FILOZOFIJA - LJUBAV PREMA (JEDNOJ) ISTINI

"Kada se odreknete nečega, ostajete zauvijek vezani za to. Kad se borite protiv nečega, zauvijek ste vezani za to. Sve dok se borimo s nečim, dajemo mu moć. Dajemo mu moć jednaku onoj koju utrošimo u toj borbi. Pokušajte da shvatite pravu vrijednost nečega I neće vam biti potrebano da se odričete – jednostavno samo će vam ispasti iz ruku."
 
ALLES GUT:

"Kada se odreknete nečega, ostajete zauvijek vezani za to. Kad se borite protiv nečega, zauvijek ste vezani za to. Sve dok se borimo s nečim, dajemo mu moć. Dajemo mu moć jednaku onoj koju utrošimo u toj borbi. Pokušajte da shvatite pravu vrijednost nečega I neće vam biti potrebano da se odričete – jednostavno samo će vam ispasti iz ruku."

Alles gut...kaput....heil H.
 
Poslednja izmena:
Ima jedna zavodljiva imaginacija A .Einsteina koje se čuvam iako veoma dobro zvuči:Univerzum treba zamisliti kao tečnost,
a materiju kao mehuriće isparenja te tečnosti...Materija je po toj viziji razređeni vacuum...Tzv.poremećeni prostor...
Svakako je interesantna vizija genijalnog naučnika,ali eto,nije insistirao na njoj...z;)

Pa da je on to sve završio, šta bi ja sad radio???
Prostor koji se talasno kristališe, to je to, mada veliku radnju radi i Veliki prasak gde određen broj čestica pod velikom silom bukvalnog vakuuma bude preobražen. I tako kreće ono Ljubovo prenemaganje
:(

Poneka mi se učini da ovde na filozoviji o prirodnim naukama više moš se raspravlja nego na orginalnom p.d.f-u. Paradoks:(
 
ALFALOGO:



Ne znam!!! Fizika nije moja specijalnost. Ono što znam je to da se sa tim što ti podrazumevaš pod "pomirenjem teorije relativnosti i kvantne fizike" ne može promeniti svet da bude bolji.

Tačno, kad bi tako nešto uradio neki papan, ništa se tu ne bi dobilo:(

Možda samo gori, ako bi to moglo da posluži za pravljenje nekog novog i jačeg oružja od svih danas poznatih. Jer svaki put kad se dođe do nekog novog naučnog otkrića, prvo se ceni da li ono može da se upotrebi za vojne, strateške ciljeve i svrhe za uništenje čovečanstva i planete Zemlje, pa tek onda da li može da se upotrebi za dobrobit i napredak.
Ma nema potrebe da toliko paničiš. To pomirenje znači samo novo shvatanje, i to je pre svega mnogo veliki ispit!
I to nije kineske poslovice, ili što čije poslovice;)


A što se tiče izbora u Srbiji, to je poslednja stvar na ovom svetu koja me zanima. Politički izbori nikada ne služe da narodu bude bolje, već samo onom poltičaru koji pobedi na izborima i tako dobije pravo da sedne narodu za vrat. Ni ti ne bi uradio ništa drugo kad bi pobedio na izborima.
Pa da, ali ja nisam pilitičar,a još jače je to što niko neće moći lako da mi pametuje, niti bi ja to dozvolio! Položi ispit pa pametuj:nosijelku:

Pa dobro, ne krivim ja Vučića da on narodu hoće da sedne za vrat, ali takav je aparat. On jednostavno ne može da ima besprekorni autoritet. Eto, ja sutra kad bi rek'o da deci mora da se smanji gradivo, a đe to onda možeš naći akademika koji će meni nešto moći da drvi. A neće moću da mi drve ni svi zajedno;)
To kao primer!

A da ne govorim ovo oko bilateralnih odnosa i pregovora. Tu će biti dosta da sam samo prisutan i da pratim da li se neko slučajno nešto podsmeva.

I nemoj da potcenjuješ izbore u Srbiji. Od nekle bi moralo da se krene, pa polako, putovaće to svetom!

A ako ti imaš neki predlog šta treba da se čini da se svet oslobodi plitičara i političke podele sveta, da narodu bude bolje, to je već nešto drugo.
Možeš ti da predlažeš šta hoćeš, ali bez ispita nema ništa. Pa tako, ako pomiriš nepomirivo, a pa mogo bi ja onda malo i da izvoljevam, a!
Pa znaš ti koliko ja predloga ima i naravno da bi neki pariteti morali da ostanu, ali ne i da preteraju!

E, a nemoj da me pitaš za ove silne predloge. Nemam ja smisla toliko da se prepisujem, a i prvi korak je Srbija.
 
ALFALOGO:

To pomirenje znači samo novo shvatanje, i to je pre svega mnogo veliki ispit! I to nije kineske poslovice, ili što čije poslovice

Sa rešenjem problema "kvantne zapetljanosti" nećeš doći ni do kakvog "novog shvatanja" koje bi moglo da ti koristi da pomoću njega izvršiš bilo kakve pozitivne i korinite društvene, ekonomske i moralne promene bilo gde u svetu, pa ni u Srbiji. Jedino "novo shvatanje" koje bi u tome moglo da pomogne je shvatanje da su svest i materija jedna i ista prirodna sila i pojava. To "shvatanje" već imaš. Pomoću njega možeš da promeniš sva dosadašnja naučna, filozofska, ideološkopolitička i religijska shvatanja, a sa njima ujedno i sva organizacijska društvena, ekonomska i moralna. I jedino sa tim shvatanjem bi mogao nešto pozitivno i napredno da postigneš i ni sa jednim drugim.
 
Poslednja izmena:
Не. Него како се дешава промена у материји тела, тако се дешава промена у психи. Истовремено. Паралелизам , а не каузална веза.

Када загребеш иглом по прсту, тако осећаш бол. Ту имаш деловање, мењање ткива која чине прст и осећај бола док се то дешава. Управо тад.

Исто важи и за бромазепан или шта већ, који такође својим деловањем на телесна ткива мења иста и та промена се ИСТОВРЕМЕНО у психи доживљава као смирење , еуфорија или шта већ. ИСТОВРЕМЕНО са тим телесним променама. Не пре нити после.

Без промена тела, нема осећаја и обрнуто. При чему се ту ради о паралелизму, о два начина на које спознајемо ствар по себи, прво као скуп слика наспрам тебе које зовеш "материјалан свет", а друго као осећаји, а не о каузалној вези између једног и другог.

Zagrebes iglom po prstu zatim osetis bol - prolaze milisekunde. To su osnove neuorologije. Nego, ti izgleda da mislis da kauzalnost postoji samo u mehanickom nivou. Mozda takodje mislis da tezi objekti padaju brze na zemlju? Ne znam gde si se zaustavio sa usvajanjem banalnih znanja iz oblasti nauke..

Vratimo se primeru psihotropnih lekova.

Marko: Jovane, kako si samo smiren!
Jovan: Jesam, zasto ne bih bio?
Marko: Pa covece do pre pola sata si urlao cela ulica te je cula! Sta je uzrok promene tvog raspolozenja?
Jovan: Matori, jel vidis onu kutiju bromazepama? Eto ti odgovora! :cool:
 
Poslednja izmena:
Fizičko i psihičko jesu istovemeni, ali bez obzira što su istovremeni, oni su i uzajamno uzročni, jer fizičko oštečenje prsta automatski uzrokuje osećanje bola. isto kao i prazan želudac osećanje gladi.

Isto tako i prestanak boli će da bude uzrokovan fizičkim otklanjanjem fizičkog oštećenja prsta. kao što će i prestanak gladi da bude uzrokovan punjenjem želuca hranom. Da nije tako, svest i materija ne bi ni bili jedna i ista prirodna sila i pojava koja pomoću svojih psihičkih radnji uzrokuje sebe kao fizičku pojavu i proces, a pomoću svojih fizičkih radnji uzrokuje sebe kao psihičku pojavu i proces.
 
Zagrebes iglom po prstu zatim osetis bol - prolaze milisekunde.To su osnove neuorologije.

Не. Него загребеш иглом по прсту и то узрокује пренос нервног импулса до мозга где се са физичким променама његове супстанце јавља и бол. ИСТОВРЕМЕНО.
Узрок тих промена је физичко деловање силом, неке ствари на другу ствар. А на том каузалном ланцу нема ПСИХЕ.
Психа ништа не покреће. Ништа не узрокује. Она је само један од начина на који се суштина изван појаве објективише у сазнању. Као физички матерјалан свет тј представа, и као осећаји,тј воља. ИСТОВРЕМЕНО.

Ту нема каузалне везе.

Identičnost volje i tela je sasvim posebna vrsta saznanja čija se istina upravo stoga ne može zapravo uvrstiti ni u jednu od četiri rubrike na koje sam - u svojoj raspravi o načelu razloga,i dalje - razdelio sve istine; naime, nju ne mogu da uvrstim ni u logičke, ni u empirijske, ni u transcendentalne, ni u metalogičke istine: jer ona nije - poput ovih istina - veza apstraktne predstave s nekom drugačijom predstavom ili s nužnom formom intuitivnog ili apstraktnog predstavljanja; ona je veza suda sa odnosom koji postoji između opažajne predstave, to jest tela, i nečeg što uopšte nije predstava, već je nešto što se od nje toto genere razlikuje: volja. Zato bih želeo da ovu istinu razlučim od svih ostalih istina i da je nazovem filozofskom istinom svoje vrste. Nju možemo da izrazimo različitim obrtima: moje telo i moja volja su jedno; ili, ono što kao opažajnu predstavu nazivam svojim telom, to nazivam svojom voljom, ukoliko sam svog tela svestan na sasvim različit način, koji se ne može uporediti s nekim drugim načinom; ili, moje telo je o b j e k t i v i t e t moje volje; ili, bez obzira na to što je moje telo moja predstava, ono je još samo moja volja, itd.

Шопенхауер
 
ALFALOGO:



Sa rešenjem problema "kvantne zapetljanosti" nećeš doći ni do kakvog "novog shvatanja" koje bi moglo da ti koristi da pomoću njega izvršiš bilo kakve pozitivne i korinite društvene, ekonomske i moralne promene bilo gde u svetu, pa ni u Srbiji. Jedino "novo shvatanje" koje bi u tome moglo da pomogne je shvatanje da su svest i materija jedna i ista prirodna sila i pojava. To "shvatanje" već imaš. Pomoću njega možeš da promeniš sva dosadašnja naučna, filozofska, ideološkopolitička i religijska shvatanja, a sa njima ujedno i sva organizacijska društvena, ekonomska i moralna.
Bre Ljubo, jel' tebi stalo do boljeg sveta ili do ovih tvojih gluplsti?! De vidi odluči se nekako!
I nemaš ti tu za bolji svet ništa preterano ni da organizuješ niti da menjaš koliko samo neke glulosti da sprečiš. Nećeš ti ovaj svet svejedno da pozlatiš niti od njega da napraviš raj. Nego eto, neke gluposti koje su uhvatile maha, eto dovljno bi bilo samo to da postigneš da zaustaviš.

A kako ćeš to da sprečiš! Pa kineske podlovice možda i nisu neka pomoć u prepoznavanju pameti, a takođe ni ovo tvoje... Ti moraš da se praviš pametan tamo gde se to traži! I šta tebi tu nije jadsno???

Ja, iako nisam fizičar, ja uradim nešto čemu fizičari nisu ni blizu. Pa moglo bi se onda reći da sam pametan, a!
Pa šta ti misliš kad se ja sa tolikvom jednom silom pojavim pred polusvetom tipa; Merkel, Obama, Klinton, Kamerun, Erdogan, i.t.d, i.t.d!
A jes' ti malo svestan svoje nesvesti???

I jedino sa tim shvatanjem bi mogao nešto pozitivno i napredno da postigneš i ni sa jednim drugim.
Idi begaj:(
 
ALFALOGO

Bre Ljubo, jel' tebi stalo do boljeg sveta ili do ovih tvojih gluplsti?! De vidi odluči se nekako! I nemaš ti tu za bolji svet ništa preterano ni da organizuješ niti da menjaš koliko samo neke glulosti da sprečiš. Nećeš ti ovaj svet svejedno da pozlatiš niti od njega da napraviš raj. Nego eto, neke gluposti koje su uhvatile maha, eto dovljno bi bilo samo to da postigneš da zaustaviš.

Pa ja za bolji svet i ne predlažem ništa drugo već da se spreče i ukinu ljudske gluposti. A to je, da se ukinu i spreče sve svetske političke, verske, nacionalne i klasne podele, kako bi se ujedinio svet i uspostavio trajni mir i da bi se zatim uspostavio pravedan svetski društveni i ekonomski poredak. A koliko vidim, ti ovde predlažeš nešto drugo – da se ti kandiduješ na sledećim izborima za predsednika Srbije i da ja glasam za tebe.

A kako ćeš to da sprečiš! Pa kineske podlovice možda i nisu neka pomoć u prepoznavanju pameti, a takođe ni ovo tvoje... Ti moraš da se praviš pametan tamo gde se to traži! I šta tebi tu nije jadsno???
Pa, nije mi jasno to što nisi objasnio šta ti smatraš ljudskom glupošću i kako bi tu ljudsku glupost sprečio kad bi bio predsednik?

Ja, iako nisam fizičar, ja uradim nešto čemu fizičari nisu ni blizu. Pa moglo bi se onda reći da sam pametan, a!

Ne verujem da pamet na polju fizike može da bude primenjena na društvenom, ieološko-političkom, ekonomskom, verskom ili ili nekom drugom polju ljudskih gluposti.

Pa šta ti misliš kad se ja sa tolikvom jednom silom pojavim pred polusvetom tipa; Merkel, Obama, Klinton, Kamerun, Erdogan, i.t.d, i.t.d! A jes' ti malo svestan svoje nesvesti???

Mogu da zamislim!!!!!! Kao miš kad se napije pa uzvikne: «Gde si mačko da te hebem».
 
ALFALOGO



Pa ja za bolji svet i ne predlažem ništa drugo već da se spreče i ukinu ljudske gluposti. A to je, da se ukinu i spreče sve svetske političke, verske, nacionalne i klasne podele, kako bi se ujedinio svet i uspostavio trajni mir i da bi se zatim uspostavio pravedan svetski društveni i ekonomski poredak. A koliko vidim, ti ovde predlažeš nešto drugo – da se ti kandiduješ na sledećim izborima za predsednika Srbije i da ja glasam za tebe.
U Srbiji su sad parlamentarni izbori, a ne predsednički. Ali, ako ti je to komplikivano nema ni veze.
Uglavnom, kao predsednik nisi ništa, a kao premijer misliš da si nešto. E sad, ako ti kao premijer znaš i dosta kineskih poslovica, pa ti se tu baš umisliš da si nešto:(

A i ovo ostalo, za nacionalno, političko i versko, pa i klasno, a to ti je neka filozofija k'o kad bi reko da hoćeš da ukineš činjenicu "bližnjeg svog"???
I uopšte to samo po sebi neće značiti da će svet biti bolji. Podele će uvek morati da postoje i nije to ni toliki problem. Problem je malo više u tome što se ne zna šta je problem, a u tome imaš i umišljenih principijelnosti! Listu umišljenih principijelnosti ne bih da ti nabrajam.


[QUUTE]Pa, nije mi jasno to što nisi objasnio šta ti smatraš ljudskom glupošću[/QUOTE]
A el ti stvarno mosliš da bi ja to sve trebao i hteo ovde da ti pišem???

i kako bi tu ljudsku glupost sprečio kad bi bio predsednik?
Pa eto kad bi bio premijer, pa sigurno ne bih očekivao od ljudi da ne spavaju, recimo. Ne bih gajio komplekse, a ne bi mogao niko ni da mi ih pravi:nosijelku:

Vidiš, počneš od sitnih stvati. Ne moraš ti tu odmah ne znam ti šta.
A i istini za volju, ovi sad su toliko katastrofa da ja puno toga ne moram ni da najavljujem. Gore ne može:(

To ti je "uzmi ili ostavi"!


Ne verujem da pamet na polju fizike može da bude primenjena na društvenom, ieološko-političkom, ekonomskom, verskom ili ili nekom drugom polju ljudskih gluposti.
Ti tu svejedno nemaš pamet koja bi mogla da bude egzaktna za ovu tvoju kombinaciju. I to od pameti toliko ni ne zavisi koliko od dobre volje. Pa da, pokrenuti dobru volju. To na gluposti ne može! To može samo na jak integritet.

A i nemoj ti da misliš da sam ja slab po pitanju društvene problematike. Tu je jednostavno problem u tome što ti to ne možeš da prodaš momentalno.

Evo kao sad Đoković. Evo, dečko sad da se kandiduje momentalno bi bio predsednik ili premijer. Ali šta, šta to može da znači, ništaa!
A dakle i jednu nadprosečnu tenisersku karijeru po tom pitanju možeš momentalno da prodaš i da poslužiš kao ideja, i unutar nacinalno bi to možda nešto i značilo, ali problemi dolaze posle!

Pa šta ti ovako realno misliš, neko ko ispada jači od svih fizičara na svetu, i neko ko ispada pojedinačno jači od svih tenisera na svetu? Kako ti misliš da će ovi prema kome da se postave?!
El ti imaš malo svesti o tim dimenzijama???



Mogu da zamislim!!!!!! Kao miš kad se napije pa uzvikne: «Gde si mačko da te hebem».
A jes siguran, pa od toga koliko ću ja biti zadovoljan sa njima, u toj meri će da im zavise njini izbori.
Ti izgleda baš nisi svestan nekih stvari.
Postaješ gori i od ove ekipe što Bogu krade dane:(

De se uključi u realna razmišljanja:ceka:
 
Zagrebes iglom po prstu zatim osetis bol - prolaze milisekunde. To su osnove neuorologije. Nego, ti izgleda da mislis da kauzalnost postoji samo u mehanickom nivou. Mozda takodje mislis da tezi objekti padaju brze na zemlju? Ne znam gde si se zaustavio sa usvajanjem banalnih znanja iz oblasti nauke..

Vratimo se primeru psihotropnih lekova.

Marko: Jovane, kako si samo smiren!
Jovan: Jesam, zasto ne bih bio?
Marko: Pa covece do pre pola sata si urlao cela ulica te je cula! Sta je uzrok promene tvog raspolozenja?
Jovan: Matori, jel vidis onu kutiju bromazepama? Eto ti odgovora! :cool:

Da, kako god da okrenes ti izrices istinu, ovde primenjujes uzocnost koja prelazi u dijalektiku i vise se ne tice kontemplacije, medjutim ona koja se nje tice je iskljucivo u umu... ako si primetio taj pristup ne doseze cak ni do naucnog metoda i da svaki naucnik ma sta da izrice uveliko nadilazi bilo koje naivne prekantovske metafizicke zakljucke a da toga nije ni svestan.
Kant takodje nije izasao iz ovih problema, njegov primat prakticnog uma izveden je tek antinomijom ideje slobode teorijskog uma.
pises ono sto sam ranije i govorio. Akauzalno shvaceno u metafizickom smislu je izmisljotina isto koliko i kauzalno ali zato ni jedno ni drugo to nije kad uzmemo u obzir nacin na koji ti govoris o uzrocnosti, psihickim stanjima itd... Posto istinu o takvim fenomenima ne mozemo gledati ni kroz slike ni kroz pojmove onda to ne treba ni ciniti. Moje neraspolozenje stvara dogadjaj od pre dva dana a nije ni dogadjaj vec misao o njemu a da nesto nije podstaklo da se misao kreira...itd, ova dva parametra uzrok-posledica i nesto van istog su naivno primitivno shvatanje stvarnosti, koje ne priznaje paradokse...sad vidis kolko ide duboko problem egzistencije i da uzrok-posledica i "nesto svojevrsno" nisu nikakva istina o stvarnosti, vec nasa misao o njoj. Vidis i sam, psiha kako je upotrebljeno gore, kao nesto nezavisno, uopste ni ne postoji. Taj pojam upotrebljava se na osnovu projekcije empirijskih, culnih stvari i samim tim nema veze sa istinom iskaz da psiha ne pokrece nesto. Jer tako shvacena psiha jeste fantazija, bukvalno zamisljena stvar, kao kamen i ona zaista ne pokrece nista, ali prava psiha itekako pokrece. Jedan tadz mahal sigurno nije nastao zbog pukih dogadjaja, koje idu slepom nuznoscu i "namere" koja je u izdvojena vakumu ili po nekima nepostoji (kao kod snoudena)...sto je inace sve produkt cistog racionalizma. Iz tih razloga ti vidis i apsurd (psiha nista ne pokrece) i smer misljenja koji sa razlogom pokazuje da je i suprotan zakljucak moguc ( opet psiha ne pokrece nista).
Al nije samo u tome problem. Onaj ko ne moze misliti o samim pojavama, pa i pojam "pokrece" ili "deo" shvatiti na vise nivoa ( i prostorno i vremenski kako jedan tako i drugi pojam) ne moze o stvarnosti uopste nista ni misliti.
Naravno dijalektikom se sluzi i onaj ko koristi akauzalno i kauzalno ali to ne zna. Jer meta-kognicija prca, prca, nista ne pita.:cool:
Lepo kaze Nice. Ne znati sebe, to je spretnost, mudrost idealiste.
Sad ti je jasno zbog cega je Fihte kao zacetnik spekulativne misli tako silno omrzen ovde na forumu.
 
OZIMAN:



Pa, istovremenost i paralelizam, kad su u pitanju fizičko i psihičko, koji su samo dva različita načina viđenje jednog i istog, se podrazumevaju. Čovek je uvek onoliko gladan koliko mu je želudac prazan i uvek je onoliko sit koliko mu je želudac pun. Ali ta istovremenost i paralelizam ne isključuje naizmeničnu kauzalnost fizičkog i psihičkog. Prazan želudac će uvek da uzrokuje osećanje gladi, a pun, osećanje sitosti. Kao što će i osećanje gladi uvek da bude uzrokom punjenja želuca, a osećanje sitosti, uzrokom porestanka punjenja želuca. Zar si toliko ograničen da ne možeš da shvatiš da su fizičko i psihičko i istovremeno i paralelno i naizmenično uzajamno samouzrokovani i uslovljeni.

Druga stvar bi bila da su fizičko i psihičko dve različite, međusobno odvojene supstancije koje uzajamno deluju jedna na drugu, onda, možda, ne bi moglo da bude reči o paralelnosti i istovremenosti. Ali to nisu dve supstancije, već jedna i ista, gde se istovremenost i paralelnost podrazumevaju. Takođe i uzajamna naizmenična kauzalnost, jer tu se ne radi ni o kakvom uzrokovanju, već samouzrokovanju. Kretanje materije nije uzrokovano, već samouzrokovano. Nauči se da praviš razliku između reči i pojmova "uzrokovanje" i "samouzrokovanje"! U prirodi nikakvog uzrokovanja nema, već samo samouzrokovanja. Kretanje materije od koje je napravljen svemir, koje je samouzrokovano, i dalje, prilikom kreiranja svemira ostaje samouzrokovano, jer materijalne forme od kojih je sagrađen svemir su samo organizacije tog samouzrokovanog kretanja, koje kreira ona ista samouzročna sila koja samouzrokuje i svoje kretanje.

Znaci ti si uzeo zivotnu silu u prirodi, prikljucio joj svest, razumnost i jos hiljadu cudesa i to je ono sto za tebe uzrokuje kretanje, tj. ono sto se samouzrokuje.
Samo bih te zamolio da sledeci put toj zivotnoj sili dopustis da cini sta zeli, ovako sve dok pises smisleno i inteligentno to demantujes.
Sto se tice paralelizma, mozak je bitan i ti si uocio da bez mozga ne bi mogao da pomeris prst, to i nije bilo tako tesko uociti, medjutim taj mozak, koji je za sebe, u sebi navodno "predstavlja subjekat" nije um...to te malo prca, al sta da radimo. :cool:
Ja mislio ljubo sebe velica kad ono ljubo prepustio diktaturu samouzrocnim silama. :hahaha:
Nazalost nisu svi osecaji izraz materije ali je svakom neophodna materija da bi se ispoljile.
 
Fizičko i psihičko jesu istovemeni, ali bez obzira što su istovremeni, oni su i uzajamno uzročni, jer fizičko oštečenje prsta automatski uzrokuje osećanje bola. isto kao i prazan želudac osećanje gladi.

Isto tako i prestanak boli će da bude uzrokovan fizičkim otklanjanjem fizičkog oštećenja prsta. kao što će i prestanak gladi da bude uzrokovan punjenjem želuca hranom. Da nije tako, svest i materija ne bi ni bili jedna i ista prirodna sila i pojava.

Kao sto i nisu. Svest nije uopste prirodna sila, vec sposobnost kojom se ta sila ili nesto drugo registruje.
 
ZNATIŽELJNI

Znaci ti si uzeo zivotnu silu u prirodi, prikljucio joj svest, razumnost i jos hiljadu cudesa i to je ono sto za tebe uzrokuje kretanje, tj. ono sto se samouzrokuje.

Uh, kako nakaradno razumevaš stvarnost! Životna sila, svest i materija su jedno i isto. Životna sila ne bi mogla da bude životna kad ne bi bila materijalna i svesna, niti bi svest mogla da bude svest kad ne bi bila životna i materijalna, niti bi materija mogla da bude materija kad ne bi bila životna i svesna. Ta sila ne bi mogla da bude ni svesna, ni životna, ni materijalna kad ne bi raspolagala sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti – naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. I ne shvatam šta tu nije jasno, kad čovek sve to može da proveri na sebi i u sebi kao živom, svesnom i materijalnom biću.

Samo bih te zamolio da sledeci put toj zivotnoj sili dopustis da cini sta zeli, ovako sve dok pises smisleno i inteligentno to demantujes.

Samo jednu jedinu stvar ta životna, svesna i materijalna sila želi, a to je da večito postoji, živi i u tom postojanju ostvari zadovoljstvo i dobro, a ne sklizne u večito nepostojanje, nezadovoljstvo i zlo. To je jedina svrha i smisao sveukupnog postojanja i to je ono što zovemo imenom «nagon samoodržanja». I to je jedina smislenost i inteligentnost sveukupnog postojanja, koju sveukupno postojanje samim sobom potvrđuje, a ničim ne demantuje.

Sto se tice paralelizma, mozak je bitan i ti si uocio da bez mozga ne bi mogao da pomeris prst,

Upravo je obrnuto. Mozak ne uzrokuje pomeranje, već je pomeranje bilo uzrokom nastanka mozga. Milijardu velikih i malih stvari u prirodi je u stalnom kretanju i pomeranju, a nema ni mozak, ni mali prst. Ne možeš biti filozof sa takvim naopakim i nakaradnim viđenjem i razumevanjem stvarnosti.

medjutim taj mozak, koji je za sebe, u sebi navodno "predstavlja subjekat" nije um...to te malo prca, al sta da radimo.

Tebe prca tvoja nezrelost i glupost, odnosno, tvoje nakaradno viđenje i razumevanje stvarnosti. Nemaš ti pojma ni šta je «subjekt», ni šta je «um». Stvarnost, to je svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji i u stvarnosti ničeg drugog nema. Sve ono što tebi liči na nešto drugo od toga, samo su beskonačno raznolike fizičke i psihičke manifestacije svesti i tih njenih sedam sposobnosti.

Ja mislio ljubo sebe velica kad ono ljubo prepustio diktaturu samouzrocnim silama.

Zar, po tebi, postoje još i neke druge sile? Ako misliš da postojanje tvari od koje je svet napravljen nije samouzročno, onda si na pogrešnom forumu.

Nazalost nisu svi osecaji izraz materije ali je svakom neophodna materija da bi se ispoljile.

Zar ti nikad nije palo na pamet da se upitaš da možda osećaji i materija nisu samo dva različita načina manifestovanja i opažanja (unutrašnje i spoljašnje) jednog i istog? Zar ti nikad nije palo na pamet da se upitaš da materija nije možda samo fizička manifestacija osećaja i da nestaje kad osećaji prestanu, a ostaje samo kvantni vakuum, tj. svemirska crna jama? Ako želiš da razumeš Zakon po kojem ovaj svet postoji, treba isključivo da koristiš svoj racio i oslobodiš se svih elementa vere, jer postojanje sveta ima svoju logiku. Da bi nešto postojalo, nije mu potreban bog da ga stvori, već to koje hoće da postoji mora samo po sebi da bude bog, tj. da postoji samo po sebi kao nestvoreno. A da bi to bilo moguće, mora da raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.

Svest nije uopste prirodna sila, vec sposobnost kojom se ta sila ili nesto drugo registruje.

Znaš šta... mnogo si pametan!!! Još samo kad bi znao da odgovoriš na pitanje KO ili ŠTA je to «neprirodno» koje raspolaže sposobnošću da nešto registruje?
 
Uh, kako nakaradno razumevaš stvarnost! Životna sila, svest i materija su jedno i isto. Životna sila ne bi mogla da bude životna kad ne bi bila materijalna i svesna, niti bi svest mogla da bude svest kad ne bi bila životna i materijalna, niti bi materija mogla da bude materija kad ne bi bila životna i svesna. Ta sila ne bi mogla da bude ni svesna, ni životna, ni materijalna kad ne bi raspolagala sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti – naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. I ne shvatam šta tu nije jasno, kad čovek sve to može da proveri na sebi i u sebi kao živom, svesnom i materijalnom biću.

Tu nista ne moze da bude jasno jer nije tacno. Potpuno proizvoljni zakljucci koji pokazuju tvoju zelju da svest i materija jesu isto. Slicno kao i ono da svet nije logican ne bi ni postojao, posto postoji znaci da je logican. Zamisli kad bi svi zbrckali sve te pojmove i rekli, ma sve je to isto. To vidim kod tebe a ne vidim nigde u celoj svetskoj nauci, teologiji i filosofiji. Mada dobro, za zivotnu silu i materiju si blizu.


Samo jednu jedinu stvar ta životna, svesna i materijalna sila želi, a to je da večito postoji, živi i u tom postojanju ostvari zadovoljstvo i dobro, a ne sklizne u večito nepostojanje, nezadovoljstvo i zlo. To je jedina svrha i smisao sveukupnog postojanja i to je ono što zovemo imenom «nagon samoodržanja». I to je jedina smislenost i inteligentnost sveukupnog postojanja, koju sveukupno postojanje samim sobom potvrđuje, a ničim ne demantuje.

To ne samo da nije jedina svrha i smisao, vec nije uopste svrha i smisao. U takvoj zelji nema nikakve svrhe. Vec je citav taj lanac podredjen svrsi a u njemu samom nema svrhe. Tako da nije neistina i laz u tome sto si video naucnim empirijskim posmatranjem da postoji "nagon odrzanja" (jer nagon odrzanja niko ne porice, on je cinjenica) vec isti taj nagon postaje neistina i laz onda kad ga univerzalizujes i postavis za vrhovni princip iako samim cinom pisanja to demantujes. Mada posto ocigledno insistiras na tome da je to jedina smislenost i inteligentnost i predpostavljam da nisi licemer onda moram nazalost da konstatujem da si ti oduvek skakao na zenske, bilo gde na ulici, cim ih vidis. To nije nista usmereno protiv tebe, jednostavno se izvlaci implicitno. Jer ti o tome odlucujes kolko i jedan cvet.

Upravo je obrnuto. Mozak ne uzrokuje pomeranje, već je pomeranje bilo uzrokom nastanka mozga. Milijardu velikih i malih stvari u prirodi je u stalnom kretanju i pomeranju, a nema ni mozak, ni mali prst. Ne možeš biti filozof sa takvim naopakim i nakaradnim viđenjem i razumevanjem stvarnosti.

I tebe znaci mogu svrstati u one, kojima je dijalektika i spekulativnost misljenja espania. Evo onda za tebe i ozija filosofije pravih filosofa, koji razlog istinitosti crpe iz posrednog i neposrednog uvida.
„Um je po sebi naprosto praktički, a postaje teorijskim tek u
primeni svojih zakona na Ne-Ja, koje ga ograničava.“

„Mi ne delamo zato što saznajemo, već saznajemo zato što smo
odredjeni za delanje, praktički um je zato koren svakog uma.“


Tebe prca tvoja nezrelost i glupost, odnosno, tvoje nakaradno viđenje i razumevanje stvarnosti. Nemaš ti pojma ni šta je «subjekt», ni šta je «um». Stvarnost, to je svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji i u stvarnosti ničeg drugog nema.

Mene ne prca nezrelost i glupost, time mi zapravo dajes kompliment, jer govoris da sam otvoren za svakakva saznanja i da cu zbog toga uvek nesto novo nauciti. Tebe prca sto si zreo i u samostalnom mudrovanju pa sebe lisavas onog pozitivnog sto vazi za mene. Tvoja "skromnost" koja proistice iz "zrelosti" (niko mi ne treba, mogu sve sam) mi je sasvim dovoljna da zakljucim pre nego sto bilo sta kazes da ne mozes ni da pokusas sa stvaranjem boljeg sveta. Jedino te moralna slabost sprecava (iliti prca) da vidis bolje od mudrog slepca i to je uvek slucaj sa vasim prirodnjackim filosofijama u kojem isticete te amoralne sile sa kojim se poistovecujete. Svet vec uveliko funkcionise po tvom zakonu postojanja, samozadovoljenja po sebi, za sebe a ne brige i pomoci onima kojima je to najpotrebnije, zato ga se i grozimo.

Nemaš ti pojma ni šta je «subjekt», ni šta je «um»

Imam svoje shvatanje tih pojmova, koje se razlikuje od drugih ali njima ne mlatim gluposti ignorisuci okamovu ostricu. Jasno mi je ko, zasto, kako, zbog cega upotrebljava te pojmove u istoriji filosofije.

Sve ono što tebi liči na nešto drugo od toga, samo su beskonačno raznolike fizičke i psihičke manifestacije svesti i tih njenih sedam sposobnosti.

Jok, ti to samo mislis da je tako i to "razlivanje" je jedino sto mozes i dobiti kao znanje nakon astralnih iskustava.

Zar, po tebi, postoje još i neke druge sile? Ako misliš da postojanje tvari od koje je svet napravljen nije samouzročno, onda si na pogrešnom forumu.

Ni ti ni ja nismo nikakve sile, o tim prepiranjima oko sile i volje mozes sa zozijem, i tako sve dok ne shvatite da i nema stvarnog sukoba, jer govorite jedno isto u principu.

Zar ti nikad nije palo na pamet da se upitaš da možda osećaji i materija nisu samo dva različita načina manifestovanja i opažanja (unutrašnje i spoljašnje) jednog i istog? Zar ti nikad nije palo na pamet da se upitaš da materija nije možda samo fizička manifestacija osećaja i da nestaje kad osećaji prestanu, a ostaje samo kvantni vakuum, tj. svemirska crna jama? Ako želiš da razumeš Zakon po kojem ovaj svet postoji, treba isključivo da koristiš svoj racio i oslobodiš se svih elementa vere, jer postojanje sveta ima svoju logiku. Da bi nešto postojalo, nije mu potreban bog da ga stvori, već to koje hoće da postoji mora samo po sebi da bude bog, tj. da postoji samo po sebi kao nestvoreno. A da bi to bilo moguće, mora da raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.

Slobodno se ti bozakaj kolko hoces, ja znam da u meni nema nista bozansko i da je moje "ja jesam" gore nego kurton na bicikli, sposobnosti nedvosmisleno to pokazuju. Taj ispit ne mogu pasti makar mi uplatio na racun 500000 eu.:mrgreen:
Ta subjektivna guzocentricnost u kojoj se izvlaci bilo kakva spekulacija o "ja" samo na osnovu cinjenice da postojim nije nista cime me mozes impresionirati vec ce uvek biti ono sto i jeste, samoobmana zaludjenog, nadmenog uma, uma kojem bi mnogo bolje bilo u svakom pogledu za njega samog da ima manji iq.
Uzimajuci u obzir da ja nisam to tvoje cudo sa 7 sposobnosti, jer to cudo tezi prirodnom zadovoljstvu a izbegava opet po principu prirode nezadovoljstvo, sto nije moja odlika, iako se i tome mogu prepustiti, jastvo ti pada sa liste raznih Godoa. Jer i moj kurton na bicikli vise pretenduje na tu titulu :manikir:
Uostalom ako nesto jeste takvo da ima odredjenje a to odredjenje je da se bude u relaciji sa necim drugim, nezavisno od toga da li se radi o slepoj nuznosti ili svesnoj volji onda ono to ne moze imati po sebi. Odredjenost i smislenost necega ne moze da se pripise vecnosti, vec uvek ima samo odredjivanja i osmisljavanja od neceg.

Znaš šta... mnogo si pametan!!! Još samo kad bi znao da odgovoriš na pitanje KO ili ŠTA je to «neprirodno» koje raspolaže sposobnošću da nešto registruje?

Tog neprirodnog nema i zato ti moras prirodno da skaces na svaku zensku, koju sretnes na ulici, pogotovo sad kad krene toplije vreme i suknjice. :manikir:
Uostalom telo je deo mene, upotpunjava moju licnost a nije isto sto i ja, u smislu da je njegova sustina moj bitak, kao sto ti hoces da nametnes.

jer postojanje sveta ima svoju logiku.

Dokle si stigao sa Raselovim paradoksom? :manikir:
 
Poslednja izmena:
Znatiželjni, a zar ti ne primećuješ da ja ovde sa Ljubom diskutujem neke bitne stvari! Zapravo, duskutujemo ono zbog čega Ljubo i jeste na forumu i stvarno mislim da je pored svakig ukusa da ga tu nešto zabunjuješ sa stvarima koje ga čoveka ni ne interesuju:o

Kako si taki neki???

Meni bas i odgovara da se lepite za forumase, koje kad citas zaboravis na kom si pdf-u.
Takvi koji pricaju da istorija filosofije, kao i srodne nauke nista nije rekla kroz celu istoriju a da pritom ne znaju ni sta je istorija filosofije ili jos gore, da istorija filosofije postoji izolovano od filosofije i treba da vam budu pastiri.

"Istorija filosofije sigurno nije samo hrpa mnjenja, pripovedanje o izolovanim predmetima misli koje medjusobno nemaju nikakve veze. Ako se istorija filosofije razmatra kao "nabrajanje razlicitih mnjenja" i ako se sva ta mnjenja smatraju za podjednako vredna ili za bezvredna, onda istorija filosofije postaje jedna suvisna i dosadna nauka., ili ako hocete jedno uceno istrazivanje. Postoji kontinuitet i povezanost akcija i reakcija, teza i antiteza a nijedna filosofija ne moze biti potpuno shvacena ukoliko nije sagledana u svom istorijskom razvitku i u sklopu svojih veza sa drugim sistemima. Zaista, kako moze da se razume sta je Platon hteo da kaze ili sta ga je navelo da kaze to sto je rekao, ukoliko se nista ne zna o Heraklitovoj, Parmenidovoj i Pitagorinoj misli? Kako moze da se razume zasto je Kant usvojio jedno, na izgled, neobicno stanoviste o prostoru, vremenu i kategorijama ukoliko se ne zna nesto o britanskom empirizmu i ukoliko se ne shvati delovanje Hjumovih skepticnih zakljucaka na Kantovu misao?"

Koplston
 
Не. Него загребеш иглом по прсту и то узрокује пренос нервног импулса до мозга где се са физичким променама његове супстанце јавља и бол. ИСТОВРЕМЕНО.
Узрок тих промена је физичко деловање силом, неке ствари на другу ствар. А на том каузалном ланцу нема ПСИХЕ.
Психа ништа не покреће. Ништа не узрокује. Она је само један од начина на који се суштина изван појаве објективише у сазнању. Као физички матерјалан свет тј представа, и као осећаји,тј воља. ИСТОВРЕМЕНО.

Ту нема каузалне везе.


Da, da, ali da nisi zagrebao prst ne bi doslo te faze "istovremenog" gde osecas bol. Grebanje iglom po prstu je conditio sine qua non tog osecaja bola.
Ja govorim o kauzalnoj vezi izmedju te dve faze. Ti uzimas u obzir samo ovu drugu fazu.


Psiha je bila u miru- desila se ogrebotina - psiha vise nije u miru.
Da nije doslo do ogrebotine psiha bi ostala u miru.
Dakle, uzrok promene u psihi je ogrebotina.


Drugi primer :

Marko: Jovane, kako si samo smiren!
Jovan: Jesam, zasto ne bih bio?
Marko: Pa covece do pre pola sata si urlao cela ulica te je cula! Sta je uzrok promene tvog raspolozenja?
Jovan: Matori, jel vidis onu kutiju bromazepama? Eto ti odgovora! :cool:
 
Meni bas i odgovara da se lepite za forumase, koje kad citas zaboravis na kom si pdf-u.
Takvi koji pricaju da istorija filosofije, kao i srodne nauke nista nije rekla kroz celu istoriju a da pritom ne znaju ni sta je istorija filosofije ili jos gore, da istorija filosofije postoji izolovano od filosofije i treba da vam budu pastiri.
E, evo ga. Upravo smo na ovom zapeli. Jel će filozofija u pravom času da prepozna svoju ulogu, ili će filozofija da ostane bez uloge, pa samim tim i bez svoje istorije???

Eto kao sad što se pojavilo nagradno pitanje. Pitanje kojm bi iznad svega filozofija morala da se zanima. Prvo ona onako sa distance, a i teško mi na pamet pada neka druga oblast koja bi to trebala da iskategoriše!

Dakle, ako je već do sveta, ili do nečeg što bi svetu bilo slično:(
Uglavnom, ako bi trebalo da dođe do pokretanja dobre volje ili nečeg slično tome.
Ko bi tu po vama filozofim tu mogao da ima nekakav odraz integriteta, ili možda bolje i autoriteta koji za tako nešto treba?
Jel' to može da bude neko ko zna dosta kineskih poslovica? Ili pak, neko ko mnogo dobro igra tenis? Ili opet, neko ko zna na čemu nebo stoji? Ovde naravno ne računam Ljubove gluposti!

Eto čisto onako, kako filozifi sa toliko bogatom filozofskom istorijom na to gledaju???


A, nagradno pitanje za filozofiju!

Nemo se nešto zbunite:ceka:
 
ZNATIŽELJNI

Zamisli kad bi svi zbrckali sve te pojmove i rekli, ma sve je to isto. To vidim kod tebe a ne vidim nigde u celoj svetskoj nauci, teologiji i filosofiji. Mada dobro, za zivotnu silu i materiju si blizu.

Kod mene je obrnuto. Ja vidim «zbrčkanost» pojmova u svetskoj nauci, filozofiji i teologiji, a kod mene ne vidim. Ja baratam samo sa sedam pojmova – naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje. To su čisti, jasni i u iskustvu utemeljeni pojmovi pomoću kojih SVE može da se objasni i tu ne vidim nkakvu «zbrčkanost».

To (zadovoljstvo-dobro) ne samo da nije jedina svrha i smisao, vec nije uopste svrha i smisao.

Da bi mogao za nešto da kažeš da «nije», treba argomentovano tome što misliš da «nije», da suprostaviš ono što misliš da «jeste», jer u protivnom to tvoje «nije» nema nikakav značaj.

I tebe znaci mogu svrstati u one, kojima je dijalektika i spekulativnost misljenja espania. Evo onda za tebe i ozija filosofije pravih filosofa, koji razlog istinitosti crpe iz posrednog i neposrednog uvida.

Ako se tvoja dijalektika mišljenja ne temelji na iskustvu stvarnosti, već na izmišljanju i veri, onda ti i ja nemamo o čemu da raspravljamo.

Mene ne prca nezrelost i glupost, time mi zapravo dajes kompliment, jer govoris da sam otvoren za svakakva saznanja i da cu zbog toga uvek nesto novo nauciti.

Pravo saznanje je samo JEDNO, a «svakakva saznanja» uvek znače «svakakve gluposti». I ko god je otvoren za «svakakva saznanja», otvoren je i za učenje «svakakvih gluposti».

Svet vec uveliko funkcionise po tvom zakonu postojanja, samozadovoljenja po sebi, za sebe a ne brige i pomoci onima kojima je to najpotrebnije, zato ga se i grozimo.

Da tačno je da po ZP svako jastvo postoji samo po sebi, tj. po načinu «samozadovoljavanja» sebe. Ali zaboravljaš da po ZP jastvo nikada nije pojedinac, već uvek društvo kao celina, jer čovek kao pojedinac ni po kom osnovu nije u stanju «samozadovoljavati» sebe bez pomoći društva kao celine, koja se brine o «samozadovoljavanju» svih pojedinaca društva. Zato se u ZP-u i zagovara ravnopravan svetski društveni i ekonomski poredak kao rešenje da egzistencijalno ugroženih pojedinaca ne bude. A koliko znam, ti se do sada nisi izjasnio kao pristalica ravnopravnog društvenog i ekonomskog poretka, pa pema tome ni kao pristalica da ezistencijalno ugroženih pojedinaca ne bude.

Imam svoje shvatanje tih pojmova («subjekt», «um»), koje se razlikuje od drugih ali njima ne mlatim gluposti ignorisuci okamovu ostricu. Jasno mi je ko, zasto, kako, zbog cega upotrebljava te pojmove u istoriji filosofije.

Nebitno je kakvo je tvoje shvatanje tih pojmova i tvoje zanje kako se ti pojmovi upotrebljavaju u istoriji filozofije, ako ne znaš da je Subjekt, odnosno, Um, ono koje raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, pomoću kojih postoji sam po sebi, kao svoj uzrok i posledica. A siguran sam da to ne znaš!

Jok, ti to samo mislis da je tako (da su beskonačno različite materijane forme samo raznolike fizičke i psihičke manifestacije svesti i tih njenih sedam sposobnosti).i to "razlivanje" je jedino sto mozes i dobiti kao znanje nakon astralnih iskustava.

A ti si kao nekakav «stučnjak» za «astral», pa to znaš. Ne, nema to nikakve veze sa «astralom». To je naučna i logička činjenica temeljena na iskustvu postojanja svesti, odnosno, materije i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.

Ni ti ni ja nismo nikakve sile, o tim prepiranjima oko sile i volje mozes sa zozijem, i tako sve dok ne shvatite da i nema stvarnog sukoba, jer govorite jedno isto u principu.

Jedno i isto je kad se uzme ghovno u šaku pa se pomiriši s jedne i s druge strane. Ozijevo i moje nije jedno i isto. Miris je drastično različit. Imaš slabo razvijeno čulo mirisa.

Slobodno se ti bozakaj kolko hoces, ja znam da u meni nema nista bozansko i da je moje "ja jesam" gore nego kurton na bicikli, sposobnosti nedvosmisleno to pokazuju. Taj ispit ne mogu pasti makar mi uplatio na racun 500000 eu

Moraš više da se trudiš i učiš. Razlika između boga i čoveka je u znanju. Čovek zna malo, a bog mnogo. Kad znaš da treba da se boriš s drugim ljudima da bi opstao i da zbog toga treba da mrziš druge ljude, onda to znači da malo znaš i da si još uvek samo čovek. A kad jednog dana saznaš da ćeš lakše da opstaneš ako napravviš ravnopravan društveni i ekonomski poredak u zajednici s drugim ljudima i tako počneš ravnopravno da sarađuješ s drugim ljudima i da ih voliš, to će značiti da sada mnogo znaš i da si postao bog. Jer ni bogovi ne znaju ništa više od toga. Ako ne veruješ, pitaj Mojsija, Hrista ili Budu. Muhameda nemoj, jer on, kad se prosvetlio nije to na pravi način shvatio. Odmah je pokrenuo «sveti rat» da silom to što nije dobro shvatio, nametne drugima.

Ta subjektivna guzocentricnost u kojoj se izvlaci bilo kakva spekulacija o "ja" samo na osnovu cinjenice da postojim nije nista cime me mozes impresionirati vec ce uvek biti ono sto i jeste, samoobmana zaludjenog, nadmenog uma, uma kojem bi mnogo bolje bilo u svakom pogledu za njega samog da ima manji iq.

Nemoj da vređaš boga! Pa i bog je takođe um. Razlika je samo što čovekov um raspolaže malim znanjem o najboljem i univerzalnom rešenju o tome šta treba da čini da bi što lakše opstao i zbog toga je ljudski um «guzocentričan» i ima mali IQ. A kod božanskog uma je obrnuto.

Uzimajuci u obzir da ja nisam to tvoje cudo sa 7 sposobnosti, jer to cudo tezi prirodnom zadovoljstvu a izbegava opet po principu prirode nezadovoljstvo, sto nije moja odlika

Znači ti možeš da živiš i postojiš, a da ne jedeš, ne dišeš, ne piješ, ne shereš, ne pihšaš. Pa ti si onda jedinstveno čudo prirode koje je po svojim moćima iznad moći bogova..

Uostalom ako nesto jeste takvo da ima odredjenje a to odredjenje je da se bude u relaciji sa necim drugim, nezavisno od toga da li se radi o slepoj nuznosti ili svesnoj volji onda ono to ne moze imati po sebi. Odredjenost i smislenost necega ne moze da se pripise vecnosti, vec uvek ima samo odredjivanja i osmisljavanja od neceg.

Samo je jedna mogućnost i jedna logika po kojoj Nešto može da postoji, a to je da raspolaže sa sedam sposobnosti i postoji samo po sebi kao svoj uzrok i posledica. To podjednako važi i za ljude i bogove. I to je i određenost i suština i smislenog svakog postoojanja.

Uostalom telo je deo mene, upotpunjava moju licnost a nije isto sto i ja, u smislu da je njegova sustina moj bitak, kao sto ti hoces da nametnes.

Tačno! Ljudsko telo je složena hijerarhija velikih i malih elektromagnetnih svesnih polja, koja organizovano radeći i živeći, egzistiraju jedna unutar drugih. Ljudsko ja je ono najšire elekromagnetno polje koje obuhvata i prožima ceo ljudski organizam i vrši ulogu kolektivne svesti svih nižih, velikih i malih jastava u toj hijerarhiji. Suština svih tih polja je ista, koja i počinje i završava sa sedam sposobnosti. To je naučna činjenica i to, u vidu istine, niko nikome ne može da nametne, pa ni ja.

Dokle si stigao sa Raselovim paradoksom?

Kantovi skupovi i Raselov paradoks nemaju veze sa svešću i univerzalnom logikom njenih sedam sposobnosti i time svoj um ne zamaram.
 

Back
Top