Generalna diskusija, noviteti, nemačka vs japanska auto industrija i slično

Ko je bolji?

  • Švaba

  • Japanac


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Slazem se ne mozes ih porediti, ali ako je model jednog auta star 25 godina, a drugog dve godine i matorko odvali novajliju e onda je dobro pitanje kakav je taj novajlija. Poredio sam moj E36. Oprema im je bila otprilike tu negde, samo sto je Korola imala zadnju kameru (koja se pokazala po slaboj vidnjivosti apsolutno beskorisnom). I kao sto sam rekao o voznji, nek bude kako ko hoce, ali BMW ga je tukao i u ergonomiji i to onako, za sve novce.

Uvek ce luksuzni sportski automobil biti zanimljiviji za voznju od nekog klasicnog narodnog auta kojeg ljudi kupuju da se bezbedno i sigurno prevezu sa tacke A na tacku B bez obzira na godiste.

Sa M3 se moze uporediti jako mali broj automobila generalno. Tvoj M3 jeste mozda stariji ali i dalje ima zestoke performanse sportskog automobila , motor od 3200 konja verovatno, 245 KS od 0-100 ti treba nesto vise od 6 sekundi...

Zato uzmi na primer uporedi BMW sa Lexusom IS koji ima motor od 3500 kubika, koji je u istoj klasi pa nam javi utiske :)

U svakom slucaju cim imas BMW M3 to pokazuje tvoj auto karakter , tj da imas automobilsku sportsku dusu i tebe nikada nece moci da zadovolji neka Corolla , Jetta ili Skoda Fabia...

Na primer ja sam vozio pre tacno 10 godina tada ganc novi Nissan 350Z, mog brata od tetke koji zivi u Italiji i bio sam odusevljen naprosto , kako taj auto lezi na putu, kako je lak za voznju, kako ide, kako je sve napravljeno kvalitetno i perfektno...

I danas bi voleo da posedujem tako nesto, no je problem registracija koja je za takav auto kod nas paprena a i cena mu je i dalje veoma jaka :)

Drugo sada imam porodicu decu pa samim tim imam i neke druge prioritete tj sportski dvosed mi se ne uklapa u pricu...

Ali eto za zivota ja jos nisam vozio ili seo u auto koji je zanimljiviji za voznju

Corolla na drugu stranu je namenjena porodicnim ljudima sa 2-3 dece, koji zele da se prevezu od tacke A do tacke B a da ih to sto manje kosta, bilo kroz cenu po predjenom kilometru, bilo kroz samu nabavku vozila .

I samim tim proizvodjac je prinudjen da pravi u toj klasi velike kompromise.

Sta se desilo sa tvojim odlicnim Nissan Pathfinderom i kako si sa njim generalno bio zadovoljan sto se tice prakticnosti, udobnosti, kvaliteta voznje ? :)
 
Poslednja izmena:
Ono sto si mogao da zakljucis iz mog posta je da Tojota za 20 godina i 5 generacija jednog modela nije uspela da napravi auto koji ima zglavnu ergonomiju. I cela poenta mog posta je bila upravo u tome ~ nikakva ergonomija. Sto se tice motora njih nisam poredio, ali opet, ako turis sport mod na auto, onda ga turis da bi tom autu dao i neki sportski osecaj prilikom voznje. 500 obrtaja nije dovoljno. Isto tako ako u auto turis motor koji ne moze da obidje bezbedno drugi auto na 100 km/h, onda treba da se zapitas kakav si to motor stavio?! Da nije malo preslab?! Imao sam ja i Micubisija, taj nije imao vecih problema da obidje nekog na 100 km/h kao sto je tojota imala. Niti je ikad imao akord kojeg sam vozio. Sto se tice oslanjanja, vozio sam ja i stojadina, i juga i ficu i svi su imali bolje oslanjanje od te tojote. Do tad mi se nikad nije desilo da mi auto poskakuje kad naleti na neravninu.
Mene licno dizajn ne interesuje toliko koliko me interesuje kako se taj auto ponasa na putu, kakva je vidljivost iz auta, kakav je osecaj u voznji i kakav je osecaj u kabini. Tojota je po pitanju svakog od tih pala. A da narodni auto moze da parira nekom "kvalitetnom", imas primper prve generacije Fokusa. Do dan danas to mi je najbolji auto na predni pogon koji sam ikad vozio (za razliku od poslednje generacije koja je najgora, ali necu sad o tome). Samo pitanje je sta i koliko je spreman proizvodjac auta da uradi. Da li zna sta radi ili bas i ne. Posle 5000 km u tom autu, jedino sto sam mogao zakljuciti bilo je da vise nikad ne bih zeleo opet da sednem u njega. A to bi kod narodnog auta trebalo da ti bude puno bitnije od dizajna. Za svo vreme posedovanja auto ces vise vremena voziti nego sto ces ga gledati. I puno bitnije je gde su pedale, gde su drzaci, kakvi su mrtvi uglovi od dizajna, kod takvog auta to bi trebalo da ti bude zadnja rupa na svirali. Samo nazalost mi zivimo u svetu gde se puno vise ceni dizajn nego funkcionalnost pa onda dobijes aute ko sto je korola.

Ako hoces mogu da ti uporedm i Akorda sa korolom, i fokusa, i PT kruzera, nije problem ~ ali zakljucak je uvek isti. Kod korole je sve pogresno odradjeno.

Ja čoveče, šta si zapeo za tu Tojotu? Pa ti voziš uporedo auto koji ide 280 km/h i neki tamo jeftini auto koji ne može preko 170 km/h. Šta očekuješ od tih motora? I taj S mode neće ti učvrstiti amortizere, povećati snagu motora za 30%, uključiti još dve od tri turbine, utvrditi volan... to je samo smejurija sa tim ''S'' modom. To ti je kao u BMW-a 316i i 335i. Nemoj uporedjuješ snagu najslabijeg modela.
To za oslanjanje i poredjenje sa kolima starim 40 godina, ću preskočiti. Budi realan ako hoćeš da pričamo, nemoj mi izmišljaš tu neke priče. U Fići sam slomio kičmu na 300 km puta, iz Jugu u RH centar direktno taksijem.

Ako je Korola takvo smeće kao što pričaš, ne razumem zašto je ljudi masovno kupuju u Americi?

Ne treba mi poređenje, posebno ne tog PT kruzera, koga svrstavam u isti koš sa onim: da mi ga neko pokloni, ne bih ga uzeo. Probajte.

Fokus. Ne znam je l je ista unutrašnjost kod svih modela, isti kvalitet plastike, ali kod onog 1.4 benzin je blagi užas. Strah me da izadjem iz auta da ne slomim ručicu za vrata. Nikad jeftiniju plastiku nisam video. Nadam se da je kod jačih modela to drugačije.

Tihi, baraba ima Nissan, koliko sam ispratio u temi Slike automobila forumaša.
 
da baraba moja greska :)

Sto se tice teme nije mi jasno sta ljudi ocekuju od auta koji kosta 10-15.000 evra nego maksimalna jeftinoca ?

Bio taj auto Corolla , Focus , Reno Megan isto je ....

Proizvodjaci gledaju da ustede na svemu da bi krajnjem kupcu mogli da ponude auto po za njega prihvatljivoj ceni od na primer 11.000 evra koliko kosta novi Reno Megan

Samim tim tu je sasvim normalno da nekog kvaliteta nema.

Zato su za mene najbolja kupovina ova auta srednje klase iz D segmenta jer je tu nadjen najbolji kompromis izmedju kvaliteta i cene...
 
Nemci će uvek biti ispred japanaca u svemu.Ja lično više volim nemačke automobile zbog inovacija,dok japanci idu na siguricu pa ono što je kod nemačkih bilo standard pre deset godina to tek danas ima na japanskim.Takođe na većini japanskih auta dizajn zastareva mnogo brže nego na nemačkim vozilima.Kod japanca je enterijer spartanski i rafiniran,dosta plastike.O komforu da ne govorim,retko koji japanski auto ima dobra sedišta.
 
Nemci će uvek biti ispred japanaca u svemu.Ja lično više volim nemačke automobile zbog inovacija,dok japanci idu na siguricu pa ono što je kod nemačkih bilo standard pre deset godina to tek danas ima na japanskim.Takođe na većini japanskih auta dizajn zastareva mnogo brže nego na nemačkim vozilima.Kod japanca je enterijer spartanski i rafiniran,dosta plastike.O komforu da ne govorim,retko koji japanski auto ima dobra sedišta.

Jesi li kada vozio ili se vozio u Lexus GS ?

Sto se tice dizajna to je subjektivan osecaj

Meni na primer dizajn Mazde 6 i generalno sadasnje generacije Mazdi je lepse nego bilo sta sto je trenutno izlazi iz Nemacke...

I koliko vidim vecina auto novinara ima slicno misljenje...

Eto ne vidim sta je ovde

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5291740/mercedes-benz-e-200-bluetec

lepse sto se tice enterijera i eksterijera nego ovde

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5143576/mazda-6-cd150-revolution

Ovde nema slike ali u revolution opremi enterijer Mazde 6 izgleda ovako

http://www.republica-soferilor.ro/wp-content/uploads/2012/11/Mazda6-18.jpg

Znaci Mazda daje bolji i kvalitetniji enterijer sa vise opreme , nego Mercedes koji kosta 15.000 evra vise novca.

Ja znam da Mercedes ima bolji i kvalitetniji enterijer od ovog sa oglasa, al takav Mercedes E klase kosta sigurno duplo vise novca od ove Mazde za nijansu kvalitetniji enterijer.

Japanci nemaju sve najkvalitetnije , Nemci su jos ispred donekle po dizajnu enterijera osim u odnosu na Lexus , Infinity i Acuru , ali japanci nude najvise za najmanje novca tj njihovi automobili su uglavnom najbolja kupovina u klasi odnos dobijeno/ulozeno/placeno.
 
Ma šta ima više ovde da se priča.Ebo ti Mercedes odoh sada da kupim odmah Mazdu jer Tihi kaže da je to pravi auto.
Prodaću odmah Mercedes i kupujem Mazdu jer je Mazda bolji auto ,e moj Tihi mislim da ti se nisi u životu vozio u Mercedesu

Pa kad mi Mercedes ponudi ono sto nudi Mazda za iste pare mozda kupim Mercedes.

A do tad - japanci.

Zato sto nemam para za bacanje i tesko ih zaradjujem. Ne berem ih na drvetu
 
Za te pare sa kojima raspolazes mozes da kupis samo Mazdu 6 prve generacije a to ti je auto koji nije ni blizu ove koju Tihi opisuje.
Juce je stigla na kamionu Mazda 6 karavan 2004 a motor pukao i to je onaj mazdin dizelas koji malo malo pa dodje a ne pali jer mu je nesto prslo.
Sto je najveca fora ne radi se ni o velikoj kilometrazi.
Voleo bih da vidim TDI motor sa tih 160k km kako ne pali i ne radi.
Zato lepo uzmes ovo sa 1,9 TDI motorom i pustis mozak na pasu.
2wh41og.jpg
 
Nemci će uvek biti ispred japanaca u svemu.Ja lično više volim nemačke automobile zbog inovacija,dok japanci idu na siguricu pa ono što je kod nemačkih bilo standard pre deset godina to tek danas ima na japanskim.Takođe na većini japanskih auta dizajn zastareva mnogo brže nego na nemačkim vozilima.Kod japanca je enterijer spartanski i rafiniran,dosta plastike.O komforu da ne govorim,retko koji japanski auto ima dobra sedišta.


Slozio bih se skoro u svemu sa tobom, s tim, da smatram da je proverena mehanika japanskih vozila pouzdanija.
 
Za te pare sa kojima raspolazes mozes da kupis samo Mazdu 6 prve generacije a to ti je auto koji nije ni blizu ove koju Tihi opisuje.
Juce je stigla na kamionu Mazda 6 karavan 2004 a motor pukao i to je onaj mazdin dizelas koji malo malo pa dodje a ne pali jer mu je nesto prslo.
Sto je najveca fora ne radi se ni o velikoj kilometrazi.
Voleo bih da vidim TDI motor sa tih 160k km kako ne pali i ne radi.
Zato lepo uzmes ovo sa 1,9 TDI motorom i pustis mozak na pasu.
2wh41og.jpg

Koje godiste model motor i koliko para ti je taj Golf ?
 
Poslednja izmena:
Ukusi su razliciti inace cena golfa 5 2005 se krece od 5000e do 6000e ....

za te pare moze da se uzme i prava limuzina

Npr Chevrolet Epica ili Honda Accord

auta 3 klase iznad tog golfa po svemu , udobnosti, pouzdanosti , kvalitetu , komforu , prostoru u kabini

Vidi ovo na primer

Auto 95.000 km pravih presao, kupljen nov kod nas, totalni full

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6013311/chevrolet-epica-20-24v-full

Auto po udobnosti i opremi u rangu jednog Audija A6

jedina mana - nema OOOO i VW logo na haubi

Evo sta kazu ovi sto ga voze da je auto totalni ful i da ima sve

http://www.mojagaraza.rs/g/Chevrole...dium=widget_one2one&utm_campaign=pa_ad_widget



Mada kaze kolega megafavor da se moze za 50 evra dokupiti taj znak i montirati ko to voli :zelenko2:
 
Poslednja izmena:
Da da bas je ta Epica u klasi A6.:hahaha:
Nemoj da te neko cuje jer ce ti se smejati i smatrati te za budalu.
Inace Civic ti je klasa Golfa a u njoj kad se vozis je kao da lebdis po vazduhu i rupe ne postoje za nju!:hahaha:
Jesi ti normalan kad odvaljujes takve gluposti? :roll:
Kako to da nisi seo u neki Civic od prijateljevog tece? Dosad nikad nisi komentarisao nijednu drugu Hondu osim Accorda a bas se pitamo kako to?
Ocigledno vise niko od tvoje familije i rodjaka ne vozi taj brend a zato sto kod vas samo ludi ljudi voze ta kola jer nema servisa za njih i delovi su skupi.
Zato voze VW i Audi a ti pljujes po tim kolima jer ne voze sto i ti jer si ti najpametniji a oni su glupavi zar ne?:lol:
E vidis ja bih Golf vozio 25x pre nego Accord jer nije tako tvrd kako se misli i to trokeljisu samo oni koji se nisu vozili u njemu a misle na osnovu Golfa I da je onda i 25 godina kasnije svaki sledeci Golf takodje takav,zatim prostor u Golfu je veci nego u Accordu (provereno),ima gepek pravilnog oblika (provereno),ima manju potrosnju kud i kamo (provereno),delova ima za smesnu cenu kao npr hladnjak antifriza koji kosta 3800 dinara kineski ili 6000 dinara evropski. Bas bih voleo da cujem koliko kosta za Accord.:)
 
Da da bas je ta Epica u klasi A6.:hahaha:
Nemoj da te neko cuje jer ce ti se smejati i smatrati te za budalu.
Inace Civic ti je klasa Golfa a u njoj kad se vozis je kao da lebdis po vazduhu i rupe ne postoje za nju!:hahaha:
Jesi ti normalan kad odvaljujes takve gluposti? :roll:
Kako to da nisi seo u neki Civic od prijateljevog tece? Dosad nikad nisi komentarisao nijednu drugu Hondu osim Accorda a bas se pitamo kako to?
Ocigledno vise niko od tvoje familije i rodjaka ne vozi taj brend a zato sto kod vas samo ludi ljudi voze ta kola jer nema servisa za njih i delovi su skupi.
Zato voze VW i Audi a ti pljujes po tim kolima jer ne voze sto i ti jer si ti najpametniji a oni su glupavi zar ne?:lol:
E vidis ja bih Golf vozio 25x pre nego Accord jer nije tako tvrd kako se misli i to trokeljisu samo oni koji se nisu vozili u njemu a misle na osnovu Golfa I da je onda i 25 godina kasnije svaki sledeci Golf takodje takav,zatim prostor u Golfu je veci nego u Accordu (provereno),ima gepek pravilnog oblika (provereno),ima manju potrosnju kud i kamo (provereno),delova ima za smesnu cenu kao npr hladnjak antifriza koji kosta 3800 dinara kineski ili 6000 dinara evropski. Bas bih voleo da cujem koliko kosta za Accord.:)

velicinom i udobnoscu jeste to tvrdi i nas kolega sa foruma koji je vozi.

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=4634

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=14594

Nema podataka za epicu 2.0 dizel al siguran sam da ubrzava isto ko A6 2.0 TDI i da trosi manje.

Ti Accord nikada neces voziti, jer ti isti nikada nece uci u dvoriste. Ti vozis samo ono sto mozes dobro da preprodas :)

Sto se tice gluposti da golf sugavi ima vise prostora nego Accord to moze da tvrdi neko samo ko nikad oba auta nije video uzivo

Ja sam ti postavio sliku gde ja, covek od 190 cm sedim bez problema iza svog sedista namestenog za mene .

U Golfu kako kaze ovaj lik , ima da te dete od dve godina udara nogom u glavu ako sedi iza tebe , ali bukvalno

Dejan Ja
PouzdanostPotrošnjaMotor 1.9TDI, 90KS, 2001god
Pouzdanost:
Teško da će te negde ostaviti (osim ako ne ignorišeš predhodna upozorenja tipa: Malo cvili, struže, trese ili sl.)
Potrošnja:
Grad sa klimom 5.5-6l
Van grada sa klimom 5-5.5l
Auto put sa klimom 5.5-6l
Bez klime 0.5-0.8l manje
Motor:
Kao polovnjak je EXTRA, mal...
Komfor Konfor:
Malo prostora na zadnjem sedištu, nikako porodičan auto(verovatno ću ga zato i prodati), npr. ako stavite dete od 2god u auto sedište iza vas, očekujte da će vas šutirati nogom u glavu

http://www.mojagaraza.rs/g/Volkswag...ium=widget_one2many&utm_campaign=pa_ad_widget

Uglavnom svi vlasnici Golfa kao glavne mane ovog auta navode jako malo prostora pozadi , jako mali gepek, tvrd i neudoban

Goran Jurisevic
PouzdanostMotor 1.6 16v - Pouzdan, stabilan na putu, tih, dobar na trapu, delovi dostupni...
Cena/KvalitetOdržavanjeKomfor Velika mana je komfor, maksimalno neudoban i tesan automobil. Polozaj vozaca nije za pohvalu, putnici pozadi skoro da nemaju mesta uopste. Precenjen automobil i za te pare na trzistu se moze dobiti mnogo udobniji i bolje opremljen automobil. Potrosnja 9-10 litara u gradu, 7 na otvorenom. Odrzavanje ...

poredjenje Accorda i Golfa

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=12054

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=8624

Accord veci prostraniji 3 puta udobniji, 120 litara veci gepek, ubrzava 3.4 sekunde brze od 0-100 nego pomenuti 1.9 TDI

jedino sto je na strani Golfa je manja potrosnja
 

Back
Top