Francuzi se krste i čude kako uspevamo da živimo u ovakvoj državi?

Bio mi skoro tu prijatelj iz Francuske i covek se krstio i levom i desnom kad je video cene kod nas i kad ih je preracunao u eure. Kaze da je skoro sve jeftinije u Francuskoj nego kod nas pogotovo garderoba. Kad sam mu reko da je prosecna plata u Srbiji 200-250e covek se nije mogao nacuditi i prvo sto me je pitao je bilo pa od cega vi zivite sa ovakvim cenama?

Najsmesnije i najneverovatnije mu je bilo kad sam mu rekao da su kamate za kratkorocne kredite u bankama od 20-30% . Kod njega u francuskoj su kamate 5-7% .

Objasnio sam mu da je ova lopovska vlast usmerila Srbiju jos 2000te u pravcu EU al da je od stvari iz EU do sad uspela da nam uvede samo EU cene....

Opa, imas prijatelja Francuza.
 
2 ispravke:
1) Paprikari su Leskovcani, a ne Nislije,
2) Cene u trgovinama ne zavise samo od cena struje i goriva, vec i od monopolistickog polozaja (kao sto je Miskovicev "Maxi");)

Надам се да ћеш се ових дана снабдевати и основним животним намирницама па ћемо имати прилике да ЧИЊЕНИЦАМА потврдимо или демантујемо ове твоје закључке...

Иначе, мој одличан другар и колега са факса Нишлија... и дође му ћале овде у посету... матори оделце, фини чова... а у џепчету од сакоа у коме сви нормални људи држе марамицу или неку значку - ОН ДРЖИ ПЕТ ЉУТИХ ПАПРИЧИЦА... ја пао са столице у ресторану а он каже: Ми Нишлије нигде не идемо без љуту паприку... ове ваше ништа не ваљају...:rotf::rotf::rotf:
 
Надам се да ћеш се ових дана снабдевати и основним животним намирницама па ћемо имати прилике да ЧИЊЕНИЦАМА потврдимо или демантујемо ове твоје закључке...

Иначе, мој одличан другар и колега са факса Нишлија... и дође му ћале овде у посету... матори оделце, фини чова... а у џепчету од сакоа у коме сви нормални људи држе марамицу или неку значку - ОН ДРЖИ ПЕТ ЉУТИХ ПАПРИЧИЦА... ја пао са столице у ресторану а он каже: Ми Нишлије нигде не идемо без љуту паприку... ове ваше ништа не ваљају...:rotf::rotf::rotf:

Drzi papricice u dzepu......:roll:
 
Bio mi skoro tu prijatelj iz Francuske i covek se krstio i levom i desnom kad je video cene kod nas i kad ih je preracunao u eure. Kaze da je skoro sve jeftinije u Francuskoj nego kod nas pogotovo garderoba. Kad sam mu reko da je prosecna plata u Srbiji 200-250e covek se nije mogao nacuditi i prvo sto me je pitao je bilo pa od cega vi zivite sa ovakvim cenama?

Najsmesnije i najneverovatnije mu je bilo kad sam mu rekao da su kamate za kratkorocne kredite u bankama od 20-30% . Kod njega u francuskoj su kamate 5-7% .

Objasnio sam mu da je ova lopovska vlast usmerila Srbiju jos 2000te u pravcu EU al da je od stvari iz EU do sad uspela da nam uvede samo EU cene....

Mislim , gospodine da ste se prevarili u procentima. Mozda nikada niste podigli kredit, mozda nikada niste ni usli u banku, mozda vas je neko prevario, naivnog, ali kamate na kratkorocne kredite nisu ni 20 ni 30 odsto.:think:
 
Mislim , gospodine da ste se prevarili u procentima. Mozda nikada niste podigli kredit, mozda nikada niste ni usli u banku, mozda vas je neko prevario, naivnog, ali kamate na kratkorocne kredite nisu ni 20 ni 30 odsto.:think:

Pa taj gospodin nema pojma o cemu govori, dovoljno je otvoriti sajt bilo koje banke i videti da po obicaju laze :)

Setimo se samo njegovih najskupljih Najki u USA od 30$ :D:D:D
 
Надам се да ћеш се ових дана снабдевати и основним животним намирницама па ћемо имати прилике да ЧИЊЕНИЦАМА потврдимо или демантујемо ове твоје закључке...

Иначе, мој одличан другар и колега са факса Нишлија... и дође му ћале овде у посету... матори оделце, фини чова... а у џепчету од сакоа у коме сви нормални људи држе марамицу или неку значку - ОН ДРЖИ ПЕТ ЉУТИХ ПАПРИЧИЦА... ја пао са столице у ресторану а он каже: Ми Нишлије нигде не идемо без љуту паприку... ове ваше ништа не ваљају...:rotf::rotf::rotf:

Cekaj, cekaj, Mitke, i ja sam Nislijka, i najvise mrzim paprikare, a to su Leskovcani. Tacno je da i u Nisu ljudi puno jedu paprike, i to one sitne, ljute papricice, to je poseban zacin, ali klasicni paprikari su Leskovcani, kao sto su, sta ja znam, carapani valjda Jagodinci (ili Krusevljani, ne znam...)
A za monopol, videces, sve cene diktira Miskovic, ako do sad to nisi zapazio.
Cak su i robne rezerve po njegovom Maxi-ju, npr. sveze meso koje doduse nestane za par dana...

To je jedan od razloga zasto imaju pare.

Da, nazalost, ali bi mogli bar jednu bombonjeru da kupe kad prvi put ulaze u kucu gde ima zensko...! A ne da ti sve pojedu i nista ne donesu. E, to ne mogu da razumem. Al jos manje mogu da razumem nase koji pocnu tako da se ponasaju prema nama.
 

zasto lazesh ljude da si ishao u skolu, nije te sramota ? :mrgreen:
ali me ne chudi da se druzish sa seljacima kakve si opisao

Ахаха......... па чика уопште није било какав СЕЉАК како ти наводиш већ је на твоје изненађење интелектуалац, он ме је одушевио... јер стварно, пробао сам ту његову папричицу - живи пламени отров... и када кажем за Нишлију-паприкар, то није ништа увредљиво јер ја без доброг ајвара не могу да живим....
 
Da, nazalost, ali bi mogli bar jednu bombonjeru da kupe kad prvi put ulaze u kucu gde ima zensko...! A ne da ti sve pojedu i nista ne donesu. E, to ne mogu da razumem. Al jos manje mogu da razumem nase koji pocnu tako da se ponasaju prema nama.

Svi moji prijatelji stranci uvek donesu nesto simbolicno, neko pivo, neko pice, tako neku glupost.
A pojedu sve, zato sto im se svidja i ja nemam nista protiv - pravi se zato da se pojede, ne pravi se zato sto ti neko donese bombonjeru.
 
Ахаха......... па чика уопште није било какав СЕЉАК како ти наводиш већ је на твоје изненађење интелектуалац, он ме је одушевио... јер стварно, пробао сам ту његову папричицу - живи пламени отров... и када кажем за Нишлију-паприкар, то није ништа увредљиво јер ја без доброг ајвара не могу да живим....

Eto vidis!!!:D
 
Ахаха......... па чика уопште није било какав СЕЉАК како ти наводиш већ је на твоје изненађење интелектуалац, он ме је одушевио... јер стварно, пробао сам ту његову папричицу - живи пламени отров... и када кажем за Нишлију-паприкар, то није ништа увредљиво јер ја без доброг ајвара не могу да живим....

Ja vala volim svezu, onu od koje ti trnu zubi, krenu suze i zasvrbe te usi.
Mada, nisu losi ni oni azijski ljuti zacini, ne ubijaju toliko ukus kao paprika.
 
Ахаха......... па чика уопште није било какав СЕЉАК како ти наводиш већ је на твоје изненађење интелектуалац, он ме је одушевио... јер стварно, пробао сам ту његову папричицу - живи пламени отров... и када кажем за Нишлију-паприкар, то није ништа увредљиво јер ја без доброг ајвара не могу да живим....

pa kako si se raspljuvao ..... a znajuci tvoje stavove prema neistomishljenicima....:think: hm
 
Svi moji prijatelji stranci uvek donesu nesto simbolicno, neko pivo, neko pice, tako neku glupost.
A pojedu sve, zato sto im se svidja i ja nemam nista protiv - pravi se zato da se pojede, ne pravi se zato sto ti neko donese bombonjeru.

Pa cekaj, al kad ti zet, Francuz, prvi put udje u kucu, ja sam ocekivala da ce da me poljubi u ruku i da se pokloni, i da donese bombonjeru i cvece. Pa zar nije tako?
A ovaj nista!
Jeste da je fin i ljubazan, ali neka donese cvece iz postovanja, moze i kafu, ne mora bombonjera.
 
Pa ako ti je zet Francuz, onda nek mu zena skrene paznju da je to kod nas obicaj. Dobro, osim onog ljubljenja ruke :)

Zena mu je skrenula paznju, on je reko da on kod svojih prijatelja u Francuskoj kupuje poklone, a sada je na njoj da kupi svojima poklone, za sta ona, naravno, nije imala para, jer tamo se jos nije bila ni zaposlila.

Mozda nema para , ili je stedljiv;)[/QU

Previse je stedljiv, tj. cicija, tako da sada ispitujem bolje njegovo pravo poreklo...
 
Zena mu je skrenula paznju, on je reko da on kod svojih prijatelja u Francuskoj kupuje poklone, a sada je na njoj da kupi svojima poklone, za sta ona, naravno, nije imala para, jer tamo se jos nije bila ni zaposlila.

Mozda nema para , ili je stedljiv;)[/QU

Previse je stedljiv, tj. cicija, tako da sada ispitujem bolje njegovo pravo poreklo...

Znaci svako za sebe :thumbdown:

Hitno da nadje posao , izvini ali on je teska stipsa :dash:
 
Zena mu je skrenula paznju, on je reko da on kod svojih prijatelja u Francuskoj kupuje poklone, a sada je na njoj da kupi svojima poklone, za sta ona, naravno, nije imala para, jer tamo se jos nije bila ni zaposlila.



Znaci svako za sebe :thumbdown:

Hitno da nadje posao , izvini ali on je teska stipsa :dash:

Pa upravo to i kazem - teske stipse, a moja sestra je na srecu napokon nasla posao, pa ne zavisi od njega!
 
Mislim , gospodine da ste se prevarili u procentima. Mozda nikada niste podigli kredit, mozda nikada niste ni usli u banku, mozda vas je neko prevario, naivnog, ali kamate na kratkorocne kredite nisu ni 20 ni 30 odsto.:think:

gospodine proverite kolike su kamatne stope na tzv "Dozvoljeni minus" tj nacin kreditiranja koji koristi 90% srba koji nema dovoljno para za zivot. Prosek kamate na dozvoljeni minus na godisnjem nivou je 34%

Kod Banca Intesa-e laki kes kredit je kamata 21% a kamta na brzi potrosacki kredit bez valutne klauzule kamata je 25-6% .

Sve u svemu kamatne stope na kratkorocne kredite su od 20 do 30%
 
gospodine proverite kolike su kamatne stope na tzv "Dozvoljeni minus" tj nacin kreditiranja koji koristi 90% srba koji nema dovoljno para za zivot. Prosek kamate na dozvoljeni minus na godisnjem nivou je 34%

Kod Banca Intesa-e laki kes kredit je kamata 21% a kamta na brzi potrosacki kredit bez valutne klauzule kamata je 25-6% .

Sve u svemu kamatne stope na kratkorocne kredite su od 20 do 30%

Ovo je tacno.
 
istovremeno u francuskoj, hrvatskoj, bugarskoj, rumuniji kamatne stope na kratkorocne kredite su od 5-7% zato u srbiji ima vise banaka nego fabrika

jos im vestacki dinkic jelasic i ostala zuta mafija drze kurs eura prema dinaru sto jaci da bi gradjani srbije, koji 90% primaju platu u dinarima mogli da se sto vise zaduzuju i da budu sto vise kreditno sposobni za zaduzivanje u eurima po ovim bezobraznim kamatnim stopama
 

Back
Top