  • Japanac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Hyundai Ioniq hibrid najbolja ekonomicnost u klasi - potrosnja 1.7 litara benzina na 100 km . Ima ga i kod nas cena mu je 25.000 evra

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9853278/hyundai-ioniq-hybrid

Za to vreme moj kum sa novom Skodom Yeti 2.0 potrosnja 9.5 litara dizela :)

Pisanje azijata po nemcima se nastavlja :)

Pišanje po svima, jel da Tihi, samo je malo skupo?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/video-rimac-predstavio-elektricnu-zvijer-u-zenevi-performanse-su-mu-nevjerojatne/1030339.aspx
 
25.000 evra kosta u Srbiji ovaj Hyundai Ioniq koji je najstedljivije hibridno vozilo na svetu sa samo 1.7 litara benzina potrosnjom na 100 km

No kada znam da npr Hyundai Elantra sa 1.6 120 KS motorom se prodaje za 13.900 evra ispada da je najbolje kupiti benzinca

Jer uzmimo da ova Elantra trosi prosecno 6.5 litara, jer ljudi kazu da im na otvorenom trosi 4.8 litara a po gradu oko 8 , ispada da u odnosu na hibrida benzinac trosi 5 litara vise benzina na 100 km

Da kazes da auto vozis 200.000 km, to je na 9600 litara vise benzina ces potrositi nego da vozis Ioniq-a . To u parama kosta nekih malo manje od 12.000 evra u Srbiji u Srbiji tj toliko ces vise potrositi , ako ne gresim da vozis Elantru na benzin u odnosu na Ioniqa hibrida sto znaci da ce te 200.000 km u parama kostati isto bilo vozio benzinca za 13.000 ili hibrida za 25.000

Dizelas kosta 3000 evra vise Elantra, potrosnja je verovatno nekih pola litre manja u odnosu na benzinac, neka bude i litar to je nikakva usteda jer je dizel 10tak dinara skuplji od benzina u Srbiji sto znaci da te kosta isto kao da vozis benzinac , jer ces na 200.000 predjenih ustedeti 2600 evra na gorivu ako vozis dizelasa a ne benzinca.

Sto znaci tek kad predjes 400.000 ces da napravis neku ustedu sa dizelom u odnosu na benzin.

Ono sto je skuplje kod dizelasa neuporedivo je odrzavanje

Takodje na Elantru se moze staviti fabricki plin za 800e , cime ekonomicnost bude jos 40-50% bolja u odnosu na benzin/dizel....

Eto npr mom kumu Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 trosi 9.5 litara dizela prosecno, a meni Grand Cherokee 4.7 koji je puno veci i tezi auto oko 17 litara plina

U parama gledano ja se jeftinije vozim od njega i ako je njegov auto i manji od mog i 10 godina mladji
 
Poslednja izmena:
Samo jedan mali problemcic se pojavljuje u tihijevoj izjavi o potrosnji Yeti-ja ali to je dokaz njegove nakazne licnosti sklone lazima a koja nikako da izadje iz njegovog uma i ovde vas obmanjuje.
Evo koliko taj auto trosi po potrosacima koji ga voze i nijedan jedini primerak nije dosegao potrosnju koju Tihi spominje.
https://www.spritmonitor.de/en/overview/45-Skoda/1154-Yeti.html?fueltype=1&fuelsort=1&powerunit=2
Pritom koja budala moze da poveruje da benzinac sa 150ks trosi 1,7L????
Po nemu su lazne potrosnje za dizelase u specifikacijama ali je zato prava zas ovaj ruzni Hyundai a zamislite kako se sjajno prodaje kad je godiste 2017 a mi vec zagazili u treci mesec 2018-te plus u opisu se prodavci ne kurece sa najstedljivijim automobilom na planeti zemlji.:hahaha:

- - - - - - - - - -

Jos samo kad bi nasao Elantru za te pare to bi bilo sjajno.:hahaha:
A trosi ovoliko s tim sto kad ukucam 2017 nema je pa na 2016 par komada i morao sam da kucam 2015 da bih dobio 5 primera.
Vidim,jedan od omiljenijih stedisa im je i preko.:hahaha:
https://www.spritmonitor.de/en/over....html?fueltype=2&constyear_s=2015&powerunit=2
 
Poslednja izmena:
Prosecna potrosnja od 4.82 litra je skroz ok, a moze da trosi i manje. Meni se cini da hibridi nisu nesto narocito upotrebljivi na auto putu, jer ako nema kocenja, nema ni dopune baterije, sto znaci da se motor gotovo 100% vremena pogoni benzinskim motrom i da elektro motor skoro uopste ne radi. S druge strane u gradskoj voznji je obrnuta prica. Ako vozis normalno, u skladu sa ogranicenjem, ti ces vecinu puta da predjes na struju, a to se i te kako isplati, sve ovo pod pretpostavkom da je baterija puna. BTW Ioniq Hibrid trosi 4.1l po fabrickoj specifikaciji, a ova potrosnja od 1.7L je data za potpuno elektricni Ioniq, pretpostavljam tako sto je cena el. energije pretvorena u cenu benzina.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Ioniq
 
Prosecna potrosnja od 4.82 litra je skroz ok, a moze da trosi i manje. Meni se cini da hibridi nisu nesto narocito upotrebljivi na auto putu, jer ako nema kocenja, nema ni dopune baterije, sto znaci da se motor gotovo 100% vremena pogoni benzinskim motrom i da elektro motor skoro uopste ne radi. S druge strane u gradskoj voznji je obrnuta prica. Ako vozis normalno, u skladu sa ogranicenjem, ti ces vecinu puta da predjes na struju, a to se i te kako isplati, sve ovo pod pretpostavkom da je baterija puna. BTW Ioniq Hibrid trosi 4.1l po fabrickoj specifikaciji, a ova potrosnja od 1.7L je data za potpuno elektricni Ioniq, pretpostavljam tako sto je cena el. energije pretvorena u cenu benzina.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Ioniq

Verovatno je to potrosnja u gradskoj voznji. Po meni hibridi su isplativi samo za taksiste i slicne vozace koji imaju mnogo mnogo kilometara gradske voznje

Za nas obicne vozace koji predjemo tu do 15.000 godisnje benzinac na autogas je i dalje najekonomicnije resenje.

Cak i benzinac je ekonomicniji nego da vozis dizel gledano koliko platis auto, cena servisa, odrzavanja i slicno.

Najgora kupovina je upravo ono sto se najvise kupuje kod nas , dizelas star 10 ili vise godina...

To samo pokazuje koliko mi Srbi ne znamo nista, pa cak ni elementarnu matematiku.
 
Verovatno je to potrosnja u gradskoj voznji. Po meni hibridi su isplativi samo za taksiste i slicne vozace koji imaju mnogo mnogo kilometara gradske voznje

Za nas obicne vozace koji predjemo tu do 15.000 godisnje benzinac na autogas je i dalje najekonomicnije resenje.

Cak i benzinac je ekonomicniji nego da vozis dizel gledano koliko platis auto, cena servisa, odrzavanja i slicno.

Najgora kupovina je upravo ono sto se najvise kupuje kod nas , dizelas star 10 ili vise godina...

To samo pokazuje koliko mi Srbi ne znamo nista, pa cak ni elementarnu matematiku.

Ne tihi. To samo pokazuje koliko ti tvrdoglavo tjeraš svoj stav i ne možeš i ne želiš da se staviš u kožu drugoga i shvatiš da ne misle svi isto. Da nemaju svi iste potrebe. Većina će recimo i reći da je benzinac od 2 500- 3 000 kubika luksuz. I pogađa li to tebe ili tjeraš po svom? Je li baš toliko teško shvatiti da je većini litar ili dva više potrošnje na 100 km još kako bitno? Da većina ljudi čak i one najjeftinije aute kupuje na kredit ili od teško ušteđenih para? Takvima je svaki dinar ili evro bitan. I nema ni vremena ni para da potroši jedno 1 000 evra više da bi ugradio dobar plinski uređaj, platio dobrog maistora, atest i slično.I zato ljudi kupuju dizelaše. A uprkos tome šta ti pričaš nije da turbine crkavaju svima i svaki dan.
 
Ja ga krstim a on prdi.
Bole mene i sve nas sto je na tvom bordu tolika i tolika potrosnja ali lagati narod da nesto trosi 1,7L je najobicnija laz i ja uopste ne moram da vozim takva kola jer postoje relevantni sajtovi kao sto je spritmonitor gde vlasnici automobila daju infoprmacije koliko im trose kola i to na odredjenim kilometrazama i u kojim uslovima pa cak i koliko su litara goriva sipali i koliko su presli s njim.
Tako da Tihi ne bulazni jer ti si taj koji ocito nema pojma o potrosnji dizelasa jer ga nikad nisi ni vozio.:D
A hoces opet da ti stavim matematiku sa plinom i dizelom koju ti kacim vec godinama jer se ti konstantno ponavljas i obmanjujes ljude na forumu?
ALO covece dosadan si vise i Bogu i narodu sa svojim glupostima i ponavljanjem jednog te istog godinama.
Izgleda da je tvoj intelekt dosegao krajnje granice i sad samo ponavljas nesto sto si rekao i pre 5 godina.
 
Ne tihi. To samo pokazuje koliko ti tvrdoglavo tjeraš svoj stav i ne možeš i ne želiš da se staviš u kožu drugoga i shvatiš da ne misle svi isto. Da nemaju svi iste potrebe. Većina će recimo i reći da je benzinac od 2 500- 3 000 kubika luksuz. I pogađa li to tebe ili tjeraš po svom? Je li baš toliko teško shvatiti da je većini litar ili dva više potrošnje na 100 km još kako bitno? Da većina ljudi čak i one najjeftinije aute kupuje na kredit ili od teško ušteđenih para? Takvima je svaki dinar ili evro bitan. I nema ni vremena ni para da potroši jedno 1 000 evra više da bi ugradio dobar plinski uređaj, platio dobrog maistora, atest i slično.I zato ljudi kupuju dizelaše. A uprkos tome šta ti pričaš nije da turbine crkavaju svima i svaki dan.

na dizelasu smrdljivom das mnogo vise za odrzavanje pa te svaki kilometar predjeni kosta vise nego sa benzincem

Dizel je i skuplji od benzina

Ljudi kupuju dizelase zato sto nemaju pojma o automobilima, ograniceni su, i zato sto je to roba koju im trgovci namecu za prodaju....

Moj surak mehanicar prakticno svake nedelje radi makar po jedan dizel kojem zbog crkavanje uljne pumpe izgori i turbina i crkne citav motor...

Vecina ljudi u Srbiji vozi auta stara 10 ili vise godine. I kupiti taj auto dizel je toliki rizik i trosak da to nije normalno.

Da ne pricam tek koliko ta auta truju sve ljude oko njih....

Problem je sto ste vi jako neodgovorni premae ljudskom zdravlju , i ne vodite racuna o ekologiji ni malo.

A ko sto vidimo u evropi i svetu je drugacije zato se zabranjuje svuda dizel....
 
Srbi su sami krivi za sve sto im se desava,Nemci ce postepeno ukinuti dizelase i trovanje svog naroda u velikim gradovima dok Srbija i njen vodja stimulise uvoz dizelasa i trovanja naroda po gradovima.

Inace pocela je masovna zabrana dizelasa po Evropi

U Holandiji par gradova je zabranilo sve dizelase starije od 2005 godine

U roku od 2 godine bice dozvoljeni samo dizeli sa euro6 motorima a to su 2015 godiste ili mladji.

Za to vreme Srbija uvozi te krseve i truje sopstveni narod
 
na dizelasu smrdljivom das mnogo vise za odrzavanje pa te svaki kilometar predjeni kosta vise nego sa benzincem

Dizel je i skuplji od benzina

Ljudi kupuju dizelase zato sto nemaju pojma o automobilima, ograniceni su, i zato sto je to roba koju im trgovci namecu za prodaju....

Moj surak mehanicar prakticno svake nedelje radi makar po jedan dizel kojem zbog crkavanje uljne pumpe izgori i turbina i crkne citav motor...

Vecina ljudi u Srbiji vozi auta stara 10 ili vise godine. I kupiti taj auto dizel je toliki rizik i trosak da to nije normalno.

Da ne pricam tek koliko ta auta truju sve ljude oko njih....

Problem je sto ste vi jako neodgovorni premae ljudskom zdravlju , i ne vodite racuna o ekologiji ni malo.

A ko sto vidimo u evropi i svetu je drugacije zato se zabranjuje svuda dizel....

Kao prvo ne dizel nije skuplji od benzina. Kao drugo daj jednom shvati da bez obzira na tvoj stav ili iskustva tvog šuraka skupi i preskupi kvarovi nisu svakodnevnica na dizelima. Treće naš čovjek obično ne održava automobil kako treba. Sipa najjeftinije gorivo i ulje a redovno održavanje se svodi na promjene akumalatora i ulja. I šta onda očekuješ? Moj drug vozi golfa 3 dizel 94 godište. Ali ga održava i nema problema. Kolega iz kancelarije 307 2004 godište. Auto je prešao ( po satu a realno ko zna ) 270 000 km. I nema problema sa njim ali i ulaže u potrošne dijelove.
 
Kao prvo ne dizel nije skuplji od benzina. Kao drugo daj jednom shvati da bez obzira na tvoj stav ili iskustva tvog šuraka skupi i preskupi kvarovi nisu svakodnevnica na dizelima. Treće naš čovjek obično ne održava automobil kako treba. Sipa najjeftinije gorivo i ulje a redovno održavanje se svodi na promjene akumalatora i ulja. I šta onda očekuješ? Moj drug vozi golfa 3 dizel 94 godište. Ali ga održava i nema problema. Kolega iz kancelarije 307 2004 godište. Auto je prešao ( po satu a realno ko zna ) 270 000 km. I nema problema sa njim ali i ulaže u potrošne dijelove.

http://www.euro-petrol.com/europetrol-benzinske-pumpe/benzinska-stanica-beograd-novi-beograd

U Srbiji 152 din dizel, 142 din benzin.
 
Ne vredi Tihi koliko god se trudio.
Razlika u potrosnji realno postoji ali kad se odbije cena odrzavanja i cena goriva sve je na strani benzinca sem osecaja kad das gas.
I pored svega ljudi mi konstantno traze dizelase i kad spomenem benzinca jako mali broj hoce da kupi takav auto.
I ja im dajem ono sto hoce.:)
Evo uvezao sam kola 2014 i 2015 i da vidis kako se to vozi pa to je strava.
Dizelas 1,6TDI radi kao singerica a ide da ne poveruje covek plus sto kad sam stao na semaforu ubacim u ler i cekam zeleno. Upali se narandzasto i ja stisnem kvacilo da ubacim u prvu kad ono upali motor.Eto kako rade danasnji dizelasi kad ja nisam ni shvatio da se motor ugasio na semaforu i da ova kola imaju start stop sistem.:D
 
Da,na strani dizela je osecaj na gasu kad ga poredis sa nekim 1.5 od 1400 kila atmo benzincem.
Ljudi kupuju dizele jer su ubedjeni da trose 3x manje od benzinca a 3x bolje idu.
Pre neko vece me ubedjuje drugar da njegova astra 1.9 DTI ide bolje od mog kompresora,kad sam ga provozao bio je manji od makovog zrna.
Posle se vadio na pricu,pa da al moj bi manje potrosio ovo ono.Msm vozi sta oces bas me briga,al nemoj da ubedjujes ljude u neke nerealne stvari.
 
Porede se automobili slicne snage a tvoj auto je koliko se secam c200 sa 163 ks.
Ako je C180 tek taj ne mnoze da parira Astri sa 150ks.
Evo uporednog testa Astre sa 150 ks i Mercedesa C180 W204 jer ne mogu da nadjem C200 ali se ovde vidi koliko je Astra mocnija u medjuubrzanjima a i do 100 km/h je brza. Sve ostale prednosti tog meckinog benzinca su veoma male ali zato trosi skoro duplo vise.
http://www.zeperfs.com/en/duel1260-1711.htm
 
Da,na strani dizela je osecaj na gasu kad ga poredis sa nekim 1.5 od 1400 kila atmo benzincem.
Ljudi kupuju dizele jer su ubedjeni da trose 3x manje od benzinca a 3x bolje idu.
Pre neko vece me ubedjuje drugar da njegova astra 1.9 DTI ide bolje od mog kompresora,kad sam ga provozao bio je manji od makovog zrna.
Posle se vadio na pricu,pa da al moj bi manje potrosio ovo ono.Msm vozi sta oces bas me briga,al nemoj da ubedjujes ljude u neke nerealne stvari.

bas tako

kad pricas sa prosecnim vozacem dizelasa, stices impresiju da njegov auto vraca gorivo iz motora u rezervoar, i da njima svaki put prilikom svracanja na pumpu , pumpadzije doplate za to gorivo iz rezervoara :lol:

- - - - - - - - - -

meni su dizeli ok sto se tice voznje ali me nervira onaj kiseli miris iza, evo danas sam tovario djecija kolica, golf 6, dsg, ko chasa, lijepo radi, ide, ne pushi, ali ubi po plucima, uvijek moram zaustaviti disanje kad zelim nesto staviti u gepek

da smrde uzasno

I ubijaju
 
Porede se automobili slicne snage a tvoj auto je koliko se secam c200 sa 163 ks.
Ako je C180 tek taj ne mnoze da parira Astri sa 150ks.
Evo uporednog testa Astre sa 150 ks i Mercedesa C180 W204 jer ne mogu da nadjem C200 ali se ovde vidi koliko je Astra mocnija u medjuubrzanjima a i do 100 km/h je brza. Sve ostale prednosti tog meckinog benzinca su veoma male ali zato trosi skoro duplo vise.
http://www.zeperfs.com/en/duel1260-1711.htm

Poenta price je da njegov auto ide duplo bolje.Onda sam ga pitao u fazonu sta ima pod haubom,gtr-ov motor?
A ove neznatne razlike prosecan vozac ne moze da oseti preterano
 
Pa ide kad mu potopi gas na niskim obrtajima tako da on,kao neko ko bas nije probao mnogo vozila, pomisli da leti u odnosu na benzinca ali to je samo na nizim obrtajima dok benzinac puni vise na visokim obrtajima ali tad i trosi.
Poenta dizelasa i jeste da na malim obrtajima isporucuje najveci obrtni momenat jer tako malo trosi ali ako se kida u visoke obrtaje sto neki rade onda trosi isto kao sto i benzinac kad se kida trosi dosta jer je u obrtajima.
Meni je Ibica Cupra 1,9TDI trosila kad je lepo vozim po gradu 7,3L ali kad je kidam i zavrcem u crveno tad je isla na 11L a tad benzinci trose blizu 20L a oni veliki kao tihijev Jeep (kog navodno ima) tad trosi i 40L.
 

Back
Top