Francuzi se krste i čude kako uspevamo da živimo u ovakvoj državi?

cene kod nas su za neke stvari iste a a za neke stvari i vece nego u EU. hrana nam je ista ili skuplja dok nam je sva garderoba mnogo skuplja nego u EUa skuplja jer su demokratske zute lopine uspostavile monopole na uvoz svih roba siroke potrosnje, tj za prakticno sve imas uspostavljene monopole, tj "eksluzivne uvoznike" za odredjene proizvode , nema vise uvoznika jednog artikla, sem u retkim slucajevima , a ako neko i pocne nesto da uvozi demokrate ga odmah uniste jer stite monopol svojeg uvoznika koji onda dize cene u nebesa a njima daje procenat.
jedan moj prijatelj iz krusevca je prosle godine poceo da uvozi pelene iz turske po osetno nizim cenama nego sto su bile u srbiji, i nije proslo par meseci u posetu mu je stigla ekipa placenih ubica iz firme NELT , i "prijateljski" su mu savetovali da prestane time da se bavi inace moze dete da mu nastrada na putu od kuce do skole :mad:

eto u takvoj srbiji mi danas zivimo. banda lopovska

Evo, sve ovo je tacno, uzeo si mi rec iz usta...
 
Oni su sirote izbeglice iz rodne im hrvatske, nemoj tako :mrgreen:

nego, markovac, jesi li ekonomista? Nisi... Pa sta trabunjas ovoliko? Znas li ti koliki je stepen zaduzenosti po glavi stanovnika recimo u hrvatskoj a koliko kod nas? Ajde idi to saznaj i ako ti opet nista nije jasno, pitaj a ne da pljujes odma dinkica, tadica i slicne...

Aj moj ti usput tako blentavom :lol:

Veci je, ali upravo zbog manjih kamatnih stopa!
 
Pico, ti kapiras ali on i dalje gura neku svoju pricu... Dinkić nas polako uvodi u kapitalizam da ne bi bili na brzaka slomljeni, potkupljeni jer nam je u predhodnoj deceniji sve falilo...
Plazma televizori su praistorija, preporucujem ti da gledas samo lcd :lol:

Amerika je uvek imala nize cene... U americi ne postoji pdv, potpuno drugi sistem trgovine tako da su sve ove price trabunjarije...
Pitaj nesto ako te zanima ;)

Problem je i monopol, naravno... To su one usluge koje je opozicija dobijala 90tih godina...

Gomila malih firmica sirom srbije se bavi uvozom ovoga i onoga... Svaka se " Ugradi" minimum po 20 %...
Veliki trzni centri kao sto su metro, tempo (tako rade preko), moraju direktno da uvoze hranu i ostale artikle i tu ce ustedeti cak do 20% na finalnoj ceni!
 
Poslednja izmena:
Pico, ti kapiras ali on i dalje gura neku svoju pricu... Dinkić nas polako uvodi u kapitalizam da ne bi bili na brzaka slomljeni, potkupljeni jer nam je u predhodnoj deceniji sve falilo...
Plazma televizori su praistorija, preporucujem ti da gledas samo lcd :lol:

Amerika je uvek imala nize cene... U americi ne postoji pdv tako da su sve ove price trabunjarije...
Pitaj nesto ako te zanima ;)

Nije samo rec o Americi.
Ovde je rec o okolnim zemljama.
Kako one imaju nize cene, jer Dinkic rece da u celom svetu postoji PDV?
 
Pico, ti kapiras ali on i dalje gura neku svoju pricu... Dinkić nas polako uvodi u kapitalizam da ne bi bili na brzaka slomljeni, potkupljeni jer nam je u predhodnoj deceniji sve falilo...
Plazma televizori su praistorija, preporucujem ti da gledas samo lcd :lol:

Amerika je uvek imala nize cene... U americi ne postoji pdv tako da su sve ove price trabunjarije...
Pitaj nesto ako te zanima ;)


nepismeni i neobrazovani covece plasma i lcd televizori su 2 razlicite tehnologije ciji je rezultat isti - slika visoke rezolucije na ekranima od 42 i 50 inca.

amerika nije uvek imala nize cene nego je uvek bila najskuplja zemlja, barem 80 i 90tih je bilo tako, u americi postoji ekvivalent pdv-a i to je tzv sales tax koji iznosi razlicito od drzave do drzave al se krece oko nekih 7% . Kod njih je znaci njihov PDV tj taksa na prodaju dobara i usluga 7% a kod nas u srbiji 18% .

poenta je da demokrate deru ovaj jadni narod srpski gde god stignu....

sve je ovde vece i skuplje. od poreza , do kamatnih stopa na kredita, do cena hrane, do registracije automobila gledano prema prihodima stanovnika, do goriva, struje cega god hoces.

ova drzava i njena lopovska vlast zive na pljacki sopstvenih gradjana.

BANDA LOPOVSKA
 
Nije samo rec o Americi.
Ovde je rec o okolnim zemljama.
Kako one imaju nize cene, jer Dinkic rece da u celom svetu postoji PDV?

u celom svetu postoji PDV , u evropi recimo engleskoj to je tzv VAT u kanadi je to GST u americi sales tax al opet kodn jih sve jeftinije nego kod nas :think:

al kazu demokrate to je normalno da u srbiji bude sve najskuplje :hahaha:
 
Amerika nije celi svet... Ona je svet za sebe...

cek ajd objasni neuki covece, plasma i lcd televizore proizvode firme u kini, tajvanu, koreji.

i amerika ne proizvodi tu tehniku isto kao sto je ne proizvodi srbija nego je uvozi.

kako to da jedan isti uvozni proizvod kosta u americi 630 eura a u srbiji 950 eura :lol:

jedva cekam da mi objasnis kako je to moguce :think:
 
Na primer Najke patike za maksimalno 30$........

de si bre ti nepismeni covece :lol:

kako si ono bese tvrdio da lazem da je kamatna stopa u hrvatskoj 7% kad ono nije ni 7% nego 6.49% :lol:

nemate jos da nam objasnis kako to da su kamate na kraktorocne kredite u hrvatskoj, rumuniji i bugarskoj 6.49% a u srbiji 30.39% :lol: :hahaha:

ajde cekam, pokloni se i pocni :hahaha:
 
Meni se cini da je gospodin Markowac vrlo dobro potkovan na temu ekonomije i bankarstva:think:

Dobro, mozda vise potkovan , nego sto se razume u to sta pise:roll:

Nisam skoro video da neko tako laicki , bez ikakvog znanja ili predznanja ulazi u diskusiju o kamatama, cenama, ekonomiji i bankarstvu , uopste.

Gospodine Markowac, bez uvrede, ali vi nemate pojma sta pisete:roll:

A zasto nema pojma? Sta je tu netacno?

Amerika nije celi svet... Ona je svet za sebe...

Ja sam pitala o okolnim zemljama...
 
de si bre ti nepismeni covece :lol:

kako si ono bese tvrdio da lazem da je kamatna stopa u hrvatskoj 7% kad ono nije ni 7% nego 6.49% :lol:

nemate jos da nam objasnis kako to da su kamate na kraktorocne kredite u hrvatskoj, rumuniji i bugarskoj 6.49% a u srbiji 30.39% :lol: :hahaha:

ajde cekam, pokloni se i pocni :hahaha:

Nema sta da pocinjem, apsolutno je dovoljno da ti tvrdis nesto i da je to automatski netacno :):)
 
Meni se cini da je gospodin Markowac vrlo dobro potkovan na temu ekonomije i bankarstva:think:

Dobro, mozda vise potkovan , nego sto se razume u to sta pise:roll:

Nisam skoro video da neko tako laicki , bez ikakvog znanja ili predznanja ulazi u diskusiju o kamatama, cenama, ekonomiji i bankarstvu , uopste.

Gospodine Markowac, bez uvrede, ali vi nemate pojma sta pisete:roll:

gospodine tvrdili ste da lazem da je kamatna stopa na kratkorocne kredite u srbiji 30% . clanak iz novosti pokazuje da je kamatna stopa 2007 godine bila 30.34% u proseku na kratkorocne kredite sto znaci da ste vi ne samo neobrazovani i neuki, vec i veoma bezobrazni kad mozete i pored tih prezentovanih cinjenica da i dalje istrajavate u sopstvenoj gluposti :thumbdown:


ljudska glupost nema granica, a ja ne bih da vas zadrzavam , dovoljno mi je bilo sto sam sa par recenica dokazao i pokazao koliko nemate veze blage sa zivotom, i diskvalifikovao vas automatski iz daljih razgovora o ekonomskim temama u srbiji , jer ste u celoj prici pokazali da ne posedujete ni najosnovnije elementarno znanje da bi mogli bilo sta da kazete na ovu temu.

zato za vas na kraju jedan dobronameran i prijateljski savet

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo
 
cek ajd objasni neuki covece, plasma i lcd televizore proizvode firme u kini, tajvanu, koreji.

i amerika ne proizvodi tu tehniku isto kao sto je ne proizvodi srbija nego je uvozi.

kako to da jedan isti uvozni proizvod kosta u americi 630 eura a u srbiji 950 eura :lol:

jedva cekam da mi objasnis kako je to moguce :think:

A je li, strucnjak... Da se ti nisi drznuo da poredis americko potrosacko drustvo sa gologuzim Srpskim koje je do 2.000 te godine gadjalo puskom i psovalo nato aviJone? :rotf::rotf::hahaha::eek:
 
Nema sta da pocinjem, apsolutno je dovoljno da ti tvrdis nesto i da je to automatski netacno :):)

lazu ove novosti majku im :think:

znam ja oce oni tako da nabiju klipove u tockove naseg demokratskog napretka :lol:

link do clanka

Srbiji su kamatne stope na kratkoročne kredite građanima u junu iznosile 30,39 odsto, a na potrošačke kredite 16,74 odsto, što je približno isto kao u decembru 2006. Te kamatne stope su i dalje izuzetno visoke u odnosu na Bugarsku, Rumuniju i Hrvatsku, u kojoj je kamatna stopa na kratkoročne kredite u maju iznosila svega 6,49 odsto.
 
Kako je lepo biti glup,
stoka ume da nervira,
gutaj sta ti se servira,
kako je lepo biti glup.
Kako je lepo biti glup,
bolje mozak sakrivati,
pa cutati i plivati,
kako je lepo biti glup.
Ne bavi se politikom,
spavaj, radi, cuti, jedi
i ne veruj vise nikom,
lezi, dig se, ustaj, sedi!

:dash: :dash: :dash:

E to je pesma koju Bora peva na svakom mitingu radikala, pitam se zasto se srode sa pesmom :rotf::super::super::super:
 
Cekaj, ti sad mene zezas? A stvarno sam mislio da si inteligentna devojka, malo ispred ovih primitivnih devojaka... Ukoliko si uopste devojka :lol:

Osnovna je stvar znati da sto je veca traznja, to je veca i cena, sto je manja traznja, manja je i cena.
E sad, kod nas je manja traznja nego u SAD, zasto je onda veca cena? Eto, to sam pitala...kad vec govoris o trzistu...
 
gospodine tvrdili ste da lazem da je kamatna stopa na kratkorocne kredite u srbiji 30% . clanak iz novosti pokazuje da je kamatna stopa 2007 godine bila 30.34% u proseku na kratkorocne kredite sto znaci da ste vi ne samo neobrazovani i neuki, vec i veoma bezobrazni kad mozete i pored tih prezentovanih cinjenica da i dalje istrajavate u sopstvenoj gluposti :thumbdown:


ljudska glupost nema granica, a ja ne bih da vas zadrzavam , dovoljno mi je bilo sto sam sa par recenica dokazao i pokazao koliko nemate veze blage sa zivotom, i diskvalifikovao vas automatski iz daljih razgovora o ekonomskim temama u srbiji , jer ste u celoj prici pokazali da ne posedujete ni najosnovnije elementarno znanje da bi mogli bilo sta da kazete na ovu temu.

zato za vas na kraju jedan dobronameran i prijateljski savet

"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

Gospodine , nema razloga za vredjanje , ja sam samo konstatovao da vi pisete o stvarima o kojima ocigledno ne znate nista, ili bar, jako malo. Ne moze se ekonomija jedne zemlje posmatrati kroz cenu televizora ili jabuka na pijaci. Srbija je zemlja u kojoj trzisni principi nisu ni poceli da se primenjuju, koja je iz perioda samoupravnog socijalizma i planske privrede usla u deset godina sankcija, da bi tek pre par godina pocela , ali samo pocela da pokusava da razvija trzisnu ekonomiju. Vi poredite najrazvijeniju svetsku ekonomiju sa srbijom koja je na nivou kamenog doba , sto se privrednih , bankarskih ili trzisnih principa tice. Nesigurno trziste, nestabilni politicki milje, nedefinisan odnos prema EU , ogroman stepen korupcije, neverovatno zasticena monopolisticka pozicija nekih preduzeca na ionako siromasnom trzistu, ogroman deficit u spoljoj trgovini, neverovatno velika javna potrosnja, i jos hiljadu drugih faktora utice na to, zasto je srbija u nekim robama skuplja od nekih drugih drzava / zaboravite SAD / , i zasto su u srbiji kamate vece nego u regionu , ali nisu 30 posto, vec duplo manje, zavisno od namene kredita, sredstava obezbedjenja, nominalne i realne kamatne stope, politike narodne banke srbije, i t d i t d

Previse je to, gospodine , komplikovana i siroka prica za ovaj forum, narocito , na nacin na koji vi to posmatrate, u maniru nakupca na kvantaskoj pijaci:think:
 

Back
Top